Jump to content
Dogomania

Astra, co nieco z akity i z huskacza, pod opieką Fundacji w hotelu, jedzie do ds


kora78

Recommended Posts

pan bardzo długo pracował, a dziś też nie może przyjechać
czekamy do następnego wekendu, aż przyjedzie i się zdecyduje lub nie
jeśli nie to załatwiam ten dt

tylko ja Astry też do dzieci nie znam...a 4 latka to mało, a pies spory...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 411
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja bym sie bala psa na dt z dzieckiem wysłać i jeszcze dużego, bo jakby -odpukac- sie cos działo to nie bedziemy miały gdzie ją spowrotem zabrać.
Dobrze by było gdyby ta Pani z dzieckiem przyjechala i zobaczyc czy sie polubia czy nie ale takie kilkominutowe "widzenie" niewiele prawdy powie.

Link to comment
Share on other sites

[B]kizimizi[/B]- oczywicie masz rację, że reakcję Astry na dziecko należy sprawdzić. W tym celu też planowana była wstępnie wizyta ew. DT razem z dzieckiem w schronisku. Fakt, że przy tak krótkiej konfrontacji nigdy nie otrzymamy pełnego obrazu zachowań Astry, ale czy to oznacza, że w ogóle sunia nie powinna trafić do domu z małym dzieckiem? Czyli że wykluczamy również ostateczną adopcję do domu z dzieckiem? Bo przecież DS też ją może zwrócić do schronu, gdyby okazało się że Astra "nie spełnia oczekiwań", bądź też źle zachowuje się w stosunku do dziecka.
Szczerze? - DT to w tej sytuacji jedna z niewielu szans dla niej na udaną adopcję z uwagi na fakt, że w schronisku niczego nigdy nie uda się zaobserwować przy takich a nie innych "układach".


[B]kora[/B]- nie, nie uważam że to iż pan nie przyjechał przesądza cokolwiek. Jedyne co wiem i czego jestem pewna, to to że ogłaszając Astrę pomimo wstępnych deklaracji pana - może uda się jej znaleźć inny dobry dom.....zamiast czekać kolejny tydzień.

Link to comment
Share on other sites

Kacedy, ale zanim inny się znajdzie i odbędzie się wizyta i transport to też chyba szybciej, niż tydzień nie będzie. Zwłaszcza, że tylko ten pan się nią zainteresował :(
Dobra, rób allegro, ja nie mówię, że nie. Ale ja się nie nastawiam, że coś innego się znajdzie i że będzie lepsze, niż ten pan. On miał wizytę i wszystko jest super. Wiadomo, że każdy dzień w schronie jest zły, każdy tydzień, bo już ze 203 tyg czekamy w sumie na tego pana. Rady nie ma.
To zrób allegro, proszę. Chyba jako fundacja macie za free?

też uważam, że sprowadzanie do dt z małym dzieckiem, zwłąszcza sporego psa niesie pewne ryzyko i że takie spotkanie to w ogóle nie jest miarodajne. Też uważam, że dt to ogromna szansa i warto zaryzykować, a martwić potem się dalej.

Kacedy, czy ew gdyby tam na dt było coś nie tak i pies musiałby zostać zabrany, miałąbyś jakieś wyjście awaryjne? Wieźć tu psa z powrotem to głupota, do schronu.

Tak, czy siak czekamy do wekendu na tego pana, jak nie wyjdzie to staramy się o dt u Magdy

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kacedy'] Czyli że wykluczamy również ostateczną adopcję do domu z dzieckiem? Bo przecież DS też ją może zwrócić do schronu, gdyby okazało się że Astra "nie spełnia oczekiwań", bądź też źle zachowuje się w stosunku do dziecka.
[/QUOTE]

Ja bym ani dt ani ds nie wykluczała w tej sytuacji bo co sunia ma? zimny beton:(
Problem widze raczej w [B]zabraniu psa na dt czy ds przez nas samych [/B]bo w razie konfliktu, my bedziemy go zwracać i wyjdzie, że "tak kombinujemy i wymyślamy" (bo wizyty i umowy sa wymyślaniem) a nie umiemy psa wyadoptować. To jeszcze pół biedy ale obawiam się, że wtedy skończy sie branie psiaka an dowód a to już problem.

