Jump to content
Dogomania

Oboz agility dla poczatkujacych i sredniozaawansowanych 15-21.07.2010


Zielsko

Recommended Posts

Guest ajsonowa

[quote name='"rudawa"']Ale ja nie znam żadnej takiej osoby; A może to jest tak, że tylko na tym obozie jest to ograniczenie?[IMG]http://www.dogomania.pl/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG][/QUOTE]

a może to jest tak, że nikt z organizatorów nie ma ochoty zawracać sobie głowy małolatami?
Jak Ci sie nie podoba jedź sobie na kolonie, tam masz wychowawców i nie musisz jechać z rodzicami.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Być może ale weź równiez pod uwagę, że kadra na obozie musiałaby mieć stosowne uprawnienia pedagogiczne do prowadzenia kolonii/ obozów. Pewnie takie obozy trzebaby było formalnie zgłaszać do kuratorium, dopełniać formalności z tym związanych etc. - same kłopoty.
Tu wchodzi również odpowiedzialność prawna za niepełnoletnich w razie jakiegokolwiek wypadku lub innej sytuacji "losowej". Mówiąc krótko wtedy pełne BHP i regulamin, no i kadra musiałaby małolatów pilnować i trzymać krótko, bo inaczej możliwe potencjalne kłopoty.
Dlatego choć sam jestem zainteresowany wysłaniem Zuzi na obóz rozumiem podejscie Magdy - po co jej ten kłopot.
Nie ukrywam, że rozważam wyjazd w charakterze opiekuna albo poszukuję pełnoletniego, rozsądnego uczestnika, który podpisze opiekę na czas obozu.

Link to comment
Share on other sites

Hmm... a czasem wystarczy po prostu dokument napisany przez rodziców, że biorą za Ciebie odpowiedzialność w razie wypadku, albo jakiś szkód. Chociaż nie wiem jak to się ma do obozów takich z psami, ale wiem, że na jeździeckich tak się zdarzało.

PS. Można tam jechać nawet jeśli wcale nie miało się jeszcze z agility styczności?

Link to comment
Share on other sites

Guest ajsonowa

Dla wszystkich, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem poprzednich postów kopiuję informacje z regulaminu z zeszłorocznego obozu:
"Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w obozie tylko jeśli przyjadą z dorosłym opiekunem."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ajsonowa']Dla wszystkich, którzy nie potrafią czytać ze zrozumieniem poprzednich postów kopiuję informacje z regulaminu z zeszłorocznego obozu:
"Dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia mogą wziąć udział w obozie tylko jeśli przyjadą z dorosłym opiekunem."[/QUOTE]
Ale z tego co pisze TUSKA 1990 są inne możliwości, a tak po za tym czytałam regulamin z przytoczonego postu, dlatego pytam czy tylko w tym klubie są takie zasady?

Link to comment
Share on other sites

Guest ajsonowa

Jezu, dziewczyno, ogarnij się :roll:
Jak Cię interesują inne kluby to pisz do innych klubów. Tutaj (naszczęście!) są takie zasady.

PS. Jak widać nie przeczytałaś tego regulaminu dokładnie/ze zrozumieniem skoro nadal masz wątpliwości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rudawa']Ale z tego co pisze TUSKA 1990 są inne możliwości, a tak po za tym czytałam regulamin z przytoczonego postu, dlatego pytam czy tylko w tym klubie są takie zasady?[/QUOTE]

Cześć
Rudawa, wynika to z polskich przepisów opieki nad nieletnimi. Jeśli na jakikolwiek wypoczynek zorganizowany jedzie samodzilenie osoba w wieku <18 lat, kadra musi posiadać odpowiednie uprawnienia pedagogiczne (zdaje się, że minimum dwie osoby, liczba zależna od ilości nieletnich na zorganizowanym wyjeździe). Będziesz musiała poprosić kogoś z uczestników obozu o opiekę i .... nie możesz potem zawieść zaufania.
Głowa do góry, obyśmy się wszyscy spotkali na obozie

