Jump to content
Dogomania

Galeria Ramba


nathaniel

Recommended Posts

[quote name='nathaniel']50 zdjęć pozmniejszałam ! Ludzie no zlitujcie się ;)
Zajrzyjcie tu :D[/quote] Ja cały czas zaglądam... tylko czasu na komentowanie nie mam:oops: ...ale foty suuuper! świetnie to york'owate wychodzi na portrecikach ze sfrędzlonymi uszami:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anza&Hacker']Ja cały czas zaglądam... tylko czasu na komentowanie nie mam:oops: ...ale foty suuuper! świetnie to york'owate wychodzi na portrecikach ze sfrędzlonymi uszami:lol:[/quote]

Ja też czasu często nie mam ,żeby skomentowac coś ;) Ale 50 zdjęć pod rząd się nie zdaża tak często ;).

Link to comment
Share on other sites

Dzięki żę ci się joje yorkowate podoba!!!:)

A co do ciebie Nathaniel to ci gratuluje cierpliwości co do zmniejszania tych fot:)
I jeszcze jedno ja do ciebie zaglądam tylko muszę najpierw się obudzić a to następuje w wakacje około 12:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel'][CENTER]
[LEFT] [IMG]http://img301.imageshack.us/img301/200/dscf46143sx.jpg[/IMG]



[IMG]http://img214.imageshack.us/img214/2224/dscf46175gs.jpg[/IMG]

[/LEFT]
[/CENTER]
[/quote]

No to macie super miejsca żeby pobiegać z Psiurami.........:evil_lol:
Fajne foty , ekstra portreciki:lol: :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję cierpliwości w zmniejszaniu i wrzucaniu na serwer :evil_lol: Ale super fotki! Masz ładny głos, przynajmniej do wydawania komend :lol:. A Rambo to chyba się już na pamięć nauczył, albo czyta w Twoich myślach ;) Ale z tym siad to nie wiem, jak Ci się udało nauczyć Ramba z pozycji leżącej do siad? Tama siada tylko jak stoi, a żeby wstała z pozycji leżącej lub siedzącej do stojącej to sobie tylko pomarzyć mogę :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynia']Gratuluję cierpliwości w zmniejszaniu i wrzucaniu na serwer :evil_lol: Ale super fotki! Masz ładny głos, przynajmniej do wydawania komend :lol:. A Rambo to chyba się już na pamięć nauczył, albo czyta w Twoich myślach ;) Ale z tym siad to nie wiem, jak Ci się udało nauczyć Ramba z pozycji leżącej do siad? Tama siada tylko jak stoi, a żeby wstała z pozycji leżącej lub siedzącej do stojącej to sobie tylko pomarzyć mogę :shake:[/quote]
biorę smaka i nad głowę daje ;)
Co do głosu to mam tragiczny ;) Szczególnie jak zachrypne ;).

[quote name='Sara']Bardzo ładna jamniczka ! Z jakiej hodowli ?

[SIZE=1]I w jaki sposób ma taką boską figurę :placz:[/SIZE]


Rambo ma świetne umaszczenie jakby z młodu za dużo po mleku latał :lol: :lol:[/quote]
Suczka jest niewiadomego pochodzenia, tj. tata kolezanki przyniosl jad do domu z pracy, bo ktos tam ze szczeniakami przyszedl (jakis kolega) - jakos tak to bylo. A suczka powiedzmy lubi Ramba przegonić , ale tak to spaceruje dużo ;).

A Rambo to takie nie wiadomo co ;)
[quote name='bos']No to macie super miejsca żeby pobiegać z Psiurami.........:evil_lol:
Fajne foty , ekstra portreciki:lol: :lol: ;)[/quote]
Miejsca są ładne, tylko czasami od Bytomki zajeżdża, mozna jakieś szczurkokotkotrupki znaleźć.

Trzeba uważać na polankach , bo ludzie się poopalać przychodzą ;)

Co do fotek, to powiem tak, że mogłbybyć lepsze , gdyby sprżet był lepszy, no ale i tak jestem zadowolona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynia'] (...) Ale z tym siad to nie wiem, jak Ci się udało nauczyć Ramba z pozycji leżącej do siad? Tama siada tylko jak stoi, a żeby wstała z pozycji leżącej lub siedzącej do stojącej to sobie tylko pomarzyć mogę :shake:[/quote] Mozesz to najzwyczajniej naprowadzić ręką ze smaczkiem/zabawką. Ja co prawda nie mam tego całkiem dobrze wyuczonego (Hacker siada z warowania z poskokiem:icon_roc:), ale moge Ci powiedzieć jak to dobrze (czyli nie tak jak ja mam) naprowadzić:lol:

[U]Siad z wrowania[/U] - bierzesz samczka psu przed nos i ciągniesz w góre, ale tak troche za głowe psa, żeby odchylił się do tyłu i usiadł (bo jak dasz ręke do góry przed nim może wstać, dlatego troche w tył;)) Zależnie od tego jaki pies Ci się trafił tak postaraj się tym smakołykiem dokładniej manewrować - każdy pies na troche co innego wpada przy jakimś ruchu:diabloti:

[U]Stanie z siadu[/U] - musisz go naprowadzić na tzw. wstawanie do tyłu, żeby sam tyłek się podniósł, a przednie łapy zostały gdzie stoją (inaczej może robić przy tym krok do przodu i dopiero po nim stać w miejscu) ...a robi to sie tak, że tą rączką ze smaczkiem z przed jego nosa prowadzisz jego pysia ruchem w dół i troche do psa, żeby szła tak jakby pod jego brzuch - pies schyla po papu głowe i wygina się bardziej łbem pod brzuch, przy czym tyłek podskakuje w góre i gotowe:lol:

