Jump to content
Dogomania

Tabliczki


rebellia

Recommended Posts

Okazuje się, ze tabliczki typu "ja tu pilnuję", "dobiegam do bramy" itp są NIEWAŻNE :crazyeye:

Tabliczka ma posiadać napis "UWAGA ZŁY / GROŹNY PIES"

To jest wiadomość od pana z ubezpieczalni Warta. W innym przypadku, kiedy ktoś wejdzie na posesję i Wasz pies może mu zrobić jakiekolwieku kuku, to w razie sprawy sądowej tylko tabliczka z takim napisem mówi jasno, że było ostrzeżenie.


Ciekawe, prawda? Sama nie wiem czy wierzyć facetowi czy nie, aczkolwiek na wszelki wypadek przestudiuję napis na bramce :roll:

Link to comment
Share on other sites

A ja usuwam napis "zły" czy "groźny". Jest tylko "uwaga pies" i uważam, że to wystarczy. A dlaczego usuwam? Bo w razie (tfu, tfu) pogryzienia, boję się, że moga mi zarzucić, że wiedziałam, iż pies jest groźny i nic więcej nie zrobiłam, żeby zabezpieczyć ewentualnego złodzieja (na przykład...) przed moimi psami.
Uwaga pies w ostrzegawczych kolorach plus wizerunek psa (to dla tych nie umiejących czytać...) powinno moim zdaniem wystarczyć.

A swoją drogą mam super tabliczkę z napisem: "jeżeli ja cie nie zagryzę, to on cię zastrzeli" ale nie zdecydowałam sie jej powiesić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Honey']

A swoją drogą mam super tabliczkę z napisem: "jeżeli ja cie nie zagryzę, to on cię zastrzeli" ale nie zdecydowałam sie jej powiesić...[/QUOTE]
właśnie zamierzam taką tabliczke nabyć , a niech tylko SM się przyczepi to sobie z nimi pogadam :mad: :mad: :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rebellia']Okazuje się, ze tabliczki typu "ja tu pilnuję", "dobiegam do bramy" itp są NIEWAŻNE :crazyeye:

Tabliczka ma posiadać napis "UWAGA ZŁY / GROŹNY PIES"

To jest wiadomość od pana z ubezpieczalni Warta. W innym przypadku, kiedy ktoś wejdzie na posesję i Wasz pies może mu zrobić jakiekolwieku kuku, to w razie sprawy sądowej tylko tabliczka z takim napisem mówi jasno, że było ostrzeżenie.


Ciekawe, prawda? Sama nie wiem czy wierzyć facetowi czy nie, aczkolwiek na wszelki wypadek przestudiuję napis na bramce :roll:[/quote]
Ja akurat ubezpieczałem się w innej firmie i na temat tabliczki nie było rozmowy, jedynie na temat wysokości ogrodzenia, itp.
Swoją drogą cyt. [Tabliczka ma posiadać napis "UWAGA ZŁY / GROŹNY PIES"/ ] to dla mnie osobiście bzdura - w pierwszej części. Jeśli pies jest zły, to znaczy, że do niczego. Powinno byc chyba UWAGA DOBRY PIES.;)
Coś mi się jeszcze kojarzy, że samo ogrodzenie, brama i ich odpowiednie zabezpieczenie przed dostępem osób nieuprawnionych jest wystarczające, ale nie jestem do końca pewien.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saJo']A wiecie moze ile musi byc tabliczek? Bo gdzies slyszalam, ze jest okreslona odleglosc pomiedzy tabliczkami i nie moze byc ona mniejsza, a tabliczki musza byc na calym ogrodzeniu.[/quote]

Ja wiem, że muszą być na bank na wszystkich bramach, gdzie można wejść. Tym sposobem powiesiliśmy go na dawno nie używanej furtce, od strony sąsiada :shake: byle tylko wymogom stąło się za dość:lol:

Na całym płocie? To by chyba absurdalnie wyglądało :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rebellia']Ja wiem, że muszą być na bank na wszystkich bramach, gdzie można wejść. [/quote]
To znaczy, że muszę mieć tabliczki na bramie i na furtce, chociaz jedno jest obok drugiego. :roll:
Szkoda tylko, ze ogrodzenie mam jeszcze niekompletne :shake: , ale i tak furtke i brame staram się mieć zamkniętą na klucz - nikt nie wejdzie i nie otworzy furtki, zeby pies się nie wydostał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kati']To znaczy, że muszę mieć tabliczki na bramie i na furtce, chociaz jedno jest obok drugiego. :roll:
Szkoda tylko, ze ogrodzenie mam jeszcze niekompletne :shake: , ale i tak furtke i brame staram się mieć zamkniętą na klucz - nikt nie wejdzie i nie otworzy furtki, zeby pies się nie wydostał.[/quote]

