Jump to content
Dogomania

Sunia ze szczeniakiem w lesie-Radom. Szczeniak już w domu, sunia też!


wiking042

Recommended Posts

No właśnie, też jestem zdziwiony. Ja nie wiem, jak wygląda ta posesja, gdzie mają być psy i jaka jest gwarancja, że potem oba nie znajdą jakiejś dziury, żeby się wydostać. A jeżeli ta dziura jest tak mała, że tylko Lula jest się w stanie przez nią przecisnąć, to czemu nie może być już, nawet doraźnie, zabezpieczona?? Trudno, dobrze, że Wlodi podjął już działania i te dwa tygodnie może jakoś wytrzymamy. DZIĘKI AnnaA!!! Trzymaj się Sabunia...

[IMG]http://i44.tinypic.com/21dhn9e.jpg[/IMG]


...Pisałem do Administratora, co znaczą te łapki i płomyki przy Waszych nickach? Na razie mi nie odpowiedział, a w regulaminie nie znalazłem...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 306
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='D O R K A']Mała będzie nocowała u mnie a rano do Kozienic zawiezie ją moja siosta. W Kozienicach odbierze ją Anna:lol:[/QUOTE]
Wszysko zorganizowane :)
Szkoda tylko, że ta kobieta nieodpowiedzialna taka się okazała - brak wyobraźni :(
Ale nadal chcecie, żeby miała Lulę i Sabę?
A tak już zawsze będzie, że ona nie nocuje we wsoli? A co będzie jak na dłużej pojedzie? Jak zostawi psy na kilka dni...?

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem, oni kończą się budować we Wsoli i doraźnie mają tam mieszkać. Kobieta naprawdę wzbudzała zaufanie. Nie wiem, dlaczego tak się stało. Najwięcej wie Wlodi, On ma namiary i rozmawiał z kobietami, jak ja siedziałem z Sabą w samochodzie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monday']Wszysko zorganizowane :)
Szkoda tylko, że ta kobieta nieodpowiedzialna taka się okazała - brak wyobraźni :(
Ale nadal chcecie, żeby miała Lulę i Sabę?
A tak już zawsze będzie, że ona nie nocuje we wsoli? A co będzie jak na dłużej pojedzie? Jak zostawi psy na kilka dni...?[/QUOTE]
Myślę, że trzeba domek dobrze sprawdzić:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiking042']

...Pisałem do Administratora, co znaczą te łapki i płomyki przy Waszych nickach? Na razie mi nie odpowiedział, a w regulaminie nie znalazłem...[/QUOTE]

dużo postów- dużo łapek
bardzo dużo postów - płomyk a potem więcej płomyków
to licznik postów po prostu

[quote name='D O R K A']Myślę, że trzeba domek dobrze sprawdzić:cool3:[/QUOTE]
a ja wiem, że Wy na bank zrobicie to dobrze

Link to comment
Share on other sites

Niespodziewanie powiększyło mi się stado. Jedno szczenię spotkałam ja /to sunia ok. pół roku/ a drugi szczylek zakotwiczył pod bramą Marlenki. Marlenka załozy im watki i będziemy szukac domków. A z paniami to proponuję spokojnie wszystko sprawdzic. Wydaje mi się, że był to taki jednorazowy incydent i wszystko się uspokoi jak panie zamieszkaja we Wsoli.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z Wlodim na ten temat. Ta kobieta mieszka z rodzicami na Ustroniu, rodzice nie zgodziliby się trzymać psów w domu. Dom we Wsoli jest w stanie surowym, prace trwają, ona codziennie tam jeździ, jest zmotoryzowana. Psy i tak będą w budzie, ponoć zrobi im budę. Pytałam, co będzie jeśli się nie wprowadzi do zimy. Psy będą tam a ona będzie dojeżdżać, podobno kobieta jest odpowiedzialna. Myślę, że trzeba mieć z nią stały kontakt i monitorować jak to wygląda, oraz uczulić ją na to, że w razie co, żeby ich nie oddała byle komu na łańcuch, tylko nawiązała z nami kontakt i będziemy szukać im domu. Ale póki co, dajmy jej szansę, może będzie dobrze. Wlodi ma do godz.22ej malutką u siebie, mówi, ze to aniołek, jest b.grzeczna. To mądra sunia, wypuściła się do lasu szukać mamy, a jak zobaczyła, ze jej nie ma to podobno zawróciła do domu tej pani i ją znalazły. Biedactwo, jeszcze czekają ją zmiany.....znów pokocha Annę i jej psiaki i znów powrót...ale do mamy, to chyba dobrze.

