Jump to content
Dogomania

Niewidomy Mietek - Miecio już szczęśliwy w Szwecji - dziękujemy!


fergilka

Recommended Posts

  • Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='agnieszka32']Dobra, nie ma co czekać na pojawienie się autora ogłoszenia bez tekstu - ciocia Agnieszka zrobiła niuńkowi wyróżnioną allegratkę :)

[url]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/5229681_mietek_piekny_niewidomy_psiak_podaruj.html[/url][/QUOTE]
pikne..........:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='upadlyaniol86']jak trzeba pomoc finansową to ja zawsze chętnie pomogę, w tym m-cu nie dam rady, bo już pomogłam kilku zwierzątkom, ale w następnych miesiącach to zawsze coś wpłacę na pieska/pieski.[/QUOTE]

Dziękujemy. Z powodu braku wystarczającej kwoty stałych deklaracji założona została Mieciowa Skarpeta, w której obecnie jest 0zł :-(

Tymczas opłacony do 8 czerwca :-(

Zaktualizowałam pierwszy post.

Cioteczki błagam o deklaracje, każda złotówka się przyda:modla:

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na bazarek dla Miecia :-) Proszę o podnoszenie, rozsyłanie bazarku no i oczywiście na zakupy :loveu:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/186159-Torebki-listonoszki-plecak-paski-na-NIEWIDOMEGO-MIETKA-DO-31.05?p=14728302#post14728302[/URL]

paski uzupełnię już jutro, dziś miałam ciężki dzień i padam :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fergilka']Zapraszam na bazarek dla Miecia :-) Proszę o podnoszenie, rozsyłanie bazarku no i oczywiście na zakupy :loveu:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/186159-Torebki-listonoszki-plecak-paski-na-NIEWIDOMEGO-MIETKA-DO-31.05?p=14728302#post14728302[/URL]

paski uzupełnię już jutro, dziś miałam ciężki dzień i padam :mdleje:[/QUOTE]
Juz pedze ogladac fanciki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Znajdzie... czeka gdzies na niego jego ludz... Miecio jest w poczekalni TOZu? Aha moze macie ostrzejszy plakat miecia, bo ten na tablicy w biurze jest strasznie wyblakly :([/QUOTE]

Podjadę w tygodniu po pracy do TOZ'u z tym plakatem i zapytam o jakąś pomoc dla Miecia, promocję na stronie czy coś. Najgorsze, że Miecio "na papierze" jest podopiecznym fundacji Pro-equo, która nie ma z jego opieką nic wspólnego...Co innego gdyby Miecio był przez TOZ wyciągnięty..ale teraz to doopa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fergilka'] Najgorsze, że Miecio "na papierze" jest podopiecznym fundacji Pro-equo, która nie ma z jego opieką nic wspólnego...Co innego gdyby Miecio był przez TOZ wyciągnięty..ale teraz to doopa[/QUOTE]
[B]Fergilka[/B] przepraszam, że ręczyłam wtedy za [B]Greven[/B] ("fundacja" Pro Equo), która już, kiedy pojawił się pierwszy problem z DT u blacky pokazała, że Miecia ma w d*pie :shake:
No, może nie do końca ma...:

[quote name='Greven']Artykuł o naszych niewidomych podopiecznych nie poszedł do piątkowego wydania (gazetowego) Kuriera, ukazał się na razie tylko na stronie internetowej :(

[URL]http://www.24kurier.pl/Aktualnosci/Szczecin/Widza-sercem---portal[/URL][/QUOTE]
...zawsze się może pochwalić, jak to uratowała ślepego psa ze schroniska i szuka mu nowego domu :angryy:



Nie wiem, może zgodziłaby się go przepisać na TOZ, jeśli faktycznie jest szansa na jakąś konkretną pomoc z ich strony? Bo z umieszczeniem Miecia na ich stronie raczej nie powinno być problemu, do kogo by nie należał..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak'][B]Fergilka[/B] przepraszam, że ręczyłam wtedy za [B]Greven[/B] ("fundacja" Pro Equo), która już, kiedy pojawił się pierwszy problem z DT u blacky pokazała, że Miecia ma w d*pie :shake:
No, może nie do końca ma...:


...zawsze się może pochwalić, jak to uratowała ślepego psa ze schroniska i szuka mu nowego domu :angryy:



Nie wiem, może zgodziłaby się go przepisać na TOZ, jeśli faktycznie jest szansa na jakąś konkretną pomoc z ich strony? Bo z umieszczeniem Miecia na ich stronie raczej nie powinno być problemu, do kogo by nie należał..[/QUOTE]

No właśnie!