Po paru powtóżeniach pies powinien załapać o co chodzi:cool3: Jak nie załapie po kilku to masz pecha i będziesz musiała to robić przez kilka sesji, ale największy tumok powinien w końcu załapać:razz:

[B]Nathaniel[/B] - pasiam za troche Off'top'owanie w Twoim topiku:oops: ...mam nadzieje, że mi wybaczysz:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anza&Hacker']

[U]Stanie z siadu[/U] - musisz go naprowadzić na tzw. wstawanie do tyłu, żeby sam tyłek się podniósł, a przednie łapy zostały gdzie stoją (inaczej może robić przy tym krok do przodu i dopiero po nim stać w miejscu) ...a robi to sie tak, że tą rączką ze smaczkiem z przed jego nosa prowadzisz jego pysia ruchem w dół i troche do psa, żeby szła tak jakby pod jego brzuch - pies schyla po papu głowe i wygina się bardziej łbem pod brzuch, przy czym tyłek podskakuje w góre i gotowe:lol:

Po paru powtóżeniach pies powinien załapać o co chodzi:cool3: Jak nie załapie po kilku to masz pecha i będziesz musiała to robić przez kilka sesji, ale największy tumok powinien w końcu załapać:razz:

[B]Nathaniel[/B] - pasiam za troche Off'top'owanie w Twoim topiku:oops: ...mam nadzieje, że mi wybaczysz:roll:[/quote]
Bardzo dobrze, że napisałaś , a po co to stanie z siadania ?
Przydatne?
(wiecie jakoś mi się lepiej piszę, jak sobie mówię na głos co chce napisać, ześwirowałam czy jak ? )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Bardzo dobrze, że napisałaś , a po co to stanie z siadania ?
Przydatne?
(wiecie jakoś mi się lepiej piszę, jak sobie mówię na głos co chce napisać, ześwirowałam czy jak ? )[/quote] Pewnie, że przydatne:lol: Dla mnie nie ma nieprzydatnych rzeczy, a pies moim zdaniem powinien umieć te trzy podstawowe komendy - siad, waruj, stuj - wykonywać w dowolnej kolejności bez faz przejściowych:cool3: (czyli np. z warowania od razu stac, a nie siadac po drodze;))... poza tym moim zdaniem nie ma nieprzydatnych umiejętności u naszych zwierzaków, są tylko własciciele, któży nie wiedzą jak wykorzystać jego zdolności:cool1:

Co do bardziej praktycznej przydatności, to o ile pamiętam na niektórych zawodach z posłuszeństwa pies musi wykonywać komendy siad, waruj, stuj w kolejności podanej przez sędziego, który sobie ją wybiera jak chce - nie jestem tego 100% pewna, ale tak jakoś muzgoczaszka mi podpowiada;)

...no i jeszcze co do tego muwienia - nie martw się, znam sporo ludzi, któży muwią sobie wszystko co piszą na głos przy komputerze i nie tylko - nie ześwirowałaś, a nawet jeśli:diabloti: to przynajmniej to nie jest tego objawem:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Gbur mnie wkurzył ,a mianowicie, wychodze z nim z klatki na smyczy, wyszłam za teren bloczków na taką dróżkę przed "basenem" i go puszczam, w tym momencie Pusia się rozszczekała i Rambo poleciał pod klatkę, wołam go Rambo, Bunia, Gburze , gwizdam nanniego nic, ja polazłam pod klatkę, on w tym czasie buszował na trawniku, nie to nie. Zadzwoniłam na domofon i usiadłam na schodach w klatce.
Nagle słyszę dzyń, dzyń, no to otwieram drzwi , a tam Gbur uchachany stoi.

Ja wiem, że upały są straszne, ale żeby mu móżdżek wyparował ? :cool3:

Pytanie odnosnie chłodzenia, czy psa można włożyć do wanny z zimną wodą odrazu po przyjściu z dworu, obawiam się szoku termicznego , to wolę się zapytac starszych znawców.

Link to comment
Share on other sites

Hmm Hmmm Hmmm widzę nowiutkie fotaski ze spacerku :lol::lol::lol::lol:
Szczerze mówiąz jabym nie wkładała tak od razu,odczekałabym chociaż te 5 minut-nie wiem,ja nie jestem znawcą,ani starszym,ani młodszym.Poprostu takie mam przeczucie,chociaż z drugiej strony...... nie wiem,skoro psy płuwają w upalne dni to przecież nie czeka sie,aż sie pies ochłodzi :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nathaniel']Pytanie odnosnie chłodzenia, czy psa można włożyć do wanny z zimną wodą odrazu po przyjściu z dworu, obawiam się szoku termicznego , to wolę się zapytac starszych znawców.[/quote] Nie powinno się go tak od razu wkładać do wanny z wodą... najpierw poczekaj pare minut, myśle, że przynajmniej... możesz je wykorzystać na nalanie wody, przecież chyba nie stoi woda w wanie cały dzień?;) Potem możesz psa wsadzić do wany z chłodną, nie zimną wodą... może znawcą nie jestem, ale ja bym psa nie wsadzała w upalne dni do naprawde zimnej wody, tylko właśnie do takiej chłodnej:lol:

p.s. stara to nie jestem, ale miałam już wiecej niż jednego psa, tylko krutko:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...