Jump to content
Dogomania

ile białka?


Ela38

Recommended Posts

Moi mili, czy ktoś wie, ile pies z chorą wątrobą powinien otrzymywac mięsa (białka) dziennie?
Nie mogę nigdzie w necie znaleźc. Jest tylko norma dla psów zdrowych a dla chorych nie ma. Nikt nie mówi o tym.
Jakie są właściwie proporcje białka, węglowodanów i warzyw?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ela38']Moi mili, czy ktoś wie, ile pies z chorą wątrobą powinien otrzymywac mięsa (białka) dziennie?
Nie mogę nigdzie w necie znaleźc. Jest tylko norma dla psów zdrowych a dla chorych nie ma. Nikt nie mówi o tym.
Jakie są właściwie proporcje białka, węglowodanów i warzyw?[/QUOTE]Co masz na mysli mówiąc "chora watroba"?
Diete ustala lekarz i modyfikuje w zależności od rodzaju i fazy choroby, ogólnej kondycji psa, współistnienia innych chorób.
Czasami stosuje się dietę nisko- czasami wysokobiałkową.

Link to comment
Share on other sites

Dietę niskobiałkową ustala się do "granic tolerancji" więc nie dziwota że nie ma gotowej , uniwersalnej recepty w necie ( dobiera się ją do stanu konkretnego psa)
Takie modyfikacje karmienia bezwzględnie trzeba ustalić z wetem jeśli chcesz sama przygotowywać posiłki ew. poproś weta o dobranie odpowiedniej gotowej karmy leczniczej

Link to comment
Share on other sites

Kurcze tyle się napisałam i nie przeszło , no nic nie będę znowu całej historii opisywac. Więc po krótce, wet powiedział że białka dawac 1/3 w stosunku do węglowodanów i warzyw, co myślicie o tym, zgadza się? Czyli jak daję 100g węglowodanów z warzywami to do tego 30g białka. Nie za dużo?

Link to comment
Share on other sites

Nie bardzo rozumiem o co w tej diecie ma chodzić bo trochę mieszasz pojęcia dot.grup żywności z ich składem.
Białko jest i w produktach mięsnych i nabiale ale tez oczywiście w kaszy, makaronie a nawet w warzywach ( a w strączkowych bardzo duzo)
Podobnie węglowodany to nie tylko zboża ale także warzywa i owoce ( w tych ostatnich całkiem sporo ze względu na zawartość cukrów) więc nie bardzo wiem co ma znaczyc "1/3 białka i warzywa..."
zobacz tutaj:
[url]http://tabelekaloryczne.w.interia.pl/a-g.htm[/url]

dlatego albo bilansujesz pod względem zawartości białka ( zwierzęcego i roslinnego) , węglowodanów i tłuszczu wliczając w to [U]wszystkie[/U] składniki karmy korzystając z tabeli albo, tak jak wydaje się zalecił wet , dajesz wg. od dawna znanej zasady 1/3 mięsa 1/3 jarzyn i 1/3 wypełniacza ( kasza, makaron, ryz) -przy czym oczywiście w tym wypadku bierze się pod uwagę ilość ugotowanych produktów.
Tyle, że takie zywienie ( 1/3+1/3+1/3)nie ma nic wspólnego z dietą niskobiałkową i można to nazwac jedynie dietą zrównoważoną.
Może wet stwierdził,że dawałas zbyt duzo miesa i zasugerował zmniejszenie jego ilości w zamian za dodanie warzyw i wypełniacza tak jak w prawidłowym żywieniu?

Link to comment
Share on other sites

Mówiąc BIAŁKO oczywiście mam na myśli białko zwierzęce!! Bo takie potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania zwierzaków. Natomiast węglowodany i warzywa to tylko roślinne białka ( jesli o białkach mowa), a roślinne nie są aż tak niezbędne.
A więc tak jak napisałam: 30g białka zwierzęcego (ryba) + ok. 53 g węglowodanów (ryż, kasza, makaron...) + 53g warzyw (błonnik).
Czy tak ma wyglądac schemat?
Nie wiem czy jak się nie jasno wyrażam? Bo dla mnie to jest jasne... No chyba że ktoś nie wie co to białko zwierzęce, co to węglowodany a co to błonnik?
Mi się wydaje że to dośc proste pytanie :/

Link to comment
Share on other sites

Mówiąc BIAŁKO oczywiście mam na myśli białko zwierzęce!! Bo takie potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania zwierzaków. Natomiast węglowodany i warzywa to tylko roślinne białka ( jesli o białkach mowa), a roślinne nie są aż tak niezbędne.
A więc tak jak napisałam: 30g białka zwierzęcego (ryba) + ok. 53 g węglowodanów (ryż, kasza, makaron...) + 53g warzyw (błonnik).
Czy tak ma wyglądac schemat?
Nie wiem czy jak się nie jasno wyrażam? Bo dla mnie to jest jasne... No chyba że ktoś nie wie co to białko zwierzęce, co to węglowodany a co to błonnik?
Mi się wydaje że to dośc proste pytanie :/

Link to comment
Share on other sites

Mówiąc BIAŁKO oczywiście mam na myśli białko zwierzęce!! Bo takie potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania zwierzaków. Natomiast węglowodany i warzywa to tylko roślinne białka ( jesli o białkach mowa), a roślinne nie są aż tak niezbędne.
A więc tak jak napisałam: 30g białka zwierzęcego (ryba) + ok. 53 g węglowodanów (ryż, kasza, makaron...) + 53g warzyw (błonnik).
Czy tak ma wyglądac schemat?
Nie wiem czy jak się nie jasno wyrażam? Bo dla mnie to jest jasne... No chyba że ktoś nie wie co to białko zwierzęce, co to węglowodany a co to błonnik?
Mi się wydaje że to dośc proste pytanie :/

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ale w tym tonie rozmawiać nie będę- irytacja jest tu co najmniej nie na miejscu zwłaszcza gdy ktos zadaje sobie trud aby Ci odpowiedziec-może inni lepiej będą rozumiec co piszesz ( zwłaszcza miedzy wierszami;))- pa pa
a tak dla wiadomości innych - w bilansie diety niskobiałkowej bierze się pod uwagę równiez białko pochodzenia roślinnego, to chyba logiczne.Podobnie jak w diecie cukrzycowej uwzględnia się cukier zawarty w warzywach i owocach choc to wg. niektórych sam błonnik:roll:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam taks, poniosło mnie wczoraj.... ale to tylko dlatego że chcę suni pomóc i już nie wiem czego się chwytac :(
Nie bardzo ufam weterynarzom, ponieważ teraz przez tych co leczyli sunię mamy same problemy.
No więc myślałam że wielbiciele piesków mi pomogą.
Nie wiedziałam że trzeba brac pod uwagę też zawartośc białka roślinnego w diecie wątrobowej? Gdzieś wyczytałam na necie (wet też tak mówił) że białka roślinne nie robią szkód. Więc teraz już głupia jestem :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...