Jump to content
Dogomania

Zabiją wszystkie pitbulle i amstaffy!


Kaya93

Recommended Posts

  • Replies 84
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tabaluga1']
2.Czy to , że Ty w tym konkretnym przypadku , nie widziałaś oznak agresji oznacza , że agresja na pewno w innej rodzinie z amstaffami , nie wystąpi ?
[/QUOTE]

Ja nie Diamant, ale pozwolę sobie odpowiedzieć ;)

A czy agresja na pewno nie wystąpi w innej rodzinie z labradorami, spanielami, pekińczykami czy kundelkami? W każdym układzie pies-dziecko należy stosować zasadę ograniczonego zaufania (do obydwu stron ;) ) i amstaffy nie są tu ani wyjątkiem, ani też szczególnym przypadkiem. Nie zmienia to jednak faktu, że dobra socjalizacja psa z maleństwem jest bardzo potrzebna. Moim zdaniem psa nie należy izolować od dzieci, bo może to doprowadzić do tragedii.

Diamant, super fotki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']nie ma petycji jakiejś? może chociaz tyle zrobić..[/QUOTE]
...dla uspokojenia sumienia...

A nasze problemy będą rozwiązywali Wenezuelczycy ...
[quote name='tabaluga1']
... Wenezuela , a u nas jak jest ?
Skąd biorą się setki tysięcy , podkreślam , setki tysięcy bezdomnych psów i kotów ?
[B]Ile dziesiątek tysięcy psów i kotów , każdego roku , usypia się w Polsce , w schronach , całkiem legalnie ?
[/B]
Gdzie na bezdomnych psach robi się doskonałe interesy ?
/suwak zaawansowania proszę ustawić na 26 min 30 sek./
[URL]http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/29122009[/URL]

Gdzie , w Polsce , czy w Wenezueli , w tysiącach gospodarstw rolnych , psy wiszą całe krótkie życie na łańcuchach , pod stertą desek , żywione odpadkami, i całe dnie zdychają bez wody ?
Gdzie latem , wywozi się psy na środek pola i pozostawia je tam przywiązane do palika, aby odstraszały dziki ?
Gdzie ludzie paradują z żywymi karpiami , na Święta ?

[B]Gdzie zezwala się na zamurowywanie żywcem piskląt czyżyków podczas docieplania bloków mieszkalnych ?[/B]

W jakim kraju ludzie , ba , nawet parlamentarzyści , olewają prawo i zezwalają na kopiowanie uszu , nawet własnym psom ?
I wszystkim to wisi ?
[URL]http://www.halicki.pl/o_mnie/hobby[/URL]
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=NVvInYhXBeY&feature=related[/URL]

W jakim kraju istnieją setki organizacji , nawet sejmowych , które jakże często tylko udają robotę ? Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt liczy już 60 członków, i co z tego wynika , konkret ?
[URL="http://zespoldlazwierzat.pl/"]http://zespoldlazwierzat.pl[/URL]
[URL]http://www.dziennik.pl/polityka/article323947/Poslowie_chca_kastrowac_psy_i_koty.html[/URL]

A zwłaszcza tu :
[URL]http://www.polityczni.pl/sejm_o_zwierzakach_wspolnym_glosem,audio,50,4442.html[/URL]
...
[/QUOTE]
... też podpisując petycję i gaworząc na forach za Oceanem , jak okropnie jest w tej Polsce ...
I będzie git ? :shake:

Link to comment
Share on other sites

w sumie człowiek powinien mieć zakaz dostępu do jakichkolwiek zwierząt i tyle.

no, ale ma... i w (dalekiej) konsekwencji tego akurat tam chavez zabija asty i pity
a u nas dzieje się co innego - o tym pisała tabaluga
a w Chinach jeszcze co innego itd. itd.

