Jump to content
Dogomania

2 x CACIB & CAC Kishinev, 13-14.05.2006


lidush

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja też jestem zainteresowana .Prosze czy moglby mi ktos podac tak o:

1.Termin zgłaszania pieska
2.Opłata
3.Sędzia na gr.III
4.Czy wystawa jest 2- dniowa?I jak to wyglada (czy w ciagu dwoch dni sa dwie miedzynarodówki i jedna krajówka?)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wczoraj późnym wieczorem dowiedziałam sie o zmianie przepisów dotyczących zasad przyznawania championatów. Szkoda, że nie poinformowali o tym wszystkich wystawców a jedynie wybrane osoby.
Jeśli pies nie ma championatu swojego kraju to musi zdobyć 3 xCAC a nie jak było wcześniej 2xCAC. Oczywiście dzięki takiej zmianie organizatorzy liczą zapewne na większe zyski:angryy:
Ja w związku z tym faktem rezygnuję z tej wystawy...

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam zgłoszone psy też na krajówkę, ale nie wszystkie... Oni pewnie jak zobaczyli ilu jest chętnych i z jakimi psami to doszli do wniosku, że jak zmienią przepisy to ludzie zgłoszą psy na trzecią wystawę aby mieć to(czyt.championat) już z głowy. Zadzwonili do mojej koleżanki i zapytali czy psy bez championatów zgłosić na trzecią wystawę, czy też wykreślić... Szkoda, że do mnie nie zadzwonili albo nie wysłali maila.
Nie lubię takich niespodzianek i mogę stwierdzić, że gdyby nie moja koleżanka to bym się obudziła z ręką w nocniku na miejscu a wówczas to by mnie najnormalniej w świecie krew zalała:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja czyli kolezanka poinformowana telefonicznie uparcie sie pcham na poludniowy wschod i do Moldawii jednak jade. Czy ktos by sie chcial zabrac ze mna? Warunki srednio ludzkie, maly scisk owszem bedzie ale za to kierowca calkiem dobry (prawda lidush? :diabloti: )

I czy ktos ma jakies namiary na hotele tam hen daleko???

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

witam
na poczatku chcialam podziekowac mojej busikowej ekipie za cudowny wyjazd i jakze udany:loveu: gdyby nie farsa jaka byly finaly w wykonaniu pewnej mlodej handlerki byloby idealnie;)

Gratulacje dla Patrycji udanego wystepu na JH!
Gratulacje dla Chargerka(stafika) kolejnego Championatu!
Dla Figi(beagle) Championatu i ze najdzielniej obronila honor polskiej ekipy na finalach!
Dla Mimi (york)- Championatu i Mimi (sznaucer mini) Ml.Championatu,naszych cukiereczkow!
a pozostalymi sukcesami sami sie chwalcie,a jest tego troche:)

Nasza samoyedka Pandora wrocila z 5. Championatem,ukonczyla Intera, zakasowala 3x BOBa na 3 wystawach, na finalach byla 3 i 2 na grupie a na specjalistycznej zdobyla 2 bis i dostala tytul best of the best in championship V group:) czegoz chciec wiecej... :)


pozdrawiam bordery,ktore w gruncie rzeczy sie fajnie wystawia,dajcie znac czy dotarlyscie i...chwalcie sie!

pozdrawiam iwona

Link to comment
Share on other sites

Również chciałabym całej ekipie pogratulować za zwycięstwa i skończonych championatów. :)
Nasza mała księżniczka ( XTRA FANTASY YOREX ) skończyła ch. MD i tym samym została MULTI CHAMP. :sweetCyb:
Iza jesteś kochana i bardzo się ciesze że się poznałyśmy . pozdrów maluszków :Dog_run:

Chciałabym również podziękować Kasi od CYGANA:) za wysiłki i cierpliwość na granicach i wystawie , spisałaś się na medal!!!

Trzeba przyznać że BIS-y miały charakter cyrku i było z czego się pośmiać :motz:
ale przynajmniej wino mołdawskie nam ulżyło :drink1:

pozdr. F

Link to comment
Share on other sites

witajcie !!!
To był kolejny cudowny wyjazd z cudowna ekipą!!
Kaska jestes the best !!! Ja sie zapisuje do ciebie na kurs bajerowania celników ;)

Fionka dzieki za wszystko tez sie bardzo ciesze, że Was poznałam !!!

