Jump to content
Dogomania

MIECIO nie żyje_nowotwór nie dał mu szansy!Biegaj szczęśliwy po Niebieskich Łąkach!


zuzlikowa

Recommended Posts

zuzliku - nawet tutaj możesz , tylko poproszę wg. wzoru:

Imię:
Wiek:
Płeć:
Sterylizacja:
Sierść(długość):
Wielkość: od XS do XL
Zachowanie:
- do dzieci:
- do zwierząt:
Miejscowość:
Miejsce Pobytu: Hotelik/schronisko
Dla kogo:
Historia:
Kontakt:

i jedno zdanie najlepiej opisujące Miecia - do benka dnia

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Malwi']zuzliku - nawet tutaj możesz , tylko poproszę wg. wzoru:

Imię:
Wiek:
Płeć:
Sterylizacja:
Sierść(długość):
Wielkość: od XS do XL
Zachowanie:
- do dzieci:
- do zwierząt:
Miejscowość:
Miejsce Pobytu: Hotelik/schronisko
Dla kogo:
Historia:
Kontakt:

i jedno zdanie najlepiej opisujące Miecia - do benka dnia[/QUOTE]

Za momencik uzupełnię!!! A fotki weżniesz z wątku,czy wysłać Ci oryginały?

Link to comment
Share on other sites

No i już wszystko wiemy...dogadałam z bico co do nr konta...z lacią co do ogłoszeń i wyjazdu Miecia do dt!

Zaqczynamy od początku...konto zaraz wyślę...
co zaś do wyjazdu...obgadałyśmy wszystkie okoliczności i przychylamy się do decyzji by Miecio pojechał do dt w następną niedzielę.Czemu?...Dziewczyny zorganizowały w Lesznie wielką akcję(media różnorakie!) w celu pomocy Mieciowi naszemu...wtorek i czwartek to dni kiedy wychodzi gazeta...coś o tv mówiły(ale taka gąska jak ja coś mogła znowu podkoloryzować)...w każdym razie istnieje szansa,że w wyniku tej akcji może znaleźć się mądry i odpowiedzialny ds w Lesznie lub okolicach i co prawda,do Poznania nie jest daleko,ale to już o dwa stresy za dużo dla Miecia...jeśli laci nie sprawia,to problemu(a przyznała się,że zakochana jest w Mieciu!!! Cudnie!),to po prostu pozwolimy chłopakowi spokojnie doczekać do niedzieli następnej w znanym i akceptowanym środowisku...jeśli nie zdarzy się domek stały(a chciałabym bardzo!),to lacia zawiezie Miecia do dt w niedzielę przyszłą!

Lecę już uzupełniać info na stronkę...a może jak lacia wejdzie jeszcze na wątek,napisze Wam jaki to mądry i szybko uczący się psiak!...może też znajdzie troszkę czasu,by napisać choć kilka zdań o wizycie u weta(tego drugiego)...wszystko usłyszałam,lecz wiecie jak ja psychicznie odrzucam całą wiedzę medyczną...lacia będzie bardziej wiarygodna!

...no,to już zmykam uzupełniać i przesyłam nr konta!
Oj,muszę...bico inaczej mnie do pionu postawi!Cudnie!!!Tak już za tym tęskniłam!!!

Link to comment
Share on other sites

[B]Witam wszystkich:)[/B]

[B]Poprowadzę finanse tego psiaka, bo prosiła mnie o to Zuzliczek. Z szacunku do niej samej i jej pomocy psiakom, a także dlatego, że ma teraz trudną sytuację związaną z Bercikiem i chcę Zuzlika choć z ten sposób odciążyć i jej pomóc:lol:[/B]

[SIZE=3][B]Czy wszyscy, którzy do tej pory o to prosili, dostali już numer konta do wpłat dla Miecia?[/B][/SIZE] [B]
Jeśli nie, to proszę krzyczeć tu na wątku[/B]:cool3: podrzucę na pw.

Stan finansów będę wpisywała na bieżąco na wątku, a Zuzlik będzie wpisywała i uaktualniała to w pierwszym poście. Stan finansów podaję raz na jeden/dwa dni.

