Jump to content
Dogomania

Enigma-PRZEŁAGODNA już w cudownym DS !


Enigma79

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzień dobry :)
Wstałam dzisiaj z bólem głowy, przez pół nocy śniło mi się, że Ania oddała Eni i miał ją wziąć jakiś mężczyzna. I że stan skóry się pogarszał... ale jak wiadomo sny należy interpretować na odwrót i tak się stało. Rano włączyłam komputer i zastała mnie super wiadomość od Ani. Pozwolę sobie (tradycyjnie) zacytować Anię :) żeby podzielić się z Wami dobrymi wieściami z samego rana oraz swoją radością.

"(...)W każdym razie to nie Ty mi powinnaś dziękować, tylko ja Tobie za fantastycznego psiaka!! :)
Enia obeszła nowe włości, obwąchała już wszystko i generalnie zaczyna się zadomawiać. Byłyśmy
dzisiaj na spacerze w parku, żeby mogła też poznać okolicę i dotarłyśmy również na psią farmę. Istne
szaleństwo! ;) Bałam się trochę spuścić Eni ze smyczy, bo nie byłam pewna czy nie będzie problemów
z powrotem, ale okazało się, że wszystko jest świetnie. Eni przybiegała na wołanie i nawet sama co
jakiś czas sprawdzała, co też porabiają jej nowe właścicielki.Wyszalała się z innymi psiakami, wybiegała,
nawet udało nam się trochę po przeszkodach poganiać:) Ale mówiąc prawdę - nic na świecie nie może
się liczyć pod względem atrakcyjności z kaczkami;))) Obecnie Eni zażywa słusznego wypoczynku;) Jest
zmęczona i to widać i pewnie jeszcze zakręcona przez to wszystko, ale mam nadzieję, że szybko się
przyzwyczai i do nowych właścicielek i do nowego domu! "

Ania przesłała też zdjęcia !!!! ale zanim je wstawię, minie trochę czasu bo mój komp w pracy jest bardzo
wolny itp Cierpliwości ;) muszę je przerobić na Imageshacku.

[URL]http://img132.imageshack.us/img132/1135/20100517151.jpg[/URL]

[URL]http://img153.imageshack.us/img153/498/20100517146.jpg[/URL]

[URL]http://img205.imageshack.us/img205/6868/20100517143.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe wiadomości! Bardzo, bardzo się cieszę, i mam nadzieję że to już bezpieczna przystań na stałe. Należy się Eni po tylu tułaczkach.

Tylko błagam, uważajcie z tym spuszczaniem ze smyczy, ja teraz przeżywam zaginięcie Trolla, który zawsze przychodził na wołanie, a teraz uciekł właścicielowi po 3 miesiącach od adopcji...

Link to comment
Share on other sites

[B]bylam cicha wielbicielka Eni, super ze juz w nowym domku:multi:[/B]

i cichutko zaprosze na bazarek Halo...
[URL="http://www.dogomania.pl/threads/185844-modem-biżu-i-różności-na-Halo-do-31.05-do-0.00?p=14699025#post14699025"]http://www.dogomania.pl/threads/185844-modem-biżu-i-różności-na-Halo-do-31.05-do-0.00?p=14699025#post14699025[/URL]

Link to comment
Share on other sites

(to nie mnie się należą gratulacje tylko suni, że się nie poddała w tym schronie oraz ludziom, którzy jej dali szansę)

Wizyta poadopcyjna za nami :) Pełen sukces ! Eni lepiej trafić nie mogła, jest rozpieszczana przez Anię a tygrysek...cóż... teoria Darwina się sprawdza, przetrwał silniejszy ;) czyli nasza sunia kochana.
Eni tak się przede mną i Izą (Fergilką) popisywała :D że aż miło popatrzeć, ten ogon wiecznie w ruchu z zadowolenia. A jak już nas miała dosć, to przyniosła Izie z przedpokoju balerinki hihi W ZĘBACH i bardzo jej do twarzy w czerwonym :) IZA - WIELKIE DZIĘKI ZA KOLEJNY TRANSPORT !!!

Fotki (tygrys jeszcze cały)

[URL]http://img534.imageshack.us/img534/2498/20100518161.jpg[/URL] (widoczne zmiany na skórze, mniej sierści i ciemna skóra)

[URL]http://img709.imageshack.us/img709/2770/20100518160.jpg[/URL] (jaka jestem szczęśliwa)

Odwiedziłyśmy także Ageralion :D i jej cudną Mambę, dostałam wielkie buzi.

