Jump to content
Dogomania

Grubas juz po zabiegu ,zeby za - plombowane ;-)


madziara1983

Recommended Posts

Witam ludki.Gruba sdziś po szcepionce okresowej juz,pozsotaje nam z psich spraw jeszce kupic arthroflex w tym tygodniu,a póxniej mamy spokuj na miesiąc i jeszcze tylko chipowanie zostanie. Od dziś Grubemu brodawke smaruje srebrem koloidalnym i skóre na łapach różniez, jak i moją noge.W piatek zceka mnie prywatna wizyta u chirurga ,jakoś nie pali mi sie ale nie spodziewam się usłyszec ,ze wszystk ko jest ok,dzis mnie boli tez to ehhhhhh Także już wyczerpalismy moją wypłate na ten miesiąc ehhh czekamy do nastepnego na zakup reszty rzeczy... [IMG]http://www.forum.molosy.pl/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

U nas nic nowego.Smaruje noge tym srebrem ale w sumie ciągle wsyztsko taks amo,Grubego tez smaruje tym srebrem ,może choć jemu pomoże..w piatek ide do chirurga az się boje myslec o tym chyba cud się musi zdazyc ,zebyh to cholerstwo się zagoiło.ehh i jak na Grubego ddodatkowo wydac nie tzreba to cholera na mnie i jakies choróbska upierdliwe ,normalnie ja nie wiem to jakas klątwa...

Link to comment
Share on other sites

Witajcie ludki u nas niestety znów nie za dobrze.Hektor złamał ząb nawet nie wiem kiedy bo znalazłam ten zab na podłodze i to duzy kawałek. Złamanie jest poziome i pionowe ale w większości poziome i kawałek przy samym dziąśle.W tym kawałku ktory ja mam jest duza dziura ,a w tym zebie jego jest jedna wilka dziura.Dziąsło nie jest mocno spuchniete ale czerwone. Na dodatek jest to jeden z największych zębów. Taki co zakręca w strone podniebienie do środka. Nie wiem co mam zrobic teraz. Dentysta najbliżej we wrocku , nie mamy ani grosza teraz na nic, na dodatek ja mam mieć w poniedziałek jeszcze kolejny zabieg na noge i znów nie będe mogła chodzic kilka dni, zresztą na zabieg tez jak narazie nie mam kasy więc nie wiem czy dojdzie do niego nawet. Z Hektorem do dentysty najbliżej do wrocławia moge jechać ale to jest prawie nie realne teraz ,nie mamy ani grosza ani nawet nie ma nas kto zawieźć tam i znów by narkoze tzreba było mu dać:-( :-( :-( On ma wszytskie zeby takie brzydkie ,na samym początku miał prawie czarne ,z przodu miał od samego początku złamanego zeba ale te z przodu sa biała i zdrowe a te z tyłu od kłów w tył są brzydkie i pewnie wsyztskie takie kruche.Nie wiem co robic już...W domu tez nie za wesoło, nie mam z kim psa zostawiac jak do pracy ide...wszytsko tylko coraz gorzej jest.

Link to comment
Share on other sites

Na dodatek tu przez weekend wet nie przyjmuje nawet zwykły,więc najszybciej w poniedziałek po południu do zwykłego weta możemy iśc. Ja nie wiem co robic teraz naparwde, narazie nie mam nawet żeby zapłacic za mój poniedziałkowy zabieg więc chyba go nie zrobie,może się zagoi jakoś .Ale boje sie teraz z tym zebem żeby się stan zapalny nie zrobił bo on jest cały zepsuty, ja niew iem juz naparwde co robić...

Link to comment
Share on other sites

Narazie mam tylko takie info. Dzwoniłam do wsyztskich wetów w wokolicy i zadzwoniłam dow etów wojskowych z SG.Oni tez nie maja stomatologa niestety ale dowiedzialam się ,ż emozliwe ,że tu w niemczech u mnie może byc w gerlic stomatolog ,narazie dzwonie do weta i się dodzwonic nie moge żeby się dowiedziec czegos więcej ,mam nadzieje,że okaże się ,ż ejest dentysta aczkolwiek koszt wizyty policzony w euro może byc gigantyczny. Hektor juz za bardzo nie chce jeść ,widze,że go to bolec zaczyna.Boje się tylko żeby stan zapalny się wiekszy nie zrobił,mam nadzieje,że jak się dodzwonie do weta to uda sie jeszce jakis srodek przeciw zapalny chociaz podać.Rozmawiałam z wetką ze Strazy Granicznej i powiedziała mi tylko tyle,że tzreba to jak najszybciej usunąc i do jedzenia tylko letnie papki.

