Jump to content
Dogomania

Karma Canidae


plapla

Recommended Posts

Witam!
Filozofia karmienia jedną karmą psów różnej wielkości i w różnym wieku wydaje mi się słuszna, w Stanach jest to dość powszechne. Dużo różnych specjalistycznych produktów to raczej chwyt marketingowy. Z dodzwonieniem i zamówieniem karmy nie miałem żadnych problemów. Na stronie nie ma o tym informacji ale jest też wersja z jagnięciną ( też ponad 50% mączki i brązowy ryż jako jedyne źródło węglowodanów ) i jakaś karma z rybą ( nazwy nie pamiętam ) 85% ryby ponoć łosoś.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 186
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Atma13']Witam!
Z dodzwonieniem i zamówieniem karmy nie miałem żadnych problemów. Na stronie nie ma o tym informacji ale jest też wersja z jagnięciną ( też ponad 50% mączki i brązowy ryż jako jedyne źródło węglowodanów ) i jakaś karma z rybą ( nazwy nie pamiętam ) 85% ryby ponoć łosoś.[/quote]

Kiedy zamawiałeś karmę? jak długo czekałeś na dostawę? to przypuszczam, że karma jest już przywieziona do Polski.I mam nadzieję, że wreszcie ją dostanę. Psiaka zacznę karmić ta karmą, słyszałam o niej wiele dobrego. Masz już jakieś doświadczenia ze stosowania tej karmy?

Link to comment
Share on other sites

Zamawiałem w sierpniu,dotarła dwa dni po wpłacie.Była to karma z jagnięciną,mimo nieco mniejszej zawartości białka i tłuszczu jedzona bardzo chętnie.Pytałem o różnicę w składzie na rynek UE,worki18kilowe zawierają probiotyki a15nie.

Link to comment
Share on other sites

Zamawiałem w Polsce u dystrybutora tak często tu krytykowanego.Z realizacją zamówienia nie było problemu.
A co do listy''wynaturzeńcó'',peta jest organizacją niemiecką i dziwnym trafem polecają prawie same karmy niemieckie:hmmmm:.Docelowo chcą zakazać hodowli wszyskich zwirząt:shake:,więc ja w ich troskę o dobro psów zupełnie nie wierzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Atma13']Zamawiałem w Polsce u dystrybutora tak często tu krytykowanego.Z realizacją zamówienia nie było problemu.
A co do listy''wynaturzeńcó'',peta jest organizacją niemiecką i dziwnym trafem polecają prawie same karmy niemieckie:hmmmm:.Docelowo chcą zakazać hodowli wszyskich zwirząt:shake:,więc ja w ich troskę o dobro psów zupełnie nie wierzę.[/quote]

Nie czytałam wątku od początku. Czy na tą karmę też były "jazdy" tak jak na eukanubę?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Canidae ma strasznie niskie dawkowanie :crazyeye: Niby to dobrze o niej świadczy i widzę, że jest wysoko kaloryczna, ale zastanawiam się czy pies mi nie będzie chodził głodny po tak małej ilości... Może się pomylili? Ale tabelę mam ze strony producenta... Zwróćcie uwagę na dawki dla seniorów [URL="http://www.canidae.com/dogs/all_life_stages/dry.html"]CANIDAE[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Widziałam ten ranking i tym bardziej mam ochotę spróbować Canidae. To dawkowanie oznacza, że zaoszczędzę na jedzonku, bo wychodzi prawie o połowę mniejsza dawka dzienna niż dotychczas (a karmię dobrymi karmami, "pięciogwiazdkowymi" wg podanego wyżej rankingu, żeby nie było że porównuję z marketówkami ;)).
Tylko nadal się boję, że pies mi będzie chodził głodny i wyszukiwał śmieci na spacerze do żarcia... Nawet obecna dawka 200 g podzielona na dwa posiłki jakoś mizernie wygląda, a więcej dać nie mogę, bo mi zwierz momentalnie zaczyna tyć. To przy Canidae już zupełnie odpada podawanie większej dawki, bo jest potwornie kaloryczna... Ma ktoś doświadczenia z tego typu karmą?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Chciałam odświeżyć temat, bo karma ta pojawiła się pod koniec tamtego roku na rynku i była mocno promowana cenowo, więc kupiłam swoim psom na próbę.
Zjadły już duży worek Canidae wersja Lamb & Rice i wszystko jak na razie jest OK. Jedzą chętnie (ale faktem jest, że one nigdy nie wybrzydzają), qpy ilościowo i jakościowo bez zarzutu, zero gazów. Problemów z sierścią nie odnotowałam, ale to jak ktoś już wcześniej pisał po jednym worku może być za wcześnie na tego typu skutki uboczne. No i dużym atutem dla mnie przy dwóch dużych psach jest cena - poniżej 10 zł/kg oraz tabela dawkowania - mniejsze porcje w porównaniu do bardzo podobnej składem karmy, którą jadły wcześniej - Regal (też jagnięcina+ryż).
Również wg mnie minusem są małe granulki - duży pies po prostu je łyka zamiast gryźć, stąd ryzyko zachłyśnięcia. Karma jest dość sucha, choć to może i dobrze, że nie jest sztucznie "natłuszczana", żeby zachęcić psy do jedzenia - zawsze można zwilżyć odrobiną wody lub dodać oleju.
Trochę mnie niepokoi, że na stronie sklepu, chyba jedynego, który ją sprzedaje w Polsce, przy największym worku jest adnotacja "chwilowo niedostepny", która wisi już od tygodnia. Tego co mam wystatrczy mi jeszcze na 2-3 tygodnie i mam nadzieję, że uzupełnią braki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja zamówiłam w sobotę w "Świecie Karm" CANIDAE Chicken & Rice, jutro powinna dotrzeć, sama jestem ciekawa ....
[URL]http://www.swiatkarm.pl/p,canidae-chicken--rice-formula-1361kg-promocja,17001.html[/URL]

