Jump to content
Dogomania

})i({ Baksymilianowo - Blu i Benji podbijają świat })i({


Patikujek

Recommended Posts

20 godzin temu, Patikujek napisał:

znaleźć was nie umiem ;( siebie widze hahaha

Link to comment
Share on other sites

Ale śmiesznie śpi :D

Kiedyś jak mieszkałam w bloku to na moim osiedlu facet chodził z erdelem, ale niestety był agresywny do innych psów i zawsze był na smyczy. Ale był śliczny i to był jedyny raz kiedy ta rasę widziałam na żywo - nie licząc wystaw, ale tam to zawsze tylko tak przelotem. 

Link to comment
Share on other sites

Często słyszę właśnie o agresywach,  ale to terier więc jeśli nie jest dobrze zrobiony socjal to będzie próbował rządzić tak jak i małe teriery. .. Ale ja mam nadzieję, że uda nam się to wypracować.  Na razie kocha cały świat :)

A co do spania to pozycje ma takie ze hoho nieraz. 

W ogóle dzisiaj w nocy była akcja. Kot spał ze mnąna łóżku a przy łóżku na ziemi spał Blu. Lucek spał przy samej krawędzi i w pewnym momencie chciał się odwrócić i spad na psa. I oczywiście czyja to była wina? Blu nie dość, że dostał zawału jak grubas na niego spadł to jeszcze dostał od Lucjana po głowie.  Czarna menda za wszystko obwinia zawsze Blu 

Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Patikujek napisał:

 

W ogóle dzisiaj w nocy była akcja. Kot spał ze mnąna łóżku a przy łóżku na ziemi spał Blu. Lucek spał przy samej krawędzi i w pewnym momencie chciał się odwrócić i spad na psa. I oczywiście czyja to była wina? Blu nie dość, że dostał zawału jak grubas na niego spadł to jeszcze dostał od Lucjana po głowie.  Czarna menda za wszystko obwinia zawsze Blu 

hahaha

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj nad ranem przypadkiem udało mu się i trafił z kupką na matę,  no ale..... zaraz jak skończył na tej macie się położył   pod tym względem nie mam sił już do niego.  Prawie 2 tyg. U mnie. W 90% wyłapuje siusiu czy kupę i szybko na matę ale ten dalej mając 3 maty na około siebie zrobi centralnie pomiędzy. Albo jak już na matę zrobi no i tak traktuje je jak legowisko i się w to położy. ....

A na spacerach jeszcze ani razu nic.... A raz żeby go przytrzymać 3 godz. spacerowaliśmy po jedzeniu i piciu.  Normalnie sił mi brak.  Inne rzeczy w lot łapie, a mat nie ogarnia.  Już nawet na balkon próbowałam wynosić, ale tam też nic nie zrobi 

Link to comment
Share on other sites

Mi już nawet nie zależy żeby on na dworze robił, chciałbym po prostu nie mieć mokrego całego domu.  Wczoraj na kanapie że mną siedział.  W sumie on leżał.  Nagle wstał,  myślałam że chcę się inaczej ułożyć a on leje.... on się chyba w hodowli głupio nauczył robić na tą wykładzinę którą miał w kojcu i teraz nie umiem mu wyjaśnić że to nieładnie 

Link to comment
Share on other sites

Ja już pod koniec jak naprawdę miałam dość, miałam już sprzatniete podkłady, bo zdarzało mu się sporadycznie, ale jednak, jeśli się zdarzyło to nie raz krzyklam na niego i wynosiłam na dwór i wtedy po kilku takich sytuacjach zauważyłam, ze kręci się sam z siebie koło drzwi żeby go wypuścić. Może spróbuj go w takiej sytuacji od razu zaniesc na podkład.Może skuma w końcu, ze leje się tylko na podkłady . Choć ja to bym bardziej się martwila tym, ze na dworze nie chce robić.

Link to comment
Share on other sites

On jak zaczyna lać to ja go łapie i dawaj na matę,  ale on jak go łapie nie przerywa i potrafi lać jak go niosę . Albo jak przerwie to potem już mogę go trzymać na tej macie ale on tam nie zrobi. A jak tylko już go zostawię to heile później znów skończy gdzieś na podłogę.  Dobrze ze mam gumolity w domu a nie panele 

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zrobila wiec tak:

jak leje i go zlapiesz to postaw go na mate i obojetnie, czy przestanie sikac, czy bedzie sikal podczas przenoszenia, czy sie wystaszy, czy bedzie stal jak wryty - nagradzaj mega super intensywnie podczas stania na macie. I tak za kazdym mozliwym razem. Powinien z czasem zatrybic i skojarzyc, ze jak sika to ma leciec na mate. Dodatkowo mozesz te mate lekko jego sikami 'napachniec'. Na poczatek widze takie rozwiazanie, a potem zobaczymy, jak podatny bedzie na te probe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...