Jump to content
Dogomania

kilka pytań w sprawie mojego pieska


legwan

Recommended Posts

Witam
mój piesek jak nietrudno się domyślić jest belgiem.
Ale mam z nim kilka problemów, a mianowicie:
- jest bardzo strachliwy, na ogrodzie gdy wieczorem ktoś idzie ulicą ucieka do domu, poprostu nie broni swojej posesji! jedynie w domu szczeka gdy ktoś nowy przychodzi...
- jest dość ufny.. co jest zgubne ...
- i słucha moich znajomych których widuje kilka razy w tyg., a jest to dla mnie dośc nieprzyjemne, gdy podchodzi na zawołanie koleżanki, biega za śnieżkami żuconymi przez kolege

Chciałbym to zmienić ... czy poza opcią o nazwie treser, poradzicie mi jak konkretnie powinienem się belgiem zająć?]\
Dzięki Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

A możesz napisać coś więcej, tzn. jakiego masz belga, w jakim wieku, czy od szczeniaka, czy z jakimś bagażem doświadczeń, czy coś z nim robisz, co pies potrafi, w jaki sposób z nim się bawisz itd. Trudno jest oceniać Twoją sytuację, gdy nie zna się szczegółów.

Link to comment
Share on other sites

piesek miał 3 miesiace jak do nas trafił, przyjechał z Tęczowego Wzgórza, z hodowli belgów. Piesek śpi w domu, wszyscy się nim opiekują. Z tresurą niebyło problemów... uczony metodą prób i błędów ... siada, kładzie się, skacze, podaje łapy, zostaje. Najczęściej bawię się na polu jest to tzw. zabawotresura ... żucanie piłką, wskakiwanie na rużne przeszkody, gonitwy, zabawa w "chowanego", piesio ma teraz 9 miesięcy.

Link to comment
Share on other sites

Legwan... Na wstępie zapraszam serdecznie na [URL="http://www.belgi.com.pl"]Forum Belgów[/URL] :) Tam spotkasz masę innych miłośników tej rasy :)

A teraz do rzeczy...

[quote]jest bardzo strachliwy, na ogrodzie gdy wieczorem ktoś idzie ulicą ucieka do domu, poprostu nie broni swojej posesji! jedynie w domu szczeka gdy ktoś nowy przychodzi...[/quote]
Czy psiak był socjalizowany w warunkach nocnych? Wbrew pozorom jakaś rzecz nie jest tym samym w dzień, co w nocy. I pies musi do niej przywyknąć we wszystkich warunkach. Podobnie jest z napotykanymi ludźmi. Może spróbujcie pochodzić z psem na nocne spacery?

[quote]jest dość ufny.. co jest zgubne ...[/quote]
A w czym owa ufność się przejawia? Że daje się bez problemu głaskać obcym? W Twoim towarzystwie? Jeśli tak, to tylko powinieneś się cieszyć! A jak to wygląda w ogrodzie? Jak reaguje na obcych za siatką?
Wierz mi, że o niebo lepiej mieć ufnego belga, który nie ma problemów w kontaktach z ludźmi, niż psa lękliwego. I nie obawiaj się, ze w ten sposób rudzielec sprzeda się każdemu obcemu. To w końcu belg! Wraz z wiekiem powinien nabrać większego dystansu do obcych.

[quote]i słucha moich znajomych których widuje kilka razy w tyg., a jest to dla mnie dośc nieprzyjemne, gdy podchodzi na zawołanie koleżanki, biega za śnieżkami żuconymi przez kolege[/quote]
Nie bardzo rozumiem w czym problem? Dlaczego ma to być nieprzyjemne? Belg to pies, który jest stworzony do współpracy z człowiekiem. Z tego co opisujesz masz naprawdę fajnego psa, otwartego na ludzi, na kontakt. I powinineś się raczej tym cieszyć.

I już teraz Cię uczulam. Broń Boże nie słuchaj "treserów", którzy będą w jakikolwiek sposób radzili Ci zniechcęcć psa do kontaktów z ludźmi.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeśli pies ma obawy co do nocy, to warto częściej z nim wychodzić na spacer (do ogrodu), gdy jest ciemno. Pierw późną nocą, gdy jest mało ludzi – może stopniowo zacznie nabierać większej pewności siebie. Tylko swoim uporem i konsekwencją, wspólną zabawą możesz przełamać lęki, które ma Twoje psicho.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Moje suczysko gdy miało 3 miesiące zostało mocno wystraszone przez podchmielonego pana, który zaczął ją odgraniczać ode mnie. Dosyć długo trwało zanim przestała w nocy buczeć na każdego głośno idącego człowieka. Może jak był sam w ogrodzie ktoś go wystraszył i dlatego tak reaguje ? Tego nie wiesz … Nie obraź się (może źle oceniam), ale zostawianie małego szczeniaka samego w ogrodzie, a w szczególności belga nie wróży niczego dobrego … Nie zapominaj, że to jeszcze szczeniak, który cały czas się uczy życia w ludzko-psim stadzie.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]I tak jak pisała Godelaine ciesz się, że masz psiaka otwartego na ludzi :)[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Czy dotarłeś może do linków, które podesłałam Ci na priv-a ?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A czy mógłbyś jeszcze napisać czy przyszłościowo to ma być głównie pies do pilnowania posesji, czy np. chcesz go dodatkowo szkolić (nawet jeśli tylko dla własnego pożytku) ?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[FONT=Arial][SIZE=3][COLOR=black]legwan, mogę się mylić, ale coś mi się wydaje, że kupiłeś sobie owczarka belgijskiego i oczekujesz od niego, żeby chronił Ciebie i Twojego domu. Osobiście polecam do tego inną rasę... nazywa się AGENCJA OCHRONY OSÓB I MIENIA!
Z tego, co tu piszesz, to masz całkiem fajnego psa (szkoda tylko, że bojaźliwy :( ), ale nie jesteś z niego zadowolony, bo nie spełnia Twoich oczekiwań. Obawiam się, że przyjdzie Ci do głowy zniechęcić go do obcych i wzbudzisz w nim agresję. Jeśli tak się stanie (OBYM SIĘ MYLIŁ...), to wiedz, że nie ma nic gorszego, jak bojaźliwy i nieufny do ludzi belg z rozbudzoną agresją.
Zgadzam się z moim przedmówcami, że masz pewnie źle zsocjalizowanego psa i musisz głównie nad tym pracować i cieszyć się, że jest ogólnie pozytywnie nastawiony na człowieka.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='legwan']Witam
- jest dość ufny.. co jest zgubne ...
- i słucha moich znajomych których widuje kilka razy w tyg., a jest to dla mnie dośc nieprzyjemne, gdy podchodzi na zawołanie koleżanki, biega za śnieżkami żuconymi przez kolege[/quote]

Jak ja bym chciała żeby Fiona taka była :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...