Jump to content
Dogomania

Catalin Cornea


marta9494

Recommended Posts

Ale, który film z bono widziałaś?bo są trzy,jedyne do czego mogłabym sie przyczepić tu w filmiku o posokowcach,to to,ze właścicielka za szybko podchodziła do agresora.Ale podkreślam,że na temat agresji wiem niewiele ze względu na to,że nigdy ,żaden z moich psów nie przejawiał agresji.A miałam dużo psów(pierwszego kupił mi ojciec gdy miałam 4 mies!!!::))a poniewaz był mysliwym dostałam wyżła,który przeżył ze mną 17 lat,jak go dostałam był 2 mies starszy ode mnie::))wychowywałam się z nim i był moim najlepszym przyjacielem.Oczywiscie pierwsze lata to tato go wychowywał.ale od tamtej pory nie wyobrażam sobie domu bez psa:)potem miałam jeszcze kilka psiaków i żaden nie był agresywny.Miałam tez w domu psy tylko na trochę,czyli takie,które szukały domu,a u mnie były tylko przejściowo.Jedyny agresywny pies,którego znam,to kundelek mojej przyjaciółki,który gryzie nawet właścicieli,ale gwarantuję Ci,że gdyby pobył u mnie z pół roku ,to z agresji pozostałyby tylko wspomnienia.Moim zdaniem ile psów,tyle metod,każdy pies mainny charakter,upodobania itp.wszystko zależy od wyczucia psa i podejścia.Takie jest moje zdanie.Mi wystarcza to,że moich psów mogę być pewna,chociaż zawsze mam na nie oko.Gwarantuję Ci,ze do mnie możesz przyjść z pięciorgiem dzieci,psami kotami ,kozami i żółwiem i żaden z moich psów nawet nie warknie.Ale nie jestem ekspertem i nie mogę krytykować innych.Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Film z Bono w moim - co podkreślam(!) - odczuciu, woła o pomstę do nieba...

Może jednak pracę z agresywnym (tak agresywnym, że spod igły wyratowanym) psem warto byłoby rozpocząć od przerobienia planu działania z przewodnikiem?

A już zauczanie zwierzaka, że żarcie NIE pochodzi od przewodnika - mistrzostwo:evil_lol:.
Faktycznie, Bono jest BARDZO bystry...

p.s. najbardziej mnie wpiekla brak możliwości wyszukiwania...:angryy:
Administracja się popisała, nie ma co - zmiany są, ale na gorsze:shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta9494']a co do twojego zdania na temat metod pracy p.Gałuszki,to czy nie Ty przypadkiem polecałaś go jako kogoś sensownego do pracy z psami??[/QUOTE]
Owszem. Zrobiłam też zbyt pochopnie jeszcze parę innych rzeczy których nie powinnam..
Moge tylko powiedziec ze w roku 2007 nie wiedziałam tego co wiem teraz - oparłam sie na forumowych wypowiedziach p. G. i opiniach kilku zadowolonych klientek. Podobał mi sie tez pomysł pracy z psami schroniskowymi.
Z czasem zweryfikowałam swoje zdanie. M.in dlatego że propagowanie dławików i elastycznych zaciskaczy pyska jest dla mnie nieakceptowalne a sprzedawanie ich jako pozytywnych pomocy szkoleniowych jest szczytem hipokryzji :angryy:

Tu jest temat o agresji i filmikach
[url]http://www.dogomania.pl/threads/100929-szukam-trenera-do-agresywnego-psa/page2[/url]

A tu jest ciekawy temacik o innych metodach:
[url=http://bb.belgi.com.pl/index.php?page=Thread&threadID=3140]Click & Voice[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie ani Bono nie ma nic wspolnego z agresja, bo opis wstepny przedstawial przerazonego psa - potwora, z leku gotowego zagryzc kazdego, a naprawde pies wygladal calkiem normalnie (no chyba, ze mam pewne zboczenia po prymitywach ;) ), pieknie szukal smakow, za co dostawal lancuszkiem - takie szkolenie "pozytywne" ;).
Co do posokowcow, masa bledow o ktore sie mozna czepiac.. Marta, dziekuj bogom, ze nigdy sie nie trafil pies chcoby cokolwiek problemowy :).
A swoja droga, p.G. robi swietna reklame, jest medialny, wiec na poczatku, bez przyjrzenia sie blizej ofercie, mozna go uznac za swietnego.
Podobnie jak wczesniej wspomnianego Cornee.
Za to po kilku psach, roznych zagwozdkach z nimi zwiazanych nabiera sie pokory i szacunku, uczy sie, ile mozna samemu z psem osiagnac, obserwujac go. I wtedy jakos przychodzi dystans do tych medialnych guru ;).
Ba, zobacz, co nie -szkoleniowcy, pasjonaci robia z psami:
[video=youtube;-mawcDPXlUg]http://www.youtube.com/watch?v=-mawcDPXlUg&feature=player_embedded[/video]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...