Jump to content
Dogomania

Zawody IAL w Pecicach


myriad

Recommended Posts

[quote name='Zielsko']Generalnie z tego co zdazylam sie zorientowac, to w kilku innych krajach niz Polska i Czechy wazna jest kategoria psa a nie przewodnik, czyli jesli z jednym przewodnikiem pies zdobyl A3, to z drugim biega od razu w A3. I prawde mowiac, to mysle, ze to nie jest zle.[/quote]

Magda
a kiedy ten drugi przewodnik ma się nauczyć?
i tylko może to robić ze świeżym psem?

mimo wszystko BARDZO dużo zależy od przewodnika

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 777
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='OlaAB']
nie zgadzam się z tym, że zerówki różnią się tylko brakiem umiejętności pokonywania 3 przeszkód przez psagdyż są psy które znają te przeszkody, trenują już ponad x-lat a zawsze są w zerówkach. i to jest OK? wobec tych, którzy startują w zerókach po 0,5 roku ćwiczenia? też nie.[/quote]

Jeżeli pies nigdy nie startował w kategorii open, nie ma podstaw, aby mu zabronić startu w zerówkach, bo tylko to ewentualnie mogłoby stanowić jakąś granicę.
Bo ile, kiedy i jak często trenuje, tego nie da się sprawdzić i to nie bardzo może być wyznacznikiem zakwalifikowania go do jakiejś kategorii.

Ja na przykład nigdy nie zgłoszę Leona do openów, bo nie chcę go męczyć na wysokich przeszkodach, zdrówko mu na to nie pozwala. W związku z tym zawsze będzie biegał w zerówkach, ale tutaj też raczej zamyka stawkę, więc nie jest zagrożeniem dla tych, którzy maja większe ambicje niż on ;) .

Link to comment
Share on other sites

Olu, czli Ty bys chciala biegac z Atosem w Openach z Piotrek w zerowkach? Toc on by tego nie przezyl...

Sorry, ale my sie bedziemy trzymac zasady nie ma biegania z tym samym psem i w zerowkach i w openach. Mozecie mnie udusic, noge mi podstawic, zbojkotowac zawody itd... ;-)

I czas zamknac ten dygresyjny nurt w tym watku albo przeniesc go do innego tematu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']A czy będzie jakaś lista rezerwowa dla tych, którzy będą nadliczbowi? [/quote]

Tak, jasne :lol:
Dlatego tez ogromna prosba do wszystkich, ktorzy zrezygnuja z jakichkolwiek przyczyn, aby jak najszybciej zameldowali. Ograniczenie jest konieczne, bo musimy sie wyrobic przed zmrokiem :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, nie chciałabym narobić zamieszania, ale żal by się było nie zgłosić :lol: . Monieczka jest chora, ale mam nadzieję, że do IAL-u mi wydobrzeje, a start Leona będzie chyba uzależniony od pogody. Jeśli będzie upał niemożliwy, to nie pozwolę burkowi biegać. Postaram się jakoś określić wcześniej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']Ile razy biegna debiuty? Bo w zerowkach wyszczegolniony jest jumping i agility, a w debiutach tylko ze sa.[/quote]

Ano rzeczywiscie nie jest to jasne, naprawimy. Debiuty biegna dwa razy, tyle ze przebiegi bardzo podobne, bo ze strefowych do debiutow wchodzi tylko palisada.

Od razu uprzedze pytania i w zerowkach i w debiutach MOZNA miec przy sobie/trzymac pileczke/smakolyk.

Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia:-)']Łódź też jedzie,większość już zgłoszona.Jeszcze mam pytanko czy pies musi mieć w openach tak jak w oficjalnych skończone 18 m-cy? Wydaje mi się,że nie,ale nie chce źle zgłosić psa. Do zobaczenia[/quote]
Chyba musi, ale to mi tak tylko sie wydaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudia:-)']Łódź też jedzie,większość już zgłoszona.Jeszcze mam pytanko czy pies musi mieć w openach tak jak w oficjalnych skończone 18 m-cy? Wydaje mi się,że nie,ale nie chce źle zgłosić psa. Do zobaczenia[/quote]
Regulamin IAL wymaga, aby pies miał skończone 18 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Salma ma chyba dalej schizo na hustawkę[/QUOTE]
To chyba jest rodzinne:cool3: Blue też do niedawna miała mega schizy na huśtawce ALE UWAGA UWAGA w sobotę po raz pierwszy zrobiła huśtawkę bez oznak histerii :multi: :sweetCyb: :BIG: :laola: :cunao:
Uwieczniliśmy to za pomocą mojego przedpotopowego aparatu
[URL=http://www.zippyvideos.com/8701363804956316/carl_041/*plesniaczka][IMG]http://i2.zvhost.com/2/a/a1945z3t.jpg[/IMG][/URL]

W porównaniu z tym co było wcześniej to Niebo a Ziemia! Teraz trzeba nad szybkością popracować. Początki były baaardzo trudne i czasem pokonywanie huśtawki trwało 20min bo Kropce sztywniały nogi ze strachu i trzeba je było przestawiać ręcznie. Ale po obraniu odpowiedniej strategii jakoś poszło, mozolnie ale jednak.
Wczoraj powtórzyła ten wyczyn i wszystko wygląda na to że yassue niedługo chyba zrobi mega imprezę na cześć pokonania mega schizy.:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...