Jump to content
Dogomania

Mam mały problem, a raczej pytanie.


baalus7

Recommended Posts

Dzisiaj byłam u fryzjera z moją suczką (Spaniel Angielski) przed wizytą była ona strasznie zarośnięta (skutek uboczny sterylizacji, że tak powiem) po wizycie wyszła niemalże goła z gabinetu. Fryzjerka obcieła ją bardzo krótko, ale nie w tym rzecz bo wygląda naprawde ładnie. Moje pytanie jest następujące: Jak uważacie, czy powinnam jej na deszczowe i chłodne dni (takie jak dzisiaj), gdzie temperatura nie wynosi wiecej niż 8 stopni, nakładać derke (ubranko)? Suczka należy generalnie do zmarźluchów, ale do tego ma ADHD, które ujawnia się właśnie przy spacerach, także jest w ciągłym ruchu. Boję się że idąc "rozgołocona" może się przeziębić czy coś w tym stylu. Czekam na jakieś rady :)

Link to comment
Share on other sites

Wiem, wiem że temp. 8 stopniowa jest odpowiednia dla psa, ale czy jeżeli chodziła w takiej temperaturze w dość grubym "futrze" i nagle na taką samą temperature pójdzie bez sierści, czy nie zmarznie? ...
Dzisiaj rano bardzo zaniepokoiła mnie jej reakcja. Kiedy wstałam i zobaczyłam na jej koszyk ona leżała i cała się trzęsła... Nie wiem z jakiego powodu. Czy z tego że wczoraj zmarzła?

Link to comment
Share on other sites

Na pewno rano nie odczuwała wczorajszego chłodu . Daj jej czas żeby przywykła do nagości:lol:. Jeśli uważasz,ze marznie na dworze to dzień dwa poranne i wieczorne spacery skróć do minimum a w południe wydłuż. Pudel w mojej rodzinie reaguje tak samo po każdym strzyżeniu nawet w ciepłe dni.Po kilku dniach przywyknie do "ubogiej" szaty.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...