Ja mam wywieszoną na furtce, która jest tylko furtką z wyglądu, nie używaną i zamkniętą na kłódkę :roll:

Link to comment
Share on other sites

ja mam na furtce, fortka obok bramy. Pisze bodajze "Uwaga zły pies" i wizerunek psa bardzo podobnego do mojego Sajlora (chociaz tabliczka kupiona kilka lat przed urodzeniem sajlora). Ja jeszcze ze 4 kupie i poobwieszam chyba całą posesje bo ostatnio jakis palant nie stracił ręki. Tabliczka jak byk wisi na fortce a ten cham pcha łapy i otwiera furtke od środa(bo od wewnątrz jest klucz). W ostatnim momencie odwołałam Tośke bo by miał gośc nieciekawie ... :evil:

Link to comment
Share on other sites

Moja Kulka, ekhemmm ma 35 cm wzrostu (nawet nie w kłębie, tylko razem z głową:lol: ). Nie gryzie. Jedynie szczeka. Nie lubi 14-letniego chłopaka z naprzeciwka, ale go tyko ciągnie za nogawki, jak nikt nie zauważy. Wystarczy zawołać, a się odczepi. No cóż, nie mam tabliczki:shake: Tylko właściwie wszyscy sąsiedzi mnie wyśmieją, że taki mały "zły pies"! Chociaż... może lepiej kupić? Nie uważam jednak, że stosowanie tabliczek typu "Zły pies!" jest obowiązkowe. "Ja tu pilnuję", "Dobiegan do furtki w 2 sekundy, a ty?" itp. takie mi się podobają, bo zanim ktoś furtkę otworzy to popatrzy i się zastanowi, a takie "Grożne i złe psy" są już znane na pamięć!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fan']A jeżeli przyjdzie "bardzo daleki sąsiad" spytać o godzinę i przejdzie przez ogrodzenie od strony lasu, bo mu się śpieszyło, gdze nie było tabliczki i jak zostanie nadgryziony to co?[/QUOTE]

To oczywiscie, masz problem, bo pies powinien wiedziec, ze sasiad przyszedl tylko spytac o godzine :-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ZEMAT']Tabliczka ma jasno określaś co spotka potencjalnego pogryzionego który wtargnie na wasz teren. Może być np "Uwaga pies wchodzisz na własną odpowiedzialność":razz:[/quote]
Skąd pewność, że nie zostanie to odczytane tak: "Uwaga pies (uwielbia obcych) wchodzisz na własną odpowiedzialność (nie miej pretensji, jeśli nie będzie chciał przestać cię lizać)"
:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Z tego co pamietam to ogrodzenie musi spełniac jakies tam warunki. ma mieć odpowiednią wysokośc i musi być wkopane w ziemię chyba na głebokość metra lub wiecej, zeby sie piesek nie podkopał. co do tabliczek to policjanci tłumaczyli, że tabliczki powinny wisieć na każdym wejściu na teren (jesli brama i furtka sa obok siebie to mozna powiesic jedną) oraz na każdej stronie ogrodzenia nawet jesli nie ma tam wejścia.

a poza tym to mozna sobie zawiesic taka tabliczkę i twierdzić, że piesek jest tylko do ozdoby:

[IMG]http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/83/8319/831945/83194520[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

vectra
Mialam to na drzwiach, gdy mmieszkalam z Bolsem w akademiku :razz: Kazdy pukal i czekal az otworze drzwi, a o to wlasnie chodzilo (Bols grzecznie wpuszcza tylko gdy ja otwieram drzwi, jesli ktos wejdzie bez zaproszenia, robi straszna awanture!)

Link to comment
Share on other sites

Ja mam tylko tabliczkę "Uwaga PIES proszę zamykać furtkę" i myslicie, że to coś daje? Już 3 razy goniłam mojego psa po wsi... bo to przyszedł facet od światła i nie domknął, to przyszła jakaś baba do mamy po czym jeszcze się kłuciła że sprawdzała czy uliczka jest napewno zamknięta :shake: . A wiadomo Husky jak husku każda okazja do ucieczki jest dobra... a nie będę trzymać psa cały czas w domu tylko dlatego, że ludzie są nieodpowiedzialni... teraz myslę nad założeniem dzwonka albo domofonu przy uliczce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...