Jump to content
Dogomania

nasze sposoby na odreagowanie stresu poszkoleniowego bez wpadania w nalogi


ayshe

Recommended Posts

[quote name='Romas']Zobaczcie [URL]http://www.psyimy.pl/psychoterapia/Inne/120,Czy_uczyc_psa_gryzc_/[/URL]
odrazu widac ,ze kobieta pojecie ma o szkoleniu ,strach sie bac jak czlowiek poczyta takie rzeczy .Skoro nawet osoby wyksztalcone kynologicznie takie rzeczy pisz a to jakie zdanie moze miec laik ....[/quote]

:roflt:Dobrze, że autorka uświadamia mi, że para pies-właściciel musi posiadać pełną samokontrolę, bo inaczej rzucałabym się na wszystko dziko przy tym charcząc. Po kiego chodze na szkolenie, skoro pies ma się samokontrolować? :-o
I to strassssnie frustrujonce, ze doprowadziłam paniom psycho do zgrozy, bo cieszyłam się, że baltek mocno rękaw trzyma, wstrętny agresor. O, ja nieszczęsna ignorantka, he he :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Romas']Zobaczcie [URL]http://www.psyimy.pl/psychoterapia/Inne/120,Czy_uczyc_psa_gryzc_/[/URL]
odrazu widac ,ze kobieta pojecie ma o szkoleniu ,strach sie bac jak czlowiek poczyta takie rzeczy .Skoro nawet osoby wyksztalcone kynologicznie takie rzeczy pisz a to jakie zdanie moze miec laik ....[/quote]

:crazyeye: Jesssu, ta kobieta chyba myli pojęcia obrony cywilnej i sportu kynologicznego. Jest w tym artykule taki fragment, w którym ona pisze, że pies SAM musi wybrać właściwy cel ataku, spośród grupy osób:mdleje:
Moja wiedza na temat szkoleń jest jeszcze baaardzo mizerna, ale to wydaje mi się po prostu bezsensem. Przecież pies nie ma prawa sam atakować! Jakoś nie ma w regulaminach zawodów IPO takiego schematu. A szkolenie psa do obrony cywilnej, mija się z celem. Bo jeśli już ktoś zamierza zaatakować człowieka z psem wielkości ON, to raczej ma sposób na poradzenie sobie z nim. Jeżeli nie odstrasza go wygląd i wielkość psa, to skończy się to co najmniej nieciekawie dla tego psa.
Był swego czasu na Owczarku taki temat, że pies na ulicy sam zaatakował dziewczynę. Na pierwszy rzut oka - niesprowokowany. Potem właściciel tłumaczył się, że szkoli tego psa w kierunku obronnym. I chciałby, żeby pies bronił wieczorami na spacerach jego żonę, czy córkę (dokładnie nie pamiętam:oops:)

Ja też się cieszę jak norka, że Edox ładnie i mocno trzyma rękaw i ostatnio zrobił nawet przelot na czołówce:multi: I co? Mam przestać szkolić psa do sportu IPO, bo wychowuję sobie agresora i potencjalnego mordercę?! Ja nie chcę, żeby mnie pies bronił, prędzej w sytuacji ataku to ja będę bronił psa przed napastnikiem, żeby mu się nic nie stało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania skala']:lol: Witam mam takie pytanie czy to forum jest prywatne bo mam takie wrarzenie że tak ,dlaczego nie dopuszczacie do slowawa innych?????????
Każdy ma prawo do wypowiadania się na temat onkow i szkolenia niema idealów.[/QUOTE]

Forum to nie jest prywatne:shake:i każdy ma prawo wypowiadać się:lol:dopóki nie obraża innych użytkowników i ich nie atakuje:roll:
Zresztą [COLOR="Red"]ostre[/COLOR] dyskusje są prowadzone, jak widać na wątku o dopingu, ale tam nikt nikogo nie obraża i nie wchodzi z buciorami w czyjeś życie prywatne chociaż nie ma o nim zielonego pojęcia:roll:
Tak więc wszelkie inne podejścia i swoje zdanie [COLOR="#ff0000"]o szkoleniu[/COLOR] jest tutaj mile widziane:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania skala']:lol: Witam mam takie pytanie czy to forum jest prywatne bo mam takie wrarzenie że tak ,dlaczego nie dopuszczacie do slowawa innych?????????
Każdy ma prawo do wypowiadania się na temat onkow i szkolenia niema idealów.[/quote]


