Jump to content
Dogomania

KORNEK 8 latek porzucony przez najbliższych ... ma dom


Aska25

Recommended Posts

  • Replies 864
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak, myślałam już, by do pracy z KORNELEM zaprosic Cezara Millana z jego " energią spokojnie asertywną".....:evil_lol:.
Ale on ma jeszce dalej niż ossa....:-).

A poważnie,jeśli chodzi o pracę z KORNELKIEM to ciężka sprawa.

Psiak naprawdę najpewniej czuje sie w swojej budzie i wyglada na to, ze nie chce jej opuszczać, boi się.
Jest przy budzie na łańcuchu, mozna do niego spokojnie podejść, jak nie ma sie nic w ręku- (no chyba, że miskę z jedzeniem :-)), pogłaskać-czasem nawet cieszy sie z odwiedzin i zaczyna skakac na budę i z powrotem...
Z psem z budy obok obok raczej sie bawią, ale zdarza im sie też obszczekiwać, podobnie jak obszczekuje z psami z blaszaka z drugiej strony.
Gdy pracownicy muszą przeprowadzić psa obok niego ( na szczęście rzadko, bo buda stoi dosłownie na samym końcu, na parkingu , pod murem oddzielajacym od Marmurowej) to podobno reaguje agresją, ale ja kiedyś pomagałam w takiej sytuacji i widziaLam, ze na widok pracowniak idącego ze smyczą po drugiego psa KORNEL swoim zwyczajem schował sie do budy i dopoki ja stałam obok to nie wychodził, dopiero jak odeszłam.
KORNEL nie reaguje tak tylko na mnie ( to ja na chwytaku prowadziłam go do budy z boksow kwarantannowych, wiec myślałam ,ze ma złe wspomnienia), ale na kazdą inną osobę- a kilka juz na moją prośbe podejmowało te próby- KORNEL na widok obcej osoby chowa sie do budy i bardzo długo nie wychodzi. Nic nie daja wolania, cmokanai, a już broń boże ciagniecia za łańcuch.
Jak podchodzi osoba, kt. zna, to sie nie chowa i cieszy, ale ucieka od razu, gdy wyczuje probe odpiecia od budy.

Nie wiem, trzebaby chyba wziac stołeczek, siedziec przy nim min. godzinę dziennie-moze wtedy , po pary tygodniach trochę zaufałby.:-).

Ponoć zdarza sie , że z budy szczeka i pokazuje zęby,jak obok jest osoba nieznana mu , a zachowujaca sie zbyt ekspansywnie- np. sprząta nieznany mu pracownik.

Czasem urywa sie od budy i wtedy biega w obrębie parkingu, dalej nie wybiega.
Zdarza sie wtedy, że podejdzie komuś pod kły- rezultatem sa lekkie pogryzienia i jego i współtowarzysza.
Zawsze jednak sam wraca do swojej budy , a pracownicy przypinaja go spowrotem.
Raz byl po takiej akcji powzanie pogryziony. Pracownik Marcin wtedy dosłownie ciagnal go na siłe do gabinetu, Kornel Koniecznie chcial uciec do budy, byl wtedy przy okazji wykastrowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewatonieja']Aniu może powinnaś napisać do moda o przejęcie watku? bo aśki nie ma i pewnie nie bedzie a i wyczyśc proszę skrzynkę bo nie moge wysłać Ci pw :))[/QUOTE]

Poczakajmy jeszcze trochę- może Asia wróci na dogo i będzie chciała pociagnać wątek?

Poproszę moze tylko o przeniesienie na ogólnopolski-jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej - na ogólny.
Co do tego braku zaufania, wiesz....wspominany tu juz przeze mnie Lisek, który całe życie spędził na łańcuchu, bez kontaktu z człowiekiem, chowający się do budy na widok osób, które przez dwa lata mu pomagały, przynosząc jedzenie - w hoteliku odzył całkowicie, jest zupełnie innym psem, lgnącym do człowieka, proszącym o pieszczoty. Jedyny problem ma w kontaktach z innymi osobnikami płci męskiej. Liczę na to, że z Kornelkiem będzie tak samo. Byleby go tylko jakimś sposobem wyciągnąć z tego schronu i przenieść do DT lub hotelu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Poczakajmy jeszcze trochę- może Asia wróci na dogo i będzie chciała pociagnać wątek?

Poproszę moze tylko o przeniesienie na ogólnopolski-jak myślicie?[/QUOTE]
Kurcze , nie wiadomo czy Asia wróci ?Aniu ,a Ty masz z nią osobisty kontakt ? Dałabyś radę się zapytać ?
Według mnie super pomysł z przeniesieniem na ogólny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']
KORNEL potrzebuje albo socjalizacji w DT/hoteliku, albo szczególnych ludzi i szczegolnych warunków do adopcji.[/QUOTE]
Macie jakiś niedrogi fajny hotel może? Może warto zacząć zbierać deklaracje, zmienić tytuł wątku, zaprosić ludzi. To nie jest młody psiak, szkoda, żeby skończył zycie w schronisku :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mysza 1']Macie jakiś niedrogi fajny hotel może? Może warto zacząć zbierać deklaracje, zmienić tytuł wątku, zaprosić ludzi. To nie jest młody psiak, szkoda, żeby skończył zycie w schronisku :([/QUOTE]

Sylwiaso ma super hotelik...
Tylko nie wiem ile by wzięła za takiego olbrzyma i czy zgodzi się przyjąć takiego nieufnego psiaka :(

