Jump to content
Dogomania

Z jakimi rasami najfajniej bawią się wasze collie?


mat33

Recommended Posts

Zakładam ten temat zebyście napisali z jakimi psami najbardziej lubia sie bawić wasze collie.
Zauważyłem że najfajniejsze zabawy sa z psami które sa podobnej wielkosci i postury co mój Max np. inne collie (choć w mojej okolicy brak) bordry, charty, szczupłe kndelki, czasem ładnie się bawi też z mniejszymi psami typu sznaucery, pony itp, ale zdecydowanie unika zabaw z ciężkimi dużymi psami jak laby, malamuty, molosowate itp. ( tzn jak sa w miare delikatne to też się bawi ale nie ma tak szaleńczych gonitw i zapasów jak z lżejszymi psami, no i zabawa zwykle trwa krótko). Ale najulubieńsza rasa Maxa sa boxery, on je po prostu uwielbia, jak widzi boxera to juz się cieszy nawet jak to obcy pies i właśni ewsród tej rasy ma najwięcej znajomych. Zauważyłem też że raczej preferuje rozpoczęcie zabawy od gonitwy i dopiero potem zapasy, a jak psy zaczynaja od razy po nim skakać to sie zniechęca. A jakie sa relacje waszych collie z innymi rasami i jaki styl zabawy z nimi preferuja?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moja suczka kundelka, mieszanka airedale teriera z czymś owczarkowatym (prawdopodobnie ;) ) bardzo lubiła się bawić w parku ze znajomym collie. Ich zabawy wyglądały podobnie - najpierw psy biegały w dużych kołach - moja sunia uciekała, a collie ją gonił. Kiedy collie się zmęczył (bo zawsze męczył się pierwszy), zaczynało się takie tarmoszenie i podgryzanie. Chętnie bawiły się tez tak, że on trzymał patyk, a ona próbowała mu ten patyk odebrać. Niestety męczył się dużo szybciej od niej, chociaż oba psy były mniej więcej w tym samym wieku. Jeśli chodzi o wielkość, to wzrostem moja sunia była tylko odrobinę od niego niższa, ale na pewno dużo lżejsza. On ogólnie sprawiał wrażenie bardzo potężnego - może był troszkę przekarmiony?

Link to comment
Share on other sites

No wreszcie:multi:, myslałem że juz nikt nie napisze!!! Widzę [B]Afryko[/B], że twój znajomy collie miał podobny styl zabawy co mój, z opisu wygląda niemal identycznie z tym ze mój Max nigdy sie nie męczy;):lol:, on ma niespożyte pokłady energii;).

Ciekawe czy taki styl zabawy preferuja też inne collaki?
Może inni właściciele tych wspaniałych psów też sie wypowiedzą???

Szkoda ze prawie nikt tu nie zaglada...:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja miałam jamniczkę krótkowłosą i dorównywała tempa grupie colaków. Tylko czasami plątała się im pod nogami. Ogólnie obydwie strony były usatysfakcjonowane :-)
Wszystko zależy od temperamentu psa bo można spotkać collie nad aktywne i są też takie bardzo opanowane. Aktywność to przeważnie cecha młodych collie ale one z tego wyrastają...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Moja psinka collie uwielbiała przede wszystkim gonitwy. Zapasy znacznie mniej jej odpowiadały.

Najbardziej lubiła bawić się z psami ze swojej rasy ale z innymi równie chętnie psociła. Wyjątkiem były jamniki, których po prostu nie cierpiała. Mój pies był bardzo łagodny ale jak tylko spotykałyśmy jamnika to od razu miałam się na baczności bojąc się, że coś jakiemuś zrobi jeśli tamten okaże się być zbyt nachalny.

A w ramach ciekawostki napiszę jeszcze, że mój drugi pies, owczarek kaukazki miał jeszcze ciekawszy gust. Otóż nie lubiła ona żadnych psów. Nie była względem nich agresywna ale unikała z nimi kontaktu jak ognia (to był pies po przejściach i ciężko chory może dlatego). Wyjątkiem od tej reguły były yorki. Po prostu je uwielbiała. Niestety wielu właścicieli widząc takiego potwora zbliżającego się do ich malucha zwiewało gdzie pieprz rośnie ale niektórzy pozwalali im się przywitać i chwile pobawić.

Link to comment
Share on other sites

Kaukaz i york :-) No ale co tu dyskutować o psich gustach.

Znam też jedną suczkę owczarka szkockiego która jest rasistką - nie lubi psów rasy innej niż swoja. Przynajmniej początkowo traktuje je z góry a później jest jakoś znośnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ACTINA'] Znam też jedną suczkę owczarka szkockiego która jest rasistką - nie lubi psów rasy innej niż swoja. Przynajmniej początkowo traktuje je z góry a później jest jakoś znośnie.[/QUOTE]

To raczej nie ma łatwo ze znalezieniem kolegów do zabawy? Owczarki szkockie chyba nie są teraz jakąś szczególnie modną rasą. Przynajmniej w mojej okolicy nie widuję żadnego. Same yorki, labradory i husky wokół.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie niby nie widać collie ale to dosyć liczna rasa. Ja je i tak wszędzie zobaczę, a jak nie widzę to słyszę :-)

Ta suczka ma swojego rasowego przyjaciela, ma też świetny kontakt z ludźmi i w tym przypadku nie jest wybredna. Może jest trochę przesocjalizowana w stosunku do człowieka to też się zdarza.

Link to comment
Share on other sites

Moja collie lubi małe małe pieski, cieszy się na ich widok ale raczej nie bawi. Ma kilka psów, z którymi lubi sobie śmignąć kilka kółek wokół drzewa ale muszą się one zachowywać bardzo szarmancko. Jednym z nich jest amstaff z który spotykamy się na nocnych spacerach. Lubi goldeny,setery,sznaucery, inne collie-nie znosi ONków i labków w kolorze biszkoptowym, inne są ok. Psa, którego uwielbia i zachowuje się przy nim jak szczeniak to nasza szetlandka. Unika kontaktów z obcymi ludźmi, jest miła dopiero jak kogoś dobrze pozna. Miłością bezwarunkową darzy wszystkich ludzi, których poznała w okresie szczenięcym.
Moja collie jest psem, który przedkłada moje towarzystwo nad towarzystwo innych psów. Bardzo lubi się uczyć na klikerze - posłuszeństwo, aportować, pokonywać przeszkody, biegać ze mną i przy rowerze oraz łapać frisbee, ostatnio też intensywnie ćwiczymy szukanie przedmiotów. Praca to dla niej sens życia. Niestety jest tak bardzo do mnie przywiązana, że nie mogę jej zostawiać pod opieką obcych (tylko TZ wchodzi w grę), ma bardzo delikatny charakter i nie należy do psów odważnych.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Mój collaczek Joker bawi się ze wszystkim co się rusza.W domu ma 4 koty do towarzystwa i chętnie z nimi dokazuje.Na dworzu zachowuje lekki respekt przed rasami olbrzymimi ,a reszta jest dobra do zabawy niezależnie od rasy i płci.Bardziej niż inne lubi inne collaki,owczarki niemieckie i beagle.Te ostatnie uwielbia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hej, Porto lubi w zasadzie wszystkie małe pieski (jamniki, yorki, beagle, mamy też kumpla- chihuahue, nieduże kundelki). Jeśli chodzi o sunie- to w sumie mu wszystko jedno- bawi się ze wszystkimi. Z psami gorzej, rasista- nie znosi labradorów- z wzajemnością. A owczarków niemieckich i psów dużo większych od siebie się boi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...