Jump to content
Dogomania

Astra, co nieco z akity i z huskacza, pod opieką Fundacji w hotelu, jedzie do ds


kora78

Recommended Posts

Tak zadzwoniłam i wizyta na jutro an 19. Pani myślalą z eja chce z nią od razu po psa jechać i mói ze w ten weekend nie może :) Wytłumaczyłam jej że jutro tylko wizyta a decyzji o adopcji nie podejmę ja sama.
Kora a czy Pan zainteresowany Astrą ma na weekend przyjechać? Na 100%?

Jak juz ją odbędę to napiszę co i jak.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

byłąm dziś w schronie
zmiana ekipy w kojcu Astry.
Nie ma łąciatego Atsa, jest niewielki pies, który na boksach z małymi psami gryzłje i siedzi teraz z astra.

pozniej dodam fotki nowe, ale nieladne,nie do ogloszen
astra ponoc potrafi warknac na czlowieka,jest taka ostrozna jak to opiekunka nazwala

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłąm wczoraj- nie odbierał
dzwoniłąm dziś. mówił, że miał do mnie dzwonić, ma grypę, kaszlałą mi bardzo w słuchawkę

pytałąm,czy się rozmyślił, czy ja mam szukać innego domu, bo on tak zwleka. mówił, że się nierozmyślił i wciąż siła wyższa, ale mogę szukać innego domu suni. jak zjadę to dam mu znać, by już nie przyjeżdżał

ale na tę babkę z wrocka nie liczę, bo ona średnio się nadaje...
zobaczymy po wizycie po poniedziałku z kizimizi

Link to comment
Share on other sites

wlasne mnie o tarte tez [ytala ;) odeslalam ja do ciebie kacedy
ja jej pisalam dlugo maila i mi sie prawie caly skasowal,wiec podalam swoj nr kom proszac o kontakt dzis i cos cisza :(

dzis wymizialam astre moco, bardzo lgnela i sie cieszyla. a drugi pies obok. sa ja na dwie rece. zero zazdrosci od zadnego psa. jedna z opiekunek dzis mowila,ze b yla wczoraj ze swoim idziecmi u sini- dzieci od 2 do 8 lat, i astra strasznie do nich lgnela, chciala leb przez kraty wycisnac, by sie do dzieci dostac, tak je lubi :D super wiesci, prawda? wyglaskali ja wczoraj, aja dzisiaj. calkiem inna dzis jakas byla...

juz nie ma w jej boksie tej czekoladki, jest tylko jakis Burek i nasz choruszek maly. maja luzu troche w kojcu :)

Link to comment
Share on other sites

No! super wieści.
Ja też oceniam ten domek we Wrocławiu na bardzo fajny i dobry i chciałabym aby Astra do niego trafiła :). Życzę jej tego z całego serducha!
A jeśli nie.......to właśnie zaczęłam kolejne negocjacje dla DT dla niej. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale zakładam, że wyjdzie :)

Link to comment
Share on other sites

a jednak miałam nie tel, a maila
i pani pisze, że już się zastanawiają, czy Tarta, czy Astra
chciałąbym |astrę oczywiście, ale tarta ma masę info o sobie i astra tylko to,że dzieci lubi :( a co im z tego, jak oni dzieci nie mają :(

super nawet dt :) ona kochana jest i tyle w schronie. ds czy choć dt bardzo jej się należy :)
dzięki Kacedy !!!

moze ta ocena jej z mojej strony wynikala z tego,ze zawsze foty ty;lko robilam. a dzis nie bylo czasu i tylko na glaskanie czas mialam. bo jak sie foty robi to co to za pociecha dla psa? stoi jakis czlowiek z daleko, cos pstryka i kaze bokiem stanac ;P to sie ma go gdzieś i siedzi z daleka i patrzy, co on za głupie sztuczki robi przy kratach, wygina się, aparat w kraty wciska, jak kretyn.
dziś było fajnie :)

Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy na którą się Państwo zdecydują. Ja z równym zapałem będę polecała i jedną i drugą, bo w końcu obydwie "nasze" i obydwie potrzebują DS jak powietrza :). Ponadto, jakby nie patrzeć to Tarta jest w lepszej sytuacji o tyle że nie siedzi w schronie, a więc "nie jest jej tak źle" i teoretycznie może jeszcze chwilę poczekać.
Do mnie wczoraj Państwo się nie odezwali. Może nadal debatują nad wyborem. Czekajmy zatem cierpliwie.

Link to comment
Share on other sites

No cóż- ja dostałam taką odpowiedź:[I]

[COLOR=Teal]"Długo gadaliśmy z mężem i on jednak nie zdecyduje się na dorosłego psa. Obawia się, że nie uda się wyeliminować ewentualnych urazów z przeszłości takiego zwierzęcia, takich, które mogą wyniknąć dopiero po jakimś czasie, pod wpływem nowych sytuacji. Szkoda, ja myślę, ze dałabym radę, to trochę jak z wychowywaniem dziecka - nie jest to łatwe:) - ale powinniśmy oboje podjąć jednomyślną decyzję, nie mogę go zmuszać (chociaż namawiałam)
Bardzo dziękuję za kontakt i maile. Jestem pełna podziwu dla Waszej pracy, szkoda, że nie udało mi się pomóc zabierając psiaka."[/COLOR]

[/I]Szkoda, bo moim zdaniem jest to kompletne przeintelektualizowanie "tematu" i pewnie kupią sobie pięknego "rasowego" szczeniorka na Allegro[I].
[/I]Zobaczymy co odpiszą Tobie, ale zakładam że pewnie to samo. A może zaproponuj im jakiegoś szczeniora ze schroniska, chociaż z drugiej strony, przy takim podejściu do sprawy może stwierdzą, że szczeniak schroniskowy może "przywlec" jakieś chorubska[I].
[/I]

Link to comment
Share on other sites

no to ten mąż się nie popisałą. co to jest z tymi mężąmi? cholera jasna

też myślę, że kupią sobie szczeniaka z allegro :(
u nas teraz szczyli nie ma malutkich, a zwłaszcza bardzo rasopodobnych.