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Dzięki Waszym głosom [B]przytulisko p.Ali Orzechowskiej[/B] wygrało jako kandydat dogomanii na przytulisko które ma dostać pomoc w postaci karmy na stronie Krakvet, teraz zaczął sie najważniejszy etap, głosowanie na tej własnie stronie. Bardzo prosze Was o głosy na [B]przytulisko p. Ali[/B] bo to dla niej być albo nie być, dzięki Wam może wygrać.
[COLOR=black]Oto instrukcja jak głosować na Krakvecie, zarejestrowanie się na tej stronie zajmuje tylko chwilę a dla p. Ali to szansa jak nigdy. Błagam Was o głosy na jej przytulisko i z góry bardzo dziękuję:[/COLOR]

[COLOR=#0000ff]Na KrakVecie głosujemy na pozycję siódmą:[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff][B]Prywatne przytulisko Ali Orzechowskiej[/B][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff]Instrukcja głosowania w Krakvecie:[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff]1. wchodzisz na stronę [/COLOR][/SIZE][URL="http://www.krakvet.pl/forum"][SIZE=2][COLOR=#4444ff][B]http://www.krakvet.pl/forum[/B][/COLOR][/SIZE][/URL]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]2. wciskasz link Rejestracja[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]3. wyskakuje opis, a Ty zaznaczasz: zgadzam się na te warunki i mam powyżej 13 lat[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]4. wyskakuje wniosek rejestracyjny, a Ty go wypełniasz: pole użytkownik, email, dwa razy hasło oraz wpisujesz kod z obrazka[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]i wciskasz"wyślij"[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]5. dostajesz na maila (często ląduje on w spamach), którego podałeś, wiadomość aktywacyjną i klikasz na ten przysłany link[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]6. logujesz się na Forum Krakvetu [/COLOR][/SIZE][URL="http://www.krakvet.pl/forum"][SIZE=2][COLOR=#4444ff]http://www.krakvet.pl/forum[/COLOR][/SIZE][/URL][SIZE=2][COLOR=#0000ff] wpisując nazwę użytkownika i hasło[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]7. na forum wybierasz dział "Pomoc dla schronisk"[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]8. dalej wybierasz „Głosowanie na schronisko, które otrzyma pomoc - wrzesień 2010”[/COLOR][/SIZE]
[SIZE=2][COLOR=#0000ff]9. wyskoczy Ci ankieta- zaznaczasz pozycję 7 (siodmą) "Prywatne przytulisko Ali Orzechowskiej" i klikasz pod ankietą „wyślij”.[/COLOR][/SIZE]

[SIZE=2][COLOR=#0000ff]Jeśli jesteś zarejestrowany na KV i pamiętasz nick oraz login zaczynasz od punktu nr 6![/COLOR][/SIZE]
[COLOR=black][B]Tu bezpośredni link do wątku na kórym jest głosowanie (przegrywamy z Brzegiem:-()[/B][/COLOR]
[URL="http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=12503&start=0"][COLOR=black][B]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=12503&start=0[/B][/COLOR][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Trzebaby ruszyć z akcja dla Kornela, bo w schronie to on rzeczywiście "niereformowalny" jest....:-).

Choć usłyszałam ostatnio opinię, ze zdaje sie być spokojny i zadowolony z życia przy tej swojej budce na łańcuchu na końcu parkingu , a przynajmniej ma poczucie bezpieczeństwa.....[/QUOTE]

cudny jest

ja wiem, ze ja juz kilak razy pytalam ale macie dla niego jakiś hotel na oku?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania i Kajber']Na razie jeszcze nie ma pomysłu na hotel ani zbieranie deklaracji.
Niestety nie ma pewności, czy KORNEL w hotelu sie przełamie.
Musi to byc osoba z odp. energią i "charyzmą", żeby otworzyć KORNELA.[/QUOTE]
No tak , tu jednak domowy DT byłby najlepszy...
Sylwiaso ,chociaż ma boksu ,to jest osobą cudowną i psiak na pewno by się u niej przełamał...tylko czy ma miejsca ?
Podeślę Sylwii wątek ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Borówka16']
Sylwiaso ,chociaż ma boksu ,to jest osobą cudowną i psiak na pewno by się u niej przełamał...tylko czy ma miejsca ?
Podeślę Sylwii wątek ;)[/QUOTE]

Tylko czy Sylwia będzie miała czas żeby popracować z psiakiem ?

Jaki Kornel ma stosunek do innych psów ? Nie mogę znaleźć na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Jamor notorycznie nie ma miejsca, zresztą współpracuje tylko z grupą znanych mu ciotek.

Sylwia w Łowiczu- raczej psy małe,a jeżeli duże to bardzo łagodne.

A KORNEL nie jest aniołkiem do psów- w boksie kwarantannowym nie gryzł sie co prawda, ale przy budzie innych psów chyba nie lubi.
Gdy zerwał sie od budy, to byl pogryziony, ale i on też ugryzł kolegę.
Co prawda dziewczyny widziały, jak bawił sie z młodym,lagodnym owczarkowatym, który był przez pewien czas w budzie obok- raz prawie poplątały sie łańcuchami.
Wydaje mi się, ze musiałby trafić do bardzo zrównoważonego stada i raczej psów równych mu wielkością.

No i na początek jednak kojec, bo nic o zachowaniu KORNELA poza budą i łańcuchem tak naprawde nie wiemy- nie mamy pewności czy nie będzie np. uciekał i przejawiał agresji lękowej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...