Jump to content
Dogomania

Prosze przeniesc...koniec


giselle4

Recommended Posts

wspaniale MArii
Adkaa i Edyta - dzięki że tam byłyście

mam pytanka:
do kiedy mają psy zostac pozabierane z Dobrocina?
przez kogo?
kiedy nast kontrola?
kto ma i kiedy skontrolować czy psy są zaszczepione?
macie zdjęcia szczeniaków?
czy adopcje mają być udokumentowane?
mówili coś o tym że psów ma się nie zwiększać?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

psy WSZYSTKIE , -nie ma znaczenia czy są w domu , boksach , czy gdziekolwiek mają być zabrane NATYCHMIAST
tak też zdecyował powiatowy wet.
w poniedziałek gminy określą iloma każda ma się zająć
gminy nie mają Żadnych wiarygodnych dokumentów ile psów oddały i co się z nimi stało i wiedzą że to jest niezgodne z prawem
jest nadzieja

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czerda']psy WSZYSTKIE , -nie ma znaczenia czy są w domu , boksach , czy gdziekolwiek mają być zabrane NATYCHMIAST
tak też zdecyował powiatowy wet.
w poniedziałek gminy określą iloma każda ma się zająć
gminy nie mają Żadnych wiarygodnych dokumentów ile psów oddały i co się z nimi stało i wiedzą że to jest niezgodne z prawem
jest nadzieja[/QUOTE]Dzisiaj kazda gmina pokazała na swoje wszystkie psy adopcje

[wiadomo ze fikcyjne]
ale sytuacja dalej patowa.

Link to comment
Share on other sites

ja nie uważam , że patowa , myślę , że zabiorą psy , że się dogadają -idą wybory!
zresztą -kto i iloma się zaopiekuje to , że tak powiem ich problem , nie mają wyjścia
szukam tylko miejsc -które schronisko i ile psów może przyjąć , jeśli macie lub możecie mieć takie info dajcie znać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='czerda']ja nie uważam , że patowa , myślę , że zabiorą psy , że się dogadają -idą wybory!
zresztą -kto i iloma się zaopiekuje to , że tak powiem ich problem , nie mają wyjścia
szukam tylko miejsc -które schronisko i ile psów może przyjąć , jeśli macie lub możecie mieć takie info dajcie znać[/QUOTE]
[B]poczekamy ,zobaczymy[/B]
[B]napisalam specjalnie tlustym drukiem.....[/B]
[B]teraz tylko czytam:)[/B]

Link to comment
Share on other sites

Glowa mi dzisiaj spuchla. Nie mialam karty w aparacie i nie mam zdjec.
Sluchajcie, okazuje sie, ze powiatowy juz nie raz interweniowal w sprawie Dobrocina.
Maja protokoly niezapowiedzianych kontroli, gdzie wskazuja zaniedbania.
Jednak chyba komus baaardzo na reke aby sprawe zamiesc pod dywan...
Pan S klamie w zywe oczy, robi z nas wariatow a najgorsze, ze czuje sie i chyba jest bezkarny.
To musi sie skonczyc!
Czerda, fajnie, ze przyjechalas i caly czas kombinujesz jak zakonczyc ten syf.

Caly czas widze te stesknione spojrzenia, slysze ich glosy! Prosze pomozcie zabrac szczeniaki.
2 z nich sa na cito tak jak pisala adkaaa5!

Link to comment
Share on other sites

Edytko skoro powiatowy nieraz interweniowal czy mozesz sie dowiedziec od kiedy?
to wazne gdyz na [url]www.doba.pl[/url] tu link [url]http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=12917&mod=1[/url] jest protokol kontroli pani Darii Cholewa ( o ile nie przekrecilam nazwiska - podpis malo tu czytelny) datowany na 21.12.2009 ktory stwierdza ze warunki sa dobre i nie ma zaniedban budy ocieplane ( no jasne ! )
czyzby ten protokol byl klamstwem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='justynavege']Edytko skoro powiatowy nieraz interweniowal czy mozesz sie dowiedziec od kiedy?
to wazne gdyz na [URL="http://www.doba.pl"]www.doba.pl[/URL] tu link [URL]http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=12917&mod=1[/URL] jest protokol kontroli pani Darii Cholewa ( o ile nie przekrecilam nazwiska - podpis malo tu czytelny) datowany na 21.12.2009 ktory stwierdza ze warunki sa dobre i nie ma zaniedban budy ocieplane ( no jasne ! )
czyzby ten protokol byl klamstwem?[/QUOTE]

