Jump to content
Dogomania

Klubowa grupy VIII - Lublin 2006


Toller

Recommended Posts

[B][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=maroon]KLUBOWA WYSTAWA [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=maroon]VIII Grupy FCI[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[CENTER][FONT=Arial][SIZE=1][FONT=Times New Roman][COLOR=#644848]TERMIN WYSTAWY - [/COLOR][/FONT][B][U][FONT=Times New Roman][COLOR=#990000]10 czerwiec 2006 r.[/COLOR][/FONT][/U][/B][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]MIEJSCE WYSTAWY - [/COLOR][B][COLOR=#644848]Ośrodek MOSiR, Al. Zygmuntowskie 4, [/COLOR][COLOR=#990000]LUBLIN[/COLOR][/B][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[U][B][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#990000]OBSADA SĘDZIOWSKA :[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/U]
[LIST]
[*][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Daila Roćchi (Chorwacja) [/COLOR][COLOR=#644848][I]- golden retriever[/I][/COLOR] [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Bogusława Szydłowicz-Polańczyk [/COLOR][COLOR=#644848][I]- labrador retriever[/I][/COLOR] [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Henryk Stępka [/COLOR][COLOR=#644848][I]- pozostałe rasy[/I][/COLOR] [/SIZE][/FONT]
[*][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Kaziemirz Ściesiński [/COLOR][COLOR=#644848][I]- spaniele[/I][/COLOR] [/SIZE][/FONT][/LIST][CENTER][B][I][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]UWAGA! Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany obsady sędziowskiej.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/B][/CENTER]
[FONT=Arial][SIZE=1][B][U][COLOR=#990000]OPŁATY[/COLOR][/U][/B][U][COLOR=#990000]:[/COLOR][/U][/SIZE][/FONT]
[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Zgłoszenie[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][/CENTER]

[CENTER][B][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Opłata[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[B][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Z zagranicy[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Za pierwszego psa (z katalogiem)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[CENTER][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]70 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]25 €[/COLOR][/SIZE][/FONT][/CENTER]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Za każdego następnego psa[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]60 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Klasa szczeniąt (bez katalogu)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]30 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]

[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Klasa Baby (bez katalogu)[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]15 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT]


[CENTER][FONT=Arial][SIZE=1][B][COLOR=#644848]Klasa weteranów oraz interchampiony – [/COLOR][/B][U][B][COLOR=#644848]bezpłatnie[/COLOR][/B][/U][/SIZE][/FONT]
[I][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848](pod warunkiem doprowadzenia psa do oceny)[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/CENTER]

[/CENTER]


[B][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#990000]Zgłoszenie opłacane w dniu wystawy – 90 zł[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B]

[FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#644848]Czytelnie wypełnione zgłoszenia prosimy wysyłać w terminie zapewniającym wpływ[/COLOR][/SIZE][/FONT]
[CENTER][B][U][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=#990000]do dnia 12.05.2006 r.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/U][/B][/CENTER]



[LEFT][FONT=Arial][SIZE=1][COLOR=navy]Czy ktoś się wybiera?[/COLOR][/SIZE][/FONT][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

My siechyba wybierzemy- nigdy nie byłam w Lublinie, a to podobno piękne miasto :multi: . POjedziemy na 3 dni, i nawet jak będzie gorsza ocena, to sobie pozwiedzamy i pooglądamy inne piesy. Też mamy z Krakowa kawałek, ale nie szkodzi:cool3:

Link to comment
Share on other sites

No tak..zawsze musi byc ten pierwszy raz:cool3: ,w każdym razie kto był z moich znajomych na klubówce w 2003 w Lublinie,ten więcej sie tam nie wybiera....:shake:
Mam nadzieję,że wreszcie pójdzie ktoś po rozum do głowy i zrobi klubówkę w takim miejscu,żeby wszyscy mogli jakoś sensownie dojechać...ale to chyba zbyt nierealne marzenia...:roll:

Link to comment
Share on other sites

Bylam tam w zeszlym roku (co prawda bez psa) i nie wydawalo mi sie jakos fatalnie :roll:

Toller, Wy chyba macie hmm... malo atrakcyjnego, ze sie tak wyraze, sedziego :mad:
Racja, szkoda ze tak daleko, ale poniewaz optymalnym miejscem bylaby Warszawa (bylo, nie bylo centrum Polski), to jednak wole jechac do Lublina :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Sędzia nawet nie najgorszy- właśnie dopiero co skończyliśmy u niego Championat :cool3: . A poważnie- jako jeden z dosłownie - TRZECH - sędzów, ten Pan przeczytał wzorzec mojej rasy, i uwzględnił to w opisie. Nawet jeśli za kolejnym razem przegramy, lub po prostu pójdzie gorzej, to i tak warto pojechać do kogoś kto ma o Tollerach pojęcie.