Iwonko !! Mimi chodzi i szuka tej reki co ja cąły czas miętosiła ;)

Moja mała Mimi( FENOMEN WDZIĘKU Piwowar) została chyba najmłodszym championem w rasie . MŁ.Ch. Mołdowy ukończyła zaraz na drugi dzień po ukończeniu 9 miesięcy. jestem z niej bardzo dumna.
Dengik tylko 2xCAC i 2xr.cacib, ale im nie odpuscimy ;) hihihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jovi']Też gratuleję wszystkim Zdobywcom Mołdawskich Ringów!

Proszę napiszcie o samej podróży: jak na granicach, ile czasowo, jak nocleg?[/quote]
na granicach koszmar,gdyby nie Kasia nasza kochana bajerantka to nie wiem...na pewno bysmy nie zdazyli.uklony dla Ciebie Kasiu!

czasowo ok.20 godzin jazdy non stop

nocleg przyjemny,ale szczerze mowiac bylo mi juz wszystko jedno bo z wystawy do hotelu dotarlismy na 22.

jesli ktos lubi hardcorowe wyjazdy z niepewna stawka i ryzykiem ze przyjada Rosjanie lub beda miejscowi i wtedy sie nie liczy ktory pies jest ladniejszy to...polecam Moldawie.

aha,w obie strony tradycyjnie na kazdej granicy "oplata weterynaryjna" 10 euro lub dolarow.

jesli nie macie takkiej ekipy jak ja mialam to nie polecam wyjazdu:lol:
pozdrawiam iwona

ps.calusy dla Mimi!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ofca']na granicach koszmar

[COLOR=green]Sorry, że tak drążę, ale na czym konkretnie polegał ten koszamr : kolejka czy wymyślanie cały czas czegoś przez graniczników, a o łapówkę chodziło? Pytam bo generalnie chcę wiedzieć jak to jest z Ukrainą.[/COLOR]

czasowo ok.20 godzin jazdy non stop
[COLOR=green]A jak drogi, dziurawe mocno , gliniarze czają się za każdym krzakiem w oczekiwaniu na łapówkę?[/COLOR]
[COLOR=#008000][/COLOR]
jesli ktos lubi hardcorowe wyjazdy z niepewna stawka i ryzykiem ze przyjada Rosjanie lub beda miejscowi i wtedy sie nie liczy ktory pies jest ladniejszy to...polecam Moldawie.
[COLOR=green]Bardzo ciekawie brzmiąca zachęta :p [/COLOR]

aha,w obie strony tradycyjnie na kazdej granicy "oplata weterynaryjna" 10 euro lub dolarow.
[COLOR=green]Za psa czy od właściciela? i faktycznie nie miała znaczenia waluta bo to jest dla nas lekka różnica.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

My tez juz w domu i nawet dosc wyspani ;)

W skrocie opisze ten szalony weekend:

Wyjazd z Lublina o 16 w piatek, troche pozniej niz bylo planowane ale musialam jeszcze felge zmienic bo mialam lekko krzywa...

Na granicy Polska - Ukraina 2 godziny czekania bo zmiana warty grrr

Polacy przepuscili nas bez kolejki, Ukraincy tez :lol:

Vet i te inne kerteczku i pieczatku poszly w miare szybko wiec dalej w droge. Lotysze doradzili jechac przez Ivano Frankowsk... Tirowcy tez...

No coz...o 12 w nocy rozwalilam ta nowa felge na takich dziorach w drodze jakich jeszcze nigdy w zyciu nie widzialam... Jebano Frankowsk...:diabloti:

Zmiana kola itd, jade dalej, zapasowego juz nie mam wiec 40 a w porywach 50 na godzine... Nad ranem padlam i musialam stanac na krotki postoj i sie przespac.

Kolo poludnia dojezdzamy do Moldawskiej granicy, tam kolejne 2 godziny z karteczku i pieczatku...a wystawa juz trwa...

W koncu o 17 dojechalysmy do Kishiniewa, zrezygnowane i dobite opoznieniem. Ide tlumaczyc sytuacje i czeka mnie niespodzianka, sedzia zgadza sie posedziowac moje psy!!!

Bordery po w sumie 24 godzinach w aucie wyszly na ring i nawet jako tako sie zachowywaly :lol:

Pierwsze tytuly i CH zgarniete!!!

