Jump to content
Dogomania

Agility W Krakowie??


aeniolek

Recommended Posts

  • Replies 264
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Chcę dziś jechać do Związku Kynologicznego i porozmawiać z nimi na temat współpracy. Nie znam tam nikogo, ale tak samo zaczynała Magda w Bydgoszczy, skąd pochodzę. Związek pozwolił ćwiczyć na swoim terenie i tak się zaczęło. Teraz sekcja reprezentuje związek podczas wystaw i nie tylko. Nawiązała się naprawdę dobra współpraca. Może tutaj również sie uda. Ćwiczymy z Fioną 2 lata, szkoda mi każdego tygodnia bez treningu.
Co Ty na to Monita? Czy Ty również ćwiczysz? Może wspólnymi siłami rozkręcimy agility w Krakowie? :)

Link to comment
Share on other sites

Byłam w związku, dostałam nr telefonu do pani kierownik szkoleń, zadzwoniłam i wiem tyle, że coś sie tu jednak dzieje :) To dobra wiadomość. wieczorem będę rozmawiała z panem, który się zajmuje agility w Krakowie. Jak już będę znała konkrety, czyli gdzie, kiedy i za ile można biegać-dam znać. 3majcie kciuki :)

Link to comment
Share on other sites

[B]Monia i Fiona[/B] hmmm jeśli ćwieczeniem można nazwać, uczenie psa skakania przez ławki i płotki na boisku, to ćwiczymy ;) Miałam chrapkę na profesjonalne agility, ale tak jak pisałam nic nie mogłam znaleźć :shake: Kiedyś było coś w szkole Hitt Dog - może do nich dostałaś numer telefonu ?? Na dogo była też jedna osoba, która prowadziła kursy, ale gdzieś się zapodziała, a strona nie działa :shake: Wiem, że "coś" gdzieś jest, ale żadnych, konkretnych informacji nie posiadam.

Jeśli wypali, to bardzo chętnie się przyłączę :razz:

Czekam z niecierpliwością na informacje :p

Link to comment
Share on other sites

Monita, no widzisz, jak ja nic nie wiem :) Sprawdziłam informacje od Ciebie i faktycznie, dostałam namiary na p. Jacka ze szkoły Hiidog. O niedziałającej stronce też wiem. Kontaktowałam się z p. Agnieszką. Napisała mi, że mają jakiś problem z torem, że jest w Wawie i jak coś sie zmieni, to da znać. Ale tymczasem cisza. Napisz mi koniecznie, gdzie Ty skaczesz przez te płotki i ławki :) No i jak długo interesujesz się agility, jak długo ćwiczysz, co potraficie robić, skąd masz te płotki i ławki i w ogóle. jeśli nikt inny nas nie zechce, to same tu założymy sekcję! A co! W końcu we dwie-zawsze łatwiej :D
Pozdrawiam i dam znać, jak coś będę wiedziała :D

Link to comment
Share on other sites

Ja do zakładania sekcji jestem na tak ;)

Czyli w HittDogu już nie ma agility ?? Był kiedyś jeszcze jeden tor w okolicach Krakowa, niestety też został zlikwidowany :shake: I z tego co się orientuję, to jest pustka :niewiem:

Przez ławki, to w parku ;) A płotki ( takie ludzkie, jeżli można tak napisać ) też w parku ;) tylko w części dla dzieci :oops: gdzie są różne "bajery" do zabawy.

Jeżeli chodzi o agility, to interesuję od niedawna ( skromnie od kilku miesięcy ) Namiętnie szukałam jakiś torów i szkoleń, na które można chodzić i z braku laku uznałam, że chociaż tyle z psem poskaczę i potrenuję posłuszeństwo. Ale tak jak pisałam, bardzo zależy mi na ćwiczeniach i przyzwyczajaniu psa do toru.

Link to comment
Share on other sites

Tak mają dać znać. Jeśli oni nas nie zechcą, mam jeszcze plan awaryjny: można się dogadać z jakąś ujeżdżalnią koni, żeby chociaż tymczasem coś było. I może jeszcze raz spróbuję w związku. Wiesz, bardzo ważne, że są ludzie, którzy chcą biegać: Ty, Śnieżynka, mój kolega z beaglem. Z resztą sobie poradzimy :) W maju jadę na seminarium agilitowe do Bydgoszczy, także na pewno wrócę z nowymi informacjami i ciekawostkami, a zaraz po seminarium są dwudniowe zawody, na które też się zgłosiłyśmy, także ja na pewno nie poddam się w poszukiwaniach i będę drążyć temat :D
Ja nie jestem jakąś super siłą fachową. Po prostu dwa lata temu zaczęłyśmy z Fioną uczęszczać na kurs dla początkujących. Skończyłyśmy obydwa stopnie i zostałyśmy w sekcji. Od tej pory brałyśmy udział w kilku zawodach w klasie najniższej, bo w A0 oraz w kilki seminariach. Latem byłyśmy na psim obozie agilitowym, który bardzo dużo nam dał. Tak właśnie wygląda nasz historia :) Jestem w stanie poprowadzić kurs dla początkujących, ale trenerem z krwi i kości, to ja nie jestem :)
Pokochałam ten sport, gdyż widzę, ile daje Fionie i naszym wspólnym relacjom, dlatego wszystko zrobię, żeby w Krakowie powstała nasza sekcja :D

Link to comment
Share on other sites

:multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:
Słuchajcie, słuchajcie!!!!
Bardzo dobre wieści
Fundacja Alteri nas "przygarnie" :D:D
W sobotę lub niedzielę jadę obejrzeć teren i porozmawiać z Panią Prezes Fundacji:D:D
Jedynym minusem tej sytuacji może być fakt, że teren jest 24 km od Krakowa. Ale to też nic. Będziemy sie organizować i razem jeździć, zawsze paliwko będzie tańsze :)
Rewelacja, prawda???
Każda osoba potrzebna!!! Także witaj Sonuś :)
:multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Dojazdem się nie martw. Na pewno znajdzie się ktoś, kto będzie dojeżdżał z Twoich okolic. Ja będę jeździć z Ruczaju. Ktoś stąd jest? Jeśli tak, to polecam się :) A kwestie finansowe... na pewno jakieś będą, ale zawsze można coś wymyślić. To naprawdę nie jest najważniejsze. Ważne, że chcesz pracować ze swoim psem :D Naprawdę :D

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny nie marudzić, tylko rozmawiac o konkretach. 24 km to nie jest daleko, nawet jak się dołozy jeszcze trochę na przejazd po Krakowie. Ja dojeżdżałam 100 km w jedną stronę, zanim udało mi się rozkręcić coś w Bydgoszczy. Monika jest zmotoryzowana, zrzucicie się na benzynę i wcale nie wyjdzie drożej niż przejazd autobusem z psem do centrum. Ważne, żebyście zaczęły, a potem mozna się rozglądac za terenem bliżej, chyba ze się okaże ze tam będzie tak dobrze, że lepiej byc nie może :-) Pomóżcie Monice, ja wiem jak trudno sie organizuje agility samemu. To ma byc wasz wspólny klub i nie czekajcie na gotowca, do roboty:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...