Rozmawiałam także z Zuzlikiem o kwestii dotyczącej Domu Tymczasowego i Opiekuna Tymczasowego, zdecydowałyśmy, że ktokolwiek by to nie był - warunkiem przekazania psa pod opiekę danego Domu Tymczasowego i Opiekuna jest zapoznanie się i akceptacja warunków umowy, którą tutaj poniżej zamieszczam.
Umowa o udzielenie opieki danemu psu, zobowiązuje zarówno Opiekuna Prawnego psa jak i Opiekuna Tymczasowego do zachowań poważnych i odpowiedzialnych, a brak chęci u którejś ze stron do zaakceptowania niniejszych warunków, świadczyło by o nieczystych intencjach tej strony - oby nigdy nie doszło do takie sytuacji:)

Niniejsza umowa ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa i właściwej opieki dla psa.

W myśl zasady przejrzystości i rzetelności zachęcam do zapoznania się potencjalny DT Miecia z tą umową a także podaję ją do wglądu innych wątkowiczów. Zachęcam do wyrażania zdania na temat umowy:)

[RIGHT][RIGHT][B]………………………..[/B][/RIGHT]
[/RIGHT]
[RIGHT][RIGHT][B](miejsce, data)[/B][/RIGHT]
[/RIGHT]
[CENTER][CENTER][B]UMOWA O SPRAWOWANIE OPIEKI NAD PSEM W DOMU TYMCZASOWYM[/B][/CENTER]
[/CENTER]
Dotyczy: Przekazania psa pod opiekę w Domu Tymczasowym.

[B]Strony:[/B]
1.Osoba bezpłatnie oddająca niżej opisanego psa pod opiekę w Domu Tymczasowym, zwana dalej Opiekunem Prawnym psa.
2.Osoba podejmująca się opieki w Domu Tymczasowym nad niżej opisanym psem, na niżej opisanych warunkach, zwana dalej Opiekunem Tymczasowym..

[B]Dane psa:
[/B]płeć:
imię:
rasa:
chip:
tatuaż:
rodowód:
wiek/data urodzenia:
maść:
kolor oczu:
daty szczepień:

[B]Dane Opiekuna Prawnego psa:
[/B]imię:
nazwisko:
nr dowodu tożsamości:

Nr. PESEL:
adres kontaktowy:
telefon kontaktowy:
e-mail:

[B]Dane Opiekuna Tymczasowego:
[/B]imię:
nazwisko:
nr dowodu tożsamości:
Nr. PESEL:
adres kontaktowy:
telefon kontaktowy:
e-mail:




[B]TREŚĆ UMOWY[/B]:
Jedynym prawnym opiekunem i właścicielem psa oraz decydentem w sprawach wyżej wymienionego psa dotyczących jest: Opiekun Prawny psa(dane osobowe – powyżej)

Działając jako osoba sprawująca opiekę w Domu Tymczasowym – Opiekun Tymczasowy nad wyżej opisanym psem, zobowiązuję się do otoczenia psa rzetelną opieką, najlepszą, jaką będę w stanie mu zapewnić, oraz do odpowiedzialnego postępowania względem niego, w tym:


1. Jeśli pies ucieknie, zobowiązuję się powiadomić Opiekuna Prawnego psa, jak też podjąć wszelkie możliwe kroki zmierzające do odnalezienia go.


2. Jeśli z jakiegokolwiek powodu zrezygnuję ze sprawowania opieki jako Opiekun Tymczasowy nad wyżej wymienionym psem, odwiozę go osobiście w miejsce dokładnie wskazane przez Opiekuna Prawnego psa lub zorganizuję psu bezpieczny transport, partycypując w kosztach tego transportu.

3. Pod żadnym względem nie porzucę wyżej wymienionego psa, nie oddam go do schroniska ani nie powierzę bez zgody i wiedzy Opiekuna Prawnego psa pod opiekę innej osobie trzeciej. Opiekun Tymczasowy nie ma prawa psa oddać, sprzedać ani powierzyć innej osobie trzeciej bez zgody Opiekuna Prawnego psa, gdyż wyżej wymieniony pies nie jest własnością Opiekuna Tymczasowego. Jako Opiekun Tymczasowy udzielam wyżej wymienionemu psu schronienia i tymczasowej opieki z potrzeby serca, a nie dla zysku.