i wszystko jedno czy ktoś po prostu chce mieć z kim chodzić na spacery, czy puszyć się, że ma węża, czy zjeść kotleta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaya93'][B]Do końca 2014 r. Wenezuelczycy muszą zabić wszystkie psy ras pitbull, amstaff i staffordshire bull terrier oraz wszelkich związanych z nimi mieszanek. Muszą też rejestrować w urzędzie wszystkie zwierzęta domowe, nawet rybki w akwarium [/B]

[B]Link do całego artykułu:[/B]
[URL]http://wyborcza.pl/1,75477,7434706,Wojna_Wenezueli_z_psami.html[/URL]

:shake:[/QUOTE]
Gazeta Wyborcza drzazgę w cudzym , a belki we własnym oku nie widzi . To robota pod publiczkę . To nasze , cierpiące zwierzaki nie są już ważne ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']1.Uważasz , że taki model bycia z psami należy upowszechniać i można polecić go każdemu bez jakichkolwiek obaw ?[/QUOTE]
Uważam,że wręcz powinno się taki model bycia z TYMI psami upowszechniać - jak najbardziej,a nie tylko i wyłącznie przedstawiać je w tym "złym" świetle - ja nie mogę odpowiadać za innych - ale też nie można wszystkich "wrzucać" do jednego worka - musimy o tym pamietać.
[quote name='tabaluga1']2.Czy to , że Ty w tym konkretnym przypadku , nie widziałaś oznak agresji oznacza , że agresja na pewno w innej rodzinie z amstaffami , nie wystąpi ?[/QUOTE]
Nie mogę być odpowiedzialna za innych - ja pokazałam tylko na tych zdjęciach,że nie każdy amstaff to pies agresywny - i dla mnie właśnie takie usypianie "na silę" jest bardzo ale to bardzo smutne - bo jest bardzo dużo hodowli - miłośników i pasjonatów tej rasy - co nie hodują tylko dla kasy - ale przede wszystkim przy kojarzeniu potencjalnych osobników oprócz wyglądu dużą wagę przywiązują również do charakteru i temperamentu psa.Należy również pamiętać iż odpowiedzialne i przemyślane wychowanie takiego psa też odgrywa dużą rolę.
[quote name='tabaluga1']3.BTW , psy tej rasy są powszechnie znane z przyjaznego usposobienia wobec ludzi[/QUOTE]Dokładnie tak.

[quote name='DALMATYNKA0987']Do diamant :czy zostawiasz swoje maleństwem z psem sam na sam????[/QUOTE]
[B]Nigdy nie zostawiam dziecka sam na sam z psem [/B]- zawsze jest ktoś w pobliżu -[B] nie dlatego że to amstaffy [/B]- to jest tylko i wyłącznie zwierze - które kocham [B]ale tylko zwierzak który tak jak i my ma mieć prawo do swoich gorszych i lepszych dni[/B].nie mniej pozwalam im spać na łózku kiedy mój synek również w Nim śpi i co ciekawego zaobserwowałam- suki przepychają się która będzie spała w nogach małego - na zasadzie "która pierwsza" - przykładem jest zdjęcie na którym widać 2 psiaki i synka - niezbyt dobrej jakości bo robione było właśnie z zaskoczenia i 2 suczka częściowo załapała się na zdjęciu-reszta psiaków nie zmieściła się na łóżku :)
[IMG]http://img199.imageshack.us/img199/6746/37049886.jpg[/IMG]
[IMG]http://yfrog.com/5j37049886j[/IMG]
Serdecznie pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Diamant']Uważam,że wręcz powinno się taki model bycia z TYMI psami upowszechniać - jak najbardziej,a nie tylko i wyłącznie przedstawiać je w tym "złym" świetle - ja nie mogę odpowiadać za innych - ale też nie można wszystkich "wrzucać" do jednego worka - musimy o tym pamietać.
[IMG]http://yfrog.com/5j37049886j[/IMG]
Serdecznie pozdrawiam.[/QUOTE]
Tu się zdecydowanie różnimy . Dla mnie to mniej więcej tak jakby upowszechniać dojazd do pracy czołgiem , na własny ślub traktorem z przyczepą , na spektakl do teatru spychaczem gąsienicowym , a na wytworną kolację kombajnem . Wszystko można oczywiście , pytanie jest tylko , po co ? Jeżeli ktoś ma jednak taką potrzebę , niech jedzie jak chce . Mnie to rybka , pod warunkiem , że nie zagraża mi . :mad:

BTW , Wenezuela nie pierwsza wprowadza drastyczne rozwiązania . Restrykcyjnie traktuje się posiadanie pewnych ras również w Europie (np. Niemcy , Holandia) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Tu się zdecydowanie różnimy . Dla mnie to mniej więcej tak jakby upowszechniać dojazd do pracy czołgiem , na własny ślub traktorem z przyczepą , na spektakl do teatru spychaczem gąsienicowym , a na wytworną kolację kombajnem . Wszystko można oczywiście , pytanie jest tylko , po co ? Jeżeli ktoś ma jednak taką potrzebę , niech jedzie jak chce . Mnie to rybka , pod warunkiem , że nie zagraża mi . :mad:

.[/QUOTE]

I ja się też tu róznię, bo to co piszesz bardzo mi się podoba!!!! Teatr we fraku jest strasznie nudny. Jestem doktorem teatrologii. I nigdy nie bylam w jakimś wykrochmalonym uniformie na spektaklu! Teatr to życie! I cała reszta pomysłów mi się bardzo podoba. Brak tylko odważnych ludzi żeby to czasem w życie wcielić. To tyle offu.
A uklad - dzieci +pies uważam za bardzo zdrowy i godny polecenia. ja też ma dzieci i psy. I nie wyobrażam sobei zeby było inaczej. Każde z dzieci w czasie jak się rodzily dostały psa. Synek pierwsze jedzenie jadł z psiej miski. I nie uważam tego za coś złego. Wręcz perzeciwnie. Bo w przyszlości moje dzieci będą szanować istoty żywe czy to psy czy ludzi (też jesteśmy zwierzętami!!! - ssaki).I nie pozwolą na robienie krzywdy nikomu. mam taką nadzieję.

Link to comment
Share on other sites

Odpowiem tymi słowy genialnego Poety :
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=FJ_IXhIUhkI[/URL] :loveu:

Również jestem zwolenniczką daleko posuniętej socjalizacji ludzi , dzieci i psów , jednak niekoniecznie psów TEJ konkretnej rasy . Tu mam wątpliwości . I tylko temu miało służyć przywołanie wizji tych dziwacznie , niezgodnie z przeznaczeniem , użytych pojazdów . :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']
Również jestem zwolenniczką daleko posuniętej socjalizacji ludzi , dzieci i psów , jednak niekoniecznie psów TEJ konkretnej rasy . Tu mam wątpliwości . I tylko temu miało służyć przywołanie wizji tych dziwacznie , niezgodnie z przeznaczeniem , użytych pojazdów . :razz:[/QUOTE]
masz znów rację!!! Tyle tylko, ze ja to bym inaczej nazwała
"... jednak niekoniecznie TYCH ludzi" bo znam niebezpieczne yorki i bardzo agresywnego labradora (o zgrozo jest reproduktorem!!!!). Wszystko zależy od człowieka który ma psy i od tego jak je wychowuje. Aczkolwiek znając psyche rasy danego psa można i należy go socjalizować.
I co ciekawe - swoich dzieci bym nie zostawiła samych z obcym psem, tak samo jak nie lubię jak moje psy są z obcymi dziećmi bez opiekunów. Ale mieszanka - własne dzieci i własne psy jest dla mnie ok.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']
Również jestem zwolenniczką daleko posuniętej socjalizacji ludzi , dzieci i psów , jednak niekoniecznie psów TEJ konkretnej rasy . Tu mam wątpliwości . I tylko temu miało służyć przywołanie wizji tych dziwacznie , niezgodnie z przeznaczeniem , użytych pojazdów . :razz:[/QUOTE]


