Jump to content
Dogomania

SPLIT (Chorwacja 22-25.07.2010) 4x letnie NOCNE wystawy!


ACTINA

Recommended Posts

[quote name='aro'] Choć odnoszę wrażenie, że posty Narisowej też mówią o pewnym braku komfortu w połączeniu prawdziwego odpoczynku z czterodniówką.[/QUOTE]

myśmy byli przez 2 tygodnie. wystawy przy okazji urlopu z rodziną. kwatera super i właściciele też przychylnie do psa nastawieni.
i to raczej nie brak komfortu spowodowany 4-dniową wystawą, bo to na mnie nie robi wrażenia.
wolę jednak urlop spędzać w bardziej "odludnych" miejscach. po prostu męczą mnie tłumy ludzi, brak możliwości wybiegania psa, brak przestrzeni itp. wolę bezdroża i brak cywilizacji w byłym zsrr ;) rzecz gustu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='narisowa']myśmy byli przez 2 tygodnie. wystawy przy okazji urlopu z rodziną. kwatera super i właściciele też przychylnie do psa nastawieni.
i to raczej nie brak komfortu spowodowany 4-dniową wystawą, bo to na mnie nie robi wrażenia.
wolę jednak urlop spędzać w bardziej "odludnych" miejscach. po prostu męczą mnie tłumy ludzi, brak możliwości wybiegania psa, brak przestrzeni itp. wolę bezdroża i brak cywilizacji w byłym zsrr ;) rzecz gustu ;)[/QUOTE]
to jak ja! A do tego ten dreszczyk emocji na granicy! ech!

Link to comment
Share on other sites

Tecia - my też lubimy Chorwację i jesteśmy tam każdego roku. A Dalmacja the best ;)

Narisowa - "braku komfortu w połaczeniu prawdziwego odpoczynku z czterodniówką" akcent położony był na "połączeniu". Chodzi mi o to, że jeśli ktoś jadąc na 4-5 dni, na wystawy ( czyli z podróżą - tydzień), liczy na to, że odpocznie tak, jak byłby to zwykły wypoczynkowy wyjazd, to faktycznie wygląda to trochę inaczej... I z tym się trzeba liczyć. My też byliśmy dłużej. Chyba 11 albo 13 dni. I dzięki Bogu ;) bo był czas zdominowany przez wystawy i zdominowany ;) przez wypoczynek.

Gia - campingi są ok. Spoko. Bez obaw. A ceny niższe, a poza tym pewna swoboda, która u nas gra dużą rolę. Jeśli Ci się coś nie podoba lub pogoda jest nie taka, to bez problemu przenosisz się w inne miejsce. A w przypadku kwater lub hotelu, jak już zrobiłaś rezerwację, to gorzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']tylko weźcie pod uwagę, że to środek sezonu w chorwacji !!! dzikie tłumy turystów. myśmy byli dwa lata temu i powiedziałam sobie, że nigdy więcej. na plażę z psem nie dało się wejść, a jak był wydzielony kawałek "dla psów", to też mi się ludzie burzyli. w splicie można zapomnieć o obiadku z psem :( godzinę szukaliśmy knajpy, gdzie można spokojnie z psiakiem usiąść. ale może to też kwestia psa - duży czarny zawsze strach sieje ;) jak wakacje z psem w chorwacji to poza sezonem i na istrze. dalmacja "nieprzyjazna" psom :(
co do wystaw - jak dla mnie super !!! i pod każdym względem ;)[/QUOTE]

hmmm byłam w tamtym roku na wakacjach w Chorwacji z moim czarnuchem i również byłam bardzo zadowolona....w restauracjach nie było problemu, jeszcze miske z wodą mu przynosili a na promenadach robił furore, przy wieczornej eskapadzie na miasto:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aro']Tecia - my też lubimy Chorwację i jesteśmy tam każdego roku. A Dalmacja the best ;)

Narisowa - "braku komfortu w połaczeniu prawdziwego odpoczynku z czterodniówką" akcent położony był na "połączeniu". Chodzi mi o to, że jeśli ktoś jadąc na 4-5 dni, na wystawy ( czyli z podróżą - tydzień), liczy na to, że odpocznie tak, jak byłby to zwykły wypoczynkowy wyjazd, to faktycznie wygląda to trochę inaczej... I z tym się trzeba liczyć. My też byliśmy dłużej. Chyba 11 albo 13 dni. I dzięki Bogu ;) bo był czas zdominowany przez wystawy i zdominowany ;) przez wypoczynek.

