Jump to content
Dogomania

Zawody IAL w Pecicach


myriad

Recommended Posts

Zapraszam wszystkich do zglaszania sie na II IAL 2006, ktory odbedzie sie w Pecicach 27.05.2006. Wiecej informacji na naszej stronie:
[URL="http://www.agility.prv.pl"]www.agility.prv.pl[/URL]
Link bezposredni do formularza zgloszeniowego to: [URL="http://agility.iem.pw.edu.pl/index.php?load=form-ial2006"]http://agility.iem.pw.edu.pl/index.php?load=form-ial2006[/URL]

Sedziowac bedzie Ula (zerowki), Ja (Justyna Wlodarczyk) Openy, jeszcze nie ustalilysmy do konca kto posedziuje Debiuty i Agility dla Juniorow, ale damy znac jak tylko zostanie to ustalone.

Ustalilysmy limit zgloszen na 80 psow, troche dlatego, ze boimy sie, ze nie damy rady zorganizowac wiekszej imprezy, a troche po to, zeby pogonic wszystkich ze zglaszaniem sie. W zeszlym roku bylo u nas 70 psow, wiec w zasadzie nie powinno byc problemow. Ale strzezonego... i tak dalej, wiec zglaszajcie sie jak najszybciej!

Pozdrawiam i do zobaczenia w Pecicach!

Justyna
Alternatywa
[URL="http://www.agility.prv.pl"]www.agility.prv.pl[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 777
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='OlaAB']a czemu pies z innym przewodnikiem nie może startować w innej kategorii?[/quote]

Doroto, jezeli nas czytasz, a czy wolno w Lacku na przyklad zglosic psa z jednym przewodnikiem do zerowek, a z innym np. do A1?

Bo ja wiem, ze oficjalne kategorie zdobywa team pies+przewodnik, ale wydaje mi sie, ze bieganie w latwych przebiegach zerowkowych, a potem w Openach tylko z innym przewodnikiem byloby naduzyciem. Te kategorie roznia sie glownie obecnoscia pewnych przeszkod (slalomu, hustawki i kola) i albo PIES je zna i potrafi pokonywac, albo nie. Przewodnik nie ma tu nic do rzeczy. Ale jezeli np. dopuszczana jest taka mozliwosc w Pucharze Polski, to sie zastanowimy.

Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']Doroto, jezeli nas czytasz, a czy wolno w Lacku na przyklad zglosic psa z jednym przewodnikiem do zerowek, a z innym np. do A1?

Bo ja wiem, ze oficjalne kategorie zdobywa team pies+przewodnik, ale wydaje mi sie, ze bieganie w latwych przebiegach zerowkowych, a potem w Openach tylko z innym przewodnikiem byloby naduzyciem. Te kategorie roznia sie glownie obecnoscia pewnych przeszkod (slalomu, hustawki i kola) i albo PIES je zna i potrafi pokonywac, albo nie. Przewodnik nie ma tu nic do rzeczy. Ale jezeli np. dopuszczana jest taka mozliwosc w Pucharze Polski, to sie zastanowimy.

Justyna[/quote]

A czy bardzo fajnie byłoby jakby ktoś wziął psa z kategorią A3 i wystartował z nim w klasie A0?:) Lub nawet w A1? Na tych samych zawodach, w tym samym dniu?

Czy wszystkim byłoby tylko trochę łyso, czy bardziej łyso?:)
Nie bądźmi dziećmi :) :shake:
Tu nie tyle chodzi o przewodnika, ale o psa!

I to ze względów etycznych i sportowych.
Kiedyś była taka sytuacja, że był tor A1, w którym biegał pies z jednym przewodnikiem, Potem sędzia zmienił tylko nieco tor (dolożył 1 hopek) dla kat. A2 i ten sam pies biegł już w kategorii A2 z drugim przewodnikiem.
Czy to fair???

Na zawodach dopuszczamy start:
1 dzień, 1 zawody, 1 pies, 1 kategoria, 1 przewodnik.
Pozdrawiam
:)
Dorota

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']Te kategorie roznia sie glownie obecnoscia pewnych przeszkod (slalomu, hustawki i kola) i albo PIES je zna i potrafi pokonywac, albo nie. Przewodnik nie ma tu nic do rzeczy.[/QUOTE]
Jeszcze trzeba umiec psa poprowadzic ;) Moze A0 vs. A1 to zle porownanie, ale np. pies biegajacy w A3, w A1 (no, moze w A2) dostalby pewnie detke albo slaby czas przynajmniej :roll: , gdybym ja go prowadzila :evil_lol:

