Jump to content
Dogomania

Junior handling


Marek z Gromem

Recommended Posts

[quote name='lonka']Agasia kto na ciebie naskakuje?sama stwierdziłas cytuje''grupa mlodsza słabo obstawiona":roll:tylko bardzo czesto piszeszs tak jak by tylko pare osób wszystko eksra robila na wystawach a reszta nie.Myśle że innym dzieciakom tez jest przykro.[/quote]
Napewno nie pisze tego negatywnie, sama mam swoich "idoli", a nawet osoby, ktorych jakosci handlingu daze. Jestem pelna podziwu wielu osob z gr. mlodszej, z wiekszosci z nich mam przyjacielskie stosunki bo wiem ze te mlode osoby naprawde maja pasje i checi, ktorych moze zazdroscic im nie jeden dorosly. Nie oszukujmy się, że handling tych osob nie jest na najwyzszym poziomie i osoby ktore wykonuja poprawnie figury juz sa wysoko punktowane, ale to logiczne i nie to jest wazne, bo pare lat i to oni "dokopia" dzisiejszym "wyjadaczom ringow'.
Więc jezeli ktores z moich wypowiedzi zabrzmialy jakos negatywnie to bardzo za to przepraszam, nieraz zle odbiera sie niektore slowa, a akurat ja naprawde jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tych osob i zycze im jak najlepiej! :) A w szczegolnosci sprawiedliwego i sumiennego dazenia do celu!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ogolnie mamy 5 prezenterek w Opolu z grupy młodszej które szkolimy z siostrą...w sumie zaczynamy szkolić:) a efekty coraz lepsze..no a bez pracy nie ma kołaczy. W Kielcach w młodszej grupie na 4 startujące, trzy zajely miejsca lokatowe- do tego sędzina zastanawiala sie czy dać na pewno wygrac Oli która startowała jak zwykle ze swoim Borzojem( przypomne ze z tego co wiem byly plany aby to Ola rezeprezentowala Polske na WDS w Poznaniu w WORLD FINAL JH- a wiec przychodzi dziewczynom konkurowac nie byle z kim). Patrycja z drugiego miejsca miala troche utrudnione zadanie- startowala z nowym psiakiem, z ktorym nigdy wczesniej nie miala kontaktu i w sumie miala malo czasu na potrenowanie z nim- a uwazam jako osoba ktora ogladala konkurs ze poradzila sobie świetnie i jestem bardzo dumna bo to moja szkoła.Takze jestem dumna z blizniaczek Kasi i Oli ktore dopiero stawiaja pierwsze kroki w tej konkurencji a juz odnosza sukcesy co wystawe coraz wieksze. Kasia stratowala ze swoim goldenem, a Ola z wypozyczonym Shh tzu z Czech, za co takze sie naleza brawa za odwage i włożoną prace. Myśle ze wcale młodsza grupa nie była słabo obsadzona- chyba ze chodzi Ci o to ze tylko znasz i wyrózniasz szczegolnie Ole z borzojem.
Ola wystawia dobrze swojego borzoja, ale nigdy nie uwazałam aby startowanie z jednym psem było czymś edukującym. Ale kazdy ma wolną reke i moze startowac z czym sobie chce. Dopiero na zamianie psów widac kto jak naprawde sobie radzi z obcym psem na handling.
Do tego twierdze ze nie kazdy handler powinien wystawiac daną rasę. Np mała osoba z dużym psem- wiem ze wyglada to urzekająco, ale jest to nie komfortowe zarówno dla handlera jak i psa, i w sumie gryzie sie w kwestii estetycznej, tak samo twierdzę o masywnych, wysokich osobach do małych piesków. Dobrze jednak ze dzieciaki mają cheć pracy i mobilizuja sie do niej i życze wszystkim powodzenia w konkursach i na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Napewno nie pisze tego negatywnie, sama mam swoich "idoli", a nawet osoby, ktorych jakosci handlingu daze. Jestem pelna podziwu wielu osob z gr. mlodszej, z wiekszosci z nich mam przyjacielskie stosunki bo wiem ze te mlode osoby naprawde maja pasje i checi, ktorych moze zazdroscic im nie jeden dorosly. Nie oszukujmy się, że handling tych osob nie jest na najwyzszym poziomie i osoby ktore wykonuja poprawnie figury juz sa wysoko punktowane, ale to logiczne i nie to jest wazne, bo pare lat i to oni "dokopia" dzisiejszym "wyjadaczom ringow'.
Więc jezeli ktores z moich wypowiedzi zabrzmialy jakos negatywnie to bardzo za to przepraszam, nieraz zle odbiera sie niektore slowa, a akurat ja naprawde jestem bardzo pozytywnie nastawiona do tych osob i zycze im jak najlepiej! :) A w szczegolnosci sprawiedliwego i sumiennego dazenia do celu![/quote]
A czemu w Kielcach grupa słabo obstawiona? Ja gratuluje Patce Woźniak, ktora po kilku krótkich treningach ładnie sie zgrała z Waniem:loveu: (sznaucer miniaturowy) Wzięła go z marszu, bo miała psa na ocenie. Patka WANIO JEST TWÓJ NA KONKURSY! Bedziemy Ci kibicować!!!!!!! Jak na pierwszy raz ze sznaucerkiem - bardzo fajnie!