Gia - campingi są ok. Spoko. Bez obaw. A ceny niższe, a poza tym pewna swoboda, która u nas gra dużą rolę. Jeśli Ci się coś nie podoba lub pogoda jest nie taka, to bez problemu przenosisz się w inne miejsce. A w przypadku kwater lub hotelu, jak już zrobiłaś rezerwację, to gorzej.[/QUOTE]


Super pomysł na wakacje. My co prawda jeździmy nie do Chorwacji a do Montenegro, ale w tym roku chyba to połączymy. Tydzień w Montenegro ( 20 lipiec wystawa w Cetinje0, a potem tydzień gdzieś w okolicach Splitu. Jeździmy w tamte rejony od kilku lat i zawsze rezerwujemy kwatery prywatne, albo cały dom w zalezności jak liczną ekipą jedziemy. Z psami wybieram się pierwszy raz, a mam futrzaki i nie ukrywam, że trochę przeraza mnie jak zniosą klimat, ale myślę że będzie dobrze. A przy okazji czy ktoś mógłby podac z katalogu stawkę shih tzu z tamtejszych wystaw?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Betulka']Super pomysł na wakacje. My co prawda jeździmy nie do Chorwacji a do Montenegro, ale w tym roku chyba to połączymy. Tydzień w Montenegro ( 20 lipiec wystawa w Cetinje0, a potem tydzień gdzieś w okolicach Splitu. Jeździmy w tamte rejony od kilku lat i zawsze rezerwujemy kwatery prywatne, albo cały dom w zalezności jak liczną ekipą jedziemy. Z psami wybieram się pierwszy raz, a mam futrzaki i nie ukrywam, że trochę przeraza mnie jak zniosą klimat, ale myślę że będzie dobrze. A przy okazji czy ktoś mógłby podac z katalogu stawkę shih tzu z tamtejszych wystaw?[/QUOTE]

no właśnie- temperatury! ja się rozglądam za kimś kto mógłby mi"skołować" maty chłodzące:D a dołączając o prośby stawek z katalogu to baaardzo proszę o CTR i pekinczyki, baaardzo proszę:D

Link to comment
Share on other sites

wystawy super choc takie 4 dni sa bardzo męczące. psy byly zmeczone i a tu jeszcze w srodku nocy kazali im biegać :) ciepełko, plaże, palmy. wszystko cudowne. pokój to tylko z klimatyzacją bo w dzien upał. Arbuzy tanie jak barszcz, jaszczurki biegające po domach i niesmiertelna rakija :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aro']Tecia - my też lubimy Chorwację i jesteśmy tam każdego roku. A Dalmacja the best ;)

Narisowa - "braku komfortu w połaczeniu prawdziwego odpoczynku z czterodniówką" akcent położony był na "połączeniu". Chodzi mi o to, że jeśli ktoś jadąc na 4-5 dni, na wystawy ( czyli z podróżą - tydzień), liczy na to, że odpocznie tak, jak byłby to zwykły wypoczynkowy wyjazd, to faktycznie wygląda to trochę inaczej... I z tym się trzeba liczyć. My też byliśmy dłużej. Chyba 11 albo 13 dni. I dzięki Bogu ;) bo był czas zdominowany przez wystawy i zdominowany ;) przez wypoczynek.
[/QUOTE]

Nie liczę na formę wypoczynku - wolę bardziej aktywnie spędzać czas w wakacje. Wypoczywać mogę w sanatorium. Sama podróż nie będzie chyba aż taka męcząca, jestem przyzwyczajona do długiej jazdy, 1200km dla dwóch kierowców to oczywiście pewien wysiłek ale nie wyjątkowo duży.