Link to comment
Share on other sites

To nieprawdopodobne, że tak szczęśliwie zakończyła się ta historia - Eni jest cudowna, nie dziwię się, że Ania się w niej zakochała :)

Aga - gdyby nie Ty, sunia nadal siedziałaby w schronie, niezauważona ani na żywo, ani na stronie internetowej. Proszę, nie ujmuj sobie zasług i przyjmij w pełni zasłużone słowa podziękowania ;)
Tyle smutnych i dramatycznych chwil, a takie wspaniałe zakończenie!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Enigma79']Odwiedziłyśmy także Ageralion :D i jej cudną Mambę, dostałam wielkie buzi.[/QUOTE]
Chialas chyba napisac cudna Ageralion i Mambe :eviltong: Zapomnialas o Aleksandrze Wielkim :-(

[quote name='agnieszka32']Ja też bym chciała zobaczyć Mambę :placz::placz::placz:
I kropki krwi na podłodze i kanapie :diabloti::diabloti::diabloti:[/QUOTE]
Masz fotki na galerii, mozesz ogladac ile chcesz skoro zawitac do mnie osobiscie nie chcesz :mad:

A Eni... nareszcie nasza pechowa suczka juz nie pechowa :loveu: Powodzenia sloneczko i mam nadzieje do zobaczenia :razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo dobrze :) Kochana i rozpieszczana przez swoje panie (Anię i jej mamę), sunia sygnalizuje potrzebę wyjścia przynoszeniem buta w zębach a jak wracają do domu,podaje w ten sam sposób kapcie.Spotkałam dziewczyny na szkoleniu w czwartek na Psiej Farmie o 18.00, Eni w pięknych czerwonych szelkach ładnie siedziała przed Anią i była nagradzana smakołykami. Nie miałam czasu porozmawiać dłużej bo o 19.00 było kolejne szkolenie. Nie chcę "napastować" Ani, poprosiłam, żeby napisała, jak już będą po wizycie u weterynarza. Jakoś w połowie czerwca - po spotkaniu z Psią Nianią, napiszę Wam,jaka została kwota na koncie Eni (na dzień dzisiejszy chyba 240 zł, zaraz sprawdzę w 2 poście) i przekażemy tę kwotę na inne psiaki, jeśli Ania z niej nie skorzysta a coś czuję, że nie bo proponowałam jej wiele razy, żeby śmiało napisała, ile potrzeba na leczenie tej grzybicy u Eni ale jak dotąd Anula nie skorzystała.

Link to comment
Share on other sites

Zacytuję dzisiejszego maila Ani - jest cudowny ale też i łza mi poleciała, jak przeczytacie fragment z wizyty u weta, dowiecie się dlaczego....

"(...)czerwone szeleczki, cóż... Odeszły już do Krainy Wiecznych Szelek ;), bo trochę sobie z Eniśką poszalałyśmy w
parku pewnego razu :-> teraz Eni chodzi w obroży, bo tak mi poradziły Panie z Psiej Farmy. Faktycznie, dzięki temu jest spokojniejsza i powiem
Ci, że jak pierwszy raz ją zakładałyśmy, to Eni była wniebowzięta:)
Może wcześniej chodziła właśnie w obroży i stąd ta radość? Nie wiem, w każdym razie ewidentnie to lubi:) Co do treningów, to my na
pewno będziemy chodzić, bo widzę, że Eni się tam sporo może nauczyć.Łapie z nami coraz większy kontakt, coraz bardziej się cieszy, jak wracamy do
domu (zastanawiam się, kiedy odpadnie jej ogon razem z tyłkiem, bo tak nimi macha;), pilnuje nas i generalnie jest przesłodka:)
Co do weta natomiast - byłyśmy dzisiaj, tak jak mówiłam i Pani była Enią zachwycona:) nic dziwnego, w końcu została przez nią w całości
wylizana;) tak jak myślałyśmy - z sierścią jest coraz lepiej!:) Zaczyna nawet powoli nabierać blasku. Eni dostała jeszcze witaminki,
więc już w ogóle powinno być super. Poza tym Pani obcięła jej 3 pazury, które nie chciały się same zetrzeć, dała Frontline na kleszcze
i pchełki, zajrzała do noska i wszystko jest super:) Zrobiłyśmy jej też od razu zdjęcie stawów, bo [COLOR=red]zauważyłam, że jak się z nią trochę
[/COLOR][COLOR=red]pochodzi, to zaczyna tak zaciągać biodrem[/COLOR] i bałam się, że może ma dysplazję. Ale na szczęście nic z tego! :) Kręgosłup, stawy i kości
ma w świetnym stanie. Pani weterynarz powiedziała, że to [COLOR=red]zaciąganie wynika z tego, że była bita,[/COLOR] a mięśnie i ścięgna potrzebują sporo
czasu, żeby wszystko wróciło do normy. Przemawia też za tym uraz przedniej łapy - jeden "palec" jest wyraźnie krótszy i właśnie tam
trzeba podcinać pazurka, bo sam się nie zetrze. Nie chce mi się nawet zastanawiać nad tym, kto mógłby bić takiego psa jak Eni (w ogóle -
jak można bić jakiegokolwiek psa), bo szkoda słów :( Grunt, że wszystko jest już dobrze:)
Co do pieniążków, to jeszcze raz powtórzę - my sobie damy radę w przeciwieństwie do wielu innych biednych psiaków, więc przekaż proszę
to, co zostało. Może uda się komuś jeszcze pomóc."

Radość i żal, że kiedyś sunia musiała przechodzić przez piekło. Za to teraz trafiła na Anioła...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...