Jump to content
Dogomania

Trójka dzieciaków-szczeniaków skazanych na śmierć? Za co? Za brak socjalizacji...


ocelot

Recommended Posts

  • Replies 681
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ocelot']Juz wyczyściłam skrzynkę.
To co zaczynamy zbierać?[/QUOTE]
Zaczynamy !!!!!!!!!!! :))))))) Która wybieramy ? Czy juz moze ten KTOS wybral sobie ? I jak to bedzie, my mamy kupic, czy on zakupi a my sfinansujemy ?

Link to comment
Share on other sites

Są w schronisku wolontariusze i się nie godzą na to czego wyrazem jest ten wątek.
Jak sobie wyobrażasz pracę ze szczeniakami jak a dzień dzisiejszy tylko w niedziel ę są spacery? I 136 psów czeka a spacer i socjalizację pi trzy miesiące?
Na dzień dzisiejszy tylko ja mogę wejść do schroniska i jeszcze dwie osoby.
Mam wybór albo iść a spacer z psem, który siedzi w boksie miesiącami, albo socjalizować suczki przez godzinę co i tak efektu nie da, bo za tydzień albo dwa nic tego nie będą pamiętać?
łatwo jest oceniać nie znając realiów i ciągłej walki wolontariatu z kierownikiem schroniska.
My musimy nasze wizyty anonsować z wyprzedzeniem. A ja np. nigdy nie wiem cy dotrę. Praca, dwoje dzieci,własne psy. W tyg. oczywiście wpuściłby mnie do schroniska tylko powiedz mi skąd ja mam wziąć czas do choroby?!

Bardzo lubię czytać takie wyrzuty pod swoim adresem. Bardzo. Zwłaszcza, że np rok temu miałam awanturę w domu, ze zamiast na koniec roku z dzieckiem poleciałam do schroniska. Świetnie się czyta takie pretensje, jak w niedzielę zamiast o 12 siedzieć z rodziną przy stole zapierdzielam z psami po łąkach.

Bardzo proszę czasami się spytajcie wcześniej a nie oskarżajcie,bo się wtedy wszystkiego odechciewa.

Link to comment
Share on other sites

Ależ oczywiście nikogo nie obchodząmoje sprawy prywatne, tylko sądzę,że akurat na wątku zbiera się grupażyczliwych osób prawda?
Widzisz Ty wychodzi na kilka godzin,a my mamy góra dwie godziny na socjalizację.
Owszem wybór należy do mnie któremu psu je poświecę. I wybieram psy dorosłe, siedzące latami w schronisku.
a na w to ja nie mam czasu.
Na wątku dobre rady mogą posłużyć nie tylko mi.

No a w Łodzi wszystkie psy socjalizujecie? Macie ich więcej,ale i więcej wolontariuszy.
I się w Łodzi psów nie usypia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kycia1']Zaczynamy !!!!!!!!!!! :))))))) Która wybieramy ? Czy juz moze ten KTOS wybral sobie ? I jak to bedzie, my mamy kupic, czy on zakupi a my sfinansujemy ?[/QUOTE]
mam odp. na PW ,ze najtansza potrzebna siatka kosztuje 600 zł...
to jednak duzy wybieg bedzie , tak mysle...
moze zofia zreszta sama napisze, bo jest na watku -jak to wygladac bedzie
czy uda sie nazbierac taka kwote nie wiem ,mozemy sprubowac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']mam odp. na PW ,ze najtansza potrzebna siatka kosztuje 600 zł...
to jednak duzy wybieg bedzie , tak mysle...
moze zofia zreszta sama napisze, bo jest na watku -jak to wygladac bedzie
czy uda sie nazbierac taka kwote nie wiem ,mozemy sprubowac[/QUOTE]
Ja znalazłam tansze i solidne (w.g mnie) - wklejałam tu nawet linki. Najdrozsza z opcji (gruba) wyszla 450 zł [url]https://ssl.allegro.pl/item1093543320_promocja_gruba_powlekana_siatka_ogrodzeniowa.html[/url] , reeszta linkow na poprzedniej stronie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kycia1']Ja znalazłam tansze i solidne (w.g mnie) - wklejałam tu nawet linki. Najdrozsza z opcji (gruba) wyszla 450 zł [url]https://ssl.allegro.pl/item1093543320_promocja_gruba_powlekana_siatka_ogrodzeniowa.html[/url] , reeszta linkow na poprzedniej stronie :)[/QUOTE]
jak dla mnie ta jest super, ale z matematyki jestem slaba m biezace, m kwadratowe - jak to sie przelicza nie wiem...