No i tu spotkalysmy reszte Polskiej ekipy :lol: Bardzo milo bylo Was poznac i dziekujemy za pomoc!!!

Hotel wedlug poprzedniego opisu, nam tez bylo wszystko jedno ;)

Nastepny dzien na wystawie w duzo lepszych humorach, niestety psy ktore na codzien sa na BARFie a na tym wyjezdzie (i nigdy wiecej!!!) na ACANIE mialy tzw sraczke giganta i pierwszy raz mi sie zdazylo ze pies mi sie na ringu zalatwil :oops:
Dziekuje bardzo Iwonie (ofcy) za pomoc w wystawienu BC, stroj miala jak na psy sporowe przystalo bardzo ... sportowy ;)

Decydujemy sie zostac na BISy, i chyba slusznie bo zdobywamy BIS III pary i BIS II grupy hodowlane.

W sumie Space ukonczyl Ml.Ch.Md. a Seven, Tino, Olly, Pessi, Iris i Bajka i OB Malinois Ruda Ch.Md. :lol:

Droga do domu byla zdecydowanie lepsza, na granicy zaplacilam 5 euro i 20 leiow...troche mniej niz Wy co???
A na Ukrainie 40 hrywni ;) Ukraincy przepuscili nas tez calkiem bez kolejki, w expresowym tempie. Do dwoch celnikow sie pieknie usmiechalam, do trzeciego sie poplakalam i puscili ;)

Gliny lapaly nas chyba z 5 razy, raz wzieli 5 euro, co do reszty puscili i zyczyli milej drogi :lol:

A to kilka fotek z wyjazdu:

Tak sie prowadzi z BC na kolanach

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img450.imageshack.us/img450/7033/bckierowca2zr.jpg[/IMG][/URL]

Takie i inne piekne studzienki sa w Moldawii co kilka kilometrow, w ogole przepiekny kraj i z checia tam jeszcze kiedys pojade!!!

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img450.imageshack.us/img450/7744/studnia0ow.jpg[/IMG][/URL]

Wolna amerykanka przy wjezdzie do Czernobyla (no nie calkiem tak sie to nazywalo ale ja to tak przechszcilam ;) )

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img76.imageshack.us/img76/7025/wolnaamerykanka7hd.jpg[/IMG][/URL]

Jak toto mogla jechac i sie nie rozwalic tego chyba nikt nie zrozumie...:crazyeye:

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img501.imageshack.us/img501/4172/dziwadlo4jb.jpg[/IMG][/URL]

Pojazdy na drodze

[URL=http://imageshack.us][IMG]http://img455.imageshack.us/img455/3517/rower7fr.jpg[/IMG][/URL]

Ja, Pessi i Tino na BISach par.

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img505.imageshack.us/img505/2218/pary6gz.jpg[/IMG][/URL]

Chcialam jeszcze oficjalnie podziekowac Iwonie G., gdyby nie ona to bym sie zalamala juz przy kole na Ukrainie!!! A na pewno nie dalabym sobie rady z cala reszta wyprawy i nie wspominalabym tego wyjazdu jako jeden z bardziej szalonych i szalenie udanych weekendow w moim zyciu!!!

Modawio...do przyszlego roku, ale na dluzej niz jeden weekend!!!

Pozdrawiam
Ewa

Link to comment
Share on other sites

Ewa, super relacja z podróży, no i te fotki ! Podziwiam jednak Waszą odwagę, ja bym się chyba jednak nie zdecydowała na taką wyprawę, ale Wam bardzo gratuluję, zdobytych tytułów i tego, że się w ogóle zdecydowaliście na podróż w nieznane, brawo, dzielne polskie dziewczyny!:multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agasia']No my jednak nie bylismy, ale widze ze honoru polskich beagle bronil ktos inny... :)

WIELKIE GRATULACJE - PORAZ KOLEJNY Z MOLDAWII PRZYWOZICIE WSPANIALE TYTULY! :D :D

Mozna prosic o stawke beagle i seterow irlandzkich :)?[/quote]

Jeżeli chodzi o stawkę beagli, to były tylko dwa z Polski: mniemam, że Twój w kl. cham. i Figa naszych znajomych.
Spojżeliśmy w katalog i patrzymy pies z polski! Naprawdę się cieszyliśmy, bo samemu tak w stawce......No ale nie dojechaliście!

