Jump to content
Dogomania

Oświęcimskie schronisko - OTOZ Animals- pomóżcie zaszczepić nasze zwierzęta


danal1983

Recommended Posts

[quote name='Javena']Dziewczyny.U mnie w bloku wyprowadzaja sie sasiedzi.Dostałam od nich koce, poduszki, troche pościeli,materacyk.Czy to przydałoby sie w schronisku. ?Przyniosły mi ,bo w ubiegłym roku zbierałam ,rózne takie rzeczy.,ale nie udało mi sie nic uzbierać.:) Teraz sobie przypomniała sasiadka. Myslę ,ze zima za pasem ,to wszystko się przyda.[/QUOTE]


pewnie, że sie przyda:)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 776
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='danal1983']pewnie, że sie przyda:)[/QUOTE]

Przywiezie te rzeczy mój sąsiad Jacek B . Napewno znasz. Jest wolontariuszem w Oswiecimiu. Jestem z nim umówiona. Ma dzwonic prawdopodobnie w poniedziałek. Jest tego dosć sporo. Pościele kocyki ,kołdry .Jedna kołdra jest taka dosć gruba. Nie wiem ,czy takie też?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danal1983']wrzuce jutro na stronke, dzisiaj padam. o 24 wrocilam z Tych ,z ostrego dyżuru w klinice Panaceum, która odkryłam dzięki Marcie (matahari) ;) dostalam zgloszenie z S.M, ze pewna pani znalazla przestraszonego psa. pojechalismy z TZ na miejsce, zabralismy przestarszonego malego kundelko-ratlerka i zwiezilismy do schronu. na miejscu chcialam spr płec i zorientowalam sie ze z łapką coś nie tak. w dodatku sunia zcazela ciezko dyszec. poniewaz w oswiecimniu nie mamy calodobowej lecznicy, udalismy sie do Tych. tam zrobiono jej zdjecie, na którym widac bylo przerosniete serce, zwężona tchawicę, jakies guzki na płucu, kamienie na nerce... wiek suni...masakryczny chyba bo byla prawie bęz zębów. łapka to juz stara sprawa, prawdopodobnie zwichnięcie. dostała antybiotyk, steryd, encorton, pooddychalam w klateczce tlenowej... Jęsli po dwóch dniach nie bedzie poprawy w oddychaniu, trzeba bedzie dziewczynke uśpić. te guzki na płucach są ponoc zazwyczaj złośliwe[/QUOTE]

Danus co upubliczniasz moje Imie? ahah:) zartuje no zobaczymy co z sunia. ja osobiscie ufam tamtym wetom podhodza do kazdego psa tak jakby to byl ich wlasny bez zgledu na to czy to schroniskowa bida czy osobisty piesek.

Link to comment
Share on other sites

Bieda z tej znalezionej Suni.

[quote name='matahari81'][B]Danus co upubliczniasz moje Imie? ahah[/B]:) zartuje no zobaczymy co z sunia. ja osobiscie ufam tamtym wetom podhodza do kazdego psa tak jakby to byl ich wlasny bez zgledu na to czy to schroniskowa bida czy osobisty piesek.[/QUOTE]
A ja też upubliczniam;) i mówię Martunia, Duszku ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]Ula[/B], być może trzeba będzie szukać domu dla labka :shake: Miej to na uwadze gdyby ktoś pytał.
Byłam dziś z Malwi u koleżanki (chyba już w tej chwili byłej) co ma syna w podobnym wieku do Malwy.
Mają labka (bez papierów) - Bazyla 1,5 roku. Siedział w kojcu, gdy poprosiłam by go wypuściła, bo chciałam potarmosić blondasa, to mi powiedział, że to nie jest już jej pies i odwiezie go do schroniska.
Co pies przeskrobał? Zjadł kolejną wycieraczkę (za 7zł).
Kiedyś dałam jej namiar na Pastelów by pochodzili z nim na szkolenie to mi powiedziała, że "chodowca" powiedział jej, że labki są tak mądre, iż nie trzeba ich szkolić. Jednak po pewnym czasie przestali sobie z nim radzić (bo nie chodzili z nim na spacery i dalej nie chodzą),psa roznosi i robi demolki... wezwali jakiegoś "fachofca" z Libiąża (jakiś glina), który podobno stwierdził, że pies do niczego się nie nadaje.
Podobno jej rodzice zabronili psa do schroniska oddawać, ale ona jest na niego strasznie wściekła, bo "dom ważniejszy od psa" (k... to tylko wycieraczka za 7zł!!!)
Teraz raczej tam już nie zajdę, bo podkusiło mnie i powiedziałam jej synkowi, że musi być grzeczny bo inaczej jego mamusia też odda do schroniska" - dziecko zbyt małe (na szczęście, bo nie lubię straszyć niewinnych) by pojęło o co mi chodzi, ale ona doskonale zrozumiała :p
Jej rodzice obiecali mi,że jeśli zmienią zdanie to nie oddadzą go do schronu tylko przyprowadzą do mnie.