Link to comment
Share on other sites

Witam, bardzo Was przepraszam, ale u mnie już z matematyką na bakier.Te metry policzyłam pi razy drzwi. Bo kojec ma wymiary 6,5 na 7,3 to sobie pomnożyłam jedno razy drugie i wyszło prawie 50m. Dopiero jak zaczęłam czytać teraz co piszecie, to doznałam olśnienia, że jednak te boki należy pododawać do siebie. No cóż nawet nie przypuszczałam, że się okażę takim geniuszem.Powinno wystarczyć 30mb.Ja cenę sprawdzałam w mojej okolicy, żeby nie płacić dodatkowo za transport i można kupić dobrą siatkę za 120zł rolka 10m.Czyli by wyszło 360zł.Wolałabym, żeby ktoś z Was kupił, bo ja na dzień dzisiejszy nie mam transportu.Na budę mam pomysł i materiały, tylko muszę wiedzieć jaka duża ma być buda, żeby się w niej dobrze czuły.Jeszcze raz przepraszam za moją matematykę.Zosia.:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beataczl']fajnie, ze juz wiadomo o co chodzi , ile tych m i za ile itd. bo ja tez zgupialam na maxa jak do mnie pisalas, a na watku zupelnie inaczej kycia1 wyliczyla:roll:
a o ktora siatke chodzi, wrzuc link na watek -tej 120 zł za 10 m?[/QUOTE]
Z tego co zrozumialam to zofia napisala, ze w okolicy- czy pewnie nie na allegro, tylko w jakims sklepie stacjonarnym . Tutaj z aukcji wypada 90 zł za 10 m2 :) bo 9 zł za metr 2. A zofia pisala jeszcze, ze nie bedzie wtedy kosztow transportu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kycia1']Ja znalazłam tansze i solidne (w.g mnie) - wklejałam tu nawet linki. Najdrozsza z opcji (gruba) wyszla 450 zł [url]https://ssl.allegro.pl/item1093543320_promocja_gruba_powlekana_siatka_ogrodzeniowa.html[/url] , reeszta linkow na poprzedniej stronie :)[/QUOTE]
Tutaj jest :)

Link to comment
Share on other sites

To musi być przynajmniej 3,5 mm( przekrój drutu) z którego jest wykonana, stalowa siatka.U siebie mam założoną 3,2 w oplocie przekrój drutu 2,5mm, i niestety mój pies przechodzi sobie górą, jak czuje taką potrzebę.Dlatego im grubszy przekrój drutu tym lepiej.Patrzyłam cenę siatki na allegro u producenta ze Zgierza( bo to jest moje miejsce zamieszkania)Na pewno w innych rejonach, siatka może być tańsza, ale koszt transportu jest bardzo duży.Ja mówię tak- dajcie mi odpowiednią siatkę plus jedzenie dla nich i maluszki mają tymczasowe schronienie plus socjalizacje.Znajdą dobre domy i ten kojec może służyć następnym bidom na podobnych zasadach.Nie mogę ich wziąć bez zrobienia kojca, bo mam 6 psów z czego 4 to bernardyny ( hodowla ZkwP) i 3 koty.Dlatego właśnie pomyślałam, że jakbyście mi pomogli dokończyć budowę tego kojca, to ja mogłabym pomóc jakimś biednym psiakom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zofia']To musi być przynajmniej 3,5 mm( przekrój drutu) z którego jest wykonana, stalowa siatka.U siebie mam założoną 3,2 w oplocie przekrój drutu 2,5mm, i niestety mój pies przechodzi sobie górą, jak czuje taką potrzebę.Dlatego im grubszy przekrój drutu tym lepiej.Patrzyłam cenę siatki na allegro u producenta ze Zgierza( bo to jest moje miejsce zamieszkania)Na pewno w innych rejonach, siatka może być tańsza, ale koszt transportu jest bardzo duży.Ja mówię tak- dajcie mi odpowiednią siatkę plus jedzenie dla nich i maluszki mają tymczasowe schronienie plus socjalizacje.Znajdą dobre domy i ten kojec może służyć następnym bidom na podobnych zasadach.Nie mogę ich wziąć bez zrobienia kojca, bo mam 6 psów z czego 4 to bernardyny ( hodowla ZkwP) i 3 koty.Dlatego właśnie pomyślałam, że jakbyście mi pomogli dokończyć budowę tego kojca, to ja mogłabym pomóc jakimś biednym psiakom.[/QUOTE]
Podaj numer konta. pieniążki po Gabrysiu, jest około 200 zł przeznaczymy na siatkę.

Link to comment
Share on other sites

Może lepiej będzie jak będziecie zbierać na czyjeś inne konto, a jeszcze lepiej( bo nie wiem czy mi dowiozą siatkę) jak przyjedziecie z siatką.Nie mam transportu. Jutro zadzwonię do tej firmy czy mogliby mi przywieźć do domu.Ocelot konto podam na pv.Jak będzie siatka to 5-6 dni i sunie mogą przyjeżdżać( zaszczepione) odrobaczywić mogę sama, bo podejrzewam, że na początku raczej nie będą ciekawe świata.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...