Wobec tego[B] FIERY LADY DAN-LU[/B] zgarnęła wszystko: [B]3xCAC, 2xCACIB, 3xBOB.[/B]
[B]Dosknale wypadła na Bisach i zdobyła: [COLOR=red]III BOG i I BOG :multi: :multi: [/COLOR][/B]
[COLOR=black][/COLOR]
[COLOR=black]To zasługa Pati, która również na MP zajęła z Figą III lokatę.[/COLOR]
Świetnie się spisujecie dziewczyny, oby tak dalej :thumbs:

[B]FIERY LADY DAN-LU wróciła z [COLOR=red]CH. MOŁDOWY :multi: [/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[B][COLOR=#ff0000][/COLOR][/B]
[COLOR=black]Jeśli chodzi o setery irlandzkie to był jeden w kl. cham. Gwiezdny Wysłannik Dostojne Szałaputy i przypuszczam, że który też nie dojechał, nie widziałam nigdzie Marty, a na Bisach na pewno by była ( w 7 grupie były tylko dwie rasy zgłoszone ). [/COLOR]
Zresztą Wy zawsze razem, więc wiadomo skoro beagel nie dojechał, to seter też......;)

Pozdrawiam, Kasia

Link to comment
Share on other sites

Może jeszcze ode mnie parę słów.....

Przede wszystkim miło Was było,Ewa poznać i naprawdę odważne dziewczyny jesteście !
Ja wybrałam się z ekipą busikową, dzięki której naśmiałam się co niemiara i wino mołdawskie lepiej smakowało.......:drink1: [B]POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!!![/B]

No cóż, sama droga długa i męcząca. Nam dzięki naszemu kierowcy udało się uniknąć takich atrakcji, które niestety spotkały Ewę....:angryy:
Granice.....Tam chyba obowiązuje zasada: "Kto pierwszy wstaje, ten rządzi". Raz potrzebne to, za chwilę lub w drodze powrotnej coś innego....Dobrze, że OPŁATY negocjowalne, chociaż 10 USD, czy 10 EUR, to dla nich to samo....:diabloti:

Sama Mołdowa przepiękna, czuje się taki inny klimat, a wkoło niezliczone pola winogronowe.... I ta..... budka ze szlabanem i strażnikiem na wjeździe do Kishiniova :evil_lol: Ciekawe, czy po 22.00 szlaban jest zamknięty?

Sama wystawa kameralna, zgłoszonych 300 psów, z czego połowa z Rosji (przyjechały 3 autokary). Zorganizowana w fajnym miejscu, w parku, tylko niestety kleszcze!!!
Bisy pierwszego dnia trwają do późna, docieramy do hotelu chyba koło 21.00, ale może jeszcze później.
Na szczęście, dzięki sporej ekipie Rosjan, jest czynna restauracja. Świetnie, umieramy z głodu, marzymy o ciepłej strawie:sabber: Zamawiamy i.....czekamy, czekamy, nawet na podanie herbaty. Same już nie wiemy, czy jeszcze jesteśmy głodne???? Mamy zamiar zrezygnować, ale kelner podaje butelkę wina, zostajemy, czas przestaje się dłużyć....:cunao: :drink1:
Hotel w centrum miasta, o klimacie "późnego Gierka", recepcjonistka uprzedza, że dla psiarzy pokoje są pozbawione narzut na łóżka, dywaników i czegoś tam jeszcze, mimo, że za psy też płacimy po 5 EUR, a za pokoje tak samo jak inni goście.....Nieważne, drobiazgi, chcemy spać i psy także....

Wracamy do domu zmęczeni, ale zadowoleni!

Nasz Rudasek, [B]GOLD CHARGER BULDOŻER (FCI),[/B] wrócił z kolejnym championatem, [COLOR=red][B]CH. MOŁDOWY, [COLOR=#000000]zdobył 2xCAC, res. CACIB, CACIB I BOB. :multi: [/COLOR][/B][/COLOR]

Świetnie zaprezentował się z Pati na MP, gdzie obydwoje stanęli na II lokacie! BRAWO!!!! :klacz:

I na koniec.....Kraj odległy, ale bardzo piękny, warto zostać dłużej, aby pozwiedzać. Może się jeszcze kiedyś wybierzemy.....:lol:
Oczywiście koniecznie z ekipą busikową ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...