Wiem, że na stronie TOZ umieści ofertę Miecia, jednak zawsze jakby to oni byli formalnie opiekunami Mietka to byłoby inaczej, są bardziej odpowiedzialni, mimo zapsienia wczuwają się bardziej, i nie zostawią tak psa jak Greven, która po tym jak podpsiała świstek psa nie widziała!!!

A ja kombinuje, robię bazarki, dopłacam,(oprócz Mietka mam innych deklarowiczów na dogo). Katlis lata w te i wewte karmić Miecia do stajni i wychodzi z nim na spacery, ale to wszystko może się kiedyś skończyć...i wtedy to na prawdę nie wiem co będzie.

Miecio miał już dwa razy allegro (wyróżnione) i za każdym razem po 300 wejść ale bez odzewu. Wczoraj mu się skończyło, dzis wieczorkiem wystawię mu ponownie...

Link to comment
Share on other sites

Dobrze byłoby, gdyby się go zrzekła...

Póki, co jest 50 zł stałych deklaracji? A DT to koszt 200 zł + karma (ile wychodzi na miesiąc?).
Może warto dopisać w tytule, ile brakuje stałych deklaracji?
Bo na dłuższą metę takie kombinowanie (bazarki itp) faktycznie będzie dla Ciebie bardzo uciążliwe... a trochę to potrwa zanim Miecio znajdzie DS :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cudak']Dobrze byłoby, gdyby się go zrzekła...

Póki, co jest 50 zł stałych deklaracji? A DT to koszt 200 zł + karma (ile wychodzi na miesiąc?).
Może warto dopisać w tytule, ile brakuje stałych deklaracji?
Bo na dłuższą metę takie kombinowanie (bazarki itp) faktycznie będzie dla Ciebie bardzo uciążliwe... a trochę to potrwa zanim Miecio znajdzie DS :shake:[/QUOTE]

Z deklaracji stalych wpłaca tylko Enigma79. Koszt pobytu Miecia w kojcu to 250zł bez karmy, tzn. katlis z własnej kieszeni kupuje puszki, miecho, kości i mu wozi :shake: więc kiedyć pewnie też będzie mieć dość.
Wiem, że 250zł za kojec bez karmy to dużo, ale wyjścia nie było/nie ma..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ageralion']Moze by sie zastanowic spokojnie nad wadami i zaletami adopcji zagranicznych?[/QUOTE]
Wątek o adopcjach zagranicznych: [url]http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzie%C4%87-wyadoptowuj%C4%85c-poza-granice-Polski[/url]!!! ma już 174 stron i jest ciągle "żywy", więc o wadach i zaletach można chyba w nieskończoność dyskutować ;)

Dla mnie nie ma nic złego w adopcjach zagranicznych, jeśli pies jedzie prosto do nowego, [U]SPRAWDZONEGO[/U] domu, z którym jest później utrzymywany kontakt.
Jeśli jedzie do zagranicznego schronu i nie potem żadnych wieści o nim, to nie jest adopcja, tylko pozbycie się problemu...
Tym bardziej, jak jedzie tam nieadopcyjny pies. Co się dzieje z tymi wszystkimi wywożonymi zagranicę starymi, otyłymi, zagrzybiałymi, ślepymi, kalekimi, chorymi psami? Jakoś nie widać ich na niemieckich ulicach...
Ludzie u nas, jak i zagranicą wolą jednak te zdrowe i piękne psy, najlepiej rasowe lub w typie rasy, tym bardziej, kiedy ich na takiego psa stać.