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, ze dopiero teraz wracam do tematu... i przepraszam tez, jesli kogos uraze...

ale beznadziejne i smieszne bylo dla mnie sedziowanie swiatowych finalow jh...
nie zgadzam sie, ze niemieccy sedziowie maja specyficzny rodzaj oceniania - 2 miesiace tam bylam i jezdzilam co tydz, na wystawy, wygrywalam wszystkie jh z niemcami i jakos... nie widzialam roznicy miedzy sposobem oceniania w polsce i tam...
a uwazam, ze wiekszosc bardzo dobrych prezenterow nawet nie weszlo do 10... bardzo bylam zawiedziona, bo poziom finalowej trojki pozostawiam wiele do zyczenia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enjoyeve']przepraszam, ze dopiero teraz wracam do tematu... i przepraszam tez, jesli kogos uraze...

ale beznadziejne i smieszne bylo dla mnie sedziowanie swiatowych finalow jh...
nie zgadzam sie, ze niemieccy sedziowie maja specyficzny rodzaj oceniania - 2 miesiace tam bylam i jezdzilam co tydz, na wystawy, wygrywalam wszystkie jh z niemcami i jakos... nie widzialam roznicy miedzy sposobem oceniania w polsce i tam...
a uwazam, ze wiekszosc bardzo dobrych prezenterow nawet nie weszlo do 10... bardzo bylam zawiedziona, bo poziom finalowej trojki pozostawiam wiele do zyczenia...[/quote]


eve na tej wystawie wogole duzo rzeczy zawodziło;) A szczegolnie wlasnie dopasowanie sedziow do ras, konkurencji...nie wiem jaka byla kombinacja przy wyborze...ale chyba alpejska:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nesjanka'][B][SIZE=4][COLOR=darkred]wielkie gratulacje[/COLOR][/SIZE][SIZE=4] dla Młodych Prezenterów w szczególności [/SIZE][SIZE=4][COLOR=darkred]dla[/COLOR][/SIZE] [SIZE=4][COLOR=darkred]LAURY[/COLOR][/SIZE][/B][SIZE=2](którą znam osobiście)[/SIZE][B]:loveu::loveu::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2::cool2:[/B]
[/quote]



dziękuje :))



oj tak....Światowe JH w Poznaniu wypadło bardzo kiepsko......

Link to comment
Share on other sites

A więc gratuluje jeszcze raz wszystkim opolskim (i nie tylko :) ) dziewczynom.

