Jump to content
Dogomania

MIECIO nie żyje_nowotwór nie dał mu szansy!Biegaj szczęśliwy po Niebieskich Łąkach!


zuzlikowa

Recommended Posts

[quote name='Lacia']Dzisiaj dzwonił kolejny Pan mówiac ze może przygarnąc Miecia ale równiez na podwórko. Miałby tam biegać z owczarkiem. dzwonił też inny i Miecio miałby u niego 3 psich kolegów. Już się załamywałam myśląc że nikt nie bedzie chciał wziąść Miecia do domu ale zadzwoniła Pani. ma 7 letnią córkę i mieszka w blokach na parterze. Jak się uda to jutro a jak nie to w weekend pani przyjedzie poznac Miecia albo ja pojade z nim do niej. zapowiada się bardzo dobrze. Trzymajcie kciuki![/QUOTE]

Miecio będzie potrzebował spacerów i stabilnej, nie zagraconej przestrzeni...osobiscie nie miałabym nic przeciw parterowi w bloku...wiek i specyfika przypadłości Miecia nie bedzie powodować u niego niepohamowanej potrzeby ruchu, a raczej właśnie ustabilizowania i spokoju...pewnej rutyny i stosunkowo długiego kontaktu z człowiekiem...Miecio to pies dla domatorów!
A może od razu weź ze sobą Miecia w odwiedziny...zobaczysz reakcje pań na psiaka...jego na otoczenie...Miecio jest pieskiem nie kłopotliwym- wbrew, ludzkiemu widzeniu ślepego psiaka, ale musi mieć stworzone pewne warunki i dobrze sprawdzić je na miejscu i od razu...jeśli się tylko da.Będziesz też mogła zobaczyć jak pani reaguje na trudności jakie przed Mieciem powstaną w nowych warunkach...czy je zauważy i jak je będzie rozwiązywać...nie wtrącałabym się zupełnie w pierwszych momentach.Oczywiście mówię o rozsądnym i bezpiecznym nie wtrącaniu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie mam nic do dodania ...Mieciowi nieco ustabilizowało się życie...czeka na domek bezpiecznie...ogłoszenia dziewczyny porobiły...ja w allegro wstawiłam, nad indywidualnym się zastanawiam, choć też najchętniej widziałabym Miecia blisko Maci i Laci (zawsze, to i wsparcie, kontrola)...tak więc czekamy na oferty i Lacia dba o dobrą formę chłopaka...jednym słowem- chwilowa stabilizacja!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Rankiem przywitać się wpadam i o chłopaczka zapytać...
Wiem,że już stabilizacja dla Miecia się mała zaczęła, ale dobrze byłoby poczytać o ew. domkach...niechby już miał stałą stabilizację![/QUOTE]

W weekend będziemy objeżdżać potencjalne domki. mam nadzieje że w przyszłym tyg Miecio już zamieszka w swoim stałym domku.

Link to comment
Share on other sites

Witam.To jest moja pierwsza wiadomość na tym forum a jestem tu dzięki Mieciowi;) Kibicuje mu od samego początku gdy opowiedziano o nim w naszym lokalnym radiu.Wierzę w to ,że znajdzie swój cudowny nowy dom:p Stronka Miecia jest chyba najczęściej odwiedzana w moim domu. Drugą jest strona gostyńskiego schroniska w którym praktycznie codziennie pojawiają się nowe pieski a z adopcjami coraz gorzej same boksy pękają w szwach. Jest tam Frida, młodziutka suczka w typie bernardyna. Lecia proszę Cię z całego serca o pomoc w znalezieniu domu dla tej suczki albo innych cudownych piesków z tego schroniska. To jest stronka fotoblogu jednej z wolontariuszek [URL]http://atelier18.home.pl/wordpress_ola/[/URL] a to oficjalna strona schroniska [URL="http://www.stowarzyszenienoe.pl"]www.stowarzyszenienoe.pl[/URL]. Może ktoś kto niekoniecznie będzie miał dobre warunki dla Miecia znajdzie je dla tych piesków:) Sama zabrałabym jakiegoś psiaka do siebie ale mam już 3 śliczne pieski w tym dwie znajdy, a na kolejne nie stać mnie po prostu finansowo:(

