Jump to content
Dogomania

Masakra! dom spalony! 1 kobieta i 8 psów! pomocy!!


Ambra

Recommended Posts

  • Replies 578
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

BajkaB - swietny pomysl z tym workiem wegla!!! Na pewno sie ucieszy!!! Dostanie to czego aktualnie najbardziej potrzebuje.

Halbina-faktycznie glupota z mojej strony z tymi meblami. Za wczesnie i faktycznie drogo. Kombinuje jak tu pomoc. Teraz chyba pomoc fizyczna najbardziej potrzebna..?

Link to comment
Share on other sites

A ja poszukam jakiejś Fundacji/ organizacji charytatywnej z Katowic.

Ta Pani pobiera rentę?

Patrzcie to:

[B]Ośrodek Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej [/B]([URL="http://www.mops.katowice.pl/Files/File/OIK_ulotka.doc"]pobierz ulotkę[/URL])
Katowice, ul. Mikołowska 13a, telefon 251- 15- 99, telefon zaufania : 257-14-82. e-mail: [email][email protected][/email]


Ośrodek został powołany w roku 1999, jest członkiem Ogólnopolskiego Porozumienia Osób i Instytucji „NIEBIESKA LINIA”.
Ośrodek czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00
Pomoc ośrodka adresowana jest do członków rodzin z problemem przemocy oraz osób będących w różnych sytuacjach kryzysowych. [B]W Ośrodku Interwencji Kryzysowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Katowicach udzielana jest następująca pomoc:[/B]
Pomoc psychologiczna udzielana jest w formule indywidualnej i grupowej.
a)[B] Indywidualna pomoc psychologicznaobejmuje: informację, edukację, wsparcie i terapię krótkoterminową.[/B] Osoby doświadczające przemocy, zarówno dorośli jak i dzieci oraz świadkowie przygotowywani są do uczestniczenia w procedurach prawnych (przygotowanie do zeznań, przesłuchań itp.). b) Grupowe formy pomocy psychologicznej obejmują:

[LIST]
[*]psychoedukacyjną grupę wsparcia,
[*]grupy treningowe nakierowane na uzyskanie różnych umiejętności (radzenia sobie ze stresem, asertywnego zachowania i ochrony siebie, rozwiązywania konfliktów drogą negocjacji, poprawnego i skutecznego porozumiewania się, radzenia sobie z problemami wychowawczymi z dziećmi).
[/LIST]
2. Pomoc prawna. Pomoc prawna obejmuje udzielanie porad prawnych, edukację prawną oraz pomoc w pisaniu pism procesowych i urzędowych.
3. Pomoc socjalna[B] Pomoc socjalna opiera się na rozeznaniu sytuacji rodzinnej, zabezpieczeniu niezbędnych potrzeb socjalnych, szczególnie w sytuacji podejmowania działań prawnych oraz zapewnienia schronienia w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Pomoc ta realizowana jest poprzez szczegółowo wypracowany system współpracy z pracownikami socjalnymi Terenowych Punktów Pomocy Społecznej.[/B]

4. Pomoc interwencyjna
Ośrodek podejmuje interwencje w odpowiedzi na docierające sygnały o przemocy, krzywdzeniu dzieci, osób starszych i niepełnosprawnych. Interwencje w zależności od sytuacji, stopnia zagrożenia osób, mają charakter wizyt środowiskowych, rozmów interwencyjnych mających na celu pozyskanie osób do współpracy. Interwencje obejmują również kontakty z instytucjami wymiaru sprawiedliwości (Policja, Prokuratura, Sąd) w celu poparcia spraw klientów, przyśpieszenia ich toku itp. W szczególnych sytuacjach ośrodek „z urzędu” podejmuje działania prawne na rzecz klientów, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji i bezpieczeństwa dzieci.