Chciała bym jednak wiedzieć - jakie jest tam jedzenie? Może głupie pytanie ale chcę wiedzieć czy będę musiała zabrać ze sobą Polski prowiant :-D Mimo iż lubię arbuzy to chyba nie mogła bym żyć jedząc tylko to :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ACTINA']
Chciała bym jednak wiedzieć - jakie jest tam jedzenie? Może głupie pytanie ale chcę wiedzieć czy będę musiała zabrać ze sobą Polski prowiant :-D Mimo iż lubię arbuzy to chyba nie mogła bym żyć jedząc tylko to :-)[/QUOTE]
Tak jak w Polsce - zależy gdzie trafisz - są wspaniałe knajpiki, jakieś bary nawet takie małe a sa koszmarne restauracje rodem z czasów komuny - tam jeszcze nie dość że jedzenie robią z przepisów z czasów Tito to i kelnerzy są jak z sennego koszmaru. Ale mają super pizze. I w sezonie owoce. A na pewno na kwaterach prywatnych jedzenie jest cudne!!!!

Link to comment
Share on other sites

Championat zarowno mlodziezowy jak i dorosly bedzie mozna uzyskac prawdopodobnie poprzez zdobycie na wszystkich 4 wystawach 4 cacow natomiast na 100% jeszcze nie wiadomo.
Ja bylam ze swoimi psami w zeszlym roku na tych wystawach i powiem szczerze ze bardzo mi sie podobaly. Organizacja byla calkiem niezla, miejsce rowniez choc stadion maly i ringi tez ale bylo to wykonane calkiem niezle.
Spalam w hotelu jakies 2 minuty piechota od wystawy.

Jedynym problemem jaki ja widze w tych wystawach, a w zasadzie w ich terminie to to ze Split jest miastem turystycznym i w lecie bardzo duzo osob tam przyjezdza wiec trzeba myslec na dlugo wczesniej przed rezerwowaniem hotelu zeby miec dobre miejsce i w korzystnej cenie. Moim zdaniem o noclego bez klimatyzacji mozna zapomniec gdyz w dzien jest przeokrutnie goraco i moje psy by umarly gdybym nia znalazla czegos z klima.
To rowniez ma znaczenie jesli w dzien chcemy cos zobaczyc czy ewentualnie pojsc nad morze bo nie wyobrazam sobie zostawic psa gdzies na polu namiotowym czy w samochodzie...A jest to bardzo ladne miasto.

Bede organizowac wyjazd busem z Lublina na ta wystawe wiec jesli ktos mialby problem z transportem to zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='LadyDobermann']jesli chodzi o psy podlegajace probom pracy to potrzebuja 3 cace i certyfikat uzytkowosci, te niepodlegajace potrzebuja 4 cace
normalnie miedzy 1 a ostatnim cacem musi byc rok odstepu ale w Splicie jest promocja i jesli pies uzbiera cace na tych wystawach to rok odstepu go nieobowiazuje[/QUOTE]
Już nie musi byc rok odstępu pomiędzy pierwszym a ostatnim CAC-em.,Ch.CRO=2xCAC z wystaw międzynarodowych+2xCAC z krajówek lub międzynarodowych...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyDobermann']tak ale 4 cace tycza sie psow ktore nie podlegaja probom pracy, dla tych ktore podlegaja wystarczy 3 cace[/QUOTE]
no ale chyba muszą mieć certyfikat uzytkowości czy jak to się tam nazywa. A co jeśli pies nie ma czegoś takiego? jak dla innych - 4 cace?

Link to comment
Share on other sites

no tak musza miec certyfikat uzytkowosci, jesli pies nie ma czegos takiego to certyfikat championa dostanie dopiero w momencie kiedy bedzie miec uzytek

czasem na takich wystawach z promocja (jak bylo w budapeszcie na jubileuszowej w 2009 roku) jesli pies zdobedzie ilosc wymaganych cacow to bez certyfikatu przyznaja mu championa

jesli pies nie podlega probom pracy to musi miec 4 cace i juz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...