Nie jest klamstwem. Juz wyjasniam.
To byla zapowiadana kontrola i protokol zawiera stan zastany. Ale...u powiatowego sa i inne protokoly tyle, ze TAMTYCH juz gmina nie upublicznila, bo sa z niezapowiedzianych kontroli i przedstawiaja zaniedbania i zle warunki! Dzisiaj na kontorli byla wlasnie P. Daria i wyjasniala jak sprawa wyglada...

Rozumiesz jak gmina manipuluje? heheh zenujace!
Mysle, ze trzeba skserowac tamte protokoly i wyslac oficjalne pismo jak gminy sie do nich ustosunkowują.

Link to comment
Share on other sites

dziekuje Edytko duzo wyjasnilo to co napisalas czyli gmina czuje ze to co zrobili nie jest ok tylko dziwi mnie ze warunki poprawiono tylko na czas zapowiedzainej kontroli jedzenie i woda rozumiem ale budy ocieplili a gdzie teraz sa te budy? cos mi tu i tak nieladnie pachnie
tak ,masz racje tylko prosba pisemna o wyjasnienie

Link to comment
Share on other sites

wszystkie prtokoły są jawne - gminy muszą zgodnie z ustawą o dostępności do informacjii publicznej ikazać je każdemu , kto tego chce
a swoją drogą -jak to jest możliwe , że , normalnie w żywe oczy , pokazują dokumenty , którymi można sobie tylko d.. podetrzeć -i przeciez wiedzą o tym , nie pokazują tego przedszkolakom , czy upośledzonym znacznie-ale myślą , że uda im się -oni , przecież wiedzą to -a tak kłamią
podpisują umowy niezgodne z prawem i mówią , że są prawomocne
przecież sami nie wierzą że Sawicki znalazł ponad 100 psom domy w ciągu 2 tyg. -a twierdzą , że tak było
bezsensowne krętactwa
dlatego mam nadzieję , że skoro to wiedzą będą chronić własną d..i dadzą pieniądze

Link to comment
Share on other sites

dobry pomysł , powiem jej jutro
rozmawiałam ze Stefem -Maja ma sie dość dobrze , już jest lepiej z brzuchem , bo miała zatrucie-mama mówiła , że na spacerach najchętniej jadła-coopy...
no i bierze trochę leków ale tak jak starszy człowiek
w niedzielę jadę do niej i innych psiaków
Stef bardzo lubi LEdę tą wilczurke też z Dobrocina -nie chodziłą i miała odleżyny jak się u niego znalazłą , a teraz jest bardzo kochana -ona dałaby Stefowi sie pokrajać żywcem tak go uwielbia , myślę , że zostanie już tam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Ja bym chetnie pojechala z tymi protokolami do gminy Pieszyce, bo to oni dali piekne oswiadczenie i zalaczony protokol na Dobie.pl
I przy kamerach poprosila o wyjasnienia!
Mari pisala o znajomym dziennikarzu, moze z nim porozmawiac?[/QUOTE]

ten "mój" dziennikarz jest od "doby" :)
długo z nim dzisiaj rozmawiałam, jest naprawdę dość dobrze zorientowany, obiecał pomóc, miał dzisiaj jechać do Dobrocina

Link to comment
Share on other sites

Czyli miejscowy :)
przydaloby sie, zeby poznal sprawe bo urzednicy robia sobie z podatnikow jaja...Pieszyce mnie powalily, Swidnica rowniez.
Czerda pisala o zblizajacych wyborach, a moze znacie dziennikarzy ze Swidnicy? Mysle, ze wyborcow zainteresuje 40 tys przekazane w lutym dla Pana S, kiedy byla juz sytuacja rozdmuchana. mimo to zaplacono mu za 40 psow!