Link to comment
Share on other sites

Toller, chcesz powiedziec, ze jak ktos przeczyta wzorzec, to staje sie specjalista od rasy? ;)

Nie dam sobie reki uciac, ale nie sadze, zeby ten Pan widzial inne tollery niz te, ktore biegaja po naszych ringach. To dla mnie zdecydowanie zbyt malo, zeby miec pojecie o rasie.
A moim zdaniem na klubowce powinni oceniac psy ludzie, ktorzy siedza w danych rasach, a nie tylko przeczytali wzorzec.

Link to comment
Share on other sites

Coż, też bym chciała sedziów- nawet nie wiesz jak bardzo- z Holandii, Danii, Szwecji czy Finlandii, gdzie Tollerów są masy, ale ten pan przynajmniej zna wzorzec. Za mało mówisz? To bardzo dużo jak na tą rasę... Miałam już przypadek, gdzie sędzina oceniająca nas na MIĘDZYNARODÓWCE, patrząc na czekające Tollery, wołała kolejną rasę na ring. Gdy zwróciliśmy uwagę, że jeszcze Nova Scotia, PATRZĄC na psy, zauważyła " a gdzie jest nova scotia? ":mad:
Więc przejechaliśmy całą Polskę z Krakowa nad morze, aby być ocenianym przez sędziego- może i orła w innych rasach, ale...:razz:
Dlatego doszłam już do tego, ze jak mam w opisie zwróconą uwagę na cechy typowe dla rasy, czuję miłą odmianę. :p
A wyżej wzmiankowany sędzia, właśnie to czyni;) .
I nigdzie nie napisałam, ze to specjalista od tollerów :-)
Moim zdaniem też na klubówce powienni oceniać znawcy- to co, załatwisz mi takiego na wystawę w Lublinie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']No tak..zawsze musi byc ten pierwszy raz:cool3: ,w każdym razie kto był z moich znajomych na klubówce w 2003 w Lublinie,ten więcej sie tam nie wybiera....:shake:
Mam nadzieję,że wreszcie pójdzie ktoś po rozum do głowy i zrobi klubówkę w takim miejscu,żeby wszyscy mogli jakoś sensownie dojechać...ale to chyba zbyt nierealne marzenia...:roll:[/quote]

Oj dokładnie , święte słowa.
Organizacja do kitu, spory z organizatorami o sędziego, ogromne opóźnienia bo sekretarze ringowi chyba zbytnio nie mieli pojęcia po co tam są (np mój pies w karcie miał zaznaczone Zwycięzca klubu - suka, bo obsluga ringu myslala, ze to porownanie o rase, a to bylo porownanie o NPwR, ktore moj pies przegral. Dopiero moja interwencja i tlumaczenia sekretarkom, ze to pies,a nie suka karta zostala poprawiona)
Mimo iż moje psy osiągnęły świetne wyniki - nawet na "pudło" (którego nie było - tylko same tabliczki na ziemi) BIS Veteran nam sie udało stanąć :) to chyba do Lublina się już nie wybiorę :(
W 2003 jechalismy tylko ze względu na sędzinę, która jest hodowczynią mojej rasy, ale przy takiej obsadzie jakoś mnie nie ciągnie.

Link to comment
Share on other sites

No my z Zamościa, więc się wybieramy, chociaż raz będziemy mieć bliziutko :)

Toller-Fox - szkoda, żem wcześniej nie wiedziała, że Wy z Krakowa - oboje z mężem z Kraka jesteśmy i bywamy - nawet w ten weekend byliśmy :) To i pewnie na międzynarodowej w Krakowie będziecie się wystawiać? Jak na dłużej przyjeżdżacie to i do Zamościa zapraszamy (ponoć "perła północy" ;) albo na spacer po Roztoczu. Zresztą, gdyby inni mieli ochotę - to również :)

Link to comment
Share on other sites

U mnie oczywiście nic nie wiadomo - czy się da pojechać.
Ale Wujek (z Lublina) obiecał, że tate wyciągnie i, że jakoś tam dojade...
Tylko czy się uda :roll:

A jak mamy w Goldenach sędziego Chorwatkę, to może byc fajnie...

Swoją drogą dziwie się, że na goldeny załatwiają sędziego zagranicznego, kiedy to znana, jedna z najliczniejszych w Polsce rasa i wielu sędziów polskich umie ją oceniać, a na "Inne" (Flaty, Tollery, Retrievery Kędzierzawe, Chessie) biorą polskiego sędziego....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']
Swoją drogą dziwie się, że na goldeny załatwiają sędziego zagranicznego, kiedy to znana, jedna z najliczniejszych w Polsce rasa i wielu sędziów polskich umie ją oceniać, a na "Inne" (Flaty, Tollery, Retrievery Kędzierzawe, Chessie) biorą polskiego sędziego....[/quote]

Myślę, że goldeny będę większością, więc starając się usatysfakcjonować i zachęcić większość właśnie dla goldenów załatwili coś "extra".