Owszem, kazdy ma takie prawo. Ty dostałaś bana za obrażanie i atakowanie innych użytkowników a nie za wypowiedzi na temat szkolenia o owczarków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']chodzi o ten gryzak okragly?no to widzialam:mad::evil_lol:.tylko sie nei wlepiam glaami-no isorry na drugi raz hukne z oklaskami:diabloti:.
monisieczka wczorja baardzo ladnei pracowala z nora i ambitnei do tego :p.reszta ,znaczy sie wczesniejsza reszta-no coz,osiagnely pelne stadium czubniecia:evil_lol:.[/quote]
mamusieńko ty moja jedyna!!! tresserunio nas pochwalił!!!! norasek to aż padła na moje wyrko z wrażenia i chrapie :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Spyder']:crazyeye: Jesssu, ta kobieta chyba myli pojęcia obrony cywilnej i sportu kynologicznego. Jest w tym artykule taki fragment, w którym ona pisze, że pies SAM musi wybrać właściwy cel ataku, spośród grupy osób:mdleje:
Moja wiedza na temat szkoleń jest jeszcze baaardzo mizerna, ale to wydaje mi się po prostu bezsensem. Przecież pies nie ma prawa sam atakować! Jakoś nie ma w regulaminach zawodów IPO takiego schematu. [/quote]
Dokładnie ta, ale jakoś to wypracowanie mnie nie dziwi ;).
Miałam kiedyś okazję wizytować p. Kosińską jako behawiorystkę (było to jakieś 2-3 lata temu) i abstra***ąc od jej kwalifikacji w zakresie behawioryzmu, wtedy jej wiedza na temat szkoleń była dość mizerna, a zakres i regulaminy były jej kompletnie obce. Jak widać, do dziś nic się chyba nie zmieniło.

[SIZE=1][COLOR=lightblue]Powiem Wam jeszcze ciekawostkę. Ten link mi się przez jakiś czas nie otwierał, więc mogłam jedynie czytać Wasze komentarze. Moja pierwszą myślą była taka, że autorką mogła być p. Kosińska. Ale wredna jestem, wrrrrr[/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Ja się za te puzle nie biorę:wallbash:, bo są na ekranie monitora, a przecież nie będę młotkiem w monitor walić:comp26:, bo sprawny jest. W realu to sobie właśnie młotkiem pomagam, jak nie wchodzi i powstaje ciekawy obrazek niekoniecznie zgodny z tym właściwym:oops:, ale co tam liczy się inwencja twórcza;-):cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']Dokładnie ta, ale jakoś to wypracowanie mnie nie dziwi ;).[/quote]

Mnie zawsze zastanawia, jakim cudem te IPOwskie bestie podczas przerwy biegaja miedzy swoimi pozorantami luzem i ich nie zzeraja zywcem :diabloti:

[quote name='Mokka'][SIZE=1][COLOR=lightblue]Ale wredna jestem, wrrrrr[/COLOR][/SIZE][/quote]

Nie od dzis to wiadomo :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']ja ulozylam zaprzeg hasiorow, trzy bordery, bernardyna i psa sw. huberta :multi:[/QUOTE]
no zupelnie niezle te puzle szkoda tylko ze najwieksze to 49 elementow ..Niestety w domu w realu niezbyt moge ukladać bo kocica zawsze je dopadnie i zrobi misz- masz oraz pare wyniesie - kota niestety mam tez aportujacego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Spyder']:crazyeye: Jesssu, ta kobieta chyba myli pojęcia obrony cywilnej i sportu kynologicznego. Jest w tym artykule taki fragment, w którym ona pisze, że pies SAM musi wybrać właściwy cel ataku, spośród grupy osób:mdleje: [/quote]