4. Pies będzie miał obrożę/szelki z adresówką z moim telefonem i/lub adresem.


5. Pies będzie pod stałą opieką weterynaryjną, będzie regularnie odrobaczany,
szczepiony, a w razie choroby leczony z należytą troską.

6. Wszelkie koszta poniesione przez Opiekuna Tymczasowego, a wynikające ze sprawowania nad wyżej wymienionym psem opieki w Domu Tymczasowym ma obowiązek pokryć Opiekun Prawny psa. Koszta te Opiekun Tymczasowy musi bezwzględnie udokumentować fakturą lub paragonem fiskalnym z dokładnie widoczną kwotą, datą oraz rodzajem towaru/usługi. W przypadku braku powyżej dokumentacji w postaci faktury lub paragonu fiskalnego Opiekun Prawny psa pod nie ma obowiązku zwrócić poniesionych przez Opiekuna Tymczasowego kosztów.
W skład kosztów poniesionych przez Opiekuna Tymczasowego, a wynikających ze sprawowania opieki nad psem w Domu Tymczasowym w szczególności wchodzą: koszty wyżywienia psa, koszty leczenia profilaktycznego(odrobaczanie, szczepienia, kastracja) oraz koszty leczenie na wypadek choroby lub interwencji chirurgicznej, koszty zabiegów pielęgnacyjnych(kąpiel, fryzjer, obcięcie pazurów psa, czyszczenie uszu), koszty transport psa, koszty kupna akcesoriów dla psa(smycz, obroża, kaganiec, szczotka, adresówka, zabawki, posłanie, miski).



7. Pies nie będzie trzymany na łańcuchu. W przypadku psa mieszkającego na zewnątrz (w kojcu) zobowiązuję się zapewnić mu właściwie ocieploną budę, wybieg oraz stały dostęp do wody, a także posiłek dwa razy dziennie.


8. Opiekun Prawny psa będzie miał możliwość sprawdzania warunków przetrzymywania psa, sposobu jego żywienia, prawidłowej socjalizacji, stanu jego zdrowia, odpowiedniej opieki weterynaryjnej, osobiście lub przez osoby do tego wytypowane.

9. Opiekun Tymczasowy ma obowiązek informować na bieżąco Opiekuna Prawnego psa o stanie zdrowia psa oraz jego kondycji psychicznej i fizycznej oraz konsultować wszelkie decyzje dotyczące psa i ponoszonych na niego wydatków z Opiekunem Prawnym psa.


10. Uniemożliwię psu ucieczki, polowania na inne zwierzęta, będę unikać sytuacji, w których pies może pogryźć się z innym psem.

11. Pies nie zostanie poddany eksperymentom medycznym lub jakimkolwiek innym.


12. Pies nie jest przeznaczony do rozrodu - zostanie poddany zabiegowi kastracji.

13. W przypadku rażącego naruszenia któregoś z punktów niniejszej umowy, Opiekun Prawny psa ma prawo do natychmiastowego odebrania psa temu Opiekunowi Tymczasowemu.

Przyjmuję do wiadomości, że w razie złego traktowania zwierzęcia oraz nie wywiązywanie się z któregoś z punktów niniejszej umowy grozi mi odpowiedzialność karna i cywilna na podstawie ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r oraz Ustawy Kodeks Cywilny z dnia 23 kwietnia 1964 r.

Umowę spisano w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, po jednym dla Opiekuna Prawnego psa i Opiekuna Tymczasowego i wszelkie złamanie umowy lub kwestie, których nie rozstrzyga umowa będą rozstrzygnięte przez sąd.