Link to comment
Share on other sites

Cześć
Rudawa, wynika to z polskich przepisów opieki nad nieletnimi. Jeśli na jakikolwiek wypoczynek zorganizowany jedzie samodzilenie osoba w wieku <18 lat, kadra musi posiadać odpowiednie uprawnienia pedagogiczne (zdaje się, że minimum dwie osoby, liczba zależna od ilości nieletnich na zorganizowanym wyjeździe). Zatrudnianie kogokolwiek z takimi uprawnieniami podwyższy koszty imprezy, ubezpieczenia itd.
Będziesz musiała poprosić kogoś z uczestników obozu o opiekę i .... nie możesz potem zawieść zaufania.
Głowa do góry, obyśmy się wszyscy spotkali na obozie

Link to comment
Share on other sites

Uprawnienia pedagogiczne potrzebne są organizatorom, jeśli w grupie są nieletni bez opiekunów. Rudawą pod opiekę może wziąść każdy pełnoletni uczestnik imprezy. Oczywiście muszą się jeszcze na to zgodzić prawni opiekunowie nieletniej/nieletniego, czyli pewno w tym przypadku rodzice.

Ale najpierw zapiszmy się na ten obóż. Gdzie można się zapisać. Przecież miejsc dla wszystkich nie starczy, pewno rozeszły się już pod stołem :(

Link to comment
Share on other sites

Na pewno jak będą znane szczegóły dotyczące obozów, to podobnie jak w latach wcześniejszych na dogomanii pojawią się do wypełnienia odpowiednie formularze zgłoszeniowe. Ale faktycznie trzeba mieć refleks - niektórzy w zeszłym roku brali na ten dzień urlop ;-)

Niepełnoletnim pozostaje tylko znaleźć pełnoletnią osobę, która weźmie za nie (i ich psy) odpowiedzialność w trakcie trwania obozu. Uważam, że to rozsądne rozwiązanie, szczególnie że organizatorzy są równocześnie instruktorami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MonikaSz']Na pewno jak będą znane szczegóły dotyczące obozów, to podobnie jak w latach wcześniejszych na dogomanii pojawią się do wypełnienia odpowiednie formularze zgłoszeniowe. Ale faktycznie trzeba mieć refleks - niektórzy w zeszłym roku brali na ten dzień urlop ;-) [/QUOTE]
pytanie do organizatorów: czy w takim razie możemy liczyć na zapowiedź, że dnia ... pojawi się formularz? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Cambel&Megi']pytanie do organizatorów: czy w takim razie możemy liczyć na zapowiedź, że dnia ... pojawi się formularz? :evil_lol:[/QUOTE]
Na pewno tak. Tak zawsze było w przeszłości. :)

Terminów mało, to fakt. Ale jest to spowodowane ilością naszych instruktorów i ich ograniczeniami czasowymi... Więcej ich po prostu nie mamy, a wszyscy normalnie pracują -- więc stanie na placu i prowadzenie treningów na obozie od rana do nocy znaczy dla nich, że z pracy biorą urlop... :shock: Niezły wypoczynek... :roll: Dodatkowo, nasze obozy z roku na rok staję się coraz bardziej popularne - w zeszłym roku były dwa turnusy, a na każdym z nch na raz ćwiczyły na trzech torach trzy różne grupy... Organizacyjnie to ogromne przedsięwzięcie, w które pracę wkładają z dobroci serca ;) nasi klubowicze, a przede wszystkim Zielsko.

Tak że cieszymy się bardzo Waszym zainteresowaniem, ale prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości (choć rozumiem, że gdy za oknem śnieżyca, to najchętniej planowało by się letni wypoczynek l) ).

Link to comment
Share on other sites

Ja bym chciała jechać, ale nikt mnie raczej nie weźmie. W tamtym roku znalazłam info o obozie wandrusa. Co prawda nie agility obóz, ale posłuszeństwo i agility. Z tego co wiem jest również wystawianie ^^ Nie mogę Jazza wystawiać (brak rodowodu :/) ale wtedy ładnie wychodzi na zdjęciach. Heh! Już wtedy chciałam jechać, ale Jazz był za młody (jakieś 5 miesięcy). No cóż...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...