Link to comment
Share on other sites

Kurde ludki nie jest dobrze.Przed chwila Gruby połozył się n plecach i roztworzył paszczei pooglądałam mu te zeby do góry nogami od strony podniebienia i niestety ale drugi ten sam ząb po przeciwnej stronie tez jest złamany ale połowe mniej niz ten i ten drugi nie jest czarny i nie ma dziury w srodku tylko jest odłamane kawałek.A ten mocno złamany od strony podniebienie nie jest przysamym dziasle tylko z zewnatrz ale od strony zewnetzrnej paszczy jest przy samym dziąsle połamany jesuuu dlaczego nam się to wsyztsko zdaza.nadal dow eta po info sie dodzwonic nie moge. Wiem tylko ,ze w niemczech ponoc jest stomatol ale narazie nic więcej.

Link to comment
Share on other sites

Więc narazie wiem tylko, tyle. Rozmawiałam z wetem potwierdził ,z ekoniecznie usunąć.Ale jest duzy problem wet by się tego podjał ale ze względu na to ,że Hektor ma wade serca nie podejmie się i ze względu na to ,ż to jest najtrudniejszy do usuniecia zab ma 3-4 korzenie i usuwanie go trwa dośc długo. Wet powiedział,że niestety ale u nas te narkozy ,które się podaje czasem nawet powodują zatrzymanie akcji serca i ,że to jest zbyt duże ryzyko ,poradził jechac do wrocławia. Co do kliniki w niemczech to powiedział mi tylko mniej wiecej gdzie ona jest i w poniedziałek mam pojśc się dowiadywac najpierw o narkoze wziewna ,a póxniej o stomatologa ,mówił,ż ejuż jak będzie koniecznośc to zwykły wet to może usunąc ale najwazniejsze jest ,że musi to byc pod narkoza wziewna,pytałam czy jest możliwosc w samej premedykacji ale powiedział,ż enie ma mowy bo to jest normalna operacja i nie łatwo jest to usunąć. Zapytałam czy antybiotyk jakiś podac żeby sie stan zapalny nie zrobił,powiedziałam ,ze mam augumentin w domu i powiedział żeby dac.Ja nie wiem co teraz zrobimy w niemczech to mogą nas policzyc gigantycznie poprostu, mój kolega tam mieszka i jak idzie do takiego zwykłego lekarza coś jak u nas rodzinny to płaci za samo wejscie 20euro,a co dopiero operacja psa. Nie wiem naprawde co robic ,do wrocławia nie ma nas kto zawieśc ,wszytscy moi znajomi wyjechali do irlandii Ci co są to nikt nie ma auta i na dodatek tyle kasy potzrebne ,a ja nawet nie mam na ten zabieg co miałammiec na stope w poniedziałek.No nie mam pojęcia co robic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przyjaciel_koni']Magda - chyba musisz zmienić tyt.
Zrobiło się bardzo niewesoło !!!!!

[B]"Znowu potrzebna pilna pomoc dla chorego amstaffa !!!!!!"[/B]

[B]I to finansowa - niestety !!!!!!![/B]
[/quote]
No bardzo nie wesoło jest.dzwoniłam do znajomej studenti wet.z wrocka.Powiedziała mi ,że ze stomatologiem to nie za wesoło ale jest narkoza wziewna. Problem w tym,ż eona powiedziała,ż etak na raz tego nie załatwie najpierw by tzreba było raz pojechac zrobić znów badania serca itp ,a na drugi raz umówic się z chirurgiem raczej na takie usunięcie bo ten ząd to naprawde jest problem. Ja mam taka Pania co niedawno leczyła psa w niemczech i jutro będe się z nia w pracy widziała i jade do kliniki numer spisac do nimiec i ona dobrze po niemiecku mówi i sie zapyta czy mogą cos zrobić , ale czy by to nie był wrocław czy niemcy to koszty i tak będa duże ,ja nie wiem co robić.Normlanie załamana juz jestem przez to wsyztsko i jeszcze ta moja choroba do tego wsyztskiego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wi_wa']Magda wysyłam ci kasę 200zł, ale przelew pójdzie dopiero w poniedziałek. Może jeszcze ktoś się dorzuci. Przecież tego nie mozna tak zostawić. Będą mu sie psuły następne zęby.[/quote]