Link to comment
Share on other sites

To goldeniarze "zalatwili" sedziego dla siebie....
Nie zgodze sie,ze wielu polskich sedziow zna sie na goldenach,co to to nie.
Zwlaszcza,ze Ty Gazus bylas raptem na kilku wystawach.
Natomiast jesli chodzi o pozostale rasy,oddzialowi sie po prostu nie oplaca sciagac specjalisty od flatow dla 10 psow.
I tak marzyl nam sie Anglik na goldeny :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorota_Fiszer']To goldeniarze "zalatwili" sedziego dla siebie....
Nie zgodze sie,ze wielu polskich sedziow zna sie na goldenach,co to to nie.
Zwlaszcza,ze Ty Gazus bylas raptem na kilku wystawach.
Natomiast jesli chodzi o pozostale rasy,oddzialowi sie po prostu nie oplaca sciagac specjalisty od flatow dla 10 psow.
I tak marzyl nam sie Anglik na goldeny :-([/quote]

Moim zdaniem i tak sędziowie mają większe pojęcie o goldenach niż np. o Chessie... A na taką wystawę jak klubówka, która jest raz w roku powinni załatwiać specjalistów od wszystkich ras....

Dorota, to prawda, że nie byłam na wielu wystawach (z psem tylko na dwóch, bez o niewiele więcej). I (mówie o wystawach z psem) raz mi się sędziowanie (nie mówie o swojej ocenie, ale ogólnie) podobało (sędziowała nas Holenderka), drugi raz niekoniecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cathedral']No my z Zamościa, więc się wybieramy, chociaż raz będziemy mieć bliziutko :)

Toller-Fox - szkoda, żem wcześniej nie wiedziała, że Wy z Krakowa - oboje z mężem z Kraka jesteśmy i bywamy - nawet w ten weekend byliśmy :) To i pewnie na międzynarodowej w Krakowie będziecie się wystawiać? Jak na dłużej przyjeżdżacie to i do Zamościa zapraszamy (ponoć "perła północy" ;) albo na spacer po Roztoczu. Zresztą, gdyby inni mieli ochotę - to również :)[/quote]
Kurcze, no szkoda, ale dajcie znać jak się znowu wybierzecie- wtedy może uda sie nam spotkać.
A na międzynarodowej w Krakowie nie będziemy wystawiać;) - mamy już pokończone Championaty, zbieramy na kolejnego Tollera, a przede wszystkim w tym samym czasie mamy zawody obedience (są dwudniowe). Nie da rady się rozdwoić:roll: .

Słyszałam że Zamość jest piękny, z kolei kawałek rodziny mojego męża tam mieszka, a ze przyjedziemy na 3 dni razem z wystawą, to myślę że o Zamość obowiązkowo zahaczymy :-)
Co do sędziów - nie narzekam, naprawdę ten sędzia nie jest zły, i tak jak patrzę na innych oceny to nie wiem czy się śmiać czy płakać. Nie mówię o tym, że ocenia dobrze, dlatego ze dał nam CWC- tylko dlatego, że widać, że Pan się przyłożył i coś wiecej o rasie dowiedział. Mogę od niego dostać i bdb- ważne że jest kompetentny i jak do tej pory miałam wrażenie kultury osobistej. Co do opisów : szczytem jest "rozjaśniony pigment nosa"- który u tej rasy jest normalną sprawą. No ale jak ktoś na oczy Tollera nie widział, a jeszcze nie doczytał wzorca, to niestety takie właśnie perełki wypisuje. Aż ręka świerzbi dać niektórym standard do ręki przed oceną:roll: .
Znajoma Tollerowa z Czech, napisała tak :[B][COLOR=darkgreen]I u nas je hodne rozhodcich (dużo sędziów), kteri tollerum nerozumi - neumi - je to skoda.[/COLOR][/B]
[COLOR=black]Piękne słowa:lol: ...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Witam .
Z dworca można dojść spacerkiem w około10 minut , a nawet szybciej trzeba wyjść na ul . Kunickiego tzn . jak się wyjdzie z dworca i ma się wejście za plecami trzeba iść uliczką po prawej stronie nazywa się Pocztowa ok. 500 metrów nią dojdzie się do Kunickigo , wychodząc z Pocztowej skręcić lewo tak aby mieć tunel za plecami za około 500 metrów po lewej stronie jest MOSIR .
Co do obsady sędziowskiej , nasz oddział nie miał nic do powiedznia przyjmując wystawę do siebie , razem z wystawą przyznano nam sędziów , czy nam się to podoba czy nie .
Przy organizowaniu wystawy wszystko robią członkowie zk i wolnotariusze , i naprawde możecie mi wierzyć , że bardzo truno jest zebrać ekipe do pracy , ci co wystawiają nie mogą , albo za daleko mieszkają albo albo ...
Mam nadzieję , że w tym roku oranizacja będzie lepsza życzę sulcesów na wystawie .

Link to comment
Share on other sites

Jak dla mnie jest w porządku- skoro nawet na światówkę nie udało się załatwić znawcy rasy, to tym bardziej mogę się cieszyć że będzie nas oceniał sędzia, który zna wzorzec.
A co deo organizacji, to myślę ze będzie też OK.:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...