I znowu stereotypy... :roll: Bo jeżeli nie stereotypy, to podaj proszę chociaż jeden, konkretny powód, dla którego kontakt - załóżmy- spaniela z malutkim dzieckiem jest w porządku, a w przypadku TTB wzbudza Twoje oburzenie? Jakie zatem jest przeznaczenie astów wg. Ciebie, skoro normalne funkcjonowanie w rodzinie, obcowanie z ludźmi/dziećmi jest niewskazane?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Również jestem zwolenniczką daleko posuniętej socjalizacji ludzi , dzieci i psów , jednak niekoniecznie psów TEJ konkretnej rasy . Tu mam wątpliwości [/quote]

No proszę was, myślałam że chociaż na dogomanii nie ma ludzi, którzy ciągle jeszcze wierzą że TTB nie nadają się do niczego innego jak mordowania wszystkiego co się rusza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='corrida'][B]I znowu stereotypy...[/B] :roll: Bo jeżeli nie stereotypy, to podaj proszę chociaż jeden, konkretny powód, dla którego kontakt - załóżmy- spaniela z malutkim dzieckiem jest w porządku, a w przypadku TTB wzbudza Twoje oburzenie? Jakie zatem jest przeznaczenie astów wg. Ciebie, skoro normalne funkcjonowanie w rodzinie, obcowanie z ludźmi/dziećmi jest niewskazane?[/QUOTE]
Stereotyp czy też nie , tego nie wiem . Wiem jedno , że niedokładnie zapoznałaś się z tym co napisałam , bo ja napisałam , że [B]„mam wątpliwości”[/B] , a nie[B] „wzbudza moje oburzenie”[/B] . Prawda ? Emocje i intencje stojące za tymi sformułowaniami są zupełnie inne . To po pierwsze .

Pokazałam również , na czym polegają moje wątpliwości i w pełni to podtrzymuje .

[quote name='tabaluga1']Tu się zdecydowanie różnimy . Dla mnie to mniej więcej tak jakby upowszechniać dojazd do pracy czołgiem , na własny ślub traktorem z przyczepą , na spektakl do teatru spychaczem gąsienicowym , a na wytworną kolację kombajnem . Wszystko można oczywiście , pytanie jest tylko , po co ? Jeżeli ktoś ma jednak taką potrzebę , niech jedzie jak chce . Mnie to rybka , pod warunkiem , że nie zagraża mi . :mad:

BTW , Wenezuela nie pierwsza wprowadza drastyczne rozwiązania . Restrykcyjnie traktuje się posiadanie pewnych ras również w Europie (np. Niemcy , Holandia) .[/QUOTE]

Przy okazji , patrzę na fotki i zapytam , może ktoś ma sensowne wyjaśnienie , po co takim miłym „niuniom” , skoro teraz przeznaczone są do normalnego funkcjonowania w rodzinie i obcowania z dziećmi , nadal obcina się uszy ? Tu przyznaję , nie mam żadnej hipotezy . Profilaktycznie ? Podczas socjalizacji dziecka z „niunią” , niemowlak może mu ogryzać uszka ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Stereotyp czy też nie , tego nie wiem . Wiem jedno , że niedokładnie zapoznałaś się z tym co napisałam , bo ja napisałam , że [B]„mam wątpliwości”[/B] , a nie[B] „wzbudza moje oburzenie”[/B] . Prawda ? Emocje i intencje stojące za tymi sformułowaniami są zupełnie inne . To po pierwsze . [/QUOTE]

Oki, chcesz czepiać się słówek, niech Ci będzie - źle sformułowałam. Nie zmienia to faktu, że nie odpowiedziałaś na żadne z zadanych Ci pytań - ani jakie jest współczesne przeznaczenie tych psów, ani dlaczego obcowanie z dziećmi wzbudza Twoje wątpliwości w przypadku tej rasy? Powiedz wprost zamiast używać jakichś dziwacznych porównań. Nazwij rzecz po imieniu. Śmiało.



