Jump to content
Dogomania

Terier tybetański (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Nata

Recommended Posts

Slonko nie zrozumialysmy sie no...zdarza sie :P

a rzeczywiscie to ja kiedys....rzucilam ten temacik, ale dopiero od niedawna tetni on zyciem :lol:

przy okazji zapytam, bo rozne opinie slyszalam na temat tt - czy to prawda, ze sa indywidualistami i maja swoje zdanie w kazdej kwestii??

masz husky, to wiesz o czym mowie

u tt tak samo z ta niezaleznoscia????

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uwielbiam swoje haszczaki - i do głowy by mi nie przyszło żebym ich nie miała. Zawsze jednak czegoś brakowało mi w nich - czegoś małego trudnego nawet do określenia -moje haszczaki są wylewne jeżeli chodzi o uczucia ale trwa to 1 min- no może przesadzam z ta minutą -u tybetańczyków ty jesteś całym ich życiem nie ma cię 5 min dla nich to wieczność -cieszą się całym sobą .Mają swoje zdanie - ale nigdy ci nie zwieją :wink: , są cudowne - dlaczego jest ich tak mało? Nie mam zielonego pojęcia .Długo zastanawiałam się zanim zdecydowałam się na tą właśnie rase- za długo! Haskiego nie każdemu bym poleciła - i nie chodzi tu o to gdzie ma mieszkać dom -blok to bez znaczenia . Tybetańczyk to pies dla każdego kto chce kochać i być kochanym -te psy to nie są indywidualiści ale to nie znaczy że nie mają swojego zdania

Link to comment
Share on other sites

czy to prawda, ze sa indywidualistami i maja swoje zdanie w kazdej kwestii??

Czy sa indywidualistami? To zależy co ma się na myśli mówiąc "indywidualista". One kochaja ludzi, ich obecność. Jeśli wychodzę z pokoju one podążaja za mną. Wbrew nazwie nie są terierami a bardziej owczarkami. "Pilnują" swojego stada. Jeżeli chodzi o kontakt z grupą psów - mój psiak uwielbia wspólne zabawy, natomiast sunia - jest samowystarczalna (może własnie ona jest po trosze indywidualistką :D )

Link to comment
Share on other sites

Nata BARDZO chętnie porozmawiam o haszczakach , wczoraj nie miałam jak -bo jak już wcześniej pisałam nie mam własnego komputerka :cry: i tylko od czasu do czasu w pracy ...tak po cichaczu :wink: Zdjęciami też chciałabym się pochwalić - ale jeszcze nie wszystko mi wychodzi z tym umieszczaniem zdjęć - i muszę nakręcić kogoś aby mi je zeskanował bo cyfrówki też nie mam ... Wiem że to nie miejsce na rozmawianie o haszczakach - więc tylko dwa słowa -mam suczkę LUNE i psa DINA - co niektórych posiadaczy haskich z Dogomanii znamy - ale bardziej z zawodów niż wystaw. Więcej może na priva - a może w GR V tam jeszcze nie byłam...

Link to comment
Share on other sites

A zapomniałam o najważniejszym - Maya 100% poparcia zresztą jak zawsze . My z Mayą znamy się osobiście :wink: super z niej babeczka i ma cudowne TT . Może znajdzie się na dogomanii jeszcze jakiś szczęśliwy posiadacz TT ? Znacie fajne stronki , macie fajne zdjęcia ?

Link to comment
Share on other sites

niesety nie mam teraz czasu śledzić tego wątku ale tak raz Pani pisze, że TT w Polsce są wspaniałe, drugi raz że daleka ich droga do doskonałosci...

to, że są to wspaniałe psy nie watpie, na pewno mili towarzysze, ale wystawowo (hodowlą) Polska nie ma czym się chwalić... wręcz wyglada to nie ciekawie, sama Pani pisała, że widzi...

to, że są rasa mało popularna cóż to ich nie "usprawiedliwia"... ale oczywiście w tym Pani rola i innych miłosników TT by były w Polsce znane, lubiane, hodowane i by były dobre

a tego malucha biało-czarnego to widziałam w Chorzowie :) moze ktos tu o tym pisał ale ja zostałam na 2 stronie ;) jak znajde chwilę poczytam

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie wypowiadałam się na forum - ale to nie znaczy że nie śledziłam wielu ciekawych tematów które były tu poruszane , dlatego już dawno zauważyłam że jest Pani osobą o której ,,delikatnie,, powiem ,że ma swoje zdanie - ja je szanuje ale nie znaczy to wcale, że się z nim do końca zgadzam.Łapać za słówka można się zawsze - ale do czego to prowadzi?

