Jump to content
Dogomania

Siemens już w swoim domku, Samsung ma nowy hotel i wątek.


ata

Recommended Posts

19.07.2010 tytuł przelewu ZA SAMSUNGA – CZERWIEC
2.09.2010 tytul przelewu ZA SAMSUNGA – SIERPIEŃ
Ata sprawdź proszę czy wkradł się w błąd w tytule, w sierpniu nie przyszedł od Ciebie żaden przelew. To nie jest pytanie konfliktowe tylko prosta prośba, od razu prostuje, żeby nie było znów powodów do awantur. Odnośnie płatności mam do dziewczyn pełne zaufanie i w tym temacie nigdy nie było konfliktów.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='lena13']19.07.2010 tytuł przelewu ZA SAMSUNGA – CZERWIEC
2.09.2010 tytul przelewu ZA SAMSUNGA – SIERPIEŃ
Ata sprawdź proszę czy wkradł się w błąd w tytule, w sierpniu nie przyszedł od Ciebie żaden przelew. To nie jest pytanie konfliktowe tylko prosta prośba, od razu prostuje, żeby nie było znów powodów do awantur. Odnośnie płatności mam do dziewczyn pełne zaufanie i w tym temacie nigdy nie było konfliktów.[/QUOTE]Lenko- nie musisz sie tlumaczyć:) To sa pieniadze- wszelkie niejasności nalezy jak najszybciej wyjasniac i prostowac:) Moja mama zawsze powtarza: "Kochajmy się jak bracia, liczmy sie jak Zydzi":)
A jesli chodzi o Samiego- tez widze postepy i prosze Cie, zebys się nie denerwowala i nie dawala sprowokowac...nas tu jest duzo...a net ma to od siebie, ze czasem nawet ktos cos chce zyczliwie napisac, a wychodzi kiepsko..i problem murowany..a jednego mozemy byc pewni- wiekszosci z nas chodzi tu naparwde o Samiego...tylko czasem w rozny sposob ta troskę wyrazamy:)
NAjwazniejsze, ze Sami ma sie dobrze i robi postępy...moze i powolne..ale robi:) Ja sie na tym skupiam i z tego ciesze, mama nadzieje niebawem na dalsze postepy:)
A z tym szzcepieniem to nie wiem juz w koncu o co chodzi, skoro jest zaszczepiony..nie mozesz jeszcze zawolac weta do tych wirusowek?? Przeciez to na nasz koszt jest:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lena13']19.07.2010 tytuł przelewu ZA SAMSUNGA – CZERWIEC
2.09.2010 tytul przelewu ZA SAMSUNGA – SIERPIEŃ
Ata sprawdź proszę czy wkradł się w błąd w tytule, w sierpniu nie przyszedł od Ciebie żaden przelew. To nie jest pytanie konfliktowe tylko prosta prośba, od razu prostuje, żeby nie było znów powodów do awantur. Odnośnie płatności mam do dziewczyn pełne zaufanie i w tym temacie nigdy nie było konfliktów.[/QUOTE]

No właśnie sprawdzałam i u mnie przelewu nie ma za lipiec. Miałam Ciebie o to samo pytać, widocznie tej kasy nie przelałam..., no i niestety nieświadomie wydałam:roll:
Ok teraz przelew będzie na lipiec, bo sierpien jest opłacony.

Link to comment
Share on other sites

a może Sami był szczepiony w schronisku tylko już od tamtego szczepienia minął rok ? tak sobie gdybam ....:)
ja nie mam żadnych zastrzeżeń do Ciebie Lenko ( no może malutkie za brak inf :), ale przecież są różne sytuacje w życiu )
czytałam też (chyba) że wypuszczasz Samiego z kojca więc chyba ma jakiś ruch oprócz tego co w kojcu ,
Kastracja dla mnie to taki zabieg na wyrost , rzadko się zdarza że pies się po nim wycisza , ale Wy wiecie lepiej więc nie zabieram głosu , ale też na Twoim miejscu nie podjęłabym się tego
Lenko , wiadomo że Sami nie musi u Ciebie być :( naprawdę go już nie chcesz ?
może trzeba jeszcze raz zapytać jamora ? a może Czarodziejka ? ma i siebie Groma , ktoś pisał tu o tym na wątku ...
ja podobnie jak Gonia uważam że to już inny pies , i podobnie jak Gonia gubię się już w tym wszystkim , i muszę się z nią zgodzić również w tym że nieraz pisze się w dobrej intencji a ktoś odczytuje to inaczej ...
pozdrawiam wszystkich :):) L.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']No właśnie sprawdzałam i u mnie przelewu nie ma za lipiec. Miałam Ciebie o to samo pytać, widocznie tej kasy nie przelałam..., no i niestety nieświadomie wydałam:roll:
Ok teraz przelew będzie na lipiec, bo sierpien jest opłacony.[/QUOTE]Ata..ale mamy wrzesień:) Placimy Lence z góry czy z dolu??:)BO chyba w takim razie teraz trzebaby za 2 miesiace zaplacic...:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gonia66']Ata..ale mamy wrzesień:) Placimy Lence z góry czy z dolu??:)BO chyba w takim razie teraz trzebaby za 2 miesiace zaplacic...:)[/QUOTE]

Jak byłam zawiezć Samiego do Leny to zapłaciłam od razu za półtora miesiąca, a póżniej ustaliłam z Leną, że będę płaciła za przepracowany miesiąc. Więc teraz będę płaciła za ten nieszczęsny lipiec a w przyszłym miesiącu za wrzesień o ile Sami nadal będzie u Leny w innym przypadku dostosuję się do osoby hotelującej psa.

