Jump to content
Dogomania

Hope już straciła nadzieję. Niestety nie do nazsej adopcji. ZAWIESZAM


kizimizi

Recommended Posts

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zbieramy na polecany hotel u ZuziM 350-400zł jak pisała

Jeśli chodzi o karmę mam jej jakieś 15kg Nutra Gold. I mam nadzieję że nikt nie myśli że ją "chomikuję" nie wiadomo po co... Jeśli uważacie że mam ją przeznaczyć dla Hope - oczywiście nie odmówię. Chodzi tylko o to, że to będzie ulga przypuśćmy 100-150zł jednorazowo, a co potem? Mamy ok.200zł deklaracji i moglibyśmy wysłać Hope już teraz z karmą (oczywiście przede wszystkim jeśli ZuziM by to nie przeszkadzało i by się zgodziła) a co potem? Jestem dobrej myśli i całość deklaracji na sunię mam nadzieję że uzbiera się szybko, ale jeśli nie.................? Co zrobimy za miesiąc?

Myślę, że karmę powinniśmy traktować jako nasz "bonus w zapasie", może się przecież zdarzyć że będziemy potrzebować dodatkowych środków np. na leczenie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xmartix']a ile na ten hotel zbieracie i jaki?[/QUOTE]

[url]http://www.dogomania.pl/threads/138597-HOTELIK-u-ZuziaM-12-nowych-kojcA-w-kilka-w-grudniu-reszta-styczen[/url]

Xmatrix to link do hotelu na który zbieramy, dużo cioteczek go poleca

Fakt, że dla wycofanej Hope [U]najlepszy[/U] byłby DT, ale niestety tego jak na lekarstwo........ Chyba że masz jakąś podpowiedź?

Link to comment
Share on other sites

Ja też tak myślę Marta zeby ta karma sobie stala.
Po pierwsze n[B]ie wiadomo jak to policzyc i odjąć[/B] (Zuzia pisała,z ę suche jedzenie jest tylko raz dziennie) od kwoty.
A po drugie t[B]o jest jednorazowe obniżenie.[/B] Przecież nie moze byc tak, że na następny miesiąc mamy dziurę budżetowa w postaci 200 zł!:crazyeye: Bo co wtedy?!

Wlaśnie pisałam o tym na bazraku; nie moze byc tak, ze jednorazowa kwota (czy to z deklaracji czy z bazarku) wynosi 50% kosztów hotelikowania (kurcze przy 400 zł to nawet 25% jest dużo).
To są dodatkowe pieniądze np. na leczenie, na szzcepienia.

Jak ktoś ma inne zdanie niech sie wypowie. Wzystko razem ustalimy:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Hope ma chyba szczepienie na wściekliznę. Dodatkowe sczezpienia to 60zl
leczenia nie przewidujemy, nie wiemy nic o chorobie i nie zakłądamy,że chora. wiemy,że może wyjść jakaś choroba,ale zakładam,że jej nie ma. więc kasy na lecznie teraz nie ma co zbierać na zapas

odkłądanie karmy i kasy z bazarku na czarną godzinę jest bez sensu trochę. Bo jak nie przyjdzie nigdy ta czarna godzina- np choroba, to karma i bazar wciąż wiszą w powietrzu, nigdy niewykorzystane. A powinny przynieśc korzyść dla jakiegoś psa, a nie wisieć w próżni. Ja nie chcę przytaczać, czyje zachowanie to przypomina... Karma się w końcu stęchnie, zepsuje,albo co. A ludzie na bazarek mogą nie wpłacać, jak zobaczą, że to nie ma efektu, że nie jest potrzebne.
Kasa powinna krążyć, być płynna, a nie czekać na czarną godzinę.

Zgadzam się, że powinna być uzbieranma większość deklaracji.

dogadajcie kwestię wysokości opłat u zuziaM. Dla Kaśki ze szczeniakami miałąm miejsce za 350z ł, a Hope taka sama wielkością, nawet chudsza i w liczbie 1. Może zuziaM zgodzi się na 350?

Jak zuziaM podaje około 35gr suchej natakiego psa dziennie, a jest 15kg to mamy porcję na 45 dni! zaraz zajrzę na poprzednią stronę, czy to dawka na 1 czy na 3 posiłki, tzn czy to porcja na cały dzień. Jeśli tak to mamy 45 dni karmienia Hope z głowy i możnaby płacić tylko "za obsługę" ? Pewnie to zbyt nowatorskie i się nie uda, Wtedy- trudno. Bierzemy, jak się da, jak szefowa zuziaM zadecyduje :)
A może wtedy karmę opchniemy, skoro nigdy jej na psa nie spożytkujemy i mamy kasę jednorazową na dopłatę do hotelu?

Bazarki można powtarzać, można od różnych ludzi różne rzeczy wyciągać, ja sama sporo bym wynalazła, tylko, żeby to zbyt miało, to jest najgorsze

Link to comment
Share on other sites

Kora ja niejeden bazarek juz robiłam i wiem jak to wygląda; [B]nie ma szans, zeby co miesiąc bazarek powtarzać.[/B] Nie ma takiej opcji zeby z każdego były wysokie kwoty. Raz jest 600 zł a raz tylko 75zł.
Bazarki sie są wyłącznie na hotel dla psa w ścisłym tego słowa znaczeniu; raz dokładasz do weta a raz do czegoś innego. Jak mi nie wierzysz to zapytaj sie Zuzi ona ci powie, ze róznie z przybyłymi psakami bywa.
[B]Pieniądze zbierane na bazarkach idą na hotelikowanei w całym tego slowa znaczeniu.[/B]

Marta Ci tłumaczyła; co zrobisz na następny miesiąc jak nagle 200 zł braknie? kto wyłozy takie pieniązde? Jeśli powiesz, ze ty to ja nie protestuje.