Link to comment
Share on other sites

w Świdnicy to chyba czerda ma znajomości, ale we władzach :)
a wracając do pana Krzysztofa - dziennikarza z Dzierżoniowa - dobrze byłoby, żeby ktoś bardziej zorientowany skontaktował się z nim, trzeba mu po prostu wszystko dokładnie powiedzieć i pokazać, bo jak znów trafi w Dobrocinie tylko na pana S. to niewiele prawdy się dowie...

Link to comment
Share on other sites

W związku z oświadczeniami Prezydenta Świdnicy i Burmistrza Pieszyc dla [URL="http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=12917&mod=1"]tvp.info[/URL] EKOSTRAŻ we Wrocławiu także wydała oświadczenie

Jego treść ([URL="http://ekostraz.webd.pl/portal/dobrocin"]http://ekostraz.webd.pl/portal/dobrocin):[/URL]

[COLOR=#008000][B]Oświadczenie Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt EKOSTRAŻ we Wrocławiu[/B][/COLOR]

[COLOR=#008000]Szanowni Państwo,
[/COLOR]
[COLOR=#008000]bardzo nam miło, że pozwoliliście sobie Państwo zabrać głos w tej sprawie. Państwa cenne komentarze uzmysławiają nam po raz kolejny, że tak naprawdę nie interesuje Państwa rzetelna i zgodna z prawem opieka nad bezdomnymi zwierzętami, do której obliguje Was Ustawa o ochronie zwierząt, lecz jedynie pozbycie się "sztuki" zwierzęcia, [B]byle szybko[/B], [B]byle tanio[/B] i [B]by[/B][B]le gdzie[/B].[/COLOR]