Co innego jest gdy "dom" sam przyjeżdża i poźniej sam psa zwraca i sie tłumaczy z tego.

Link to comment
Share on other sites

miałąm tel o Astrę :)
pani z dzieckiem 5 lat, wrocłąw, 4 piętro, niespełna 40m kwmieszkanie, kot

dawać Astrę, czy innego psa polecać?
Pani chce dojechac z dzieckiem i zobaczyć na psa, zgadza się na wizytę. Myślała wcześniej o beaglu, w sumie lekko niesprecyzowana mi się wydała. Pies będzie miał dużo ruchu, no ale dziecko i kot i dość małe mieszkanei

Link to comment
Share on other sites

To chyba ta pani wczoraj mnie zagadnęła na gg. Kot i dziecko się zgadzają. Wrocław również. Pytała jak Astra reaguje na koty i dzieci- odpowiedziałam zgodnie z prawdą, że nie sposób sprawdzić w warunkach schroniskowych. Rozmowa się urwała, gdy zapytała o miejsce pobytu Astry- jako, że nie czuję się upoważniona do jego podawania to nie podałam. Powiedziałam, że ma namiary w ogłoszeniu to niech dzwoni :) Przepraszam, za "spychologię", no ale tutaj tak musiałam.

Hmmm- uważam, że skoro chce przyjechać to super. Rozumiem, że przyjedzie z dzieckiem i bez kota. No a co będzie jak się zdecyduje, a po adopcji z kotem nie będzie zgody? Czy pani ma jakieś wyjście awaryjne?

Link to comment
Share on other sites

no właśnie.
przyjedzie tylko z dzieckiem
miasta nie podałam, bo tego nie robimy i dobrze, że nie podałaś :) potem by znów był domysły, że nam pies sprzed nosa zniknąłnie wiadomo gdzie.
Móiłam wtedy o wizycie i wszystko ok, pełna zgoda
Zaraz mam dzwonić, bo pani czeka

Link to comment
Share on other sites

dzwoniłam.
wyjście awaryjne to zwrot do schronu :( nic innego nie mamy
ale pani chce pracować nad psem, by kota polubił, kota nie odda, bo też znajda
pani pracuje po 8 godz
dojechać może pkp
myśli o daniu dt dla Astry, myśli w ogóle o zostaniu dt dla jakiegokolwiek psa
Czeka na wizytę, poszukam jutro kogoś, bo nachętniej pani w wekend pasuje

I mi tak się ukłąda na tę chwilę: Astra do pana z bolesłąwca, a pani z wrocłąwia zostanie naszym dt dla innego psa ze schronu :)

Link to comment
Share on other sites

No, fajnie Ci się układa. Podoba mi się ta opcja :)

Czy pani mieszka sama z dzieckiem, czy jest tam jakiś TZ? a jeśli jest to co on na nowego członka rodzinki mówi?
A jeśli pani mieszka sama z dzieckiem i kotem i....pracuje to sporo ma obowiązków. Podoła jeszcze z psem? Jakby nie patrzeć to jest dodatkowy obowiązek i dodatkowy wydatek.

Link to comment
Share on other sites

Marta ma przecież zajęcia w domu poważne i nie mam skrupołów ją o to prosić.
Myślałam głównie o Tobie kizimizi :D Pies od nas, więc najlepiej, byś Ty jechałą, niezależnie jak daleko. Wrocek to Wrocek.
co Ty na to?

Nie wiem, jaka to dzielnica, bo nie pytałam, ale mogę smsa wysłać pytającego.
O TZ nic nie wiem, bo nie mówiła, a mnie było głupio. Sądzę, że jest, bo mówiła w liczbie mnogiej.

Kacedy, jakie są akity i husky do kotów i zwierząt ogólnie? To psy polujące mocno na ruchome żywe cele?

Link to comment
Share on other sites

No niestety- akity to psy z dosyć silnym instynktem łowieckim. Japończycy wyhodowali je z myślą o:
- polowaniach na niedźwiedzie,
- stróżowaniu,
- walkach psów.