Co do Oli z borzojem, zgadzam sie w 100% ze duzo zawdziecza ogolnemu wrazeniu jakie wywoluje, ze chodzi z jednym wyuczonym psem... ale jest to bardzo bardzo mloda osobka i po paru rozmowach z nia mozna zauwazyc ze z wielkim sercem dla psow, przywiazaniem do nich i szacunkiem. I startując w konkursie nie ma w sobie zawiści, zazdrosci do innych. Myślę, ze to jak na tak mlody wiek początek jest dobry... chociaż mogę sie mylic, bo ja będąc w jej wieku moglam jedynie oglądać wystawy jako widz, malo mając o tym pojęcia

Link to comment
Share on other sites

Agasiu,zgodzę się co do Oli. Miałam okazje pare razy sie z nia spotkac i miło wspominam te rozmowy. Dużym plusem Oli jest to,że gdy zwróci się do niej o pomoc (np.jak zlapac ogon,zeby bylo lepiej) to pokaze,a nie jak niektorzy (niestety...) patrza tylko na siebie i ze złoscia odburkną ze sa zdrnerwowani czy cos...


pozdrawiam cieplutko:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulinka13']Agasiu,zgodzę się co do Oli. Miałam okazje pare razy sie z nia spotkac i miło wspominam te rozmowy. Dużym plusem Oli jest to,że gdy zwróci się do niej o pomoc (np.jak zlapac ogon,zeby bylo lepiej) to pokaze,a nie jak niektorzy (niestety...) patrza tylko na siebie i ze złoscia odburkną ze sa zdrnerwowani czy cos...


pozdrawiam cieplutko:)[/quote]Paulinka masz racje Ola jest bardzo miłą osobba.I moim zdaniem tak powinno być.Przecież to nie tylko pokaz swoich umiejatności ale i powinno być to dobrą,zrową zabawą.Może się myle ale z moich obserwacji dzieciaczki z mlodszych grup bardziej przezywaja ten konkurs niz starsza grupa.:roll:
Zycze wam na wystawach dobrej i miłej zabawy:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lonka']Paulinka masz racje Ola jest bardzo miłą osobba.I moim zdaniem tak powinno być.Przecież to nie tylko pokaz swoich umiejatności ale i powinno być to dobrą,zrową zabawą.Może się myle ale z moich obserwacji dzieciaczki z mlodszych grup bardziej przezywaja ten konkurs niz starsza grupa.:roll:
Zycze wam na wystawach dobrej i miłej zabawy:lol:[/quote]
a nieraz już 10 latki są dla konkurencji nie mile, zapatrzone tylko w siebie... i często pomagaja im w tym i dopinguja rodzice.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']a nieraz już 10 latki są dla konkurencji nie mile, zapatrzone tylko w siebie... i często pomagaja im w tym i dopinguja rodzice.... :roll:[/quote]Szczeże mówiac Agasiu ja osobiscie tego nie widziałam i całe moje szczeście.Bo na tych wystawach gdzie ja bylam to raczej dziewczynki i chlopacy byli mili dla siebie:lol:A najbardziej utkwilo mi w pamieci w Warszawie miedzynarodowka :evil_lol:Jak taki malutki chlopak tlumczył na ringu calkiem jak dorosły innej osobie co powinnien zrobic.Taki stary-malenki.
ale niestety słyszałam o tym co piszesz:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']ogolnie mamy 5 prezenterek w Opolu z grupy młodszej które szkolimy z siostrą...w sumie zaczynamy szkolić:) a efekty coraz lepsze..no a bez pracy nie ma kołaczy. W Kielcach w młodszej grupie na 4 startujące, trzy zajely miejsca lokatowe- do tego sędzina zastanawiala sie czy dać na pewno wygrac Oli która startowała jak zwykle ze swoim Borzojem( przypomne ze z tego co wiem byly plany aby to Ola rezeprezentowala Polske na WDS w Poznaniu w WORLD FINAL JH- a wiec przychodzi dziewczynom konkurowac nie byle z kim). Patrycja z drugiego miejsca miala troche utrudnione zadanie- startowala z nowym psiakiem, z ktorym nigdy wczesniej nie miala kontaktu i w sumie miala malo czasu na potrenowanie z nim- a uwazam jako osoba ktora ogladala konkurs ze poradzila sobie świetnie i jestem bardzo dumna bo to moja szkoła.Takze jestem dumna z blizniaczek Kasi i Oli ktore dopiero stawiaja pierwsze kroki w tej konkurencji a juz odnosza sukcesy co wystawe coraz wieksze. Kasia stratowala ze swoim goldenem, a Ola z wypozyczonym Shh tzu z Czech, za co takze sie naleza brawa za odwage i włożoną prace. Myśle ze wcale młodsza grupa nie była słabo obsadzona- chyba ze chodzi Ci o to ze tylko znasz i wyrózniasz szczegolnie Ole z borzojem.
Ola wystawia dobrze swojego borzoja, ale nigdy nie uwazałam aby startowanie z jednym psem było czymś edukującym. Ale kazdy ma wolną reke i moze startowac z czym sobie chce. Dopiero na zamianie psów widac kto jak naprawde sobie radzi z obcym psem na handling.
Do tego twierdze ze nie kazdy handler powinien wystawiac daną rasę. Np mała osoba z dużym psem- wiem ze wyglada to urzekająco, ale jest to nie komfortowe zarówno dla handlera jak i psa, i w sumie gryzie sie w kwestii estetycznej, tak samo twierdzę o masywnych, wysokich osobach do małych piesków. Dobrze jednak ze dzieciaki mają cheć pracy i mobilizuja sie do niej i życze wszystkim powodzenia w konkursach i na wystawach.[/QUOTE]
dzieki flashka-g, ze o nas napisalaś