[COLOR=#008000]Bezdomne zwierzęta były usuwane z terenu Gminy Pieszyce oraz Świdnica dokładnie [B]tak jak padlina[/B]. Zlokalizowano, podpisano kwit odbioru, zabrano. [B]Nie ma.[/B] (Burmistrz Pieszyc w ramach tej samej umowy z Krzysztofem S. zawarł "odławianie" bezdomnych piesków i pobór padliny z terenu gminy). [/COLOR]
[COLOR=#008000]
"Obrywacie" Państwo (i mamy nadzieję, że "oberwiecie" jeszcze bardziej) za [B]swoje i tylko swoje winy[/B]. Krzysztof S. i jego „pensjonat” to produkt wyłącznie Państwa praktyk urzędniczych, mających na celu korzystną ekonomicznie likwidację problemu „piesków wałęsających się” po Pieszycach i Świdnicy. „Pensjonat” lub „Hotel dla zwierząt” w Dobrocinie to bowiem tylko niezbyt staranne obejście prawa: już na początku 2009 roku nikt przy zdrowych zmysłach nie oddałby tam na przetrzymanie nawet [B]krzesła[/B].[/COLOR]
[COLOR=#008000]
[/COLOR]
[COLOR=#008000][B]Podtrzymujemy nasze zarzuty w pełni.[/B] W latach 2008-2009 porzuciliście Państwo przynajmniej 80 „sztuk” bezdomnych psów na terenie prywatnej posesji Krzysztofa S. w Dobrocinie k. Dzierżoniowa za kwotę ok. [U][B]70.000 zł.[/B][/U] Funkcjonariusze publiczni, tj. Burmistrz Pieszyc oraz Prezydent Świdnicy, przekroczyli swoje uprawnienia już w momencie podpisywania umów z Krzysztofem S. poprzez to, że nie mieli do tego upoważnienia w formie stosownych zapisów w uchwale rady gminy, dotyczącej wyłapywania bezdomnych zwierząt oraz dalszego postępowania z nimi. Uchwały te ponadto są wadliwe formalnie, ponieważ w ogóle nie zawierają informacji o postępowaniu z bezdomnymi zwierzętami po ich odłowieniu (i nawet jedynie fikcyjnym umieszczeniu w schronisku).[/COLOR]
[COLOR=#008000]
[/COLOR]
[COLOR=#008000]Konstrukcja umów z Krzysztofem S. jednoznacznie (tzn. bez wątpliwości formalno-prawnych) świadczy o świadomym działaniu funkcjonariuszy publicznych, mającym na celu [B]szybkie i tanie pozbycie się „sztuk” bezdomnych zwierząt. [/B]Jeden przykład: w ramach umowy Burmistrz Pieszyc płaci Krzysztofowi S. 915 zł brutto za odłowienie „sztuki” bezdomnego zwierzęcia, przy czym nakazuje mu przewiezienie jej do schroniska dla bezdomnych zwierząt oraz „przechowywania” jej tam przez 14 dni na jego koszt. Koszt przyjęcia zwierzęcia do schroniska na tym terenie wynosi ok. 1.500 zł, a posesja Krzysztofa S. jest wszystkim, ale na pewno – z mocy braku stosownych zezwoleń - nie jest schroniskiem dla bezdomnych zwierząt.[/COLOR]
[COLOR=#008000]
[/COLOR]
[COLOR=#008000]Inne schroniska zresztą [B]po prostu nie istnieją[/B], co sam oświadczył w sierpniu 2009 r. ten sam przedstawiciel Gminy Pieszyce – Andrzej Zwierzyna – pisząc, że „nie ma prostej informacji o tym, do jakich konkretnych schronisk trafiły bezdomne psy wyłapane na terenie Gminy w roku 2008 i 2009 (nie zebrano takich danych)”. Drodzy Państwo, Drodzy Urzędnicy! Opiekujecie się Państwo bezdomnymi pieskami, twierdzicie, że nie kończyły swojego życia w zamrażarce na posesji Krzysztofa S., lecz po przyjemnych wczasach w Dobrocinie trafiały do schronisk i do adopcji, i w ogóle. Tymczasem nie wiecie nawet do jakich schronisk trafiły? Nie macie o tym „prostej informacji”? (Oświadczenie Krzysztofa S. w tym kontekście na niewiele się zda, bo każdy może oświadczać to, co mu się podoba).[/COLOR]
[COLOR=#008000]
[/COLOR]
[COLOR=#008000]Drodzy Państwo, kończąc, wspomnijmy o przyszłości. [B]Po pierwsze[/B] – w kontekście postępowania prowadzonego przez Prokuraturę w Dzierżoniowie - radzimy staranniej przygotować się do publicznego rozliczenia z losów Waszych bezdomnych psów. Alternatywy zostały już wstępnie nakreślone. Zamrażarka Krzysztofa S., bliżej nieokreślone adopcje i schroniska. (Oświadczenia mogą stanowczo nie wystarczyć). [B]Po drugie[/B] – radzimy nie liczyć na rychły koniec tej sprawy. Są prywatne akty oskarżenia, więc i tak spotkamy się w sądzie. [B]Po trzecie[/B] – Szanowny Prezydencie Świdnicy i Burmistrzu Pieszyc - funkcjonujecie Państwo w sferze publicznej, pełniąc swoje funkcje wyniku powszechnych wyborów. Dokonują ich także miłośnicy zwierząt; jest to – pomimo wszystko - liczna grupa społeczna Dlatego mamy nadzieję, że ta sprawa będzie miała także swoje konsekwencje „polityczne” w przyszłości. Bo wysyłanie „bezdomnych piesków” do Dobrocina to po prostu [B]„obciach”[/B].[/COLOR]
[COLOR=#008000]
[/COLOR]
[COLOR=#008000]Dawid Karaś[/COLOR]
[COLOR=#008000]Z-ca Komendanta EKOSTRAŻY we Wrocławiu

[/COLOR][COLOR=#008000]P.S. Informujemy ponadto Komendanta Straży Mieskiej w Pieszycach, że "zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa" w zakresie prawa ochrony zwierząt naprawdę z trudem może zostać uznane za "zwrócenie uwagi na zaistniały problem z bezdomnymi psami", za który należą się "serdecznie podziękowania". Ale to jest chyba najmniej istotny problem w całej tej sytuacji.
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

We wtorek mamy wezwanie do Prokuratury w spawie Sawickiego i naszego zawiadomienia.

