Jump to content
Dogomania

Przygotowanie jamnika do wystawy


JASMIN

Recommended Posts

[quote name='SuperGosia']Ja tylko mogę powiedzieć, że czyszcze uszki i przycinam pazurki na jakieś 3 lub nawet 4 dni przed wystawą.
Jeśli kąpię, to dzień przed i myślę, że u długowłosego będzie tak samo, ale njlepiej się Goni spytaj ;)[/quote]

Dzięki Gosiu. A w jakim szamponie kąpiesz Guru i czy używasz odżywki?
[SIZE=1]Może Gonia jeszcze się odezwie w tym temacie ;)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Na początku używałam Beaphara "Bea Puppy", potem kupiłam Iv San Bernard'a dla krótkowłosych (są też dostępne dla długowłosych + odżywki - najtaniej w Karusku - Shih ma takie specyfiki :lol: ).
Odżywka dla mojego krótkowłosa jest raczej niepotrzebna, jak mi się przukurzy na wystawie, to go jeszcze przecieram chusteczkami dla niemowląt.

Link to comment
Share on other sites

Ja używam szamponu MELADERM firmy CHASSOT AG .Kąpię dzień przed wystawą i jak na razie starcza.Do tej pory nie używałam odżywek.Trzeba przyciąć pazurki i włosy między palcami ,żeby nie wystawały.przed samym wystawieniem czeszę.Myślę że wszystko będzie dobrze,o 11 w dniu wystawy będziesz już spokojna.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja kąpię dzień przed wystawą w szamponie GOTTLIEB dla yorków(ma w składzie olej norkowy).Na uszy nakładam odżywkę ułatwiającą rozczesywanie(moją )i spłukuję.Czasami zaszaleję i nakładam odżywkę z jedwabiem.Kryzę,chorągiew na ogonie traktuję PEK-iem ISB.Reszta rutynowo:przycięte łapki,pazurki,wyczyszczone zęby i uszy;)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Wam wszystkim za rady, naprawdę jesteście pomocni. Bo już nie wiedziałam co robić... Jedni mi mówili by w ogóle nie kąpać inni, że na tydzień przed wystawą bo włos będzie suchy...:roll: Ale ostatnio jak młodą kąpałam i dałam odżywkę to na drugi dzień miała naprawdę suoper włos i jaki błyszczący :lol:

Link to comment
Share on other sites

Każdy ma swoje własne doświadczenia i racje.Sruktura włosa może być różna i dlatego różnie to się odbywa.Jeśli użyjesz delikatnego szamponu dla szczeniąt(ma mniej detergentów),to możesz się spodziewać,że włos nie zostanie przesuszony i matowy.Ważna jest też odpowiednia dieta i pielęgnacja.Inaczej wygląda włos o który dba sie regularnie.:loveu:

Link to comment
Share on other sites

A mojej suni włos to zawsze się błyszczy. ;) Jeżeli chodzi o djetę to jest na suchym ( Royal Canin ) do tego olej lniany lub z pestek winogron, kapsułki z wiesiołka i biotyna z cynkiem. Szampon kupiłam Jean Pierre Hery dla psów długowłosych i taką samą odżywkę.

Link to comment
Share on other sites

No i super!Jeśli po kąpieli wszystko jest OK,to tego się trzymaj.Miło na wystawie usłyszeć od sędziego,że pies jest odpowiednio przygotowany(czysty),bo niestety nie każdy wystawca o tym pamięta:crazyeye: Mnie co prawda tylko raz P.Jakubowski pogratulował"perfekcyjnego przygotowania psów",ale jestem z tego dumna do dzisiaj:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Gonia']Mnie co prawda tylko raz P.Jakubowski pogratulował"perfekcyjnego przygotowania psów",ale jestem z tego dumna do dzisiaj:loveu:[/quote]

No to gratuluję!!! Bo naprawdę jest czego ;). Oj moja pierwsza wystawa już za tydzień. Będę ją kąpać w Czwartek lub w Piątek jeszcze zobaczę. Bo w Piątek mam kupe spraw do załatwienia, muszę jechać lub iść z psami kawał drogi do weta po zaświadczenie a do tego jeszcze ten stres...

Link to comment
Share on other sites

Monisiu nie panikuj tyle, Twoja Jasmin jest śliczna i Zw. Młodzieży macie w kieszeni :) Mówi mi to moje wewnetrzne, trzecie oko :cool3: :lol:
No i ciesze sie, ze bede mogla małą wymiziac w Katowicach i wszystkie jamniorki znane mi :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Monisiu nie panikuj tyle, Twoja Jasmin jest śliczna i Zw. Młodzieży macie w kieszeni :) Mówi mi to moje wewnetrzne, trzecie oko :cool3: :lol:
No i ciesze sie, ze bede mogla małą wymiziac w Katowicach i wszystkie jamniorki znane mi :loveu:[/quote]

Oj wiem, że przesadnie panikuję ale taka już jest moja natura ;). Mam nadzieję, że przy następnych wystawach nie będę aż tak przeżywać bo inaczej to ja mam załamanie nerwowe w kieszenie prędzej niż Jasmin Zw. Młodzierzy :lol:. A co do Twojego przyjazdu to bardzo się cieszę, że będę miała okazję poznać Cię osobiście...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viz']Tylko mnie martwi jedno.
ABOSLUTNY ZAKAZ WPROWADZANIA NIEZGŁOSZONYCH PSÓW NA WYSTAWĘ :mad:
Tak jest na stronce... Kurczę. Najwyzej nie zbaiore Lupszona :shake:[/quote]

Tak i na potwierdzeniu też to jest napisane. Ale trudno ja nie mam wyjścia i muszę ryzykować. Najwyżej wezmę zaświadczenie od weta i powiem, że mi wysłali potwierdzenie tylko na jednego psa i właśnie idę do sekretariatu wyjaśnić... Ale myślę, że po prostu wsadzę małą do torby i jej nie zobaczą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonia']Nie zapomnijcie o błyszczku i tuszu do rzęs:evil_lol: Widzę,że dziewczynka prawie gotowa.Ja też:lol: Naładowałam baterię do aparatu i będę pstrykać bez końca:multi:[/quote]

No ja fotki też będę pstrykać ;). Jasmisia prawie gotowa jeszcze tylko kąpiel ją czeka, błyszczyku ani tuszu psina nie używa :evil_lol:. A jeżeli o mnie chodzi to się tak denerwuję i mam tylko nadzieję, że nic nie zapomną np. psa :lol:. Nie no jak ten czas szybko leci.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...