Ale jakie problemy? Te 2 sunie to chyba bez żadnych obciążeń, a na pewno Tarta. O niej wszystko wiadomo. Ale obie to nie psy, jakich masa na dogo, wycofane, wylęknione, czy agresywne. Ja nie mogę, co za pdejście.... Niech kupią szczeniaka i niech pozjada im wszystkie buty, meble i zasika panele na wylot. I jeszcze pół ogrodu przekopie :D

A takie warunki fajne oferowali :(

Link to comment
Share on other sites

dostałam identycznego maila od tej pani

dziś był tel od innego pana znów. z nowego sącza, w ogromnym domu z ogrodem, 3 dojrzewających dzieci i 3 psów: starszy kundelek, młody york i szczeniak wilczaka. Niedawno odszedł panu rodowodowy akita.
za ok 3 tyg może dojechać i poznać i zabrać, jak ok będzie wszystko.
Szukam na wizytę w nowym sączu.

Link to comment
Share on other sites

Z nowego sacza sie dziewczyny bo mi jamniora sprawdzały.
Poczekaj napisze do nich.

PS.
Mam nadzieje ze ci ludzie nie z cyganskiej dzielnicy sa. Tam jest masa cyganów! A moj TZ jak tam studiował to sobie żartował że malo jest bezdomnych zwierząt w okolicy :roll:

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2]Kora zrob porządek w 1 watku i dodaj info o Astrze bo ponad 30 kin szukałam ile ona am lat:mad:[/SIZE]
[SIZE=2]Pare osob szuka duzego psa więc ją zgłaszam.[/SIZE]
[SIZE=2]Skopiuj to tam i napisz gdzie są jej fotki wszystkie.
[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
[B][SIZE=2]Piękna, przejmująco smutna Astra prosi o Dom[/SIZE][/B]
[SIZE=2]Od prawie roku przebywa w schronisku (woj. dolnośląskie) ok.3 letnia srebrno-szara sunia o imieniu Astra.
Jest prawdopodobnie mixem akity z husky lub malamutem.
Niekonfliktowa, zrównoważona, łagodna, ogromnie pragnąca kontaktu z człowiekiem.
W schronisku niestety tego kontaktu nie ma, nie ma również spacerów.
Jest tylko krata, buda, samotność i smutek...[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
[SIZE=2][U][B]Astra jest zdrowa, zaszczepiona,zaczipowana, odrobaczona i wysterylizowana.[/B][/U]
[/SIZE]
[SIZE=2]Z utęsknieniem i nadzieją, codziennie przez kraty małego boksu wypatruje swojego Człowieka.
Spójrz w jej oczy. Zechcesz sprawić, by się uśmiechały? [/SIZE]
[SIZE=2]Bardzo prosimy - podaruj Astrze swą przyjaźń i godne życie.[/SIZE]
[SIZE=2]
[/SIZE]
[B][SIZE=2][U]Więcej informacji w sprawie adopcji Astry[/U]
e-mail: [email][email protected][/email]
tel. 506 636 242[/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

dodałabym jeszcze do tego tekstu:

"Astra jest bardzo przyjacielsko nastawiona do ludzi, łagodna i spokojna w stosunku do dzieci. Jest także tolerancyjna w stosunku do innych psów."


Jeśli chodzi o Pana z Nowego Sącza- raczej nie jest Romem :)

Link to comment
Share on other sites

sporo pozmieniałam w 1 poście, ale info o wieku było, ja byk w 1 poście. przeoczyłaś kizi porządnie

to szukasz kizi kogoś z tego sącza? podam Ci nr tel do pana i przekaż tej chętnej na wizytę

pa jest lekarzem,żona pielęgniarką, maja ogrodmny dom z ogrodem. na pewno Romami nie są :) ale jaka to okolica to nie wiem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']

to szukasz kizi kogoś z tego sącza? podam Ci nr tel do pana i przekaż tej chętnej na wizytę

pa jest lekarzem,żona pielęgniarką, maja ogrodmny dom z ogrodem. na pewno Romami nie są :) ale jaka to okolica to nie wiem[/QUOTE]

Nie Kora to ja ci podam namiary i ty załatwisz. Ja nie mam teraz zcasu zeby obiad ugotowć, niestety :(

A z tymi romami to sobie zażartowałam, tzn. ich jest dużo tam no ale nie posądzam tych ludszi, ze psa zjedzą ...

Link to comment
Share on other sites

kizi ok podaj mi tu nika kogoś i to,co już zdążyłaś ustalić z nim. załatwię wizytę

amensalizm, co 5 pies? piąty pies? nie, nie piąty. astra byłaby czwartym do domu 16om kw i ogrodu 4 ary. chyba się zmieści :)
i to nie jest akita prawdziwa przecież

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kora78']kizi ok podaj mi tu nika kogoś i to,co już zdążyłaś ustalić z nim. załatwię wizytę

amensalizm, co 5 pies? piąty pies? nie, nie piąty. astra byłaby czwartym do domu 16om kw i ogrodu 4 ary. chyba się zmieści :)
i to nie jest akita prawdziwa przecież[/QUOTE]

Przeczytałam odszedł, jako doszedł. I zrozumiałam, że kundelek, york, akita i nasza pseud akita. 4 psy są moją granica psychologiczną dla ludzi, którzy nie zajmują sie na codzień wyciąganiem psów ze schronów czy hodowców. Dlatego pytam. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...