Jump to content
Dogomania

Czy cudem uratowana Albinka nie ma szans na dom? A jednak... CUDA SIĘ ZDARZAJĄ!


ewelinka_m

Recommended Posts

Przepraszam, że dopiero teraz ale normalnie w ciągu dnia rzadko mam możliwość siedzenia przy kompie.

Rozmawiałam dzisiaj z P. Januszem i kurcze niestety:shake: kilka dni temu podjął decyzję o całkowitym wycofaniu się z zajmowania się indywidualnymi przypadkami...strasznie szkoda. Sorry za niepotrzebne zamieszanie i nadzieję...

Albinka jest na n-k i mam nadzieję, że przynajmniej jakaś część osób poruszonych jej tragedią zechce coś wpłacić dla suni.
Andzia czy możesz jeszcze raz wystawić allegro cegiełkowe? roześlę na n-k

Na kiedy potrzebny byłby transport Albinki? jakie są terminy wizyt w klinice?

Leyla, dziękuję, że jesteś:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie wpłacałam, bo 18 sié skonczyło i muszę usiąść i sprawdzić czy wszystkie wpłaty są -ale erka tą kasę przelałabym może tobie? przeciez za transport jak komuś zapłacicie , nie będzie faktury, a TOZ może wypłacić środki tylko na podstawie faktury, więc może przydały by się "niefakturowe pieniądze"

Link to comment
Share on other sites

GoskaGoska, masz rację, wpłać do mnie, bo będzie wtedy na transport.

Jeżeli chodzi o transport, to miałybyśmy możliwośc pożyczenia samochodu na gaz, wtedy byłoby taniej za paliwo, gdyby tylko znalazł sie ktos , kto mógłby pojechać.
Przypominam ,że z Katowic do Brna jest 276 km, więc nie jest to aż tak bardzo daleko.

Dopiero, jak znajdzie sie ktos kto może jechać, będziemy umawiać termin.

Link to comment
Share on other sites

Witam dziewczyny, śledzę sprawę Albinki już dość dawno. Mam ją na NK, wydrukowałam też i powiesiłam wszystko na jej temat (wraz z nr. konta) w starostwie w którym pracuje. Nie wiem na ile to pomoże,ale tylko tyle moge zrobić.Kiedyś przesłałam kilka zł.przed chwilką wpłaciłam 30 zł.Wiem,ze to prawie nic, ale mam w domu 3 psie szczęścia i adopcje wirtualną...ze o 3 dzieci nie wspomnę :)

Dbajcie o Malutką,życzę powodzenia...

Link to comment
Share on other sites

Edyta z nk napisala mi ze jej maz ze w czwartek po poludniu / wieczorem bedzie wracal przez Brno. Tylko oczywiscie problem jak ja zawiezc i kto by z nia pojechal.
Jest tez opcja ze najprawdopodobniej 27.04 bedzie z kolei jechal do Austri pprzez Brno tylko wtedy powtorka w druga strone
moze ktos by jechal w jedny dniu do Brna albo wracal przez Brno. Zawsze to cos, bo w jedna strone by juz byl...

A ile czasu Albinka ma byc w tym Brnie? Chyba jeden dzien, prawda...

Bo jakby jakims cudem rano w czawertek ktos po drodze zgarnal kogos z Albinka to wtedy by byl ich odbior...

Moze jakby sie jakis tirowiec trafil na tej trasie to by mogl kogos z albinka zabrac....Tylko kto by z nia mogl pojechac i sie tirami tluc...
Ale mozna by wtedy przeznaczyk jakas kase na taksowke, jakby byl darmowy transport to nie byloby az tak szkoda. No nie wiem, zastanowcie sie czy w ogole taka opcja by wchodzila w gre...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jaaga']
Divia, nie da rady zrobic tak z badaniem, bo na termin czeka sie tydzień.
Z Albinka moze jechać jedna osoba. Ona bardzo grzecznie leży. Jest towarzyska i bezproblemowa.[/QUOTE]


Moze jeszcze bedzie jechal jakos. generalnie moze ktos ma kontatkty wsrod tirowcow. Chodzi mi o to ze wtedy odpada samochod i koszty bo oni i tak przelotem jada. Wtedy jedna osoba by musiala byc jako pilnujaca i opiekujaca sie Albinka. Moze ktos ma jakas zaufana firme transportowa?? Moze w tym kierunku...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam przed chwilą z Amikat ale mówiła, że już Erka odpisała Ci - na razie nie ma możliwości pomocy z transportem; co do negocjacji cen w klinice to stosują nieco ulgowe dla bezdomnych psiaków. Amikat za rezonans, tomografię, opisy i zalecenia płaciła 1800zł (w zależności od zakresu badań ceny od 1600 do 2500zł).
W klinice trzeba być na 8-9 rano i zostawić psiaka na 3 do 5 godzin badań. Wszystkie wyniki badań i zalecenia są na płycie CD.

