Jump to content
Dogomania

Chory PON - szukam rady..


Folen

Recommended Posts

Moja sis ma prawie 9 letniego PONa Lolka :cool3: , który choruje i nie wiemy co mu jest, może ktoś będzie wiedział? Lekarz mówi, że to problemy z wątrobą, ale może to coś innego?
Ma takie objawy (nie jest to regularne):
bardzo silne skurcze mięśni, które powodują problemy z chodzeniem i ogólny jakby paraliż połączone z wymiotami i biegunką, do tego ślinotok i czasem szczękościsk. Taki "atak" trwa od kilkunastu minut do nawet 3 godzin.

Czy ktoś może nam pomóc?:shake: :-( :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Folen']Lekarz mówi, że to problemy z wątrobą, ale może to coś innego?[/QUOTE]
A czy lekarz robił psu jakieś badania? Krew, usg brzucha?

Behemot słusznie pisze, wygląda jakby Twój pies miał jakieś ataki padaczkowe, ale przyczyn padaczki jest wiele i bez dokładnych badań się nie obejdzie.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Hej witam!!Mój pierwszy PON również chorował na wątrobe hmm i w związku z tym na wtórna cukrzyce.Objawy które wystapily u niego to osłabienie mieśni nie mógł chodzić,nadmierne oddawanie moczu,poczatkowo leczony był na drogi moczowe jednak po pobraniu krwi u lekarza wyniki byly jednoznaczne rak wątroby:placz: cokolwiek zjadł zaraz zwracał.Niestety nie miał szans na przeżycie.Teraz mam nowego juz 5letniego PoNa który w tym roku zachorował na padaczke.Objawy lekki niedowład tylnych łapek i nagłe ataki wydaje mi sie ze ślinotoki sa możliwe.Znajomy lekarz powiedział mi ze atak może trwać kilka sekund lub nawet do kilku godzin.Wazne jest stałe mierzenie temp prawidlowa u psów średnich wynosi 38-39 stopniC.Studiuje wet wiec jesli sie coś dowiem nowego chetnie sie podziele wiadomościami.Leki ktore dostaje na padaczke to mizodin i liminalum w razie ataku!pozdr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magda19'] Teraz mam nowego juz 5letniego PoNa który w tym roku zachorował na padaczke.Objawy lekki niedowład tylnych łapek i nagłe ataki wydaje mi sie ze ślinotoki sa możliwe.
[..........]
Leki ktore dostaje na padaczke to mizodin i liminalum w razie ataku!pozdr[/QUOTE]Z tego co piszesz wynika ze pies jest leczony wyłacznie objawowo. Czyżby lekarz nie szukał przyczyny ataków?
Żeby stwierdzic że padaczka ma podłoze idiopatyczne należałoby psa dokładnie przebadać zeby wykluczyc wszystkie inne przyczyny ataków.
Bez badań nie da sie stwierdzic czy ataki są spowodowane nieprawidłowa dietą, dysfunkcja jakiegos narzadu, (nerki,wątroba itd), zmianami nowotworowymi, zatruciem ołowiem i innymi metalami ciezkimi (jedzenie trawy(!), schorzeniami neurologicznymi czy setka innych czynników.

Jezeli lekarz rzeczywiscie przepisał tylko leki w razie ataku to ja bym do niego wiecej nie poszła...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...