[B]5.Zapewnienie schronienia[/B]
Ośrodek zabezpiecza schronienie o charakterze interwencyjnym w:
a) Ośrodku Interwencji Kryzysowej dla Osób z Problemem Alkoholowymprzy Stowarzyszeniu „Ad Vitam Dignam” Katowice – Szopienice , ul. Bednorza 22, tel. 032/ 256-92-78,
[B]b) Stowarzyszeniu im Marii Niepokalanej na Rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom kontakt: Katowice, ul. Krasińskiego 21, tel. 255-38-69.[/B]

6. Poradnictwo specjalistyczne
Ośrodek udziela porad specjalistycznych mieszkańcom Katowic związanych z rozwiązywaniem problemu przemocy domowej formie:

[LIST]
[*]osobistej,
[*]telefonicznej,
[*]internetowej ([email protected]).
[/LIST]
Może ta Pani uzuskałaby schronienie w jakimś ośrodku??? do tego pomoc psychologiczną? czy ktoś tam może jutro zadwzonić? bo ja mam mało kasy na telefonie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ninka']Moge wyslac ciepla kurtke, jakies ciuchy male tez bym znalazla. Koldre, nie wiem co jeszcze potrzebne i co otrzymala. Gdzie to jest? Moze bedzie jakis transport z Poznania, bo poczta wolno dziala...[/QUOTE]

Kołdrę juz dzisiaj jej dałam i poduszke.Kurtke tez dam,ale na pewno by sie przydała ciepła
Bytom jest na Śląsku
Moge ewentualnie nagłośnic sprawe,moze jak media sie zainteresuja to wiecej instytucji tez sie zainteresuje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Glutofia']Mam zgodę Anety. Można wpłacac pieniążki na konto fundacyjne ale z dopiskiem :" na psy pani Stasi" dary rzeczowe moge przyjmować u siebie tak zeby przed śwętami tej pani zawieżć mieszkam w Sosnowcu[/QUOTE]

Prosze o dane do przelewu na PW lub [email]robert@*USUNAC*eth.pl[/email]
Jesli jest potrzebna jakas pomoc w transporcie prosze o informacje

Robert

Link to comment
Share on other sites

Clex jest porzebna pomoc w transporcie wegla! mamy gdzie zakupic ale fo mojego autka nie da rady a Bajka ma zepsute - potrzeba nam jakiegos combi albo takiego co by mozna wrzucic ze 2 worki wegla chociaz i to przed swietami.
Jakbys miał jakis pomysł...

Jest szansa na ds w Wawie dla jednego szczeniora - szukamy transportu - jesli ktos sie wybiera dawajcie znac!!!!!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Arial][COLOR=#717171]Oto relacja osoby działającej na Miau:
Dobry wieczór Halbinko
Ja nie wiedząc o tym, co Ty przysłałaś tez tam byłam.
Możesz to przesłać innym osobom, nie wiem czy jest jakiś wątek już założony. Potrzeby tam będą ogromne. Pani zupełnie niezaradna, w mieszkaniu brudno, nadpalone resztki, nie ma mebli. W mieszknaiu s ą dwa dorosłe owczarki niemieckie i 4 szczenięta. Oprócz tego są dwa koty.
Udało mi się zawieźć koszulęk, kurtkę, narzutę, sweter, jedzenie dla psów. Na pewno jest potzrebna:
- ciepła odzież
- koce, pościel, ciepłe rzeczy
- buty rozmiar 38 (tak mi powiedziała)
- węgiel
- środki czystości
- żywność dla niej i dla psów i kotów
Ze względu na to jak to wyglądało zadzwoniłam do mojej Cioci, która pracuje w UM Bytom. Ona poinformowała panią, która pracuje w MOPR, dała jej mój namiar. Ja zadzwoniłam do tej pani z MOPR jeszcze dzisiaj, ona spisała całą notatkę slużbową, dokładnie powiedziałam wszystko - w jakim stanie dom, co pani ma a czego nie ma, jaka tam temperatura, jak określa swoje potrzeby. Pani powiedziała, że prawdopodobnie poprosi jeszcze dzisiaj na wieczór straż miejską aby podjechała i rozwazyła kwestię noclegu tej pani poza domem - chodzi o to, żeby nie zamarzła. W budynku jest dziura, okna foliowe, ona bez kurtki, bez kocy ciepłych, sama powiedziała, że boi się zamarznąć bo nie ma zapasów węgla. Dzisiaj została ta pani poinformowana, jutro z samego rana pracownicy MOPR mają się zająć całą sprawą, aby jak najszybciej ustalić pomoc
Tak Ci piszę wszystko jak było.
pozdrawiam
Ewa
[/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ambra']Clex jest porzebna pomoc w transporcie wegla! mamy gdzie zakupic ale fo mojego autka nie da rady a Bajka ma zepsute - potrzeba nam jakiegos combi albo takiego co by mozna wrzucic ze 2 worki wegla chociaz i to przed swietami.
Jakbys miał jakis pomysł...

