Jump to content
Dogomania

Wieprze przed perły, czyli o prawach zwierząt


Karmi

Recommended Posts

A przeczytaliście cały artykuł czy tylko po tytule stwierdzacie że jest be?

Ogólnie bełkot zaczyna się w momencie, kiedy nie wiadomo z jakiej okazji, pojawia się temat aborcji. Ale to typowe dla frondy i tego typu fanatycznych środowisk, że każdy temat sprowadza się do jednego.

Sama kwestia zwierząt i zestawienia ich pod względem moralnym i etycznym z ludźmi jest rozpoczęta dość ciekawie, natomiast nie ma w artykule śladu wskazówki czy uzasadnienia, czemu to ma służyć, o co w ogóle w tym artykule chodzi. Gdyby autor był bardziej ogarnięty a mniej fanatyczny w swoich próbach udowodnienia jedynej słusznej racji (czyli że aborcja to zło), to mogłaby to być ciekawa lektura.

Link to comment
Share on other sites

Owszem zwierzęta powinny mieć ludzkie poszanowanie i zadawanie bez uzasadnionej przyczyny niepotrzebnych cierpień jest niemoralne ,to jednak zwierzęta nie są ludźmi i to co poniektórzy broniący ich praw nawet kosztem ludzi powinni brać pod uwagę .Zwierzęta swoich praw są nieświadome .Czy zastąpienie testów na zwierzętach na testy na ludzkich embrionach jest moralne? Moim zdaniem jest haniebne.Zresztą eksperymenty aby z psa uczynić wegetarianina skończyły się śmiercią .A w czym pies jest lepszy od krowy?

Link to comment
Share on other sites

Długi ten artykuł, trochę za bardzo filozoficzny, ale autor miał fajny pomysł, żeby porównać różne tendencje w podejściu do praw zwierząt.

Główną teza artykułu mówi, że rozwój praw zwierząt zagraża prawom człowieka. Skrajne podejście do tematu. Z jednej strony, ja i większość osób które tutaj są jesteśmy miłośnikami psów i innych zwierzątek i chcemy, żeby były traktowane godnie. Z drugiej strony ja i część z was jesteśmy mięsożercami i z naszego powodu są obory fermy itd. w których zwierzątka mają fatalne warunki. Paradoks tej sytuacji jest taki, że większość z nas z jednej strony broni praw zwierząt a z drugiej w interesie nas jako mięsożerców jest brak tych praw, bo jak zaczną być przestrzegane, to będzie mniej mięska i będzie ono o wiele droższe...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinkmoon'][B]A przeczytaliście cały artykuł czy tylko po tytule stwierdzacie że jest be?
[/B] Ogólnie bełkot zaczyna się w momencie, kiedy nie wiadomo z jakiej okazji, pojawia się temat aborcji. Ale to typowe dla frondy i tego typu fanatycznych środowisk, że każdy temat sprowadza się do jednego.
Sama kwestia zwierząt i zestawienia ich pod względem moralnym i etycznym z ludźmi jest rozpoczęta dość ciekawie, natomiast nie ma w artykule śladu wskazówki czy uzasadnienia, czemu to ma służyć, o co w ogóle w tym artykule chodzi. Gdyby autor był bardziej ogarnięty a mniej fanatyczny w swoich próbach udowodnienia jedynej słusznej racji (czyli że aborcja to zło), to mogłaby to być ciekawa lektura.[/QUOTE]

Owszem przeczytaliśmy. :p
Z atrakcyjnego etycznie i prawnie tematu autor bez głębszej refleksji, posługując się schematycznym sposobem myślenia, zrobił emocjonalnego straszaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Owszem zwierzęta powinny mieć ludzkie poszanowanie i zadawanie bez uzasadnionej przyczyny niepotrzebnych cierpień jest niemoralne ,to jednak zwierzęta nie są ludźmi i to co poniektórzy broniący ich praw nawet kosztem ludzi powinni brać pod uwagę .Zwierzęta swoich praw są nieświadome .Czy zastąpienie testów na zwierzętach na testy na ludzkich embrionach jest moralne? Moim zdaniem jest haniebne.Zresztą eksperymenty aby z psa uczynić wegetarianina skończyły się śmiercią .A w czym pies jest lepszy od krowy?[/QUOTE]
...i chyba niektórzy są skłonni w te ,,strachy na lachy" uwierzyc. Zamiana testów na zwierzętach w testowanie na ludziach??? :crazyeye: Coż, każdy ma prawo do własnych poglądów.
Takich: [URL]http://www.pro-life.org.pl/2009/03/lepiej-testowac-na-embrionach-niz-na.html[/URL]
lub takich: [URL]http://www.otoz.pl/198.html[/URL]
Ten sam temat czyli zmiany w obowiązującej od 86r. dyrektywie 86/609 dotyczącej wykorzystania zwierząt w eksperymentach naukowych a jakże różne podejście. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ale ,że Francja przegłosowała to ,że ślimak winniczek jest rybą to też strachy na Lachy?I tylko dlatego,że do ryb są dotacje unijne.Ja już jestem w stanie uwierzyć we wszystko bo za pieniądze ksiądz się modli i za pieniądze ksiądz się podli.A choćby tu na dogomanii są chyba wam znane sytuacje,że kasa skutecznie zabiła sumienia nawet tych którzy działali w organizacjach pro zwierzęcych nie wspomnę już o morderczej Ewie.B i jej co rusz to nowych schroniskach.Jestem w szacunku dla zwierząt ale nie wahałbym się zabić psa atakującego człowieka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='michal_sm']Ale ,że Francja przegłosowała to ,że ślimak winniczek jest rybą to też strachy na Lachy?I tylko dlatego,że do ryb są dotacje unijne.Ja już jestem w stanie uwierzyć we wszystko bo za pieniądze ksiądz się modli i za pieniądze ksiądz się podli.A choćby tu na dogomanii są chyba wam znane sytuacje,że kasa skutecznie zabiła sumienia nawet tych którzy działali w organizacjach pro zwierzęcych nie wspomnę już o morderczej Ewie.B i jej co rusz to nowych schroniskach.Jestem w szacunku dla zwierząt ale nie wahałbym się zabić psa atakującego człowieka.[/QUOTE]
Coż, więc chyba Polski Związek Wędkarski będzie miał problem jak traktowac zbieraczy winniczków. :evil_lol:
Eh, a myślałam, że rozmawiamy serio. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KrzysiekM']:lol:Francuzi na serio taką ustawę uchwalili?[/QUOTE]
Raczej KE. Brzmi to śmiesznie ale tworzy prawo dla wszystkich członków Unii. Jeden kraj przebija absurdalny pomysł aby ratowac swoje interesy. Gdyby nasi potrafili tak lobbowac...

Link to comment
Share on other sites

Tak ponoć z poparciem euro parlamentarzystów z innych krajów.Co do wędkarzy to też niektóre robaki zostały uznane za zwierzęta wyższego rzędu i ich cena drastycznie podskoczyła.Niestety tam gdzie w grę wchodzą pieniądze ,a co za tym idzie korzyści jakiejś grupy tam mogą być wprowadzane ustawy sprzeczne z logiką i moralnością.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...