- dlatego powiem krótko ,gdyby wszystkie psy były doskonałe - jaki sens miałoby organizowanie wystaw?Czy wszystkie PONY ,HASKIE...są doskonałe - NIE SĄ ! Ja to wiem i Pani jako hodowca powinna też to potwierdzić - ale czy nie ma wśród tych psów tych naj...- SĄ ! i czy jest ich tak wiele ?Pony są mi rasą bliską , ale przyznam się ,że mało o nich wiem ale jedno co zawsze zwraca moją uwagę na wystawach - wygrywają prawie zawsze te same psy- a gdzie ta reszta tych doskonałych ...?

Tak samo jest w Haskich ,TT i innych rasach...nie wszystkie psy są doskonałe lecz każdy hodowca dąży do doskonałości...Prawdą jest , że ta droga TT jest jeszcze bardzo długa , mało było dobrych psów i nadal jest ich mało ale pojawili się nowi pasjonaci tej rasy i pojawiły się dobre psy i nie o sobie tylko tu mówie - tych przykładów może nie jest tak wiele - ale są ,kilka wcześniej podałam.Może się Pani ze mną nie zgadzć -a może Pani choć raz troszkę racji mi przyznać :wink: - wybór należy do Pani.

JEDNO CO MNIE ZASTANAWIA ZWRÓCIŁA PANI UWAGE NA MOJEGO PSA (A PSÓW BYŁO CHYBA PONAD 1000 , TT BYŁ JEDEN !

O NIE PRZEPRASZAM BYŁ JESZCZE JEDEN CZARNY TT- )

CIEKAWA JESTEM CZY ZWRÓCIŁ PANI UWAGE PONIEWAŻ BYŁ TAKI BRZYDKI, ŁYSY, ...........A MOŻE PODZIELI PANI ZDANIE CHORZOWSKIEGO SĘDZIEGO ,,DOSKONAŁA RZEŹBA GŁOWY I JEJ PROPORCJE , DOSKONALE OSADZONA I NOSZONA SZYJA , PRZEPIĘKNY I IDEALNY KORPUS , IDEALNIE USTAWIONE I PROWADZONE KOŃCZYNY , DOSKONALE ZAPOWIADAJĄCY SIĘ PRZEDSTAWICIEL

RASY,, - TWIERDZI PANI ,ŻE MA PANI OKO , JA NIE ZAPRZECZAM -TAKA JEST OPINIA SĘDZIEGO A JAKA JEST PANI?

Moje psy nie wszystkie są doskonałe - mam takie które szalenie kocham a które do hodowli się nie nadają , mam takie które championami nigdy nie będą (a dla mnie są najpiękniejsze pod słońcem )ale mam też takie z którymi wiąże wielkie nadzieje hodowlane i z którymi będę dążyć do doskonałości rasy i to są TT.

Nie chodzi mi o to by się chwalić , czy przechwalać bo w równym stopniu dumna jestem z każdego swojego psa - i daleka byłam od ujawniania się z pochodzeniem swojego tego czy innego psa - ale Pani i tak już wie kim jestem .

Za każdym razem staram się zakończyć tą do niczego nie prowdzącą dyskusje-niech panuje tu przyjemny , ciepły , przyjacielski klimat - poznajmy tu tą cudowną rase ,a nie atakujmy się wzajemnie , nie łapmy się za słówka .