Stąd u akit: silny instynkt łowiecki, mała tolerancja w stosunku do innych psów, silny instynkt terytorialny.

Na huskaczach się nie wyznaję, ale z tego co wiem to też psy potrafiące zapolować na kurę sąsiada.

Link to comment
Share on other sites

Owszem, znam jedną akitę, która po adopcji zaprzyjaźniła się z nieznanym sobie kotem. Z tym, że ta akita była od szczeniaka socjalizowana z kotami w swoim starym domu, tak więc na nie nie polowała.
A przepraszam- znam jeszcze niedawny przypadek. Pies akita, który gonił koty po adopcji zaprzyjaźnił się w nowym domu z tamtejszym futrzakiem. Może przyjaźń to słowo nieco "na wyrost", ale krzywdy sobie nie robią.
Tak więc szansa jest- ale ryzyko spore. Myślę, że dużo tutaj może również zależeć od charakteru kota oraz podejścia właściciela.


Znam również wiele akit, które chowane od szczeniaka z kotami żyją z nimi w wielkiej przyjaźni.

Link to comment
Share on other sites

to powiedzcie mi prosze na co mam zwrocic szczególna uwage przy adopcji psa w typie akity bo o tym ze jest niesprawdzony na dzieci i an koty wiem. No i o tym ze troche male to mieszkanko na takiego psa duzego i z epotrzebuje ruchu już wiem.

Mowice ze z kotami jest raczej problem?

Link to comment
Share on other sites

- na to, czy w ogóle pani ma pojęcie o psach, czy to ew. będzie jej pierwszy kontakt z "własnym psem". Nie poleciłabym akity jako pierwszego psa w życiu. Czyli fajnie by było, aby pani miała już doświadczenie i wiedzę praktyczną z zakresu "obsługi psa".
- na zachowanie, żywiołowość i podejście dziecka do psa. Akity to psy z reguły z dystansem do nieznanych sobie osób. Nie zawsze od razu chcą się spoufalać i nie zawsze życzą sobie, aby je miziać przeszkadzając w "kontemplacji" :) Owszem, lubią kontakt z człowiekiem, ale mają też swoje chwile, gdy wolą być same i należy im na to pozwolić.
- wypytaj panią jaka bedzie reakcja, gdy pies coś zniszczy lub gdy nabrudzi podczas nieobecności domowników,
- dla akity jest szczególnie ważne, aby nie szkolić jej i nie układać za pomocą metod siłowych,
- jeśli Astra ma akitowy charakterek to ważne jest ustalenie od samego początku zasad i reguł w domu (co wolno, a co nie), oraz ustalenie hierarchi. Konsekwencja i cierpliwość w ich stosowaniu i zachowaniu to podstawa. To nie może być chaos i na "żywioł", a tym bardziej gdy jest tam dziecko i kot.
Mały metraż dla akity nie jest przeszkodą jeśli ma zagwarantowaną odpowiednią ilość spacerów. Dodam może jeszcze, że akita nie ma takich wymagań jak haszczak, który musi się wybiegać i wyszaleć. Jej poziom rozleniwienia jest raczej porównywalny z kotem? (sic!). W ogóle akita to taki "koto-pies" :). Czyli nie należy wymagać "chodzenia przy nodze" :), ani ciągłego aportowania piłki. Ja przynajmniej kota w takiej roli nigdy nie widziałam :) Należy natomiast mieć świadomość mocnego i niezależnego charakteru tego typu psa, oraz wiedzę, że krzykiem się niczego z akitą nie osiągnie. Jedynie cierpliwością, konsekwencją i spokojem. Zatem dobrze by było, aby pani była osobą spokojną, ale równocześnie zdecydowaną, rzeczową i konsekwentną.
No to tak pokrótce :)

Link to comment
Share on other sites

kizi dzwoniłaś już, by się umówić?

Ja sądzę niestety, po tych 2 rozmowach wnioskując, że pani wobec tego średnio się nadaje :( Jeśli wcześniej beagla chciała, ale jej odradzono, potem mówiła o zostaniu dt to chyba ma spory chaos w głowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...