Jump to content
Dogomania

Hodowle ?


Guest Marlena999

Recommended Posts

  • Replies 274
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

DON to jest pet, znaczy się nie jest uznawany. Jesli chcesz mieć dobrego DONka poszukaj w hodowlach owczarków niemieckich, gdzie czasem trafia się w miocie u szczenięcia długi włos. Wtedy bedziesz miała psa z rodowodem, dobrego wiadomoge pochodzenia :D
Ale rozmanażanie długowłosych owczarków działa na szkodę rasy, bo długi włos jest defektem genetycznym, i nie powinno się wspierać hodowli DOnków.

Link to comment
Share on other sites

Witam.To o mnie jest tu napisane,że miałam sunię z tej hodowli.To racja co napisała Ada.Zgadza sie od deski do deski , hodowla ta nie powinna istnieć.Poprostu szok co tam się wyprawia :(
Przypadek psa Ady to bardzo podobny to przypadku jaki ja trafiłam :( dosłownie pises słaniał się i umierał na naszych oczach a weterynarze rozkładali ręce.
Natomiast co do dobrych hodowli donków to w zależności gdzie Cię interesuje czy możesz pojechac w Polskę po psa czy chciała byś gdzieś blizej siebie.Na pomorzu jest hodowla którą ja z czystym sumieniem moge polecić gdyż mam od nich sukę 1,5 roczna oraz kontakt z 3 osobami które z tej hodowli mają także psy.Wyniki na dysplazję wszystkie "A" psy ze świetną psychiką , po fajnych rodzicach,hodowcy sympatyczni,interesuja się zwierzakami także tymi sprzedawanymi(do dziś mam super kontakt z tymi ludźmi) Jesli chcesz więcej info podam na priv bo nie wiem czy mogę tutaj pisać a wiem także ,ze mają w sprzedaży obecnie donki po Champie Rymbasiu

Link to comment
Share on other sites

witam Abis na dogo... :loveu: jak tam Aksa?
Mój Ramzesik żyje i ma się całkiem dobrze, można powiedzieć, że jest nawet świetnie w porównaniu do sytuacji w której byliśmy kiedy ostatnim razem rozmawiałyśmy... :cool3:
p.s. niestety do tej pory nic nie zdziałałam z Arkadią i jak widać nadal istnieje i sprzedaje niewiadomojakie psy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abis']Witam.To o mnie jest tu napisane,że miałam sunię z tej hodowli.To racja co napisała Ada.Zgadza sie od deski do deski , hodowla ta nie powinna istnieć.Poprostu szok co tam się wyprawia :(
Przypadek psa Ady to bardzo podobny to przypadku jaki ja trafiłam :( dosłownie pises słaniał się i umierał na naszych oczach a weterynarze rozkładali ręce.
Natomiast co do dobrych hodowli donków to w zależności gdzie Cię interesuje czy możesz pojechac w Polskę po psa czy chciała byś gdzieś blizej siebie.Na pomorzu jest hodowla którą ja z czystym sumieniem moge polecić gdyż mam od nich sukę 1,5 roczna oraz kontakt z 3 osobami które z tej hodowli mają także psy.Wyniki na dysplazję wszystkie "A" psy ze świetną psychiką , po fajnych rodzicach,hodowcy sympatyczni,interesuja się zwierzakami także tymi sprzedawanymi(do dziś mam super kontakt z tymi ludźmi) Jesli chcesz więcej info podam na priv bo nie wiem czy mogę tutaj pisać a wiem także ,ze mają w sprzedaży obecnie donki po Champie Rymbasiu[/quote]