Rozmawiałam też z Tereską Borcz w sprawie transportu ale też już podała Andzi namiary na osobę, która właśnie już do Brna jeździła.

Link to comment
Share on other sites

Anett, owszem amikat mi odpowiedziała, ale Ty chyba ja źle zrozumiałaś.
Napisała:
" NIe ma upustów cenowy ch takich "strikte"
Cena badania z opisami i diagnozą, badaniami + zalecenia to 1600 - 2000 zł. Zlaeży co musza robić."

Nie ma upustów dla bezdomniaków, a cena dotyczy jednego badania, czyli rezonans , albo TK, więc prosze nie pisz,ze za 1800 zł zrobiła oba badania, bo to tylko wprowadza zamieszanie.

Podczas konsultacji u dr Beranka w Mikołowie był powiadomiony,że sunia bezdomna i nie zastosował żadnej ulgi oraz poinformował o cenie rezonansu w Brnie - 500 euro, więc tego na razie musimy sie trzymac.

Jak bedziemy umawiac konkretny termin rezonansu, to wtedy jeszcze raz zapytamy o cene.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']Anett, owszem amikat mi odpowiedziała, ale Ty chyba ja źle zrozumiałaś.
Napisała:
" NIe ma upustów cenowy ch takich "strikte"
.................[/QUOTE]

Stricte nie ma - nie ma oddzielnego cennika dla bezdomniaków ale stosują jakieś zniżki - ponieważ jednak są to wyłącznie kwestie uznaniowe i tak nie można w ogóle tego brać pod uwagę w tej chwili (jedynie przy załatwianiu formalności prosić i mieć nadzieję na uwzględnienie;)). Napisałam, że stosują ceny "nieco ulgowe" więc cały czas i tak oscylujemy wokół kwoty 2000zł.
Sorry za brak precyzji ale i rozmowa i mój dostęp do sieci jest wyłącznie w biegu.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj optymistyczne wieści na wątku Albinki, może w końcu jej los się odwróci:loveu:.

Wpłynęło dla Albinki 800 zł od nieocenionej jkp, która systematycznie wspiera nasze psiaki. Jkp, wielkie dzięki!:buzi::iloveyou:
Tak,że mamy juz na rezonans i transport:multi::multi:.

Również slay zgodził sie pojechać z Albinką do Brna :lol:. Bardzo dziekujemy:loveu:.

Jutro bede ustalała termin badania.

Link to comment
Share on other sites

A ja postanowilam nie czekac juz na wplate. To jest znajoma z dogo, wiec ufam, ze zaplaci niebawem, ale ma jakies perturbacje, wiec zaloze. Dzis przeleje z bazarku z rzeczy Jaagi, ktory byl na Albinke. Wiec narazie mamy nadwyzke? O rany to niebywale. Ale i tak przeciez to pewnie nie koniec...No nic w koncu jakies dobre wiesci, wiec musi byc tylko lepiej....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']

Wpłynęło dla Albinki 800 zł od nieocenionej jkp, która systematycznie wspiera nasze psiaki. Jkp, wielkie dzięki!:buzi::iloveyou:
Tak,że mamy juz na rezonans i transport:multi::multi:.

Również slay zgodził sie pojechać z Albinką do Brna :lol:. Bardzo dziekujemy:loveu:.

[/QUOTE]

Albinka oby bylo juz lepiej ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='erka']GoskaGoska, masz rację, wpłać do mnie, bo będzie wtedy na transport.

Jeżeli chodzi o transport, to miałybyśmy możliwośc pożyczenia samochodu na gaz, wtedy byłoby taniej za paliwo, gdyby tylko znalazł sie ktos , kto mógłby pojechać.
Przypominam ,że z Katowic do Brna jest 276 km, więc nie jest to aż tak bardzo daleko.

[COLOR=DarkOrange][B]Dopiero, jak znajdzie sie ktos kto może jechać, będziemy umawiać termin[/B][/COLOR].[/QUOTE]

Ja zaproponowałam transport, bo mogę jechać w każdej chwili, gdybym nie była pewna to nie proponowałabym. POzdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na watek, bo sie dziewczynie konczy tymczas i szukamy (wiem, wiem niezbyt oryginalnie) DS, lub chociaz kojcowego DT...Moze macie jakis pomysl??

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/184081-Lara-ko%C5%84czy-jej-sie-tymczas..NIE-WIEM-CO-Z-NI%C4%84-ZROBIC..POMOCY%21-M%C5%82oda-wysterylizowana."]http://www.dogomania.pl/threads/184081-Lara-ko%C5%84czy-jej-sie-tymczas..NIE-WIEM-CO-Z-NI%C4%84-ZROBIC..POMOCY!-M%C5%82oda-wysterylizowana.[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...