Ale to taki offtopic, bo i tak nas to nie dotyczy :-(

Link to comment
Share on other sites

ok jeżeli chodzi o jeden dzień (chociaż wtedy pies ma trudniej bo wiecej biega) ale sama Dorota sugerowałaś mi, że w dwa różne dni to już można... to będzie co innego? pies się "oduczy biegać"?

a przykład Leszka, Iwony i Duchess?
jednak można?

mnie tam już wszystko jedno ale czy jest to gdzieś jasno napisane w regulaminie czy jest to kwestia - w tym roku przyjmujemy takie zasady a w przyszłym inne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='OlaAB']ok jeżeli chodzi o jeden dzień (chociaż wtedy pies ma trudniej bo wiecej biega) ale sama Dorota sugerowałaś mi, że w dwa różne dni to już można... to będzie co innego? pies się "oduczy biegać"?[/quote]

Tak można, ale dla czystego taktu lepiej nie. Jak to będzie wyglądało jak jeden pies tego samego dnia będzie biegał z dwoma przewodnikami. Ja sobie tego za bardzo nie wyobrażam, a jak już to szaro to widzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Ja zglosilam Gnojka i mysle nad szczurencja....no i jeszcze dwie osoby ode mnie sie zastanawiaja....A kiedy bedzie mozna zobaczyc jakas wstepna liste startowa?[/quote]

Spokojnie, spokojnie. Pojawi sie ale jakos po weekendzie majowym. Chociaz moge wyjawic, ze dzisiaj zgloszonych zostalo juz 15 psow.

Prosze powaznie potraktowac rubryke "uwagi" i zglaszac swoje zapotrzebowania. N. "jak nie bedzie grilla to nie dojade" albo "zycze sobie wind z aparatem?"

Olu, poniewaz problem zglaszania 1 psa do 2 klas nie dotyczy Ciebie osobiscie, to po cichu licze na to, ze nikogo nie bedzie dotyczyl. W razie gdyby kogos dotyczyl, to no, przyjrzymy mu sie indywidualnie. Ale podtrzymuje moje ogolne przekonanie, ze byloby to nie fair.
Chociaz wiem, ze w Czechach startowanie przez 1 psa z dwoma przewodnikami w 2 klasach jest na porzadku dziennym. Ale oni nie robia zerowek.

Link to comment
Share on other sites

Generalnie z tego co zdazylam sie zorientowac, to w kilku innych krajach niz Polska i Czechy wazna jest kategoria psa a nie przewodnik, czyli jesli z jednym przewodnikiem pies zdobyl A3, to z drugim biega od razu w A3. I prawde mowiac, to mysle, ze to nie jest zle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zielsko']Generalnie z tego co zdazylam sie zorientowac, to w kilku innych krajach niz Polska i Czechy wazna jest kategoria psa a nie przewodnik, czyli jesli z jednym przewodnikiem pies zdobyl A3, to z drugim biega od razu w A3. I prawde mowiac, to mysle, ze to nie jest zle.[/quote]
Ja się dziwiłam że czegoś takiego nie ma :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']Prosze powaznie potraktowac rubryke "uwagi" i zglaszac swoje zapotrzebowania. N. "jak nie bedzie grilla to nie dojade" albo "zycze sobie wind z aparatem?"

[/QUOTE]

Chcecie, czy nie chcecie i tak bede :multi: :loveu: Oczywiscie i jako zawodnik i jako fotograf-podgladacz :cool3:
Do zobaczenia :-)

W.

Link to comment
Share on other sites

A czy będzie jakaś lista rezerwowa dla tych, którzy będą nadliczbowi?
Ja zgłosiłam oba futrzaki, ale nie wiem, czy zdrówko pozwoli im wystartować, głupio by było, gdybym zajęła komuś miejsce, a potem nie wystartowała, a ktoś przez to straciłby mozliwość udziału w zawodach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='myriad']SpokojnieOlu, poniewaz problem zglaszania 1 psa do 2 klas nie dotyczy Ciebie osobiscie, [/quote]

akurat dotyczył mnie ;) bo Piotrek chciał pobiec z Blusikiem a Piotrek jest super-początkujący... ale już nie ma sprawy

tylko nie wiem czemu np pozwolono biec Piotrkowi z Atosem w DEBIUTACH! i zerówkach skoro Atos ze mną biegał już Openy i tylko przerwa związana z podleczeniem spowodowałą brak startu w oficjalnych zawodach.
A teraz po przerwie znowu wracam do zerówek i jest OK.

nie zgadzam się z tym, że zerówki różnią się tylko brakiem umiejętności pokonywania 3 przeszkód przez psagdyż są psy które znają te przeszkody, trenują już ponad x-lat a zawsze są w zerówkach. i to jest OK? wobec tych, którzy startują w zerókach po 0,5 roku ćwiczenia? też nie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...