Jestem zawsze otwarta na wszelkie opinie te dobre i te dla mnie mniej :wink: - ja sama się ucze i każda rada jest dla mnie cenna .A Pani tym bardziej - dlatego niecierpliwie czekam na Pani opinie o Akim. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Mnie boli np., że bardzo często tytuł BIS zdobywają mopsy. Psy, nie ukrywajmy, potrzebujące o wiele mniej pielęgnacji niz np. tt.

:o :o :o

bardzo nowatorskie podejscie

jak dla mnie moze zbyt nowatorskie

co w tym dziwnego, ze mopsy zdobywaja BISy skoro sa pieknymi przedstawicielami rasy

Mam rozumiec, ze BISy naleza się tt, bobka, yorka itp bo wymagaja wiecej pielegnacji od innych ras :o

a ja mam podobne zdanie... chociaż może bardziej względem BOG...

na większości wystaw (ok, może lepiej by powiedzieć na WIELU :wink: ) miejsce w BOG IX jest tak naprawde jedno -bo dwa pozostałe zajmuje chiński grzywacz i mops... rozumiem, że być może są to często świetne psy, no ale kto mówi że reszta nie jest też dobra. Jest kilka psów w Polsce, ww ras które naprawde biją jakąkolwieg konkurence na głowe, no i super :) możemy być dumni, jednak chyba logiczne że nie wszystkie. A czasem mam poprostu wrażenie, że sędzia nie patrzy już pod kontem danego osobnika, ale pod kontem całej rasy i jej popularności...

Wiem że, aby ktoś wygrał, przegrać musi ktoś :wink: , no ale miło jest gdy zostaje chociaż raz na jakiś czas doceniona praca właścicieli Lhasa apso, shih-tzu, pudli, czy innych właścicieli psów długowłosych :roll:, którzy oprócz pracy włożonej w sam trening psa (co robią wszyscy), mają duuuużoooo pracy związanej z pielęgnacją.

MAM NADZIEJE, ŻE NIE ODBIERZECIE TEGO ZA JAKĄŚ USZCZYPLIWOŚĆ W WASZĄ STRONE DRODZY WŁAŚCICIELE MOPSÓW I CHIŃCZYKÓW.

:)

Link to comment
Share on other sites

Nigdy nie wypowiadałam się na forum - ale to nie znaczy że nie śledziłam wielu ciekawych tematów które były tu poruszane , dlatego już dawno zauważyłam że jest Pani osobą o której ,,delikatnie,, powiem ,że ma swoje zdanie - ja je szanuje ale nie znaczy to wcale, że się z nim do końca zgadzam.Łapać za słówka można się zawsze - ale do czego to prowadzi?

ciężko mi dyskutować z osobą, która jedno wie, ze nie zgadza się ze mna ale nie ma własnego zdania i ciągle je zmienia :/

- dlatego powiem krótko ,gdyby wszystkie psy były doskonałe - jaki sens miałoby organizowanie wystaw?Czy wszystkie PONY ,HASKIE...są doskonałe - NIE SĄ ! Ja to wiem

to dobrze, że Pani o tym wie ale szkoda, że nie wie o czym ja pisałam... W KAŻDEJ RASIE są złe egzemplarze ale my mówimy o POZIOMIE RASY (POPULACJI) im więcej tych zlych egzemplarzy tym niższy poziom rasy, zarówno w PONach jak i w husky są sukcesy wystawowe, hodowlane (akurat z PONem to zły przykład bo w Polsce jest NAJWYZSZY POZIOM RASY czyli jest NAJWIĘCEJ dobrych egzemplarzy w porównaniu do innych państw)

i Pani jako hodowca powinna też to potwierdzić - ale czy nie ma wśród tych psów tych naj...- SĄ ! i czy jest ich tak wiele ?Pony są mi rasą bliską , ale przyznam się ,że mało o nich wiem ale jedno co zawsze zwraca moją uwagę na wystawach - wygrywają prawie zawsze te same psy- a gdzie ta reszta tych doskonałych ...?

oj nie te same, ale zapraszam na strone Klubu PONa, tam sa wyniki nie będe o tym tu pisać