Podpis Opiekuna Tymczasowego Podpis Opiekuna Prawnego psa

Link to comment
Share on other sites

[B]Imię: MIECIO
Wiek: 6lat
Płeć: pies
Sterylizacja: nie
Sierść(długość): dłuższa
Wielkość: L
Zachowanie:bardzo łagodny,przymilny,lubi być w bezpośrednim kontakcie z człowiekiem...pięknie reaguje na głos;zachowuje czystość w domu;
- do dzieci:nie sprawdzony
- do zwierząt: raczej obojętny
Miejscowość: teraz Leszno
Miejsce Pobytu: dom tymczasowy
Dla kogo: do domu o małej ilości schodów i przeszkód...wymaga świadomego,spokojnego lubiącego bezpośredni kontakt z psem opiekuna,który pomoże mu stopniowo nabrać masy i usprawnić układ ruchowy(odpowiednia dieta i spokojne,stopniowe dozowanie ruchu),który będzie rozumiał potrzeby nie widzącego psa.
Historia:znaleziony na przystanku zagłodzony(31kg) i wychłodzony,skrajnie wyczerpany...
Kontakt:[email protected] lub 506479242


Miecio jest psem nie widzącym już od dłuższego czasu i dlatego nauczył się radzić sobie bardzo dobrze...bez większych problemów porusza się po otwartym terenie,w mieszkaniu szybko rozpoznaje bezpieczną drogę...ostrożnie podchodzi do schodów,ale ich większa ilość jest nie wskazana.
Jeśli nie wiesz,że Miecio nie widzi,szybko tego się nie domyślisz! [/B]


[B]Malwi[/B]...może być?Za moment napiszę jeszcze i Emilki,Smajlika,Melinki...
Niestety wiek robi swoje...padłam wczoraj po wcześniej nie przespanej nocy!...jak placek padłam!

Mieciulko...buziolki!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pliszka']Dzień dobry psiaczku! oby domek szybko się znalazł! Zbieram fanty na bazarek :)[/QUOTE]

Dzięki kochana...
Miecio bardzo szybko się uczy poruszania w nowych dla siebie pomieszczeniach...lacia mówiła,że już na drugi dzień bez problemu kierował się do wyjścia...a najzabawniejsze jest to[B],że Miecio jest następnym NAKANAPOWYM benkiem..[/B].w tym pomieszczeniu gdzie jest Miecio,stoi kanapa i mimo zrobionego legowiska,Mieciu wybrał sobie do spania kanapę...co będzie sobie kosteczki odgniatał na podłodze...brawo chłopie,ślepota inteligencji chłopakowi nie odebrała!!![B]Zaraz znalazł najwygodniejsze dla siebie miejsce!
[/B]

Link to comment
Share on other sites

off top...Roma, zobacz co zmalował Dropek - na prawdę warto!:evil_lol::evil_lol::D:D
[url]http://www.dogomania.pl/threads/132491-LUBLIN-Dropek-ma-domek-Dropek-ma-domek?p=13956823#post13956823[/url]


...a więc nie narzekajmy na swoje psy:cool3::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny...dzięki!

I informacja z dt w Poznaniu...[B]musimy wrócić do opcji dt w Łodzi- [/B]niestety losowa sytuacja diametralnie zmieniła możliwości dt...musi dbać o przyszłe pokolenie i jego dobry rozwój...

Choć pozostaję w nadziei,że może znajdzie domek szybko,jeszcze w Lesznie...i tego bardzo mu życze!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulka 1108']zuzlikowa, niestety nie mam aparatu cyfrowego żeby wysłać zdjęcia ale mogłabym wysłać paczkę z rzeczami na bazarek i proszę też o nr konta[/QUOTE]

Dobrze...prześlę Ci na pw i adres do wysłania fantów na bazarek i konto bico...może bico myślała,że ja rozesłałam konto,prześlę je więc wszystkim chętnym...dziękuję kochane!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aimez_moi']Bico przepraszam bardzo ale ja nie mam konta.
Mogę o nie prosić?:)[/QUOTE]

To ja przepraszam...może niezbyt jasno wypowiedziałam się w rozmowie z Madzią i mogła myśleć,że wszystkim już wysłałam,a ja tymczasem w kimono walnęłam i usnęłam jak zabita...ale za to dzisiaj nawet piękny spacerek zaliczyliśmy...a konto już wysyłam!
...z buziolami gigantycznymi ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...