Jump to content
Dogomania

Dixi tłuścioszek- pora na dietę?


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 562
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oczko chyba zostanie juz ślepe...:shake: Jest caly czas rozlane, brak zrenicy, jest jakby brazowo-przezroczyste. Wydaje mi sie, ze juz w tej chwili jest tylko 1% szans, ze odzyska wzrok chocby czesciowy w tym oczku. Ale mimo, ze jest niewidoma,radzi sobie dzielnie. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

No ba!:lol: Dixonek jest oczkiem w glowie swoich pańciów:) Najbardziej oczywiscie uwielbia wieczory i zasypianie z pańciami w łóżeczku. Kiedys musze to nagrac i wrzucic na youtube jak sie "kokosi" na łóżku, jak ugniata łapkami posciel i jak nurkuje noskiem pod tą koldrą lub poduszką, jak pyszczkiem szuka tej odpowiedniej dla niej pozycji:loveu:No mowie Wam:evil_lol::evil_lol: komicznie!!I zarazem przesłodko.

Link to comment
Share on other sites

Z Dixi nie ma wlasciwie zadnych problemow. Bierzemy ją wszedzie z sobą - no oprocz pracy. Ale czy do sklepu, czy na "wycieczki":) Generalnie czeka na spacerki, ale jak mowilas mi juz kiedys - jesli jej sie chce- bez krepacji zalatwi sie w domu:evil_lol: I tak tez robi, ale tego jest tyle, co kot naplakał i zawsze na kafelki, wiec tu tez zaden problem:cool3: Wcale nie szczeka, no wlasciwie pies ideał!! Smiac nam sie chcialo, jak w domu u moich rodzicow bronila mnie przed Nemem:lol: To wtedy siedzac na kolankach i warczala i szczekała:evil_lol::evil_lol: W ostatnim czasie miala tylko jeden atak padaczki i to krotki. Na razie nie zmieniamy leków. Moze ta stabilizacja i w miare bezstresowe zycie troszke wyciszylo chorobę?... Musimy z nią isc jeszcze na usuniecie kamienia, bo ma ogromny i brzydko pachnie jej z pyszczka, ale to juz w po konsultacji odnosnie padaczki i niech sie wypowie, czy "glupi jas" jej nie zaszkodzi...Pozdrawiamy:dog::hand:

Link to comment
Share on other sites

Wet w tej chwili jest na urlopie, ale predzej czy pozniej sie do niego wybierzemy. Dixi jest takim lasuchem, ze trzeba przed nią kosz na smieci "izolowac", potrafi sie na niego wgramolić:evil_lol: i wyjadac rozne odpadki. Raz zlapalam ją na wyjadaniu z kosza, potem tylko na próbach wyjadania. Ostatnio juz szczelnie go zamykamy i codziennie wynosimy smieci:lol: - Dixi dala nam motywację:evil_lol:, wiec juz nie podjada. Ale wszystko wyszpera. Mam w dolnej szufladzie w komandorze schowaną jej karmę suchą, ktora tak czy inaczej namaczam jej przed podaniem, ale i szuflada nie stanowi dla niej problemu:lol: Potrafi juz rozsunąc nosem drzwi i dobierac sie do chrupek:crazyeye::evil_lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Acha, staram sie tez oduczyc ją proszenia, wrecz blagania o choć jeden kęsek obiadku czy kanapki, ale mocno to w niej siedzi:) Walczy z sobą za kazdym razem:D Dixi opanowała juz wszystkie nasze formy mlaskania do perfekcji i doskonale wie, kiedy sie cos żuje. Nic jej nie umknie, nie ma takiej mozliwosci!!:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Dzis Dixi byla u weterynarza. Zajrzal jej w pyszczek i lekko sie przerazil:shake: Kamien pokrywa prawie cale zęby!! Mamy dzwonic w przyszlym tygodniu i umowic sie na usuniecie kamienia. Mamy tez przypomniec ,ze dixi ma padaczke i bierze leki, to znieczulą ją czymś innym. Powiedzial tez, ze usunie ew. zgorzelinowe i popsute zęby. No wiec Dixi bedzie miala zabieg.Oczywiscie na czczo przez 24h przed...

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciłysmy od weterynarza. Przyjmuje tu u nas specjalista chirurg, bardzo dobry z reszta weterynarz, mlody 36 letni, z nowoczesnym podejsciem. Osłuchal Dixi, zrobil ekg, ale bez wydruku, bo akurat nie mial mozliwosci wydrukowania. Popytal mnie o Dixi... A wiec:
Z serduszkiem jest na razie no...w porzadku. Jest powiekszone, co widac na rtg, tym od Ulv, ale mowi, ze to normalne juz w jej wieku. Serduszko nie jest przeciwskazaniem do zabiegu usuniecia kamienia, ale jest nim padaczka. znieczulenia jakie stosują moga ją nasilic a nawet wywołac, wiec na razie odpuscimy sobie. Ustawimy Dixi na lekach. Nie zmienil jej Mizodinu, ale dodał Memotropil w dawce 1/5 tabletki. Mam na razie ją obserwowac i zapisywac wszystkie ataki w kalendarzu z dokladną godzina i czasem trwania. Za miesiac do kontroli.Mam jej kupic duze chrupki do czyszczenia zębów, bo małymi sie moze zachlysnac(Dixi jest bardzo lakoma i łyka je w calosci) i jednak na troszke je rozmaczac, by bylo to mechaniczne oczyszczanie. Pobieglam z nia dzis do weta szybko bo rano miała dwa ataki...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...