Prawdą jest , że ta droga TT jest jeszcze bardzo długa , mało było dobrych psów i nadal jest ich mało

O TYM MOWA!!!!

ale pojawili się nowi pasjonaci tej rasy i pojawiły się dobre psy i nie o sobie tylko tu mówie - tych przykładów może nie jest tak wiele - ale są ,kilka wcześniej podałam.Może się Pani ze mną nie zgadzć -a może Pani choć raz troszkę racji mi przyznać :wink: - wybór należy do Pani.

oczywiście ale to dopiero PRZYSZŁOŚĆ, miejmy nadzieje że nowe importy, świerza, dobra krew poprawi rase ale jak sama Pani pisała daleko do tego droga i jesli tylko tak sie stanie nie bede pisała o brzydkich TT bo nie pisze o jednostkach a o POGŁOWIU RASY

JEDNO CO MNIE ZASTANAWIA ZWRÓCIŁA PANI UWAGE NA MOJEGO PSA (A PSÓW BYŁO CHYBA PONAD 1000 , TT BYŁ JEDEN !

O NIE PRZEPRASZAM BYŁ JESZCZE JEDEN CZARNY TT- )

CIEKAWA JESTEM CZY ZWRÓCIŁ PANI UWAGE PONIEWAŻ BYŁ TAKI BRZYDKI, ŁYSY, ...........A MOŻE PODZIELI PANI ZDANIE CHORZOWSKIEGO SĘDZIEGO ,,DOSKONAŁA RZEŹBA GŁOWY I JEJ PROPORCJE , DOSKONALE OSADZONA I NOSZONA SZYJA , PRZEPIĘKNY I IDEALNY KORPUS , IDEALNIE USTAWIONE I PROWADZONE KOŃCZYNY , DOSKONALE ZAPOWIADAJĄCY SIĘ PRZEDSTAWICIEL

RASY,, - TWIERDZI PANI ,ŻE MA PANI OKO , JA NIE ZAPRZECZAM -TAKA JEST OPINIA SĘDZIEGO A JAKA JEST PANI?

zwróciłam na niego uwagę bo INTERESUJE SIĘ RASĄ, ma ciekawe umaszczenie, coś nowego, młodego... nie będe publicznie pisać co myślę o Pani psie, to moje zdanie, niby Pani pisze że je szanuje ale z kontekstów, zdań które Pani pisze wnioskuje, że nie traktuje mnie Pani powaznie więc co Panią obchodzi co ja myslę o Pani psie ???

Moje psy nie wszystkie są doskonałe - mam takie które szalenie kocham a które do hodowli się nie nadają , mam takie które championami nigdy nie będą (a dla mnie są najpiękniejsze pod słońcem )ale mam też takie z którymi wiąże wielkie nadzieje hodowlane i z którymi będę dążyć do doskonałości rasy i to są TT.

i dobrze, że jest Pani krytyczna i obiektywna (ale dlaczego tylko w stosunku do swoich psów ? tego tez nie rozumiem a do pogłowia w polsce nie :/)

ja szczerze życze powodzenia, w rasie jest duzo do zrobienia ale i ma Pani duże pole popisu

Nie chodzi mi o to by się chwalić , czy przechwalać bo w równym stopniu dumna jestem z każdego swojego psa - i daleka byłam od ujawniania się z pochodzeniem swojego tego czy innego psa - ale Pani i tak już wie kim jestem .

cięzko mi traktować anonimy więc tak chyba lepiej

Za każdym razem staram się zakończyć tą do niczego nie prowdzącą dyskusje niech panuje tu przyjemny , ciepły , przyjacielski klimat - poznajmy tu tą cudowną rase ,a nie atakujmy się wzajemnie , nie łapmy się za słówka .

i za każdym razem mam mase do czytania ;))) Pani zaatakowała, ja wypowiedziałąm swoje zdanie na temat rasy, kiedys tam... nic sie oczywiście nie zmieniło od tego czasu ale to Pani zaatakowała i prosze o tym pamietać

