Jump to content
Dogomania

Zimne nóżki


Recommended Posts

Niska temperatura i śnieg lub słona breja nie zachęcaja psiaków do spacerów. Zimne łapki potrzebują ochrony przed mrozem i solą. Czym zabezpieczacie swoim pupilom łapki? My staramy się smarować Maxowi łapy wazeliną kosmetyczną, a po spacerze dokładnie wycierać.

Link to comment
Share on other sites

Ja, jak są takie mrozy to wyprowadzam prosię na siku i qpę, a potem wracam do domu. Może jestem sadystą, bo przez ostatnie dni zwierz galopuje mi wyłącznie po chałupie, ale jeśli na spacerze po załatwieniu swoich potrzeb zaczyna ciągnąć jak oszołom w kierunku domu, to myślę że bydełko swój rozum jednak ma. Zmuszać go przecież nie będę... A łapki osuszamy szmatką, żeby z mokrymi nie chodził...

Link to comment
Share on other sites

Moje to z tych mrozow zaczynaja kulec, napewno nie spowodowane przez sol gdyz lezy jedynie snieg z piachem jak juz. Same tez szybko wracaja do domui nie zamierzaja chodzic na dlugie spacery, chalupa troche zaczyna byc dewastowana przez nie ale sobie radzimy, myslalam powaznie nad jakimis butami, o wazelinie nie mysle z tego powodu ze moim zdaniem i tak sie wszystko przylepia do lap(mowa o piachu i wydaje mi sie ze sol tak samo)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_dingo_']Ja, jak są takie mrozy to wyprowadzam prosię na siku i qpę, a potem wracam do domu. Może jestem sadystą, bo przez ostatnie dni zwierz galopuje mi wyłącznie po chałupie, ale jeśli na spacerze po załatwieniu swoich potrzeb zaczyna ciągnąć jak oszołom w kierunku domu, to myślę że bydełko swój rozum jednak ma. Zmuszać go przecież nie będę... A łapki osuszamy szmatką, żeby z mokrymi nie chodził...[/quote]

ja jestem jesczze wiekszym sadystą, bo robie to co dingo kiedy moja sunia nie zgadza sie z tym ze - 27 stopni C nie jest dobrym pomysłem na godzinne brykanie i bardzo bardzo chce ... i tak mimo ze wtedy kuleje i sie trzesie, bo to łysa prawie swinka.

Link to comment
Share on other sites

No, wybrałam się dwa dni temu na dwór, myślę, taka piękna zima, trzeba iść w plener. Zaraz za blokiem w lesie sucz pobiegała trochę za ringiem i po 15 minutach zaczęła chodzić na dwóch nogach a potem tylne zaczęły jej podrygiwać no i spacer się skończył. Miała pod brzuchem takie urocze perełki z lodu... :evil_lol:
Sprawiłabym jej buciki ale nie chce mi się wierzyć, że nie zgubi ich na pierwszej wycieczce do lasu. :cool1: Może pod blokiem jeszcze, ale my potrzebujemy do lasu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patka']Bucik zrobiny z polaru i wzmocniony na stopie cienkim ortalionem - "hand made" nie mogłam patrzec jak nastąpił ostry brak łapek u Lilith -0 bucik jest w powiększeniu w galerii Lilith (dzial galerie)[/quote]
wparawdzie powiększenia bucika nie znajazłam, ale za to przejzałam przecudne zdjęcia Lilith...wspaniała ta Twoja sunia, i tyle psiej dobroci bije z jej oczek :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Jasię zastanawiam nad butkami i chyba zabiorę sie za szycie. :cool3:
Raptusowi marzną łapki szczególnie jak kopie w śniegu. Wtedy podnosi łape do góry i nią trzepie - musze mu szybko oczyścić łapke ze śniegu, a jak tego nie zrobie to skacze na 3 łapach. Troche to mnie śmieszy, bo nawet jak miał naderwane wiezadło to nie chodził na 3 łapkach, a teraz taki sie delikatny zrobił. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam chyba ruskiego psa. Pomieszkał sobie z husky i mu się w główeni poprzewracało... Łapy mu nie marzną, temperatura najlepsza na spacer to wspomniane -27 stopni. Nawet jak sobie naderwał wilczy pazur i wracał po miejskim słonym chodniku to nie zauważył..

Link to comment
Share on other sites

Z zimna, to ona nie kuleje, ale od soli- bardzo. A sól mam wokół bloku wszędze.

Smaruję Chrumiakowi łapy Linomagiem (takie wazeliniaste coś w aptekach). Fajne.
Tylko niestety, jak wszystko, co tłuste i smarowne- [B]SMACZNE!!!!!!!![/B]

Wygląda to tak, że jak tylko posmaruję świni łapy przed wyjściem, to łona mi potem spiełnicza na 3 łapach, czwartą trzymając w pysku i liżąc zawzięcie.

Dobra strona procederu- ja kwiczę, sąsiedzi kwiczą, a świnia se na trzech truchta.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...