a jakie wyszkolenie mają psy z tej hodowli? chodzi mi o polecaną przez ciebe hodowlę z pomorza..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga i Eto']a jakie wyszkolenie mają psy z tej hodowli? chodzi mi o polecaną przez ciebe hodowlę z pomorza..[/quote]
Champ i Greta są po szkoleniach obronnych...Egzaminy przeszli przeprowadzone przez Panią Kępkę
Biodra z wynikiem "A"
Jednak to nie jedyna hodowla jaką polecam,to hodowla która jest blisko mnie,mam z niej psiaka i kontakt z innymi z miotów z tej hodowli i naprawdę są świetne
ale takze De-Bes to wspaniała hodowla...Nie znam jej ale z kilkoma osobami rozmawiałam na jej temat a także moja sunia ma przodków z tej hodowli
Jeszcze moim zdaniem świetne psy mają w Boss bursztyn :p
Ada.Ciesze się,ze Ramzes jest już zdrowy a co do Arkadii juz sama nie wiem co napisać,co myśleć i dla czego ta hodowla istnieje jeszcze... :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='`Fmm']A co z hodowlą DE-BES?
Przewidywane szczeniaki z pary [URL]http://debes.pl/suki_yana.html[/URL] i [URL]http://debes.pl/psy_kastor.html[/URL]. Co myślicie?[/quote]polecam.hodowla przestrzega wytycznych SV,Kastor fajnie sie spisal na BSZS:cool3: .uczciwosc,praktyka,socjal.lepiej poczekac na donka niz kupowac bo chce pieska.to towarzysz na 15 lat a nie na rok.takze warto poszukac i poczekac.:p .

Link to comment
Share on other sites

De-Bes, zgadzam sie, dobra hodowla, ale co do reszty wywodow o DON-kach, no cóż.....nie chce mi sie już dyskutowac i polemizowac....:roll:
'Fmm,...w kazdym razie, żebyś miał /miala/ jasnosc sytuacji i wyboru, to polecam porozmawiac na ten temat z p Martą Trzcińską /Zarząd ZOND/, namiary na stronce [URL="http://www.zond.pl"]www.zond.pl[/URL] , przedtem możesz poczytac artykuł... [URL]http://www.owczarek.pl/teksty/tekst.asp?id=57&idd=1[/URL]
Pozdrawiam i życze dużo radości i satysfakcji w przyjazni ludzko- psiej:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='`Fmm']Oczywiście biorę suczkę jeżeli będzie miałą trochę dłuższą sierść. I to nie teraz, a za kilka tygodni.[/quote]sluszna decyzja.brawo.:p
in_a-no coz mi sie tez wydaje ze polemizowanie z faktami nei ma sensu.zaczynam sobie ywrabiac stosunek SV do calego zagadnienia : ;) nie powiem ze bez czynnej pomocy mojego TZ.

Link to comment
Share on other sites

A ja z pełna premedytacja kupiłam DON-a z hodowli DON a nie ON, dlaczego? Bo jestem pieprzona idealistką i szlag mnie trafia jak hodowla zarejestrowana w ZKwP przestrzegająca podobno zasad SV, sprzedaje peta czyli DON-a drożej niż te zgodne ze wzorcem,( te dobre hodowle, długowłochów nie mieli, wtedy) to nie wiem czy mi by wnętra nie wcisnęli, albo co innego wadliwego, bo co za różnica czy wnętr czy długowłoch to dyskwalifikacja i to.
Acha i nie jest mi wcale przykro że dorobiłam hodowlę DON i przyczyniłam się do napędzania rynku i jestem zachwycona że nie dofinansowałam hodowli ON, co wadliwego psa sprzedaje drożej niż tego pełnowartościowego. Kupiłam z hodowli zarejestrowanej w ZOND a tam są bardzo rygorystyczne przepisy, niedługo wejdzie przepis że tylko psy z HD „A” mogą być psami hodowlanymi.
przeca mówiłam że Przyjaciel Dzieci to dobra hodowla, tam się o psy dba

Link to comment
Share on other sites

Witam,jestem hodowcą od 25lat owczarka niemieckiego.Zawsze mam szczenieta z rodowodem,gdyż rozkundlaniem sie brzydzę.Ale jak długo hodoję nie słyszałam takich bajek jakie tu są wypisywane.Nikt nie odmawia sprzedaży szczeniaczka gdyz do kupujacego sie nie wejdzie,hodowlii jest tak duzo że nikt sie nie odważy nie sprzedac bo kupujących psy z papierem jest jak na lekarstwo.Cena szczeniat jest równiez zróżnicowana według województw.Jestem z Katowic tu szczeniak kosztuje ok.1000zł ,we Wrocławiu psy są drogie ok.1200-1800zł,Warszawa to też inny świat ok.1500.Sama sprzedawałam kilka szczeniat na północ-tama też jest drogo.Nie rozumiem tego ,przecież wszystkie jedza za te same pieniadzę,tylko że jedni hodowcy są bardziej pazerni na cenę a inni mniej.Czeskie i Słowackie o.n to cena w granicy /na zł./600-850zł.Jednak jeszcze koszt dojazdu i nostryfikacji rodowodu.Więcęj mogę napisać prywatnie email [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].