Link to comment
Share on other sites

Psiara 1989...wklejam Ci metryczke do uzupełnienia...jeśli masz problemy z wklejeniem tutaj, wyślij mi na maila [URL="http://www.dogomania.pl/[email protected]"][email protected][/URL] . Wstawimy na stronkę bernardynów,do allegro, na NK...
Sunia jest cudna...powinna szybko znaleźć dom..ale ona bardziej barneńczyk niż benek...szukaj też i wśród barneńczyków kontaktu.
.
[B]1. Imię
2. Płeć (pies/ suka )
3. Wiek
4. Sierść (długa/półdługa/krótka)
5. Sterylizacja (tak/ nie ) - jeśli przed adopcją to zaznaczyć TAK
6. Wielkość (od S do XL )
7. Miejscowość
8. Miejsce Pobytu (schron/hotelik/DT)
9. Zachowanie
10. Zachowanie względem Dzieci
11. Zachowanie względem Zwierząt
12. Dla Kogo
13. Historia
14. Kontakt
15. Krótki Opis ( naprawdę jedno króciutkie zdanie )
[/B]...i dobrze byłoby jeszcze wiecej fotek mieć.Powiedz mi, a jak ze sterylizacją? To młoda sunia i zawsze będzie dla niej niebezpieczne, że jest młoda i piękna...pseudo czekają i niestety nie jest to przesada...mam po kilka telefonów, które kończą się gdy stwierdzam,że sunia jest lub będzie nieodwołalnie wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Psiara 1989.....Powiedz mi, a jak ze sterylizacją? To młoda sunia i zawsze będzie dla niej niebezpieczne, że jest młoda i piękna...pseudo czekają i niestety nie jest to przesada...mam po kilka telefonów, które kończą się gdy stwierdzam,że sunia jest lub będzie nieodwołalnie wysterylizowana.[/QUOTE]
o tym samym pomyślałam:( mam nadzieję, że schron robi sterylki...cholerne psełdo:(

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to gostyńskie schronisko do najbogatszych nie należy a psiaki przy wydaniu są odrobaczone i szczepione. Kastrację robi się tylko u bardzo agresywnych samcach ,które nie tolerują innych psów ale i tak robi się to bardzo rzadko. Postaram się porozmawiać z kimś odpowiednim ze schroniska kto udzieli mi o danych. Jeszcze jedno psiaki mają nk tylko ,że chyba bardzo dawno nie odwiedzane przez założyciela. Ja sama nie mam kontaktu z ludźmi którzy tam pracują ale myślę ,że udostępnią mi kilka danych o psiakach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='psiara1989']Z tego co wiem to gostyńskie schronisko do najbogatszych nie należy a psiaki przy wydaniu są odrobaczone i szczepione. Kastrację robi się tylko u bardzo agresywnych samcach ,które nie tolerują innych psów ale i tak robi się to bardzo rzadko. Postaram się porozmawiać z kimś odpowiednim ze schroniska kto udzieli mi o danych. Jeszcze jedno psiaki mają nk tylko ,że chyba bardzo dawno nie odwiedzane przez założyciela. Ja sama nie mam kontaktu z ludźmi którzy tam pracują ale myślę ,że udostępnią mi kilka danych o psiakach.[/QUOTE]

Psiara...nie pisałam o jakimś NK, tylko o naszym bernardynim NK i naszej stronce- bernardyniej stronce
[URL]http://www.bernardyn.com.pl/[/URL]
Postaraj się uzupełnić tę metryczkę...stronka jest miejscem gdzie możemy zebrać psiaki bernardynopodobne...łatwiej tak je zauważyć. Ważny jest też kontakt do adopcji...jak damy na schron, to murowane,że sunię wydadza bez kastracji. Czy jest możliwość,zeby ktoś bezpośrednio pilotował ew. adopcję.Dla suczki jest naprawdę niebezpieczne wydanie bez sterylizacji...za dużo pseudo wokół, a potem zbierają psiaki owoce naszego pozostawienia ich...one i ich potomstwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Havanka']Wpłaciłam 20 zł dla Miecia ( druga rata) . Czy dotarły?[/QUOTE]

Kochana ,wszystkie wpłaty notuję na początku wątku...muszą tam być!
Jeśli tam nie ma, to jeszcze bico nie odnotowała na koncie.
A kiedy wpłacałaś?
Bico sprawdzi znów konto i da znać na pewno...w nocy!

