Jump to content
Dogomania

Hodowla "z fabryki psów fci" - hawańczyki i cała reszta


Havany

Recommended Posts

Hawanko, nie marudź. Masz rzut beretem. My z Białegostoku jedziemy 600 km. Jak chcesz psa pokazywać to musisz się nastawić na wyjazdy. My jeździmy w różne miejsca, poznajemy różnych ludzi. Rodziców na przykład poznaliśmy w Katowicach.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Międzynarodówka w Warszawie 11.07.2010
Bolek - Zwycięzca Młodzieży
[IMG]http://i30.tinypic.com/2i7a1yq.jpg[/IMG]
[URL]http://i30.tinypic.com/2i7a1yq.jpg[/URL]

i Primadonna - niestety dała taki popis "chodzenia" na ringu, że sędzia nie była w stanie ocenić jej w ruchu. Ale opis dostała wspaniały. Dziewczyna jest bardzo charakterna i jak nie chce chodzić to po prostu żadną siłą jej nie zmusisz.
[IMG]http://i28.tinypic.com/2qly7ol.jpg[/IMG]
[URL]http://i28.tinypic.com/2qly7ol.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak, Bolek robi się prawie identyczny jak All, który został BOB. Wiesia była jeszcze z bardzo piękną suczką w młodzieży, razem z moją Donką. Trochę dziewczyny miały pecha, bo jak przyszło do chodzenia to z sąsiedniego ringu wlazł pies i były lekko zdezorientowane.
Donna faktycznie ma piękne loki, choć niektórzy sędziowie twierdza, że to wada. Na wystawie w Lublinie sędzia Kruczek stwierdził, że jak hawańczyk ma włos kręcony to jest niewystawowy ! Zastanawiam się czy nie wysłać chłopu wzorca, gdzie wyraźnie jest napisane "włos kręcony mile widziany". Mamy z nią poważny problem bo po ringu nie chce chodzić. Normalnie na smyczy pięknie się porusza ale na wystawach zawsze się buntuje. Bardzo mnie to martwi bo jest naprawdę przepiękna i doskonała eksterierowo ale trudno. Zobaczymy.
Monia - mam nadzieję, że niespodzianka była miła. Masz tam też Arabellę. Trzymam za Was kciuk w niedzielę i czekam na info po wystawie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Dziewczyny, wiem, że to trochę nie na temat ale chciałabym do Was zaapelować - ostatnio oglądałam wstrząsający reportaż o niespełna trzymiesięcznej suni, która został bestialsko potraktowana przez jakiegoś zwyrodnialca - obciął jej nożyczkami jedno ucho, kawałek ogona, oskalpował na główce i bardzo poranił grzbiet.
Proszę - popytajcie wśród znajomych. Może ktoś zechce ją adoptować. Ona nie powinna być w schronisku ! Powinna być wśród kochających ją ludzi, którzy udowodnią, że większość ludzi kocha psy i gdzie poczuje się bezpiecznie. Malutka jest w schronisku w Rudzie Śląskiej. Ja naprawdę już nie mogę - oprócz swoich psów mam 3 adoptowane kundelki i dodatkowo dwa, które finansuję. Jeszcze trochę i zacznę przymierać głodem.
Może znajdzie się ktoś chętny na malutką, śliczną suczkę, która szuka domu.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, nie mam jej zdjęcia ale jestem pewna, że jeżeli ktoś zechce to schronisko przesle zdjęcie.
Pytasz jak ona wygląda - biorąc pod uwagę ile przeszła to zdecydowanie niezbyt rewelacyjnie. Jak widziałam jej oczy to było straszne. To nie były oczy malutkiego, trzymiesięcznego szczeniaczka. To były oczy psa po okropnych przejściach.
Naprawdę mam nadzieję, że znajdzie się ktoś kto da jej kochający dom. Tym bardziej, że wycierpiała swoje należy jej się coś dobrego od ludzi.
Sama mam w domu trzy kundle a kilka jeszcze utrzymuję. Mam nadzieję, że ktoś ją pokocha i weźmie do siebie.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, chciałam Wam podrzucić, że wkrótce w mojej zaprzyjaźnionej hodowli z Przemożnej Chętki będą przepiękne szczenięta po psach z Finlandii - Sissi i Muumi. Oba psiaki naprawdę przepiękne. Jeżeli ktoś szuka super hawańczyka to gorąco polecam bo szczeniaczki będą rewelacyjne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havany']Dziewczyny, chciałam Wam podrzucić, że wkrótce w mojej zaprzyjaźnionej hodowli z Przemożnej Chętki będą przepiękne szczenięta po psach z Finlandii - Sissi i Muumi. Oba psiaki naprawdę przepiękne. Jeżeli ktoś szuka super hawańczyka to gorąco polecam bo szczeniaczki będą rewelacyjne.[/QUOTE]
Ja już wcześniej wiedziałam jeszcze Sisi nie była pokryta wiedziałam o tym miocie :)Mumin piękny hawańczyk sisi też :megagrin::shiny:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havany']Brązowe pieski są dwa ale one na pewno brązowe nie będą w przyszłości. Na moje oko coś bardziej sobolowego. Ale wszystko wskazuje na to, że będą w ciekawych odcieniach. Jest jeden fajny piesek, taki jak mój Astor - biały, z czarną główką.[/QUOTE]tak sobowtór Astorka...Mi sie marzy brązowy hawańczyk widziałam na zagranicznej stronie cacko a jaki włos ma długii....:loveu:W Polsce nie widziałam żeby hawańczyk miał prawie tak długi włos jak shih-tzu Havany od czego to zależy??

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim od genów. No a później: odpowiednia pielęgnacja, odżywianie, witaminy itd. Składa się na to wiele czynników, czasami po prostu nie ma wytłumaczenia na to, że jeden hawańczyk ma piękny długi włos a drugi krótki i brzydki. Czasem moze być doskonały gatunkowo ale krótki lub kipeski ale długi. U mnie Bolek ma doskonały gatunkowo ale krótki. Kilka miesięcy temu zmieniłam karmę na ProPlan i Bolkowi włosy przestały rosnąć. Teraz znów podaje Hill'sa i witaminy, mam nadzieję, że pomoże.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o preparaty witaminowe to cały czas jestem na etapie szukania najlepszych. Nie mogę na razie nic polecić bo właśnie zamówiłam dwie kolejne - nie pamiętam jak się nazywają ale to żadna tajemnica. Wchodzę na stronkę sklepów dla zwięrząt i szukam czegoś na poprawę jakości włosa i kondycji skóry. Na codzień staram się dodawać do jedzenia olej z łososia, kupiłam w najzwyklejszym sklepie dla zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...