Jump to content
Dogomania

Przysmak na psi oddech


liwus

Recommended Posts

Guest papillonek

racja [B]vege[/B] nie zwróciłam na to uwagi :)
[B]Asia&luna[/B] powiedziałam tak ,bo dobrze wiem ,że nie ma takich hodowli są tylko pseudo.
[B]gops [/B]może tak to odeprałaś ,bo nie to miałam na myśli.Po prostu w hodowlach dbają o takie rzeczy ,a w schronisku nie.
Mamy dobrze dobraną karmę ,a mimo to u ras miniaturowych kamień się osadza i mialby tak jak inne maluchy ,gdybym nie usuwala,dawała sznury i dawała dobrze dopasowaną karmę i jakby jej rodzice mieli wady zgryzu,choroby dziąseł itp. ,bo to też utrudnia czyszczenie ,a nawet gryzienie tych wszystkich gryzaków.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest papillonek

Możliwe ,bo kiedyś wyrywala się i byla niespokojna ,ale jak zapłaciłam trochę kasy za usunięcie to postanowilam zrobić wszystko ,żeby ją przezwyczaić :) i kamień nie osadza się na razie.

Link to comment
Share on other sites

Aaa, ile płaciłaś za usunięcie?? Z Dotką na szczescie nie ma problemu, nielubi tego, ale się nie wyrywa, tylko ma strasznie wrażliwy jeden ząb, bo od razu jej krwawi.
A jak rozpoznajesz kamień? Sorry za głupie pytanie, ale nie wiem jak?
Jakiej pasty używasz?:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='westie_justa']
A jak rozpoznajesz kamień? Sorry za głupie pytanie, ale nie wiem jak?[/QUOTE]

kamień to taki osad na zebach w kolorze od żółtego do ciemnobrunatnego, najczęściej jest na kłach, zębach trzonowych i przedtrzonowych,
duży kamień nazębny wygląda w ten sposób:
[URL]http://www.almavet.pl/images/stoma/DUZY-KAMIEN-NAZEBNY-duze.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

To tego już nie umyjesz musisz to usunać i zacząć od nowa :)
To prowadzi do różnych chorób ,wiem bo zlekcewarzyliśmy to u psa mojej babci i ma takie dziury w zębach ,że jakby zacząc to leczyć to by można bylo zbankrutować na szczęście to nie moj problem.Usuń to ,bo moze doprowadzić do straty zębów .......
To kosztuje 100-150 zł i pies jest pod narkozą.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki, na szczęście nie ma tego aż tak dużo, trochę drogo ale pomyślę (najpierw oko..) Axel, aż mi wstyd mówić ma takie 'zjechane zęby' ale to raczej przez kości, ma strasznie siekacze 'zdarte' Sara mniej, ale ona ma już swój wiek, no z nimi to już nic się raczej nie zrobi ale o Dote muszę dbać!:)
I dzięki!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='papillonek']U nas zęby w świetnym stanie i też bielutkie ,zadbane ,ale nie ma się co dziwić jak psiak z metryką.[/QUOTE]
a co ma metryka do zębów?Poza tym psa odbierasz jak ma 2-3 miesiące a w tym czasie to nawet w schronisku by mu zęby nie zarosły...Trochę chyba przesadzasz z tą metryką...

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Balbina12']a co ma metryka do zębów?Poza tym psa odbierasz jak ma 2-3 miesiące a w tym czasie to nawet w schronisku by mu zęby nie zarosły...Trochę chyba przesadzasz z tą metryką...[/QUOTE]

Czego się rzucasz??Co ja twoja koleżanka jestem??Może jakbyś umiala czytać to byś wiedziala o co chodzi ,a nie przeczytasz pierwszy lepszy post i od razu z gębą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarna_Owieczka']jeżeli chodzi o greenies, to przed kupieniem polecam przeczytać trochę na temat tego produktu, bo z tego co wiem skutki zjedzenia przez niektóre psy były straszliwe, wiele osób przed nimi przestrzega[/QUOTE]
O tym akurat nie słyszałam....
Carna Owieczka, dobrze, że napisałaś:)

Link to comment
Share on other sites

to zbyt ogólnie powiedziane
Greenies wzbudziło wiele kontrowersji w Polsce i równie wiele w USA. Kilka lat temu była dość burzliwa afera na ten temat. Wiele właścicieli psów zza oceanu ostrzega, podobno producent zachwala i zakrywa się tytułami, ale wiele psów zmarło po tych smakach.
Polegało to mniej-więcej na tym, że połknięte przez psa większe kawałki, pęczniały w żołądku, ponieważ pies ich nie przetrawiał i zatykały pewien odcinek układu pokarmowego. Psy trafiały na stoły operacyjne i lekarze wyciągali wielkie sklejone bryły kolosalnych rozmiarów, nie w każdym przypadku zwierzaka dało się uratować.
W jednym z wątków osoba ze stanów pisała, że ludzie wnosili pozwy do sądu o wycofanie greenies z rynku, nie wiem jak sprawa wyląda w chwili obecnej, ale podobno firma gotowa była płacić odszkodowania i dalej wypuszczać swoje produkty. Na zagranicznych forach są tematy dotyczące greenies i słowa przestrogi wielu ludzi by inni uważali na te produkty.

Są i zwolennicy i przeciwnicy tej historii, jedni uważaja to za jedynie plotki inni robią wielki szum wokół całej sprawy. W sumie w USA za przyczynę zgonu wielu psów osądzono greenies.

Osobiście nie wiem co sadzić na temat tej sprawy, jednakże ja wolę nie ryzykować, nie wiem na ile moga być dobre te przysmaki jednak bez powodu takie rzeczy nie sa chyba rozgłaszane, zwłaszcza poza granicami kraju

Link to comment
Share on other sites

[B]Czarna Owieczka[/B], z Twojej wypowiedzi wynika, że jest to temat kontrowersyjny
Zwolennikami są pewnie tacy ludzie, którzy kupują nadal greenies i zachwalają tą firmę, bo jeszcze nic się nie stało ich psom...
Fakt, że taka sytuacja bez powodu nie byłaby rozgłaszana

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='dzasta']Papilonek może trochę grzeczniej dobrze![/QUOTE]
Dobrze !Ale to nie jest jedyny temat ,gdzie balbina się do mnie rzuca i pisze nie na temat nie czytając postów...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czarna_Owieczka']............, jednakże ja wolę nie ryzykować, nie wiem na ile moga być dobre te przysmaki jednak bez powodu takie rzeczy nie sa chyba rozgłaszane, zwłaszcza poza granicami kraju[/QUOTE]

zaskakująca ta informacja o tych Greenies, oczywiście lepiej nie ryzykowac.

poszukałem troche w internecie i widze ze producentem jest firma Mars , czyli dostawca Pedegree.

Link to comment
Share on other sites

Guest papillonek

[quote name='Marek Kurski']zaskakująca ta informacja o tych Greenies, oczywiście lepiej nie ryzykowac.

poszukałem troche w internecie i widze ze producentem jest firma Mars , czyli dostawca Pedegree.[/QUOTE]

Kolejna proba oszustwa naszej kofffanej firmy pedigree :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...