[quote name='tabaluga1']Przy okazji , patrzę na fotki i zapytam , może ktoś ma sensowne wyjaśnienie , po co takim miłym „niuniom” , skoro teraz przeznaczone są do normalnego funkcjonowania w rodzinie i obcowania z dziećmi , nadal obcina się uszy ? Tu przyznaję , nie mam żadnej hipotezy . Profilaktycznie ? Podczas socjalizacji dziecka z „niunią” , niemowlak może mu ogryzać uszka ?[/QUOTE]

Na pewno do psich walk :lol:.

Czy tylko u tej rasy można zaobserwować kopiowane ucho? Nie.

Nie jestem zwolenniczką ciętych uszu, ale też nigdy nie miałam do czynienia z wystawami etc. Zazwyczaj to jest właśnie główny powód kopiowania. Temat nie dotyczy jednak ciętych uszu - no chyba, że insynuujesz, że ASTy z takim uchem biorą udział w meczach. To jest właśnie najfajniejsze, kiedy laik (i do tego uprzedzony) wypowiada się na tematy, o których nie ma pojęcia... Nic dziwnego, że później wychodzą takie ustawy... Prawda z tym źdźbłem w oku bliźniego - po co szukać przykładów w Wenezueli, skoro na "własnym podwórku", wśród dogomaniaków mamy osoby z takim, a nie innym podejściem. :shake:

Link to comment
Share on other sites

Asty z ciętymi uszami wyglądają groźniej, budzą większy respekt - niektórym pewnie to się podoba. Ja osobiście wolę uszy niekopiowane, psiaki wyglądają wtedy o wiele sympatyczniej. Ale tak jak pisze corrida, dzisiaj kopiowanie uszu (przynajmniej wśród hodowców) nie ma żadnego 'morderczego' przeznaczenia.

[quote]Nie zmienia to faktu, że nie odpowiedziałaś na żadne z zadanych Ci pytań - ani jakie jest współczesne przeznaczenie tych psów, ani dlaczego obcowanie z dziećmi wzbudza Twoje wątpliwości w przypadku tej rasy? Powiedz wprost zamiast używać jakichś dziwacznych porównań. Nazwij rzecz po imieniu. [/quote]

No właśnie, też jestem ciekawa ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem przeciwniczką bullowatych, niewiele wiem na ich temat, ale chyba rozumiem co ma na myśli tabaluga. Cieszy moje oczy takie zdjęcie psa z dzieckiem, ale widziałam już podobne ujęcia kaukazów i owczarków anatolijskich. Da się, ale czy warto budować taki obraz tych psów? Podziwiam upór hodowców - pasjonatów, którzy podjęli się ucywilizowania rasy, mam nadzieję, że psy w typie bull posiadają jakieś unikalne cechy, które były tego warte. Natomiast nie widzę bullowatych w roli w jaką obecnie wepchnięto goldeny - psa rodzinnego, psa dla każdego.

Link to comment
Share on other sites

Pies rodzinny a pies dla każdego to wielka różnica.

Z tym drugim zgadzam się w 100% - oczywiście, bullowate są jak media markt - nie dla idiotów ;) Dlatego tak trudne są choćby ich adopcje; nie każdy nadaje się na właściciela asta czy pita.

Natomiast psami rodzinnymi mogą być jak najbardziej, i warto to popularyzować - nie po to, aby każda polska rodzina kowalskich zapragnęła mieć swojego amstaffa, ale by zmienić ogólny wizerunek tej rasy w świadomości ludzkiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...