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000][SIZE=4]Stan konta – wpływy i wydatki[/SIZE][/COLOR][COLOR=#ff0000]
[/COLOR]
25/01/2010 Przemysław Sulczyński [B]200,00 pln [/B]
25/01/2010 Renata B.-K. Leszno [B]110,00 pln[/B]
25/01/2010 Anna T. Leszno [B]100,00 pln [/B]
25/01/2010 Marcelina D. Leszno [B]50,00 pln [/B]
25/01/2010 Agnieszka S. Szydłowiec; [COLOR=#ff0000][B]Aimez_moi[/B][/COLOR] [B]25,00 pln [/B]
25/01/2010 Katarzyna N. Leszno [B]10,00 pln[/B]
25/01/2010 Patrycja M. Leszno [B]10,00 pln [/B]
25/01/2010 Gasik M. Bojanowo [B]10,00 pln[/B]


26/01/2010 Krzysztof R. Leszno - [B]30,00 pln [/B]
26/01/2010 Edyta d. Poniec [B]6,00 pln [/B]
26/01/2010 Michał B. Śmigiel [B]20,00 pln [/B]
26/01/2010 Jan Zbigniew m. Góra [B]50,00 pln [/B]
26/01/2010 Iwanna S. Leszno [B]80,00 pln [/B]
26/01/2010 Karolina D. Długie stare [B]15,00 pln [/B]
26/01/2010 Andrzej B. Krzycko Wielkie [B]100,00 pln [/B]
26/01/2010 Bartosz N. Leszno [B]15,00 pln [/B]
26/01/2010 Michał H. Leszno [B]30,00 pln[/B]

27/01/2010 Małgorzata M. Leszno [B]20,00 pln [/B]
27/01/2010 Małgorzata Ewa S.-K. Opole Lubelskie; [COLOR=#ff0000][B]szafranekm[/B][/COLOR] [B]30,00 pln [/B]
27/01/2010 Magdalena M. Rawicz [B]50,00 PLN [/B]
27/01/2010 Renata B.-K. Leszno [B]30,00 PLN [/B]
27/01/2010 Teresa O-S. Wrocław; [COLOR=#ff0000][B]Havanka[/B][/COLOR][B]30,00 PLN[/B]
27/01/2010 Ewa J. Piaski k. Gostynia Poznańskiego [B]12,00 PLN [/B]

28/01/2010 Anna J. Leszno [B]50,00 PLN [/B]
28/01/2010 Filip D. B.Leszno [B]50,00 PLN [/B]
28/01/2010 Katarzyna K. Leszno [B]100,00 PLN [/B]
28/01/2010 Patrycja Z. Rawicz [B]10,00 PLN [/B]
28/01/2010 Maria G. Leszno [B]50,00 PLN[/B]

29/01/2010 Elżbieta G. Stare Drzewce [B]50,00 PLN [/B]
29/01/2010 Jolanta K. Poznański Bank Spółdzielczy F/Lipno [B]20,00 PLN [/B]
29/01/2010 Marek K. Łódź [B]30,00 PLN [/B]
29/01/2010 Dagmara D. Leszno [B]20,00 PLN [/B]
29/01/2010 Bogumiła S.-P. Leszno [B]50,00 PLN [/B]
29/01/2010 Bernadeta P.-P. Leszno [B]20,00 PLN [/B]
29/01/2010 Monika C. Agata C. i Zbigniew Krzysztof C; [COLOR=#ff0000][B]tomcug[/B][/COLOR] [B]25,00 PLN [/B]
29/01/2010 Mirosława Teresa K. Leszno [B]40,00 PLN [/B]
29/01/2010 Piotr S. Leszno [B]30,00 PLN [/B]


01/02/2010 Małgorzata L.-B. Jelenia Góra; [COLOR=#ff0000][B]malibo57[/B][/COLOR] [B]100,00 PLN[/B]
01/02/2010 Arkadiusz Andrzej S. Leszno [B]100,00 PLN [/B]
01/02/2010 Hurtownia Motoryzacyjna ul. Saperska Leszno [B]200,00 PLN[/B]
01/02/2010 Katarzyna M. Poniec [B]30,00 PLN[/B]
01/02/2010 Joanna W. Leszno [B]50,00 PLN [/B]
01/02/2010 Halina O. Rawicz [B]300,00 PLN [/B]
01/02/2010 Prywatna Praktyka Stomatologiczna ul. Litewska 19 Leszno [B]200,00 PLN[/B]