Jestem zawsze otwarta na wszelkie opinie te dobre i te dla mnie mniej :wink: - ja sama się ucze i każda rada jest dla mnie cenna .A Pani tym bardziej - dlatego niecierpliwie czekam na Pani opinie o Akim. :wink:

z otwartościa na opinie nie zgadzam się :) co do Pani psa, sama Pani wie najlepiej co ma :)

Link to comment
Share on other sites

co do wyborów BOG owszem wiadomo gr IX ciężka sprawa: mopsy, grzywacze albo bardzo efektowne (tu juz nie wazne czyje) duze pudle... ale nie jest tak źle ;) np mój lhasak w tym roku 3 razy wygrał BOG a raz był v-ce BOG (oczywiście za mopsem... ale przed grzywaczem ;) ) trzeba jeździć i walczyć, dobre zwierze zawsze sie obroni

Link to comment
Share on other sites

Mam swoje zdanie ale szanuje też zdanie innych , bo zdaje sobie sprawe z tego , że każdy ma prawo do swojego zdania . Jeżeli jeszcze raz rozbierze Pani sobie moją wypowiedz na cześci na pewno znajdzie Pani taki faragment nie raz .Może łapać mnie Pani nadal za słówka - ale postokroć będę to powtarzać do czego to ma prowadzić ? Na siłe chce mi Pani coś udowodnić ? do czegoś przekonać ?-JA MAM SWOJE ZDANIE I GO NIE ZMIENIE- proszę to uszanować - tak jak ja szanuje Pani i za każdym razem to powtarzam.

Ma Pani swoje zdanie o TT -to dobrze i na tym zatrzymajmy się - proponuję zostawić populacje w spokoju bo na pewno to jej nie pomoże , że będziemy się o nią wzajemnie atakowały.

A co do mnie-to pisze Pani , że jestem krytyczna i obiektywna do swoich psów - i twierdzi Pani ,że nie potrafie poważnie potraktować tego co Pani myśli o moim psie ! Jak można być obiektywnym a jednocześnie nie otwartym na opinie . Sama Pani sobie zaprzecza.Ja wiem co mam - ale opinia Pani naprawdę mnie bardzo interesuje i nie ma w tym ani nuty sarkazmu.To że z Panią dyskutuje to nie znaczy ,że Pani nie szanuje , że Panią w jakikolwiek sposób chce urazić - bo gdyby tak było to nie traciłabym na to rozpisywanie tyle czasu.Już wcześniej podkreślałam to ,że sama się uczę i każda rada jest dla mnie cenna-CUKROWAĆ KAŻDY MOŻE , PRAWDĘ W OCZY NIE KAŻDY POWIE !Ja jeszce raz podkreśle-że bardzo Panią szanuje i traktuje Pani wypowiedzi bardzo poważnie ale prosze też i mnie poważnie traktować.

Wiem ,że ciężko jest Pani podważać opinie sędziego bo w końcu ten sam sędzia nas oceniał na wystawie w Chorzowie i to chyba w Chorzowie sędzia przyznał Pani tego trzeciego BOG-a zresztą gratuluje bo zasłużył Pani Ihasak na to! Ale jeżeli nie zgadza się Pani z jego opinią co do mojego psa to proszę się wypowiedzieć nawet sędzia może się mylić!!!- ma Pani większe doświadczenie każa wskazówka będzie dla mnie bardzo cenna . Twierdzi Pani ,że ma ,,oko,, , interesuje się rasą , widziała Pani mojego psa ....czekam z niecierpliwością na Pani opinie .............przecież w tej dyskusji to ja ,,nie mam zdania,,

Z POWAŻANIEM AGNIESZKA

Mój psiak o którym jest mowa pochodzi z hodowli której adres poniżej podaje - ja sama jestem z Wrocławia-z katalogu dowie się Pani o mnie więcej - nie mogę pochwalić się żadną stronką bo takiej nie posiadam , nie posiadam też własnego komputera dlatego kontakt ze mną jest dość utrudniony- jeżeli chce jednak Pani wiedzieć coś o mnie więcej proszę pytać -MAM NADZIEJE ŻE JESTEM TERAZ CHOĆ TROSZKĘ MNIEJ ANONIMOWA,

http://www.sweb.cz/Kipukhyim/Uvod.htm

Link to comment
Share on other sites

Witam Pani Agnieszko :lol: Słyszałam o Pani nowym TT - papier ma super, jego ojciec jest przepięknym psem. Miałam okazję widzieć jego dzieci z hodowli holenderskich, niemieckich i skandynawskich.

