Jump to content
Dogomania

Manchester terrier (:


Viz

Recommended Posts

Zaraz po jamniku krotk i jamniku dług. to moja ukochana rasa :)
Zakochana w niej jestem juz od ponad 3 lat, ponieważ to wlaśnie wtedy iałam okazje opiekować się wspaniałą suką tej rasy ;)
Ktoś ma może psa tej rasy? A moze jest miłośnikiem tych niesamowitych psiaków? :)
PISZCIE!

Link to comment
Share on other sites

[B]Aga-o[/B] Pamięć wysmienita. Aluzja , jako pierwsza sprowadzila do Polski manchestery. Teraz jest ich troszku, nie są popularne tak jak inne teriery, ale mozna sie w nich zakochać, tego nie neguję.
Pamietam jej pierwszego pieska na wystawie w Poznaniu, paradowal bardzo pewnie, a na mordzie były "szlachetne blizny" po różniastych pojedynkach.
Wyglądał z tymi bliznami naprawdę fantastycznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja kocham manchestery:-)Kocham za lojalnosc woobec rodziny,za bezgraniczna milosc jaka daja,za nieufnosc wobec obcych,za cwaniackie pomysly ,za latwosc w pielegnacji :-) i w ogole kocham tego kto te rase stworzyl.
Viz bardzo prosze jesli chcesz porozmawiac o tych malych czortach..bardzo chetnie.Sek w tym ,ze dogo fatalnie mi sie otwiera :-(
Borsaf ten pies to Szoti-maly -wielki wojownik.Jak wiesz kiedy go wzielam byl juz doroslym psem co z niejednego pieca chleb jadl..te szrmy to nie u mnie zdobyl uff.
Prawda jest jedna to fakt ,ze manchestery sa piekielnie dumne i ambitne.
Zal mi tylko ,ze tal malo osob w Polsce mysli o nich jako o psach do agility i szkolenia.A w Austrii wlasnie najswiezsza wiadomosc mloda Hiacynta Aluzja zdala kurs posluszenstwa z lokata pierwsza ,ocena doskonala i majac 98 na 100 punktow.Dodatko aktywnie bierze udzial w szkoleniu agility .

Link to comment
Share on other sites

No Albisia, ta manchesterka, którą się opiekowałam byłą tak energiczna i pojętna, że momentami mi oczy z orbit ze zdziwienia wychodziły :cool3:
Dzięki tej jednej suni tak bardzo pokochałam manchesty :)
Aluzja masz moze GG? tak byloby najlepiej porozmawiac :D
I ogromne gratulacje dla Hiacynty :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Odświeżam temacik trochę o MT z mojej stronki:

Manchester Terrier
kocha towarzystwo człowieka, jest psem przyjaznym i oddanym. Przywiązany do swojej rodziny, ciepły i lojalny. Manchester Terrier jest śmiały i odważny, bojaźliwość jest traktowana jako wada. Ma dużo pewności siebie, wyróżnia się inteligencją i ruchliwością. Łatwo i szybko się uczy. Bardzo bystry i mądry można nauczyć go wielu psich sztuczek- a niektórych uczy się sam z siebie :). Szkolenie i prowadzenie M.T nie jest trudne, wymaga jednak konsekwencji, bez dobrego ułożenia w młodości bywa nazbyt porywczy (jak to terier). Uważam więc,że nie jest to pies dla każdego.
Trzeba też pamiętać, że jest czuły i wrażliwy, potrzebuje ciągłego kontaktu z właścicielem. Można przyzwyczaić go do zostawania w domu, gdy np. idziemy do pracy, jednak osoba pracująca po całych dniach nie powinna się decydować na posiadanie psa jakiejkolwiek rasy. MT jest bardzo przywiązany do swojego opiekuna - potrafi chodzić za nim krok w krok, nie przegapi żadnego filmu w telewizji, dla niego każda chwila gdy może być blisko swego pana jest cenna. To idealny pies przyjaciel- kocha swojego pana i jego rodzinę ponad wszystko. Nie jest przekupny, jest świetnym stróżem. Czujny, ale nigdy agresywny. W stosunku do obcych jest nieufny, traktuje ich raczej z rezerwą i obojętnością. W stosunku do dzieci jest bardzo opiekuńczy, cierpliwy i wyrozumiały, nie okazuje zmęczenia czy znudzenia zabawą, jest doskonałym towarzyszem i przyjacielem dla młodego "pana"- uważa się też za jego stróża i z pewnością obroni go przed ewentualnym niebezpieczeństwem. Potrafi żyć w zgodzie z innymi zwierzętami, chociaż ma tendencje do dominacji.Ze względu na swoje rozmiary jest praktycznym towarzyszem w domu, odpowiednim zarówno do niewielkiego mieszkania na osiedlu, jak i do willi z ogrodem.

