Jump to content
Dogomania

Pudel - przerażająca rasa. Wrrryy...


Claudia_Jazz

Recommended Posts

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

na razie to się jeszcze zastanawiam nad dwoma innymi rasami. Bedlington Terier i Border Collie. Border to musi być red merle bo kocham ten kolor borderów i innego nie chcę ^^ Bedli to już mam obczajony miot w 2010 więc no problem. chodzi i preferencje do sportów. no a tego pudla to chyba nie znajdę :/

Link to comment
Share on other sites

Pudle też całkiem dobrze sobie radzą na sportowej arenie, jeżeli chodzi o wielkość i kolor pompona to już gorzej ponieważ aż tak oszałamiającej liczby tych psów nie ma w Polsce w stosunku do innych ras jeżeli się ktoś zaprze to poprzez innych hodowców może dotrzeć do wymarzonego pieska

Link to comment
Share on other sites

Pudel w sportach jest siwtny jak byam z Akira na obozie to miałysmy 0 punktów karnych a nie miała nigdy styczności z tym spotrem wszystko to oiągnełysmy w ciągu jakiegoś tygodnia po 2,3 przeszkody dziennie przerabialiśmy i zastanawiam sie nad zawodami agilty.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm obawiam się że tylko po obozie może być mizerny efekt warto by było coś jeszcze podziałać zanim się na zawody wybierze. My z Bellą byliśmy też na pikniku agility po 10-15 treningach i zakończyliśmy zawody 4x ds ale i tak dostaliśmy za najpiękniejszą odmowę :D . Ale 2010 będziemy startować i damy radę.

Link to comment
Share on other sites

Pewnie ,ze pudle sa dobre w sportach ,sa przeciez zwinne ,szybkie i latwo sie ucza.Border jest super inteligentny ale czesto bywaja zbyt pracowite i trudne do okielznania w domu.To typowi pracoholicy i ponoc jak nie maja co robic to potrafia niezle nabroic w chalupie ;) Ale oczywiscie nie namawiam do niczego to musi byc twoja przemyslana decyzja ;)

Link to comment
Share on other sites

Przez wszystkie lata posiadania Dolly codziennie przekonuję się na nowo, że pudle to rasa na całe życie.
I mimo, że zakochana jestem też w owczarkach szkockich to przekonana jestem, że koło nich zawsze będą pudle :)
Poza tym jestem pod wielkim wrażeniem inteligencji tej rasy, jak i szybkości uczenia się:crazyeye: Dolly w kilka minut potrafi nauczyć się dość trudnej komendy;) Razem z moją złośnicą ćwiczę też dog dancing i frisbee. Wydaje mi się, że pudle to w sumie bardzo 'uniwersalna' rasa:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamiętam około 2002 -2004 duży pudel morelowy zajął II miejsce w egzaminie PO.
Poza tym są to bestie zwinne (Queenie mając 9 lat ścigała się z chartem whippetem z doskonałym rezultatem - była bardziej zwrotna i zwinna :) ), pudel średni koleżanki do oględzin na wystawie wskakuje bez rozkazu i najmniejszego wysiłku (ot taki sobie podskok w miejscu :) ) na stolik który bądź co bądź jest na wysokości pasa dorosłego człowieka. V-ce mistrzem agility kilka lat temu też był pudel - miniatura.
Nasze pudle sobie doskonale radzą na torach - i są to często jednocześnie psy wystawowe - i to z bardzo górnej pólki :):):) .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...