Łatwo jest założyć ze Hope jest zdrowa i nie będzie trzeba jej leczyć i ze co miesiąc zjawi sie magiczne 100 -150 zł, które nas poratuje. Ale to marzenia Kora! A jak okaże się, ze potrzebuje opieki lekarskiej?
[B]Jeżeli tego "nie zakladasz nawet" to ja zakladam, że ją ktoś wreszcie zobaczy i weźmie ze schronu i ze to będą mądrzy ludzie. Po co więc hotel?[/B]

My jesteśmy ludzmi i skoro chcemy jej pomóc to musmi byc odpowiedzailni bo taką pochopnością tylko psu zaszkodzimy!

Link to comment
Share on other sites

no ja nigdy bazarka nie robiłąm i udziału nie brałam i nie wiem,na czym to polega... dla mnie,jako nowicjusza nie...nierzetelne jest wpłącanie kasy,jak nie wiem na co i boję się, że inni nowi mogą tak myśleć i nie brać udziału, skoro coś jest nie do końca wyjaśnione. bojąc się oszustwa jakiegoś. tak mogą myśleć chyba inni nowicjusze. ja wiem,zę tak u nas nie jest, bo sama w tym uczestniczę :)

może jestem zbytnią optymistką, ale bez tego przecież nikogo nie wyciągniemy, nigdy nie zabierzemy się za hotelowanie. musimy się rozkręcić.

myślę,że dużo też w praniu wychodzi, bo jak się już psa ma, to się okazuje, czego mu potrzeba, z czym trzeba się uporać i wróżyć z fusów możemy w nieskończoność.no ale kasę zapasową trzeba mieć. tylko, żeby ten zapas nie czekał tak na wykorzystanie przez 5 kolejnych psów, bo po co mają wisieć w próżni.

dlatego karmę bym wystawiła na sprzedaż, jak się okaże, że nie da się jej spożytkować na hotelu, jeśli trzeba nam będzie żywej gotówki.

kizimizi i marta0731 Wy jesteście tu od kasym, więc pertraktujcie z zuziąM. przecież miewa na pewno też psy ze swoją karmą, bo wiele starych psów tego wymaga. jak wtedy się organizują?

Link to comment
Share on other sites

ja co do karmy sie nie wypowiadam bo ni ja ja kupilam i jej sprzedawać nie będe.
Co do bazarku to każdy "na hotelikowanie" idzie na hotel i oplaty z tym związane. To jest normalne.

A ja nie mogę byc taką optymistką i liczyć, że sie moze uda bez chorób i wypadków, bo jak sie nie uda to jesteśmy w czarnej d....

Link to comment
Share on other sites

Bardzo jest mi przykro, że nie wesprę Hope deklaracją stałą, ale jak zaczniecie zbierać - przypomnijcie mi i dajcie nr konta, chociaż jednorazowo coś wyskrobię.

[COLOR=Black][U][B]Deklaracje stałe:[/B][/U]
[/COLOR][COLOR=Black][B]30 - [/B][/COLOR][COLOR=Black][B]Kizi-mizi [/B]
[B]60 - Kora+ dziadek [/B]
[B]30 - Marta [/B]
[B]10 - Papryczka Chili 10[/B][/COLOR][B]
30 - Berta [/B]
[B]30 - Znajomi Marty

[/B]czyli [B]190 zł

[U]jednorazowe:[/U]
10 - Papryczka
"coś" - Bjuta [/B]

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o bazarek to ja mogę zmienic date (nie upieram sie) i tak czekam az jakiś mod zwróci mi uwagę, ze jej nie mam w tytule jeszzce.
Tylko jeśli zakładamy licytację na przedmioty i damy krótki termin (np. 10.01) to mało sprzedamy z racji Świat i wydatków.Alejeśli tak bardzo zależy na szybkiej gotówce to niech będzie.
[B]To jaki termin 10.01? 15.01?[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lucyfrecja']Narazie 5 zł mogę na stałe zdeklarować, jak się uda to coś dorzuce. :roll:[/QUOTE]


Super! Dzięki Tobie jest równo 200! :loveu:


[COLOR=Black][U][B]Deklaracje stałe:[/B][/U]
[/COLOR][COLOR=Black][B]30 - [/B][/COLOR][COLOR=Black][B]Kizi-mizi [/B]
[B]60 - Kora+ dziadek [/B]
[B]30 - Marta [/B]
[B]10 - Papryczka Chili 10[/B][/COLOR][B]
30 - Berta [/B]
[B]30 - Znajomi Marty
10 - Lucyfrecja

[/B]czyli [B]200[/B][B] zł

[U]jednorazowe:[/U]
10 - Papryczka
"coś" - Bjuta [/B]

Link to comment
Share on other sites

Miejsce w hotelu u Zuzi bedzie raczej na nas czekalo (tylko ona musi najpierw kojce pobudować dla psów na cito a pozniej resztę). Gdyby byly finanse to po nowym roku można by Hope brac.

Poza tym jest jeszcze hotelik u Agnieszki (Olga poleca) ale tam nieco drozej. Ale zawsze mozna pogadać moze obniży no i miejsce sie znajdzie.To koło tarnowskich gór.

[U][B]Wiec cioteczki zbieramy kaske żeby miejsca w hotelikach nie stały psuste!![/B][/U][B]![/B]:cool3:

A jakby byla taka sytuacja , ze finanse sa a Hope musi poczekać chwile na zwolnienie miejsca to czy mogłabyś ja wziaść Marta do siebie na te parę dni?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...