Czy będzie Pani na wystawie w Poznaniu ?

Prosiłabym o kontakt na mojego maila - [email protected]

pozdrawiam Ewa

Link to comment
Share on other sites

Łatwo przychodzi Pani ocenianie całej ,,POPULACJI,, - gdzie wszystkie psy są anonimowe ,gorzej gdy musi Pani dokonać oceny jednego małego tybetka. Ma Pani ,,oko,, , dośwadczenie , interesuje się Pani rasą , widziała Pani psa na żywo i tyle może Pani o nim powiedzieć ,że to coś nowego , młodego o ciekawym umaszczeniu! Takiej oceny to dokonać mogę ja-wystawca bez większego doświadczenia , znajomości ras które Pani posiada - to ja mogę powiedzieć np. o Pani psach ,że są ślicznymi wystawowymi pieskami ale od Pani która dyskutuje o poziomie całej POPULACJI TT oczekuję czegoś więcej. Dostrzega Pani ,że ,,TO,,coś

u nas to psy,, małe , drobne , bezwłose z tragiczną górną linią ....,,a nie potrafi Pani dokonać oceny jednego TT! Brak wiedzy a może własnego zdania . Prosiłam Panią o ocenę swojego Psa bo uważam nie wypada dokonywać oceny innych TT bez wiedzy ich właścicieli-

WYBIERAM SIĘ W TYM ROKU DO POZNANIA I BARDZO ZAPRASZAM PANIĄ DO DOKŁADNEGO OBEJRZENIA MOJEGO PSA - BĘDZIE MIAŁA PANI OKAZJE GO DOKŁADNIE PODOTYKAĆ I ZAOBSERWOWAĆ GO W RUCHU- Liczę , że osoba potrafiąca ocenić CAŁĄ POPULACJE NAPISZE

PO WYSTAWIE POZNAŃSKIEJ OPIS MOJEGO PSA NA MIARĘ OSOBY POTRAFIĄCEJ OCENIĆ CAŁĄ POPULACJE-proszę wówczas wskazać wszystkie wady a może i zalety jeżeli takie Pani dostrzeże.

UWAŻAM ,ŻE TEN OPIS ZAKOŃCZY NASZĄ DYSKUSJE - PROSZĘ O UDOWODNIENIE SWOJEJ TEORII O POZIOMIE TT NA PRZYKŁADZIE MOJEGO PSA.

Jeżeli nie wybiera się Pani do Poznania to bardzo proszę dokonać takiego opisu po najbliższej wystawie na której sie spotkamy.

Link to comment
Share on other sites

Miło mi Panią poznać Pani Ewo a tak w ogóle to jestem Agnieszka :wink: Jadę dopiero do Poznania , choć bardzo chciałam jechac na wsześniejsze wystawy ale jak zawsze brak kaski ! a i na zawody psich zaprzęgów też chce mi się pojechać więc muszę troszke zaoszczędzić .Maya też jedzie z tego co wiem .Może małe spotkanie poznawcze na wystawie? :lol:

Link to comment
Share on other sites

normalnie mnie Pani "rozbraja" :) na pewno nie napisze tu swojej opini bo jak coś się nie spodoba jeszcze mnie będzie Pani włóczyc po sądach (juz tu jeden taki był na dogomanii :) ) z przyjemnościa podejdę do Pani w Poznaniu (jeśli będe, nie zgłosiłam swoich psów ale mam być z cavalierem) i wypowiem się

swoją drogą ciekawe czy ktoś z zachodniej Europy będzie z TT

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...