Ja wiem ,ze nie mozna ale już sie boje mysleć jak to usunąc .jak to sa dwa największe zeby i znów narkoza tego sie boje najbardziej,ż eto długo będzie trwało i że znów narkoza. Co do zebów to juz wiemy teraz ,ze jest to pruchnica od korzenna czyli gruby ma to samo co ja ,ja mam tak samo z zebami nagle łamie mi się kawałek a w środku juz nie ma nic tylko wielka dziura. On ma to samo.Jak go przywiozłam to z przodu miał ułamany zab troche ale zdrowy ale miał bardzo czarne zeby i te z przodu jakoś sa nawet dobre tylko lekki nalot jest ale te z tyłu sa zółte widac ,ze jest kamień i nie które sa troche po ukruszane a ten jeden duże pół złamane po skosie i ten naprzeciwko to tak z 1/3 ułamana ale jest biał tz nie ma dziury w środku tylko skruszony jest.ja nie wiem co ja zrobie tak się boje dawac mu narkozy i wszytskiego się boje już ale cały czas próbuje coś kombinowac żeby jak najbliżej to zrobic bo podróz po zabiegu i to wsyztsko to tez duże koszty i naparwde strach .Dziekuje Pani Wando bardzo bardzo bardzo za pomoc.jak tylko sie cos dowiem z tą klinika to napisze. dzis juz się zwolniłam z pracy 3 godziny wczesniej dobrze,ż emój kierownik jest wegetarianinem i choc troche rozumie i mnie zwolnił.

Link to comment
Share on other sites

Ja normalnie nie wiem co robic. Boje sie strasznie podac mu narkoze z nów. Naprawde załamana jestem. On juz jest taki biedny...dzis cały dzien jest zdenerwowany jak by czuł ,z eznów coś będzie. Co do allegro to ja bym wystawiła ale miz ablokuja konto w ciagu kilku dni bo mam im dużo do zapłacenia za aukcje,a już dostałam 3 upomnienia ehh A z tym bazarkiem to nie wiem o co chodzi, jutro jestem w pracy z nów ale wieczorem cos poczytam o co z tym bazarkiem idzie moze sama cos będe mogła tam wystawić tylko prosze o linka do tego bazarku.

Link to comment
Share on other sites

i masz babo placek....
ech Hektor - czy ty skończysz kiedyś chorować????

Magda - a pociągiem byś nie dała rady pojechać do wrocka? podałabym ci tel do tego dr, ktory operował Zgredka - powiedziałabyś mu co i jak,że musi być wziewna i on ci poda kwotę - a ty zdecydujesz czy do niego jechać i czy zbierzemy taką kasę = jak myślisz?????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monikusf']mam koniak kawe kosmetyki moze ktos z w-wy lub okolic Piaseczna moglby pomoc wstawic na bazarek lub allegro[/quote]

W Warszawie może nam wystawić bazarek np. _beatka_ , jeśli Ją ładnie poprosimy....
Chętnie podam Jej namiary na Ciebie, to umówicie się na przekazanie rzeczy.
Informacja przyjdzie na PW.
Bazarek jest lepszy w przypadku takich rzeczy jak kawa (o koniaku nie wspomnę...)

Jak widzisz Andzia te "Białasy" nigdy się nie "poprawią" !!!!!!
Jedno i drugie kulawe, bezzębne.....

[B]Musimy znowu głośno wołać o pomoc !!!!![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']i masz babo placek....
ech Hektor - czy ty skończysz kiedyś chorować????

Magda - a pociągiem byś nie dała rady pojechać do wrocka? podałabym ci tel do tego dr, ktory operował Zgredka - powiedziałabyś mu co i jak,że musi być wziewna i on ci poda kwotę - a ty zdecydujesz czy do niego jechać i czy zbierzemy taką kasę = jak myślisz?????[/quote]