Stąd ostatnia prośba. Bardzo ważna prośba, bo to co się teraz dzieje będzie miało wpływ na wszystko (zażalenie na umorzenie / odmowę wszczęcia / prywatny akt oskarżenie):

[B]jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek materiały dotyczące a) warunków bytowych zwierząt, b) stanu zwierząt na posesji w Dobrocinie w latach 2008 - 2010 c) współpracy Krzysztofa S. z gminami, bardzo proszę o kontakt na [email][email protected][/email] lub nr tel. 605 78 22 15. [/B]

[B]Potrzebujmy świadków. Osób odważnych, które mają materiały (zdjęcia, kopie zleceń etc.) Pomóżcie, bo inaczej przegramy. [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ekostraż_wrocław']We wtorek mamy wezwanie do Prokuratury w spawie Sawickiego i naszego zawiadomienia.

Stąd ostatnia prośba. Bardzo ważna prośba, bo to co się teraz dzieje będzie miało wpływ na wszystko (zażalenie na umorzenie / odmowę wszczęcia / prywatny akt oskarżenie):

[B]jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek materiały dotyczące a) warunków bytowych zwierząt, b) stanu zwierząt na posesji w Dobrocinie w latach 2008 - 2010 c) współpracy Krzysztofa S. z gminami, bardzo proszę o kontakt na [email][email protected][/email] lub nr tel. 605 78 22 15. [/B]

[B]Potrzebujmy świadków. Osób odważnych, które mają materiały (zdjęcia, kopie zleceń etc.) Pomóżcie, bo inaczej przegramy. [/B][/QUOTE]

Pomóżcie...jeśli raz się powiedziało A, należy powiedzieć B...a bez tych,którzy znają FAKTY(i tylko fakty) nic nie zmienimy w sposobie traktowania zwierząt...tu nie potrzebna egzaltacja,lecz wyliczenie zastanych faktów. Wykorzystajmy tę szansę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ekostraż_wrocław']We wtorek mamy wezwanie do Prokuratury w spawie Sawickiego i naszego zawiadomienia.

Stąd ostatnia prośba. Bardzo ważna prośba, bo to co się teraz dzieje będzie miało wpływ na wszystko (zażalenie na umorzenie / odmowę wszczęcia / prywatny akt oskarżenie):

[B]jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek materiały dotyczące a) warunków bytowych zwierząt, b) stanu zwierząt na posesji w Dobrocinie w latach 2008 - 2010 c) współpracy Krzysztofa S. z gminami, bardzo proszę o kontakt na [email][email protected][/email] lub nr tel. 605 78 22 15. [/B]

[B]Potrzebujmy świadków. Osób odważnych, które mają materiały (zdjęcia, kopie zleceń etc.) Pomóżcie, bo inaczej przegramy. [/B][/QUOTE]


Czerda ma chyba opinie weta psow zabranych do oborników.

Link to comment
Share on other sites

demi też ma , ale mogę wziąć jutro kopię o tych 4 i o Mai , i zdjęcia
bardzo mi zaległy te szczeniaki , które tam są
pani s. pisała że s. < sory ale mi się skojarzyło -sk...syn> ma znó 2 szczeniaki u siebie które jeszcze same nie jedzą , bo brał dla nich dzisiaj mleko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fiorsteinbock']Oswiadczenie EkoStrazy:

[URL]http://ddz.doba.pl/?s=subsite&id=12917&mod=1[/URL]

Ludzie na forum sie burza, pomijam glupie komentarze :)[/QUOTE]

Ja też się poburzyłam...i słusznie...toć Polska to mały grajdołek i nic to,że nie mieszkam dokładnie tam...mieszkam całkiem blisko-hihihi,całkiem całkiem!...a psiaki i mnie dotyczą!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...