Link to comment
Share on other sites

U mnie będzie tylko te kilkanaście dni, a skoro wróciła sama z własnej woli do domu który dopiero co poznała to graniczy wręcz z cudem. Musi byc naprawde mądra. Wszystko będzie dobrze a pani wydaje mi się trzeba pomóc w zrobieniu kojca z porządnym wybiegiem i budy/ciepłej/. Naprawdę nie wszystkie psy swiata muszą spac na kanapie, zresztą nie wszystkie to lubią!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='red']Ale póki co, dajmy jej szansę, może będzie dobrze. [/QUOTE]

jasne, że tak

ja myślę, że problem był w braku pełnego zrozumienia się na wzajem
no i ta dziura w ogrodzeniu..............

przecież zła osoba obojętna na psi los nie biegała by po lesie za psiakami

to tak trochę optymizmu..... na dobranoc

Link to comment
Share on other sites

Apel do wiking042 o pomoc w zrobieniu kojca dla psów. Może masz kolegów uzdolnionych manualnie jeżeli sam nie dasz rady. Materiały na kojec i budę nie są takie znów bardzo drogie, budę mogę podarowac tylko transport byłby bardzo kłopotliwy i łatwiej zrobic im budę na miejscu. Jeżeli tam trwa budowa to mozna wykorzystac materiały które tam pozostają np.blacha na dach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaA']Apel do wiking042 o pomoc w zrobieniu kojca dla psów. Może masz kolegów uzdolnionych manualnie jeżeli sam nie dasz rady. Materiały na kojec i budę nie są takie znów bardzo drogie, budę mogę podarowac tylko transport byłby bardzo kłopotliwy i łatwiej zrobic im budę na miejscu. Jeżeli tam trwa budowa to mozna wykorzystac materiały które tam pozostają np.blacha na dach.[/QUOTE]

Ok, spróbuję, ale muszę się porozumieć z Wlodim, bo tylko On ma namiary na tę kobietę. Czy mała już dotarła?

Link to comment
Share on other sites

Mała dotarła. Poczatkowo trochę się bała, podróż miała też w stresie ale już doszła do siebie i ładnie zjadła. Teraz śpi na tarasie na słoneczku. Niepokoi mnie jej skóra i sierśc, matowa z łupieżem/ mam nadzieję, że to tylko łupież/. Może to byc tylko wynik złego odżywiania. Czy ona była odrobaczona?

Link to comment
Share on other sites

jednak nie jest tak kolorowo. A może zaproponować jej umowę? budowa domu trwa długo...a jeśli to stan surowy. Wszyscy wiemy, jak to wygląda. Teraz małą można wyadoptować, potem będzie ciężej ...No ale ja z babką nie rozmawiałam, więc....:/