Juz myslałam wczoraj o pociagu ale to wszystko nie takie kurde proste,na tej trasie zawsze jeździ dużo ludzi, on się szarpie cały czas,szczeka skacze na innych ,masakra już raz z nim jechalam.Ale jesli by było to mkonieczne to w jedną strone jakoś może bym pojechała no ale później po operacji to już napewno nie.Ja teraz z ta noga moja to tez masakra bo długo stac na tym nie moge w pracy to na palcach samych chodze ale z nim to nie dam rady tak,a jak się z nim chwile poszarpie to już później długo nie ujde.Akurat najbardziej brakowałao do tego wsyztskiego tej mojej nog .Najpóźniej jutro będe wiedziała co z tymi klinikami w niemczech i jakie będa koszty ,dziś jeszce moze będe wiedziała co i jak z wrockiem od tej kolezanki studentki ,ogólnie uruchomiłam co sie dało no i zobaczymy.Przed chwila smarowałam mu dziasło obok tego zeba tym srebrem ,narazienie spuchło od wczoraj więc jak się chociaz nie pogarsza to tyle dobrego,ale je ostroźniej choć on nigdy karmy i tak nie gryzie.Ogólnie to narazie mnie to przeraza i to nie samo to ,że trzeba to wyrwac tylko ,boje się narkozy.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co tak sobie mysle,że dobrze ,że on chociaz nie najgożej się czuje bo ma chęc do zabawy ,a chyba gdyby go mocno bolało to my nic do geby nie brał choc to dośc daleki ząd to właściwie może jak cos łapie to nie dotyka az tam.Ale on juz tyle musiał zosic ,że ja nie wiem jak to bedzie... I po tych wsyztskich operacjach ani nigdy nie piszczał ani nic...:-( Ale się nerwowy zrobił mocniej i jakis taki przewrazliwiony.Ciagle wskakuje na mnie i mnie gryzie albo jakies dziwne rzeczy robi ,pewnie sie stresuje.

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co tak sobie mysle, że moż ejakas jest metoda mniej inwazyjna czy coś z tym zebem. Bo zobaczcie jak się u człowieka psuje ząb to czasem się go zatruwa i póxniej plombuje czy tam coś. może np da się tak zrobic, że w samej premedykacji tylko zatruc ten za i nie operowac...Ale to pewnie korzen zepsuty jest ,kurde nie wiem czy tak się u psów tez robi nawet.Ale w kazdym razie szukam wsyztskiego co tylko mozliwe,ale zaraz cholera do pracy musze iśc.Może coś w tych niemczech poradza i powiedza, ta pani co będzie dzwonic to jak nimka po niemiecku rozmawia więc się wsyztsko dokładnie dopyta no i ona ze swoja suczką też na kontrole ostatnio tam jeździła bo na ty zadupiu zadnych badan nie zrobi sie.

Bo ja sobie jescze wymysliłam tak ,że np ludziom się rozbija kamienie na nerkach ultradzwiekami czy laserem czy cos no może jakos bez pełnej narkozy mozna wydobyc tego zeba czy unieszkodliwic..ehhh cholera ,az jestem w szoku ,że to on chce sie bawic to jest dziura dużej wielkości.Ja wiem ,ze już wymyslam różne rzeczy ale kurde no sami wiecie ,ze sie boje tej narkozy.

Link to comment
Share on other sites

Mam takie info. Jutro rano ide z taką Panią do kliniki do niemiec, mam już adresi będe wsyztsko wiedziała co potzrebuje ale prawdopodobnie robią coś z zebami kwestia tego czy na pwno i czy wziewna jest.
Druga sprawa to to ,z edostałam dziś numer do wetki jakiejśz bolesławca to jest około 40-50km od mojego miasta,nie duże miasteczko ale owa Pani mówi,że cos tam jej psu robili z zebami ale szczególnie nie wie co ,mówi ,ze się na tym nie zna ale w każdym razie mam numer i jutro tez tam zadzwonie.Więc dziś nie wiele info.No i jutro do południa musze się zastanowić czy ide na ten zabieg na noge czy nie,martwi mnie to ,raz ze sie sama boje bo już mi raz xle zrobili i ogólnie to gówno bolesne cholernie jest i pierwsze trzy doby to skakanie na jednej nodze ale mój zabieg naszczeście nie był by az taki kosztowny jak się wydawało około 100zł tyle jeszce moż ebym pozyczyła jakoś ale sama nie wiem bo i gruby chory był by i ja i jeszce do pracy jakos tzreba chodzic ale wiem ,ze jak tego nie zrobie to cholera zagoi się zewnatrz bardziej ,a w srodku zn ow się ropa zbieże i głębiej tzreba rozdłubac,narazie załamuje mnie ogólnie ten zabieg i postaram się tego uniknąc lub chociazby odwlec do puki z Hektorem wsyztsko zrobione nie będzie i nie bedzie wszytsko ok.

Link to comment
Share on other sites

Witam.Zaraz ide do tej kliniki w niemczech ,kurde daleko to chyba z 7km odemnie od domu ehhh Mam nadzieje,ze mnie noga bolec po drodze nie zacznie. Na zabieg chyba jednak nie pójde bo nie pozyczyłam jednak kasy. Dobra uciekam do tych niemiec jak wroce to napisze bo jeszce będe dzwonic pod ten drugi numer co dostałam namiary.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...