Jest szansa na ds w Wawie dla jednego szczeniora - szukamy transportu - jesli ktos sie wybiera dawajcie znac!!!!![/QUOTE]

W sprawie węgla zapytam brata ,może da rade tylko skąd odebrać ?
Po za tym chce kupić karmę dla psów i podwieźć tej pani .
Na trasie Katowice -Warszawa jeździ Figu piszcie do niej może będzie jechać akurat .

Koleżanka jeszcze się zastanawia nad adopcją ,ponieważ jej mąż idzie teraz po świętach do szpitala i nie chciała by obciążać teściowej szczeniakiem dodatkowo jak będzie w pracy .
Prosiłam o w miarę szybka odpowiedź żeby było wiadomo czy psiak będzie miał i nich dom .

Link to comment
Share on other sites

Hej ja mam ciuchy w rozmiarze 38 ale może jednak wyślę coś? Widzę że dużo osób zdeklarowało pomoc materialną dla pani, ale może jednak się przydadzą? Jeśli tak to napiszcie proszę na jaki adres to wysłać?

Co do relacji, to coś przerażającego.... To ja wychodzę z domu opatulona w swetry, bluzy, grube krutki, kilka par rajstop i spodnie i mi zimno, a babka w samym sweterku chodzi po takim mrozie? To ja się dzwię że jeszcze nie zamarzła, ech biedna :(
Szkoda że nie zabrałyście więcej szczeniaków, ale z tego co widzę na zdjęciach, to mają podszerstek, więc mam nadzieję, że jakoś dadzą radę w tym mrozie.

Co do łapania suki, to można podać jej w karmie sedalin (na takiego dużego psa to ze 2 tabletki chyba musiały by być) i poczekać aż zaśnie i wtedy przewieść do lecznicy. Mi tak radził weterynarz jak miałam łapać półdzikiego psa i sprzedał mi 2 tabletki za 10zł.

W relacji osoby z Miau jest napisane że tam są 2 dorosłe psy, a do tej pory cały czas pisano o jednej dorosłej suce i jej szczeniakach. Skąd ten drugi dorosły pies, co to za pies? No i te koty też nie mogą być pozostawione same sobie..

Link to comment
Share on other sites

Ja jutro nie jadę ma jechac Jarek ale o której i czy pojedzie jutro czy we wtorek rano naprawdę trudno mi powiedzieć.
Ciuchy 38 rozmiar będą za duże. To taka maleńka kobitka. Mówiła ze ma jeszcze pół tony węgla ale każdy kto pali w piecu wie ze ta baaardzo mało tym bardziej ze chałupa nieszczelna trzeba palić naokrągło.
W zasadzie w pierwszym poscie jest podany adres jeslli ktoś chce pomóc i ma samochód moze podjechac podrzucić tej kobicie chocby coś ciepłego do zjedzenia. Ona okropnie kaszle

Link to comment
Share on other sites

Czyli nie wysyłać ubrań? To w inny sposób nie bardzo mogę pomóc, nawet kasy na ten węgiel nie mam :-( pozostaje mi chyba tylko trzymać kciuki. Mam nadzieję że dacie wspólnie radę załatwić tą sprawę do końca tzn. szczeniaki do DS/DT, suka do szpitala na sterylkę i potem do DT/DS, a kobietą powinny zainteresować się instyucje od takch spraw... Będę zaglądać na wątek :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...