Jump to content
Dogomania

Białasek z okolic Meander złapany. Kajtek zaginął . Dogomaniacy z Mazur, pomóżcie!!


UBOCZE

Recommended Posts

W okolicach ulic Braci Wagów i Meander już co najmniej od października błąka się nieduży pies, z dłuższym, jasnym włosem.

Dostrzegły go osiedlowe karmicielki kotów (wśród nich pani Zofia). Najpierw widywały psiaka sporadycznie, troszkę dalej, czyli w okolicach Kazury i Stryjeńskich, wysiadującego na przyblokowych trawnikach i myślały, że pies ma właściciela puszczającego go samopas na spacery.
Gdy jednak wypytywały o niego pobliskich mieszkańców, nikt nie wiedział, skąd się wziął. Dziś nie ulega wątpliwości, że pies jest bezpański: albo ktoś go porzucił, albo zgubił się, ale nikt go nie szuka...:-(
[IMG]http://zaginionepsy.waw.pl/download.php?id=3274&sid=1aa02c3955a893a78bdeb093851a1cab[/IMG]
Pies najwyraźniej szuka resztek jedzenia. Jest jednak płochliwy, nie zje z ręki i gdy panie kociary chcą go nakarmić, muszą mu jedzenie rzucać. Ostatnio przeniósł się w pobliże ul. Meander 15. Jeszcze niedawno pojawiał się i znikał, teraz widziany jest codziennie. Coraz bardziej oswaja się z okolicą, ale nawet wobec osób go karmiących zachowuje dystans i nieufność. Była już do niego wzywana zaalarmowana przez sąsiadów straż, ale nie potrafiła go złapać. Pies w czasie swych wędrówek po osiedlu ma współtowarzysza czarnego psa Kajtka, który jest puszczany samopas przez swego właściciela na całe dnie, a prawdopodobnie też na noce. Często przebiegają one ulicą Braci Wagów, co grozi wypadkiem. Drugim oczywistym zagrożeniem jest zima.
Jedna z osób go karmiących - pani Halinka zadeklarowała, że może go zatrzymać u siebie w domu, ale tylko tymczasowo, na czas szukania dla niego DS (sama ma swój pokaźny zwierzyniec), jednak nie jest w stanie go oswoić i schwytać.

[FONT=Arial Black]Bannerek do pobrania zrobiony przez mpati123. Serdecznie Dziękuję!!![/FONT]

[URL="http://www.dogomania.pl/threads/173956-WARSZAWA-URSYNA-W-maA-y-piesek-do-odA-owienia-Uratujmy-go-przed-zimAE-Mamy-DT?p=13799106#post13799106"][IMG]http://img23.imageshack.us/img23/7315/banerdw.gif[/IMG][/URL]


POMÓŻCIE URATOWAĆ PSIAKA!!! MOŻE MACIE POMYSŁ NA JEGO SCHWYTANIE??????
Dodam, że w miejscu karmienia psiak pojawia się regularnie, ale wciąż nie pozwala się do siebie zbliżyć...



Kontakt z Panią Zofią, widującą psa prawie codziennie, w czasie obchodu kocich miejsc: tel. 22 407 60 26, kom. 660 918 275

[IMG]http://images39.fotosik.pl/288/7e1404252f67b9a8.jpg[/IMG]

[FONT=Arial Black]Białasek już został schwytany i przebywa w schronisku w Milanówku, natomiast jego współtowarzysz Kajtuś zaginął na Mazurach - w Nowych Gutach, nad Jez. Śniardwy...:placz::placz::placz:[/FONT]
[FONT=Arial Black][/FONT]
[FONT=Arial Black]Tutaj zaginiony Kajtek jeszcze z Białaskiem...[/FONT]
[FONT=Arial Black][/FONT]
[IMG]http://img697.imageshack.us/img697/4668/p1030737d.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 678
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzięki! Bardzo prawdopodobne, że tamten błąkający się to jest ten sam pies! Również zgadza się wcześniej ulica Kazury. Ja widziałem go raz, gdy było ciemno: przebiegał przez Braci Wagów w stronę Meander. Pani Zosia jutro wieczorem przyjdzie i go zidentyfikuje: jeśli okaże się, że ten sam - ściągnę i przykleję jego fotkę na dogo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='UBOCZE']Dzięki! Bardzo prawdopodobne, że tamten błąkający się to jest ten sam pies! Również zgadza się wcześniej ulica Kazury. Ja widziałem go raz, gdy było ciemno: przebiegał przez Braci Wagów w stronę Meander. Pani Zosia jutro wieczorem przyjdzie i go zidentyfikuje: jeśli okaże się, że ten sam - ściągnę i przykleję jego fotkę na dogo[/QUOTE]

[URL="javascript:displayWindow('./download.php?id=3274&sid=1aa02c3955a893a78bdeb093851a1cab',686,642)"][IMG]http://www.dogomania.pl/files/thumbs/t_zdjcie057_175.jpg[/IMG][/URL]

Dzięki Mru!!! To właśnie on. Jest teraz dokarmiany

Pozostaje jednak nieufny. Ale jeśli oswoi się, co dalej?