Po 10 dniach spożywania tej karmy moja bokserka czuje się wyśmienicie!
Bardzo duża strawialność! zero bąków (a u boksera to rzakość), brak nieprzyjemnego zapaszku z pycha, który niestety dotąd nam towarzyszył a co do poprawy w wyglądzie i wypadaniu włosa... myślę że jeszcze muszę poczekać.
Ganulki malutkie (nawet dla psów małych ras ale nam to nie przeszkadza)
Jedyny!! minus jaki zauważyłam to niewielkie porcje/kg ciała psa (wg tabeli podanej przez producenta)
Daję ciut więcej niż powinnam (wersja Light) dziele na dwie dzienne porcje a Lolka i tak chodzi i szuka, prosi, wymusza ;-) ale ona z tych co kochają jeść.
Po 10 dniach już mogę napisać POLECAM!!!!

Edited by sylwuś
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

niestety, na dostawy trza czasami poczekać ;)
ja karmię canidae bezzbożową rybną mojego wrażliwca i odpukać jest wszystko ok, potrafił reagować krwistą biegunką jeśli karma nie służyła a na canidae, podobnie jak na rybnym totwie, wszystko gra. polecam.
jedyny minus mały to że granulki są drobniutkie, więc dla duużego psa mogą być za małe :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ja karmię już jakiś miesiąc chyba, i na razie jestem bardzo zadowolona. małe porcje, małe kupy. pies się musiał przyzwyczaić do nieco mniejszych posiłków ;) ale dał radę, widać że karma jest sycąca teraz [o ile w przypadku mojego psa można mówić o nasyceniu ;)]. jestem bardzo zadowolona, właśnie zamówiłam partię na dwa miesiące chrupania :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pauli_lodz']od prawie roku jadł totwa i nie zauważyłam jeszcze zmian na gorsze ani lepsze raczej :) sierść na totwie mu wyładniała, za kilka tygodni raczej będę mogła ocenić czy na canidae będą jakieś zmiany. aktywność ok :) baterie ma naładowane :)[/QUOTE]
dzieki, własnie zamówiłam i zobaczymy jak będzie:)

Link to comment
Share on other sites

to i ja mogę się podzielić opinią , suka je canidae bez zbożowe rybne ponad tydzień , oprócz tego że bardzo śmierdzi i ma bardzo malutkie granulki karma służy , granulki sa dość tłuste dzięki czemu suka nie marudzi i ładnie je , koopy są wieksze niż na totwie , sierść w normie , my na pewno kupimy jeszcze parę worków na zmianę z totwem .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='gops']to i ja mogę się podzielić opinią , suka je canidae bez zbożowe rybne ponad tydzień , oprócz tego że bardzo śmierdzi i ma bardzo malutkie granulki karma służy , granulki sa dość tłuste dzięki czemu suka nie marudzi i ładnie je , koopy są wieksze niż na totwie , sierść w normie , my na pewno kupimy jeszcze parę worków na zmianę z totwem .[/QUOTE]
ja dostałem wczoraj 7kg worek
zdziwiło mnie bo moja ma bardzo słabo wyczuwalny zapach i nie rybi ale taki bardziej ciasteczkowy a po Twoim komentarzu nastawiłem się na rybi smrodek
poza tym nie jest tłusta
więc nie wiem skąd te rozbieżności
nie podoba mi się że dostałem worek z terminem ważności do września tego roku a więc krótki czas
ale pies ją je na razie chętnie oby tak dalej

Link to comment
Share on other sites

a moja ma mocny zapach nawet bardzo mocny , chyba nie miałam jeszcze karmy o tak intensywnym zapachu , jak suka nie zje to nie ma opcji żeby miska stała dłużej niż pare minut bo zapach jest dla mnie nie przyjemny.
a tłusta była na początku worka teraz jest taka normalna , nie wiem dlaczego tak było , może dlatego że był to swieżo otwarty worek a teraz już z 3-4 tyg jest otwarty.
w każdym razie u mnie suka nadal zajada chętnie , tylko te koopy trochę mnie martwią b potrafi robić 3-4 dziennie a na totwie robiła max 2 czasami 1 .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...