Manchester Terrier jest energiczny i wesoły. Pełen temperamentu, zawsze skłonny do zabaw, aktywny, lubiący ruch, spacery i wycieczki (samochodowe również). Nie wymaga jednak stałego zajęcia i regularnej aktywności, długość spaceru zależy u nas głównie od aury i czasu jakim w danym dniu dysponuję, bywa ,że sš to krótkie (15 minut) wyjścia lub długie nawet 15-20 km wędrówki. Manchestery doskonale sprawdzają się w sportach szczególnie w - Agility (to sport w którym, pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód) zawody sprawnościowe dla psów są coraz popularniejsze w Polsce, w krajach Skandynawskich Manchestery są faworytami w tym sporcie. Doskonale sobie radzą w konkursach posłuszeństwa Obedience i pracy węchowej (tropienie). Są też bardzo dobre w mało znanej u nas dyscyplinie Dog Dance (taniec z psem). Ich miłość do ludzi oraz inteligencja dają wiele możliwości pracy- MT szkoli się także na psich terapeutów( dogoterapia- coraz bardziej rozpowszechniona forma pracy z psem polegająca na odwiedzaniu w różnych ośrodkach chorych, niepełnosprawnych zarówno dzieci jak i osoby w podeszłym wieku, mogą one cieszyć się towarzystwem i bezinteresownością psa).

no i fotka:
[IMG]http://manchesterterrier.pl/jpg/a/azi12.jpg[/IMG]
AZIR Metheora


zapraszam może ktoś opowie więcej o tej rasie :)

Link to comment
Share on other sites

Witam Was, manchestery podziwiam od dawna i marzę, że kiedyś i ja będę mieć w swoim stadku również Manchestera. Być może nie będzie to tak bardzo długo- wszystko zależy kiedy będzie nas stać na zamienienie mieszkania w bloku na dom- bo mam już 4 psy, do tego jeszcze na warunkach hod. u kogoś... Oprócz chihuahua z bannerka hoduję też staffiki.
Pierwszy raz Manchester Terrier oczarował mnie pewnego dnie w okolicach w-wsiej Politechniki- nie mogłam oderwać od niego oczu. Właścicielka prowadziła dwa psy- dobermana i właśnie Manchestera. Psy fajnie wyglądały razem, pięknie rzucało się też w oczy podpalanie Manchestera- mahoniowe, cudowne! Pozdrawiam wszystkich właścicieli tej pięknej i rzadkiej rasy- i oczywiście Wasze psiaki piękne...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

długo szukałam manchestera do adopcji.Ogólnie uwielbiam terriery...Niestety nawet kupno manchestera graniczyło z cudem bo i aluzja i metheora nie miały szczeniaków:(Chciąłam z Anglii sprowadzić pieska ale tam kwarantanna 6mcy!Mam tam kuzynkę która psa dla mnie szukała.Tak też zostałam właścicielka mix Basenji hehe bo co szukałam na necie manchestera to sunia mi się pokazywała:evil_lol:potem adoptowałam yorka standart bo chcieli go uśpić.Teraz mam jeszcze sunię mix yorka:roll: wyciągniętą ze schronu na tymczas.Może kiedyś uda mi się mieć tez cudownego manchestera:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...