Link to comment
Share on other sites

Chociazby sytuacja z mistrzostw polski, gdzie naszej kolezance, ktora szla z beaglem wyrzucono pod nogi smakolyki podczas gdy ona wykonywala figure, a jak wiadomo beagle psiak zarloczny i zupelnie sie rozkojarzyl i zajal jedzeniem...

Kto ma wiedziec wie o jakie osoby chodzi.. dla mnie chore...

Link to comment
Share on other sites

Bądźmy szczerzy - na każdych ringach są takie sytuacje nie tylko na JH i musze przyznać ze dziwi mnie wasze oburzenie. Skoro bywa że deptają konkurencji po łapach ba słyszałam -choć nie z pierwszej ręki to nie wiem czy to prawda - o tym że rzucają psom środki odużające lub przeczyszczające w kiełbasie pod morde to czemu dziwią was przekręty na JH :roll: .
Kto ma kulture i poczucie własnej wartości - nie robi takich rzeczy. Kto nie - no cóż częściej staje na pudle ale czy na pewno jest zwycięscą?

Link to comment
Share on other sites

Tylko normalny ring to "bitwa" o uprawnienia, tytuly, a za tym idą też pieniądze...
JH ma sluzyc NAUCE, ma to byc jedynie zabawa, konkurs... bo o co tu się bić, o ten kolejny pucharek? Pare glupich punktow, ktore i tak dużo nie zmieniaja...? ;)

Link to comment
Share on other sites

No w poznaniu jednak walczono o nominacje na Crufta więc można było z góry przewidzieć że będzie "ciekawie" w negatywnym tego słowa zdarzeniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']No w poznaniu jednak walczono o nominacje na Crufta więc można było z góry przewidzieć że będzie "ciekawie" w negatywnym tego słowa zdarzeniu.[/quote]Przerazacie mnie naprawde:-(jeszcze troche to chyba bedzie popychanka na tym ringu:shake:Mam nadzieje ze nie:roll:Pewna dziewczyna po ocenie potrzacala wspolzawodniczka:mad:Niewiem tylko za co:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']Tylko normalny ring to "bitwa" o uprawnienia, tytuly, a za tym idą też pieniądze...
JH ma sluzyc NAUCE, ma to byc jedynie zabawa, konkurs... bo o co tu się bić, o ten kolejny pucharek? Pare glupich punktow, ktore i tak dużo nie zmieniaja...? ;)[/quote]

Moim zdaniem to nie usprawiedliwia chamskiego zachowania na ringu. Czy to, że np. walczy się o nimnacje na Cruft uprawnia nas do przekrętów i zachowania jakie nie przystoi.
Nie wiem, może ja jestem naiwna, może głupia, ale nie wyobrażam sobie sytuacji takiej, żebym próbowała komuś zepsuc występ :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']no wlasnie w konkursie tez sie zdarza przemoc fizyczna o czym slyszalam ze jedna prezenterka zaczela dusić i grozić drugiej prezenterce. Co najlepsze ta ktora to robiła powiedzmy ze jest spokrewniona z jedną sędziną:diabloti:[/quote]


buahaha dobrze ze jej nie pogryzla :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...