Link to comment
Share on other sites

Zgadza się... Białasek (tak umownie nazwałem tego biednego psiaka) podobno biega po podwórku na Meander z drugą psiną, która jednak ma dom. Tamten więc wraca do domu, Białasek zostaje na dworze. Jest wciąż płochliwy: gdy do niego zwrócić się, zaraz biegnie w przeciwnym kierunku. Jedna z kociar Pani Halinka ma jakieś swoje ukryte miejsce, w którym go podkarmia. Wczoraj kupiłem dla niego dużą puszkę Pedigree i teraz tylko tak mogę mu pomagać....

Niestety, obecnie żadnego pomysłu na przyszłość Białaska nie mam...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Białasek jest karmiony każdego dnia w tym samym miejscu (na Meander) i o tej samej porze, ale tak łatwo oswoić się nie da. Zawsze czeka na jedzenie, jednak pani Halinka musi dobre kilka kroków odejść, żeby zaczął jeść. Może grudniowe temperatury przyśpieszą jego oswajanie? Bo pani Halinka, mimo że sama ma pokaźny zwierzyniec, jest gotowa wziąć go na jakiś czas, dokąd nie pojawi się ewentualny przyszły opiekun.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Białasek cały czas błąka się po naszej okolicy razem ze swym współtowarzyszem wypuszczanym na całe dnie. Ktoś "życzliwy" nawet już zdążył poinformować straż, która przyjechała łapać psy, ale obydwa zwiały.
Gorzej, że nie ma postępów w oswajaniu go, ale wciąż jest karmiony przez panią Halinkę. Martwimy się o niego, bo niedługo mogą przyjść mrozy........

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

UBOCZE, tak jak rozmawialiśmy :) trzeba coś ruszyć z tym psiakiem!

zmień tytuł może na coś w stylu - WARSZAWA URSYNÓW mały piesek do odłowienia - jest tymczas! pomocy!
coś takiego a ja pomyślę komu podesłać wątek i popytam o te klatki-pułapki :)

Link to comment
Share on other sites

Na pewno nie można mu teraz dać nic usypiającego, bo jak jest płochliwy, to po jedzeniu ucieknie i jak zaśnie, to zamarznie. Przydałby się hycel i biegacz, ale raczej marne szanse, że przyjadą bo już w kilku sytuacjach po Marleju odmawiali:-( Gdybyście robili jakąś akcję łapania psiaka, dajcie znać, postaram sie przyjechać. Jak przestana strzelać mogę spróbować przejść się ze swoimi psami , może podejdzie do nich? Narazie jednak mam koszmar w związku z fajerwerkami:-( Mogę narazie pojechać sama, ale skoro nie daje się złapać karmicielce, to i mnie tym bardziej nie pozwoli sie zbliżyć. Czy ktoś widział, gdzie on śpi?

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję Wam za bardzo za szybki odzew i chęć pomocy!!!
Psiak sypia pod balkonem, w miejscu wyszykowanym przez karmicielki, ukrytym przed wieloma osobami, których drażni jego zupełnie nieszkodliwa obecność i którzy najchętniej pozbyli się by go z tamtej okolicy( po to wzywali straż). Często towarzyszy mu tam sunia domowa nieodpowiedzialnego właściciela, która jest puszczana na dwór na cały dzień.
Również dyskretne jest miejsce karmienia, ale dobrze znają je panie i w razie akcji potrzebny z nimi kontakt.

Dobrze jest rzeczywiście pochodzić na spacery z psami w okolice Meander, jeśli ktoś blisko mieszka, bo pies za dnia jest zauważalny. Sam kilka razy przypadkowo na niego wpadłem, idąc od Braci Wagów, przez Meander do metra Natolin...

Link to comment
Share on other sites

najpierw sprobujcie z klatka pulapka jesli nie wyjdzie dajcie mi znac i go zlapiemy
klatke pulapke mozna pozyczyc z psiego aniola 510-190-786 Ubocze mozesz zadzwonic do nich jutro i ugadac sie na jakis dzien?jesli z klatka nie wypali w ogole to dobrze byloby wiedziec to od razu,nie bedzie sie tracilo czasu

jak on zachowuje sie w stosunku do ludzi ktorzy chodza obok, jak do karmicielek?czy to miejsce jest ruchliwe?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...