Jump to content
Dogomania

Suka w typie LEONBERGERA przejechana traktorem -FUNDACJA EMIR


MARCHEWA

Recommended Posts

  • Replies 304
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mało informacji. Generalnie psa zapewne można odebrać, Emir, OTOZ czy SDZ wiedzą jak to zrobić, podstawy by były gdyby znaleźć świadków potwierdzających trzymanie psa w złych warunkach, a zwłaszcza kolejne mioty szczeniąt, jeśli by znaleźli się ludzie potwierdzający planowane zabójstwo psa to sprawa jest oczywista i wręcz "medialna". W takiej sytuacji gdy z zapytaniem popartym zeznaniami świadków do miejscowej policji zwróci się jakaś organizacja to policja nie ma wyboru - musi asystować przy wejściu na posesję i odbiorze psa.
Jeśli takich zeznań nie ma, i nikt nie chce oficjalnie nic powiedzieć to pozostaje totalna partyzantka i to raczej na własną rękę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bela51']Jestem załamana. Skąd biora się tacy ludzie? Może rzeczywiście lepiej nic nie pisac na forum?[/QUOTE]

Jestem z Ciechanowa, ale obecnie mieszkam w Wawie i będę tam dopiero za 2 tyg. Tymczasem dzwońcie do straży miejskiej 606370411, nie wiem czy coś z tym zrobią, ale warto spróbować.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, ze jeżeli nawet straż miejska, czy policja nic nie zrobią, to już sama interwencja da do myślenia, że jeśli coś zrobią, to będzie się coś działo, skoro już ktoś to zgłosił Zanim się umówice, zanim ktoś pojedzie itp, to potrwa a do tego czasu może już suki nie być...

Link to comment
Share on other sites

[B]Wiem, od Marchewy, ze ludzie chcą oddać sukę bez problemów ale... ona ma jeszcze dwa dwutygodniowe szczeniaki[/B]. Ja mogę je przetrzymać ale bez deklaracji będzie cięzko bo mam cztery swoje duże psiaki i bonusowego hotelowicza. I jeszcze jeden wielki problem - transport. Nie ma mnie generalnie w ciagu dnia na dogo także jakby co, proszę dzwonić.

Link to comment
Share on other sites

[B]Sytuacja na obecną chwilę wygląda tak,że w szopie są 3 szczeniaki od tej suki urodzone 18 grudnia,których też nie chcą i o których powiedzieli dopiero dziś!!!Skoro chcieli się pozbyć suki karmiącej,to łatwo się domyślić co chcieli zrobić ze szczeniakami!!![/B]
[B]Wujek koleżanki tam był i była tylko kobieta,która według tego wujka jest trochę upośledzoną psychicznie kobietą,po rozmowie powiedziała,że i sukę i szczeniaki odda,bo ich nie chce po prostu.Decyduje jej mąż-pijak,który tak powiedział wczoraj.[/B]
[B]Sprawa jest pilna,bo ludzie są beznadziejni i nie wiadomo co im do łbów strzeli,ponoć facet nie raz wyrzywał się na psach kopiąc je:shake:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonikowa']Szczeniory trzeba zabrać z mamą, to jasne - bez niej nie mają szans w tym wieku, i tak by je zabili pewnie. Skąd potrzebny jest transport,bo nie doczytałam..[/QUOTE]


Z Ciechanowa do Serocka. Chyba że znajdzie się dla nich jakiś bezpłatny dobry tymczas na Cito.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KWL']Mało informacji. Generalnie psa zapewne można odebrać, Emir, OTOZ czy SDZ wiedzą jak to zrobić, podstawy by były gdyby znaleźć świadków potwierdzających trzymanie psa w złych warunkach, a zwłaszcza kolejne mioty szczeniąt, jeśli by znaleźli się ludzie potwierdzający planowane zabójstwo psa to sprawa jest oczywista i wręcz "medialna". W takiej sytuacji gdy z zapytaniem popartym zeznaniami świadków do miejscowej policji zwróci się jakaś organizacja to policja nie ma wyboru - musi asystować przy wejściu na posesję i odbiorze psa.
Jeśli takich zeznań nie ma, i nikt nie chce oficjalnie nic powiedzieć to pozostaje totalna partyzantka i to raczej na własną rękę.[/QUOTE]

Bardzo słuszna uwaga i w zasadzie nie ma innej ścieżki.
Uważam, że nikt w tamtym środowisku nie będzie brał na siebie ryzyka i składał zeznań (takie realia w Polsce i nie ma co na cuda liczyć). Chwasty z którymi trzeba tam walczyć są jakie są, niebezpieczne i z pewnością niewiele mające do stracenia - więc nieobliczalne. Psy, sukę + szczeniaki trzeba ewakuować natychmiast obojętnie jaka metodą, nawet na wydrę. Element zaskoczenia zwiększa szansę. W innym przypadku zaczną kombinować i liczyć na zyski. Znają to bo szczeniaki pewnie były sprzedawane. Uważam , że psy trzeba natychmiast ewakuować, domków będziemy szukać potem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARCHEWA']Jeżeli sunia ma trafić do Megii1 to potrzebne są deklaracje wpłat na utrzymanie suni i szczeniaków,każda złotówka się liczy.
Ja na początek mogę dac 100 zł i zrobic bazarki.[/QUOTE]

Niezaleznie od tego gdzie będzie daj mi adres na pw to też podeśle rzeczy na bazarek.

Link to comment
Share on other sites

Najgorsze,że nie ma transportu!Ja obdzwoniłam wszystkich i każdy pracuje,każdy proponuje weekend,a to za późno!Cholewa,gdybym dowiedziała sie o tym w sobotę,a nie wczoraj wieczorem to wszystko byłoby inaczej,szukam dalej na transportowym i mapie dogo,może jest ktoś z Ciechanowa z duzym autem.

Wujek koleżanki nie może niestety zabrać psów do siebie na czas szukania transportu,pojedzie tam dziś wieczorem z jedzeniem i spotkać się z tym chłopem,żeby porozmawiać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...