Jump to content
Dogomania

Choroba zębów i dziąseł, kamień, wyrywanie:(


Veris

Recommended Posts

Hej!

Tydzień temu byłam u zaprzyjaźnionego weterynarza z moim jamnikiem ze schroniska.
Weterynarz stwierdził u niego zapalenie dziąseł,chorobę przyzębia-paskudny kamień(tylko z jednej strony:roll:) i ...ząbka, którego będzie trzeba usunąć:shake:. Jest to ząb przedtrzonowy (tuż za kłem). "Operację" będzie miał w najbliższą sobotę(pod narkozą) i...mam w związku z tym parę pytań:

1.Czy pies będzie mógł normalnie jeść bez tego zęba??
2.Czy zęby psa staną się bardziej wrażliwe na ból(teraz ma problemy z gryzieniem np. suchego pokarmu)??
3.Czy nieprzyjemny zapach z pyska jest skutkiem choroby przyzębia??
Czy operacja coś zmieni??
4.Czy ktoś byłby w stanie powiedzieć mi jaka może być przybliżona cena tego zabiegu??

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Weronika Szarafin

Link to comment
Share on other sites

1. Oczywiście, ludzie bez jednego zęba tez sobie radzą ;) Po usunięciu kamienia może się okazać, ze trzeba usunąć więcej zębów. Jeśli wet uzna, że pies moze mieć problemy z gryzieniem to z pewnością Cię o tym poinformuje i będziesz dawała pieskowi miękkie jedzenie.

2. Po usunięciu kamienia i wyleczenia stanu zapalnego będzie lepiej.

3. Po leczeniu sytuacja powinna się poprawić.

4. Najlepiej zapytać o to swojego weterynarza, bo ceny są różne w zależności od weta i miasta. Za zabieg pod narkozą pewnie zapłacisz przynajmniej 50 zł.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']4. Najlepiej zapytać o to swojego weterynarza, bo ceny są różne w zależności od weta i miasta. Za zabieg pod narkozą pewnie zapłacisz przynajmniej 50 zł.[/quote]W Warszawie myślę, że ponad 100 - zapytaj weta, który będzie to robić, po co gdybać?

Link to comment
Share on other sites

Hejka!

Dzięki Wam wszystkim za pomoc!!!

Dzwoniłam dzisiaj do mojego weta i do renomowanej kliniki weterynaryjnej, żeby porównać ceny.

Mój zaprzyjaźniony wet: 70 zł.-komplet już z lekarstwami
Renomowana klinika: 140 zł. (bez dodatkowych kosztów np. lekarstw)

Niezła róźnica w cenie:cool1:!!!

Sobota coraz bliżej....eh...będzie ciężko:p!!!

Link to comment
Share on other sites

Przed podaniem narkozy koniecznie trzeba zrobić badania ogólnego stanu zdrowia psa - badanie krwi, osłuchanie serca! Tymbardziej kiedy piesek jest ze schroniska i nie wiadomo na co w życiu chorował!
Nie chce Cię straszyć, lecz parę lat temu mój jamnik przy usuwaniu kamienia nie obudził się z narkozy. Wet zbagatelizował sprawę i ocenił stan zdrowia "na oko". Podstawowe badania są niezbędne!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

A moja stara jamniczka przez tydzień po zabiegu nie jadła i jęczała nono-stop ..Chciała jeść ,ale wszystko wypadało jej z pyszczka.

W dodatku po kilku miesiacach ilość kamienia wróciła do stanu sprzed zabiegu...

Mam do dziś wyrzuty sumienia,że jej to zrobiłam...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...