Może i myli, ale jak czytam, że ktoś oferuje "wywołanie i ukierunkowanie agresji":crazyeye:to mi się słabo robi. Jak pies w trakcie szkolenia do IPO zaczyna gryźć przewodnika, albo ktoś mi mówi, że wybitnie niezrównoważone zwierzę może, a nawet powinno w takim szkoleniu uczestniczyć, to mnie coś trafia:angryy:i w takich chwilach też jestem za wprowadzeniem pewnych ograniczeń i nadzoru...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ara']Może i myli, ale jak czytam, że ktoś oferuje "wywołanie i ukierunkowanie agresji":crazyeye:to mi się słabo robi. Jak pies w trakcie szkolenia do IPO zaczyna gryźć przewodnika, albo ktoś mi mówi, że wybitnie niezrównoważone zwierzę może, a nawet powinno w takim szkoleniu uczestniczyć, to mnie coś trafia:angryy:i w takich chwilach też jestem za wprowadzeniem pewnych ograniczeń i nadzoru...[/quote]
Może właśnie dlatego warto promować dobre szkolenia i dobrych szkoleniowców. Aby ludzie wiedzieli, że IPO to IPO, a wywoływanie agresji to inna para kaloszy. Zawsze znajdą się tacy, którzy obiecają wyszkolenie "dobrego obrońcy", bo zawsze są się ludzie, którzy takiego psa będą chcieli.
Może warto wprowadzić modę na psy łagodne, nieagresywne, są kraje, gdzie posiadanie ostrego psa nie jest trendy i można popaść w konflikt z prawem. U nas wciąż pokutuje mit psa-obrońcy, który doskonale wie, kogo należy dziabnąć, a kto jest dobrym człowiekiem. Słabo mi się robi, jak ludzie przekonują, że dobrze ułożony piesek gryzie tylko bandziorów i nie strach wyjść z nim na ulicę wieczorem.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie ja tez bylam przekonana o tym ,ze szkolenie obronne i IPO to to samo .
Wiedze swoja czerpalam ze szkolen PT ,ktorych kilka zaliczylam i zawsze tam byl watek obrony ,robiony baaaardzo inaczej niz moglam zaobserwowac u Ayshe.
Dlatego ja ze swoimi psami ( pomijajac ich rase) balam sie isc na takie szkolenie.
Ale...ale czlowiek nie krowa poglady zmienia.Poszlam sobie do fachowca Ayshe i przy okazji tropienia posluchalam ,popatrzylam , poparlam wyjazdem na zawody IPO ( jako widz) i jestem madrzejsza .
Co mnie oburza to ,ze osoba zawodowo zajmujac sie psami nic nie wie na temat tego sportu ,nie oddziela pojec i piastuje takie same przesady jak ja rok temu.Tyle ,ze ja laik jestem a ona fachowiec.
Postanowilam wkleic Wam ten artykul ,napotkany zreszta na dobkowym forum ,bo mnie zatknelo z oburzenia.Tak wlasnie wyglada popularyzacja sportu .IPO powoduje agresje a agility meczy psy i szybko sie wykanczaja na serce.Najlepiej miec pluszowego misia i wygodna kanape.

Link to comment
Share on other sites

[I]"Hodowlę jakich psów popiera stowarzyszenie Związek Kynologiczny w Polsce? Czy psów spokojnych, rodzinnych, nie stanowiących zagrożenia dla otoczenia czy psów impulsywnych, pobudliwych i reagujących agresją, które umieją mocno gryźć?"[/I]

[I]"Należy mieć nadzieję, że sytuacja ta ulegnie zmianie, że inne organizacje kynologiczne działajace w Polsce będą popierać model psa zrównoważonego, nauczonego prawidłowych zachowań, nie stwarzającego zagrożenia dla otoczenia."[/I]

Nie wiem, jak wam, ale mnie się wydaje, że to dośc jaskrawa autopromocja :cool3: Pani Kosińska jest jednym z założycieli PKPR-u :cool1:

A dla miłośników puzzli:
[URL]http://www.jigzone.com/gallery/[/URL]
(ja uwielbiam układać 184 crazy :loveu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mokka']U nas wciąż pokutuje mit psa-obrońcy, który doskonale wie, kogo należy dziabnąć, a kto jest dobrym człowiekiem. Słabo mi się robi, jak ludzie przekonują, że dobrze ułożony piesek gryzie tylko bandziorów i nie strach wyjść z nim na ulicę wieczorem.[/quote]

A jak sie Ci ludzie wkurzaja i obrazaja, gdy sie im powie, ze te "zachowania obronncze" to nic innego tylko lek psa i nalezy je likwidowac.....:roll:

[quote name='Ewa-Jo']no zupelnie niezle te puzle szkoda tylko ze najwieksze to 49 elementow ..Niestety w domu w realu niezbyt moge ukladać bo kocica zawsze je dopadnie i zrobi misz- masz oraz pare wyniesie - kota niestety mam tez aportujacego.[/quote]

No nie mozna miec wszystkiego....ja z kolei nie mam gdzie rozlozyc puzzli, bo nie mam miejsca na taki chociazby tysiaczek skromny :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...