Link to comment
Share on other sites

K...mać!!! Tego psychola od "tresury" trzeba w końcu gdzieś w gazetach obsmarować!!! Przez niego wiele psów straciło dom a nawet ŻYCIE!!! Wg niego żaden pies co się nie da ustawić kijem i kolczatką po milicyjnemu "nie nadaje się do niczego" i "najlepiej się go pozbyć"!

A koleżance przyniosę jej nową wycieraczkę. Albo nawet dwie. Takie lepsze. Wezmę spod swoich drzwi i powiem że psy zniszczyły :evil_lol:
I nich psa odda, bo szkoda zwierzaka na zmarnowanie. Zrobisz mu foty? :)
Dzisiaj nawet miałam tel. o laba (kastrowanego w dodatku!). Ktoś go będzie umiał lepiej docenić.

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam jej sms, że gdyby jednak zdecydowała oddać Bazyla to znajdziemy mu dobry dom. Czekam na odp...

Edit:
Napisała mi "Przestań i tak pewnie nie miałabym sumienia, ale jak coś jeszcze mi zje to pomyślę nad tym"

Czyli miej dalej na uwadze, bo Bazyl pewnie dość szybko "coś zje"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DorkaWD']Wysłałam jej sms, że gdyby jednak zdecydowała oddać Bazyla to znajdziemy mu dobry dom. Czekam na odp...
Edit:
Napisała mi "Przestań i tak pewnie nie miałabym sumienia, ale jak coś jeszcze mi zje to pomyślę nad tym"
Czyli miej dalej na uwadze, bo Bazyl pewnie dość szybko "coś zje"[/QUOTE]
Szkoda labka w tym kojcu i na pewno "coś zje", chyba jednak zasługuje na inny domek

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą... ale to nie mój pies :( Zrobiłam co mogłam, ale perspektywa oddania psa za darmo sprawiła, że jednak będzie dalej siedział w kojcu i szczekał. Wiesz to taka żywa wersja alarmu - niektórzy ludzie tak już mają.
Pies szczepiony, karmiony, czysty, brak śladów znęcania - ZERO podstaw by go odebrać... pozostaje czekać aż zje kolejną wycieraczkę lub mopa.

Marta, proszę wyczyść PW, nie mogę się do Ciebie dobić.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/197954-Maskotki-za-2-z%C5%82-na-potrzeby-o%C5%9Bwi%C4%99cimskiego-schroniska-karme-leczenie-sterylki...?p=15897901#post15897901"]http://www.dogomania.pl/threads/197954-Maskotki-za-2-z%C5%82-na-potrzeby-o%C5%9Bwi%C4%99cimskiego-schroniska-karme-leczenie-sterylki...?p=15897901#post15897901[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NightQueen']nie wyświetla się zdjęcie



Dziewczyny piszcie co wiecie o Nobo, ogłosi się go na stronie wyżłów, ale napiszcie jaki ma charakter, stosunek do psów itd.[/QUOTE]

Nobo to piękny pies rasy wyżeł. W wyniku interwencji Inspektórów ds ochrony zwierząt został odebrany właścicielom. Powodem interwencji był fatalny stan psa wskazujący na skrajne niedożywienie. Wykonano komplet badań, które wykazały brak poważniejszych schorzeń. Nobo karmiony właściwie, otoczony opieka pracowników i wolontariuszy schroniska dochodzi już do siebie i czeka na kochający, odpowiedzialny dom.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='matahari81']Nobo to piękny pies rasy wyżeł. W wyniku interwencji Inspektórów ds ochrony zwierząt został odebrany właścicielom. Powodem interwencji był fatalny stan psa wskazujący na skrajne niedożywienie. Wykonano komplet badań, które wykazały brak poważniejszych schorzeń. Nobo karmiony właściwie, otoczony opieka pracowników i wolontariuszy schroniska dochodzi już do siebie i czeka na kochający, odpowiedzialny dom.[/QUOTE]

tyle to wiem, bo pisze na stronie.
Chodzi mi o jego charakter

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...