Link to comment
Share on other sites

Mała jest bardzo młoda, może miec 7-8 tygodni/tak mi się zdaje/. Poczekajmy te parę tygodni jeszcze, pozwólmy psiakom i paniom razem zamieszkac, badżmy w kontakcie, żeby wspomagac i ewentualnie pomóc. Małą nie będzie łatwo wyadoptowac a panie chcą spróbowac. Dom w stanie surowym można przez lato spoko wykończyc - teraz to tylko zależy od kasy a nie od dostępu do mat.budowlanych. Najważniejszy na dzień dzisiejszy jest kojec z dobrą, ciepłą budą i obecnośc człowieka u psów. Do wyadoptowania na dzień dziesiejszy jest sporo!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnnaA']Mała jest bardzo młoda, może miec 7-8 tygodni/tak mi się zdaje/. Poczekajmy te parę tygodni jeszcze, pozwólmy psiakom i paniom razem zamieszkac, badżmy w kontakcie, żeby wspomagac i ewentualnie pomóc. Małą nie będzie łatwo wyadoptowac a panie chcą spróbowac. Dom w stanie surowym można przez lato spoko wykończyc - teraz to tylko zależy od kasy a nie od dostępu do mat.budowlanych. Najważniejszy na dzień dzisiejszy jest kojec z dobrą, ciepłą budą i obecnośc człowieka u psów. Do wyadoptowania na dzień dziesiejszy jest sporo![/QUOTE]

Zgadzam się całkowicie. Już myślę o budzie. Muszę pojechać do schroniska i sobie obejrzeć, spróbuję zrobić podobną. Tylko jeszcze nie mam pomysłu na kojec. Jak będzie buda spróbuję poprosić wlodiego o spotkanie z panią i rozmowę.

Link to comment
Share on other sites

Wiking...a ta pani sama sobie budy nie sprawi???
W jej geście powinno to leżeć.
Buda, kojec to sporo kasy...sporo jeżdżenia, zwożenia...

Ale jeżeli się zdecydujesz, to poproszę mojego TZa, żeby z tobą się za to wziął (będzie "wniebowzięty" że uraczę go kolejnym zadaniem związanym z psami :) ) On złota rączka - nie wiem skąd tacy ludzie się biorą, ale potrafi chyba wszystko zorbić. Przyda się :)

Link to comment
Share on other sites

Łatwiej zrobic kojec niż budę /moim zdaniem ale przyznaje, że ja tak bardzo amator/. Kojec to poprostu parę zabetonowanych słupków i siatka. Są też bardziej wymyślne ale wystarczy zrobic ogrodzenie z siatki żeby się psy nie rozłaziły. Tymbardziej ważne, że suka była bezdomna i nie wiadomo, czy będzie chciała siedziec w jednym miejscu. Mój Kaktus jest już u mnie 10 lat i jak tylko trafi się możliwośc ucieczki za bramę to wieje. Wraca po 2 - 3 godzinach, szkoda tylko, że często "uperfumowany".
A Lula jest naprawdę bardzo mądrym psiakiem. To przecież jeszcze maleństwo a już załapała, że potrzeby fizjologiczne to na dworze i kręci sie koło drzwi tarasowych, sygnalizując potrzebe wyjścia. A przeciez była w lesie!
Mam nadzieję, że koszty materiałów na budę i kojec panie wezmą na siebie, to przecież leży w ich interesie. Uważam, że koszty paliwa na dojazdy panie też pokryją bo dogomaniacy to lud raczej ubogi.
Na dodatek myślę, że kontakt z paniami potrzebny jest już, żeby panie wiedziały jakie macie zamiary i żeby wyraziły akcept i partrycypację /pokrycie 100%/kosztów. Jeżeli nie zechcą współpracowac to mamy dwa dodatkowe psy do wyadoptowania bo to co trzeba wykonac na dzień dzisiejszy to min.zapewnienia bytu psiakom /w warunkach pozostawiania psow samych na działce/.

Link to comment
Share on other sites

Mondey, masz naprawdę bardzo dobrego męża. Do dzis pamiętam Jagę i wiezienie jej zimą do Wieliczki. Wiem, że to przy okazji ale słowa uznania. A z paniami od suczek małej i dużej trzeba sie spotkac na już i niech będą bardzo wdzięczne, że jest ktoś kto chce im pomóc. Już pozostawienie Luli samotnie na działce było dyskusyjne i teraz jeżeli sie okaże, że nie zechcą współpracowac to trzeba uznac, że ich chęc pomocy ogranicza sie do kupienia kiełbaski a to za mało, żeby miec psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...