Link to comment
Share on other sites

no wiesz znam hodowle DON, w której sprzedają gówniarstwo za 2.500 a mi chcieli nawet za 5.000 :cool3: - bo mieli sobie niby zostawic do hodowli ale jak ktos przebije cene dwukrotnie to sprzedadza... myślałam, że padne ze śmiechu... :evil_lol: jak kiedyś to pisałam na jakimś forum, to ktoś mnie pytał czy ten pies nie miał przypadkiem złotych zębów, ze za tyle go sprzedają :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Wolta
Skoro jest się hodowcą to ze statusu wynika że nie „rozkundla” się psów, to taka dygresja, notabene ja jako potencjalny nabywca nie kupiła bym rodowodowego za 600-900, bo w głowie by mi się czerwona lampka zapaliła, że na masówkę trafiłam,( DOSIA, taki proszek kiedyś był”…to po co przepłacać…”) poza tym czasami ludzie wietrząc niezły interes, kupują szczenię z rodowodem za niską cenę, a potem rozmnażają , jest mnóstwo ogłoszeń typu, szczenięta po rodowodowych rodzicach, ale to moje podejście do tematu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wolta']Witam,jestem hodowcą od 25lat owczarka niemieckiego.Zawsze mam szczenieta z rodowodem,gdyż rozkundlaniem sie brzydzę.Ale jak długo hodoję nie słyszałam takich bajek jakie tu są wypisywane.Nikt nie odmawia sprzedaży szczeniaczka gdyz do kupujacego sie nie wejdzie,hodowlii jest tak duzo że nikt sie nie odważy nie sprzedac bo kupujących psy z papierem jest jak na lekarstwo.Cena szczeniat jest równiez zróżnicowana według województw.Jestem z Katowic tu szczeniak kosztuje ok.1000zł ,we Wrocławiu psy są drogie ok.1200-1800zł,Warszawa to też inny świat ok.1500.Sama sprzedawałam kilka szczeniat na północ-tama też jest drogo.Nie rozumiem tego ,przecież wszystkie jedza za te same pieniadzę,tylko że jedni hodowcy są bardziej pazerni na cenę a inni mniej.Czeskie i Słowackie o.n to cena w granicy /na zł./600-850zł.Jednak jeszcze koszt dojazdu i nostryfikacji rodowodu.Więcęj mogę napisać prywatnie email [EMAIL="[email protected]."][email protected].[/EMAIL][/quote]o jakie dokladnie brednie ci chodzi?:cool3: .
wogole podejscie troche do gory nogami[nie chodzi o ciebie tylko o takie generalnie myslenie]-jesli nie mam zbytu na szczeniaki to po kiego kryje suke?przeciez nikt mi lachy nie robi ze kupuje szczeniaka i na kolanach blagac nie bede nie?bo chyba HODUJE a nie sobie produkuje?wiec kwestia zalewu hodowli jest dla mnie niepojeta.tj ja ma prosic kupujacego zeby kupil?:crazyeye: .a jak mi sie nie podoba kupuijacy to co?tez sprzedam?no chyba nie.bo to szczeniaki a nie ziemnaki:evil_lol: .jesli przychodzi ktos kto chce pieseczka ale kompletnie nie zna wymagan rasy to mu tego szczeniaka nie sprzedam.jakis przymus jest krycia suki czy jak?czy hodowla to mus?:evil_lol: .jakos to postawione troche na glowie jest.dobra hodowla nie musi wchodzic w tylek nabywcy.bo zanim pokryje suke,padnie decyzja stara sie o przynajmniej 8 kupujacych[biorac pod uwage ewent.rezygnacje].jesli ich nie ma to po co kryc?zeby upchnac gdzie sie da?no ja jakos tego nie kumam ale pewnie tepa jestem jak krzeslo:evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...