Jeśli jest możliwość szukania mu DOMU zagranicą (nie miejsca w schronie, gdzie zostanie uśpiony, jak będzie za długo blokował miejsce...), na pewno warto spróbować.. Może akurat ktoś się w nim zakocha?

Tylko, jak to wygląda w praktyce? Gdzie ogłasza się psy? Kto sprawdza potencjalne DS?

Link to comment
Share on other sites

Osobiscie mam mozliwosc sledzenia losow psow, ktore nasz TOZ wysyla na adopcje zagraniczne. Sa informacje na ich temat i bardzo czesto sa rowniez pierwsze wiesci z nowych domow (chociaz nie zawsze te informacje docieraja do nas). Cudak wiem, ze Ty nie masz teraz mozliwosci wpasc do naszego TOZu i osobistej rozmowy z dziewczynami, ktore od lat wyadoptowuja psiaki do Niemiec ale kiedys zapraszam :) Dla mnie osobiscie jedynym problemem w adopcji zagranicznej jest moj pozniejszy brak kontaktu z domkiem i psiakiem z ktorym chcac nie chcac wiaze sie emocjonalnie. Wiem rowniez, ze za kilka lat i tak nie bede w stanie kontaktowac sie ze wszystkimi psami, ktore wydam do adopcji. To jest poprostu niemozliwe :(

Link to comment
Share on other sites

Kto uważa, że nie interesuję się Mieciem?
Proszę o streszczenie, bo nie mam czasu na czytanie kilku stron wątku.

Dostał ode mnie ogłoszenia papierowe oraz artykuł w Kurierze i inf. na stronie.
Mogę udostępnić konto na zbiórki dla Mietka, o ile jest to oczywiście potrzebne.

NICZEGO WIĘCEJ NIE OBIECYWAŁAM.

Ci co nic nie robią, tylko stukają w klawiaturę, niech założą kaganiec na mordę i nie szczekają.
A całej reszcie dziękuję za starania, by dla Miecia znaleźć dom.

W ostateczności może trafić do fundacyjnego gospodartswa, ale wtedy już wszyscy będą mieć go w czarnej dupie i nikt palcem nie kiwnie, żeby pomóc w szukaniu domu dla psa. No chyba, że ktoś hopnie wątek. Od czasu do czasu. Z grzeczności.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Greven']Kto uważa, że nie interesuję się Mieciem?
Proszę o streszczenie, bo nie mam czasu na czytanie kilku stron wątku.

Dostał ode mnie ogłoszenia papierowe oraz artykuł w Kurierze i inf. na stronie.
[B]Mogę udostępnić konto na zbiórki dla Mietka, o ile jest to oczywiście potrzebne.[/B]

NICZEGO WIĘCEJ NIE OBIECYWAŁAM.

[B]Ci co nic nie robią, tylko stukają w klawiaturę, niech założą kaganiec na mordę i nie szczekają.[/B]
A całej reszcie dziękuję za starania, by dla Miecia znaleźć dom.

W ostateczności może trafić do fundacyjnego gospodartswa, ale wtedy już wszyscy będą mieć go w czarnej dupie i nikt palcem nie kiwnie, żeby pomóc w szukaniu domu dla psa. No chyba, że ktoś hopnie wątek. Od czasu do czasu. Z grzeczności.[/QUOTE]

Bardzo grzeczny post, zwłaszcza ten fragment z mordami. :shake: :angryy:

Do udostępniania konta to Ty zawsze jesteś chętna...:roll:

Kochani - czy możecie mi powiedzieć, czy składałam deklarację na rzecz Miecia? Przepraszam, ale sporo mam tych deklaracji i nie o wszystkich zawsze pamiętam.:oops:
Jeśli tak, to poproszę o numer konta do wpłat, ale nie wpłacę na konto PE.

[B]EDIT - już doczytałam, składałam deklarację, już puszczam przelew na konto wskazane w pierwszym poście ;)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...