Jump to content
Dogomania

Pomóżcie!Znaleziona biała Akita!Jak ją złapać?


Marta1990

Recommended Posts

szkoda, że to sedalin w tabletkach a nie w żelu. zanim zadziała, może minąć nawet godzina a sunia może być już daleko! poza tym[B] lepiej dać w jakimś pasztecie/smalcu a nie w kiełbasie, bo kiełbas,ę może połknąć i zanim ją strawi to też dużo czasu minie a miękki pasztet szybciej się "rozpłynie" i sedalin szybciej się rozpuści. [/B]
kurcze, piękna sunia, na pierwszych zdjęciach wygląda jakby miała ranę na szyi ale teraz widzę, że z jej szyją jest chyba wszystko ok.
trzymam kciuki za złapanie ślicznotki

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

to takie niebieskie tableteczki chyba forte.A są różne rodzaje? W domu mam 3 psy i jednego na balkonie.Czyli 2 suki i 2 psy - Tola toleruje wszystkie psy- samce są malutke nie doskoczą. Nikt z moich znajomych nie zajmie się zdziczałą dużą suką:(Jak uda mi się ją złapać będę ją trzymać w domu.Moge ją odizolować chociaż ona jak są psy, to czuje się lepiej.
Jutro mam zajęcia wracam o 20:(Zostawie jej jedzenie. Może w czwartek uda mi się ją złapać. Naprawdę się staram:) Najchętniej cały dzień łaziłabym z kiełbasą i jej szukała ,jeśli jest szansa na dom robie wszystko aby się udało . Niestety ze względu na studia nie mogę cały dzień skupiać się na jej łapaniu. Ale jeszcze raz mówie zrobie wszystko co w mojej mocy: jak będę miała trochę wolnego postaram się więcej czasu poświęcić tej ,,akcji'' : przygotuje wszystko co potrzebne, żeby nie było szukania
dziękuje że mi pomagacie:)

Link to comment
Share on other sites

Nie podawaj w takim razie więcej niż jedną tabletkę. I tak jak radzi agaga - w pasztecie. (Tak- są różne rodzaje Sedalinu.)

A tak na marginesie- samiec nie musi doskoczyć- suka potrafi być cwana i się położyć. Zatem izolować w czasie cieczki OBOWIĄZKOWO będziesz ją musiała.

Postaraj się mieć zawsze przy sobie smycz, pasztet i Sedalin (ten ostatni podaj jedynie na zamkniętym terenie).
Wiem, że masz zajęcia i ograniczoną ilość czasu. Sytuacja się jednak o tyle skomplikowała, że Tola ma cieczkę...i nie może czekać :(. Do 14 lutego będzie już "po zawodach"

[COLOR=Red][B]Słuchajcie- czy jest ktoś z okolic Strzegomia, kto mógłby pomóc Marcie w złapaniu Toli? PILNE![/B][/COLOR]
[B]agaga[/B] - znasz może kogoś?

Link to comment
Share on other sites

Póki co, nalazłam tylko jedno ogłoszenie o zaginionej w tamtym rejonie białej akicie.

[IMG]http://img269.imageshack.us/img269/235/dsc06173r.jpg[/IMG]

Ta sunia o imieniu Kaja zaginęła na początku września w okolicach Żórawiny pod Wrocławiem. Ma tatuaż i chip.
Dzwoniłam do właścicieli. Jeszcze jej nie odnaleźli:shake:
Wysłałam im wątek - zajrzą tu dzisiaj.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
mam wrażenie, ze ta Akita była na łańcuchu, tak mi wygląda jej kark z obrożna, to zapewne działa na niekorzyść dla ciebie

Marta

. Staraj się podchodzić do niej w pozycji kucznej nie na stojąco, myślę tez ze powinnaś sama działać by ja złapać
więcej ludzi spowoduje, ze nie podejdzie.
Myślimy razem z Edyta jak działać, zeby uratować tego psiaka wiec się nie poddawaj.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj do Strzegomia przyjechali państwo, którym zaginęła akita. Niestety Tola bała się do nich podejść. Umówiliśmy się w piątek, aby przyjechali, będziemy ją łapać razem, mnie się trochę mniej boi. Nawet jak to nie będzie ich akita , to zgodzili się ją wziąć do domu do cZasu, aż nie znajdzie nowego. Oby tylko tym razem się udało. Mam nadzieje, że nikt jej nie przepłoszy...

Link to comment
Share on other sites

Piękne wieści są!
Nie było łatwo, ale... niech sami opowiedzą :)
:multi::multi::multi:
[B]Akitka ubrana w szelki właśnie spokojnie jedzie sobie albo już dojeżdża do Wrocławia![/B]
:multi::multi::multi:

Wszystko dzięki Marcie i Wrocławskiej Super-Brygadzie Ratunkowej czyli Cofeinie z TZ-tem!
Wielkie, WIELKIE DZIĘKI!!!:loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']to jednak była ta zaginiona sunia, której właściciele przyjechali|???
[/QUOTE]
Nie, to nie Kaja.

Nie pisałam o tym wcześniej, ale pod tą ciasną parciana obrożą była schowana kolczatka:angryy:
Akitkę obejrzał już wet. Nie ma żadnego tatuażu ani chipa czyli najpewniej pochodzi z jakiejś pseudo.
Jest młodziutką sunią, ma około 8 miesięcy. Bardzo wychudzona. Rzeczywiście ma cieczkę i jest to jej pierwsza cieczka. Akitka zachowuje się bardzo grzecznie, jest posłuszna. Teraz, gdy oswobodzono ja z tego narzędzia tortur i ma szelki, ładnie chodzi na smyczy.

[B]WIELKA prośba:[/B]
PILNIE poszukujemy w okolicy Wrocławia DT dla tej młodziutkiej Akitki z cieczką na okres od kilku dni do max 3 tygodni. Nie potrafię w tej chwili dokładnie określić czasu. Porozglądajcie się, popytajcie proszę po znajomych. Sunia zdecydowanie nie jest dzikusem.

Link to comment
Share on other sites

KOLCZATKA????JAK TO????? TO CHYBA DLATEGO TAK NIE CHCIAŁA JEŚĆ, TYLKO PIŁA MLEKO?! w życiu bym się nie spodziewała, że pod tą obrożą jest kolczata. Czy była w tym miejscu rana?Najważniejsze, że wszystko jest w porządku-akita rzeczywiście ładnie chodziła na szelkach, na obroży się rwała
Więc jednak to nie jest akita tych Państwa? Mam nadzieję, że pozostałe 3 akity ją zaakceptują, AKITA Strzegomska na pewno się z nimi dogada. Mam nadzieję tesh, że żaden pies jej nie zapłodnił

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...