02/02/2010 Daniela Z Baginska Leszno [B]20,00 PLN[/B]
02/02/2010 Danuta T. Leszno [B]50,00 PLN[/B]


04/02/2010 Mirosława N. Leszno [B]20,00 PLN [/B]
04/02/2010 Anna Ł. Wijewo [B]20,00 PLN[/B]


08/02/2010 Małgorzata Ewa S.-K. Opole Lubelskie; [COLOR=#ff0000][B]szafranekm[/B][/COLOR] [B]30,00 PLN[/B]


09/02/2010 Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Długie Stare Małgorzata K. [B]174,13 PLN[/B]


10/02/2010 Anna A. Dublin Ireland [B]100,00 PLN[/B]


11/02/2010 Magdalena L. Jeziorna [B]100,00 PLN[/B]


16/02/2010 Gimnazjum NR.7 Leszno [B]659,29 PLN [/B]
16/02/2010 Elżbieta O. [COLOR=#ff0000][B]Havanka[/B][/COLOR] [B]20,00 PLN [/B]


[COLOR=#ff0000][SIZE=4][B]RAZEM – 3571,42 PLN[/B][/SIZE][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie mi, że teraz nie do wszystkich darczyńców, a tylko do tych, w których wierzyłam i wierzę, wbrew wszystkim obiegowym opiniom...teraz do MŁODYCH LUDZI!!!

[B]Bardzo Wam dziękuję, że moja wiara w Was potwierdza się stale!
Dzięki,że otwarci jesteście na ból i potrzebę każdej żyjącej i potrzebującej istoty...że nie zamknęliście się w świecie materii...że życie i jego jakość ma dla Was wartość na tyle cenną, że poświeciliście dla niej i Wasz czas, i Wasze pieniądze! Dziękuję!
[/B]

Pozwolę sobie na pokazanie tych młodych wspaniałych...

_Zespół Szkół Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Długie Stare Małgorzata K. [B]174,13 PLN[/B]
_Gimnazjum NR.7 Leszno [B]659,29 PLN [/B]


Nauczycielom ich...ukłony i dzięki wielkie przesyłam i życzę,by zawsze mieli takich uczniów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Havanko...mówiłam,ze solidność bico i nocki się nie boi!
Jest wpłata!Dziękujemy!!!

Aktualizuję post rozliczeniowy![/QUOTE]

jak mi powiedziałaś przez tel o pytaniu Havanki, to tak mnie to męczyło, że zasnąć nie mogłam, musiałam konto sprawdzić i tu wejść:evil_lol::D

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłyśmy z Macią i Mieciem w potencjalnym domu i jak narazie super. Przyszła Pani bardzo odpowiedzialna kobieta. Mieszka sama z córką na parterze, w spokojnej okolicy, obok dużo miejsc do spacerowania. Nigdy psa nie miała, ale przed naszą wizytą czytała duzo o bernardynach. Zadawała dużo bardzo konkretnych i ważnych pytań, pytała o wszystko, wszystko chciała wiedzieć. Widać było, że podchodzi do tego odpowiedzialnie. Miecio wszedł do niej jak do siebie, pospacerował po domu, a potem cały czas stał i czekał na głaskanie. Mała 7 letnia córka przytulała się do MIecia, Miecio poszedł nawet za nią do jej pokoju. Wygląda to wszystko bardzo dobrze. jutro rano jedziemy do nich znowu, pójdziemy na spacer, Pani go będzie prowadzić. Przynajmniej Miecio się trochę do nich przyzwyczai. Jak wszystko dobrze pójdzie to w przyszłym tyg Miecio zamieszka w swoim nowym domu.

Link to comment
Share on other sites

Kolejna cudowna wiadomość !!! Jest duża szansa, że Miecio będzie miał swój prawdziwy domek i kochającego człowieka !!!! [IMG]http://medlem.spray.se/senatn/images/C%20hobby/3882.gif[/IMG]
Przed chwilą dowiedziałam się, że Gucio i Aza szczęśliwie dojechały do hotelików !

Link to comment
Share on other sites

Bardzo obiecująco to wszystko wygląda...niech też tak piękne pozostanie i Miecio niech już szybciutko ma swój cieplutki dom i cieplutkiego człowieka!

A wbrew pozorom, właśnie Miecio może najbardziej nadawać się do niedoświadczonego z benkami domu...wbrew pozorom właśnie on!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...