To nie jest kąto założone specjalnie dla Samiego tylko moje prywatne, dlatego zdarza mi się coś przeoczyć lub niechcący wydać więcej niż powinnam:mad::oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia_Klero']Warto sobie przelewać na oszczędnościowe lub po prostu robić rozpiski w programie exel zeby bylo wiadomo ile pieniędzy ,,psich"powinno na koncie być..inaczej cięzko by się bylo pozbierać z tym wszystkim..[/QUOTE]

Jeżeli wszystkie wpłaty są opisane to właściwie nie ma problemu, w podsumowaniu jedynie ja na tym ucierpię;)

Moje konto użyczyłam dla Samiego, oraz dla kotka, który przebywa u p. Basi z poznania(wątek na miau)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ata']Jeżeli wszystkie wpłaty są opisane to właściwie nie ma problemu, w podsumowaniu jedynie ja na tym ucierpię;)

Moje konto użyczyłam dla Samiego, oraz dla kotka, który przebywa u p. Basi z poznania(wątek na miau)[/QUOTE]
Wiem cos o tym ata, wiec rozumiem doskonale:) Tez musze się bardzo pilnować, ale wiesz..trening rodzi mistrza;):D

Link to comment
Share on other sites

Sami podnosi łapkę w geście proszenia, gdy jestem u niego w kojcu co za dziwny typ zmienny jak kalejdoskop, przed obcymi (czytaj domownicy sporadycznie bywający w domu), nie ucieka i się już nie ukrywa a nawet nie ma zamiaru się chować tylko szczeka i się zaczepia. Mojej mamy się jednak boi, zależy od dnia. Chłopak ma zmienne nastroje, aczkolwiek coraz bardziej przypomina normalnego psa. Konsultujemy z wetem co dalej. Nie zostawię psa w zimę w kojcu, więc pytam co dalej on gdzieś jedzie czy mam dostosować kojec Samiego do warunków aby w zimę miał ciepło i przytulnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']przekaze cyt trenerki psow z dogomani Jacol123-"Pies przebywajcsamotnie w kojcu przezywa ogromny stress,ktory obniza progi jego reakcji"
jak mozna pozwolic ,zeby Samsung sam izolowany przebywal sam juz 10 miesiec.To dla psa jest ogromna tragedia.No coz to tylko pies![/QUOTE]Sory..ale juz nie wytrzymuję...juz mnie to zaczyna wkurzac...KAzdy z nas oddajac psa do hotelu, do kojca- wprost zabiega o to, by w kojcu byl pies sam- bez towarzyszy, ktorych nadmiar ma w schronie...
Nie przesadzajmy, ze sami jest izlowany...bo nie jest...nie ma w kojcu towarzysza..gdyby lence zalezalo na kasie wsadzialby do kojca jeszcze kilka psow...
Nie zaczynaj klotni, bo twoje posty sa zaczepne i prowokujące bardzo:(
TO samo pytanie mozna zadac inaczej i inaczej starac sie problem rozwiazac...
Sami robi postepy-i to jest najwazniejsze...nie wszystkie psy mozna wsadzic pod jeden paragraf...a Sami nie jest taki, jak wszystkie psy...i mysle, ze lenka bedzie stopniowo wprowadzac zmiany w zycie psa...konsultuje sie z madrzejszymi od siebie...
Zadala pytanie- czy zabieramy samiego- nie ma odpowiedzi....wiec prosze, pozwolmy lence dzialac...bo ja osobiscie wiem, ze hotele sa teraz 'zapsione" po pachy"...i ciesze się, ze Sami w ogole mial moznośc wyjscia ze schroniska...

Link to comment
Share on other sites

gonia66-to dla mnie nowosc ,zeby pies sam w kojcu czul sie dobrze.Pies tym bardziej niesocjalny potrzebuje kontaktu z innym psem -psem socjalnym ,juz o kontaktu z czlowiekiem nie mowie .Popytaj sie z pierwszego z brzegu szkoleniowca to uzyskasz odpowiedz.Namawia sie nawet ludzi zeby adoptowali dla dobra psychiki zwierzat nawet 2 psy ,a ty uwazasz ,ze lepiej je izolowac, to jest okrucienstwo w stosunku dla psow,a dla mnie nowosc.
Poza tym co to za prowokacja ,czy klotnia ?Znam tego drugiego psa,(zamieszkal z moja znajoma ,ktora jest tego samego zdania co ja i moglam obserwowac jego postepy)znam schronisko z ktorego wyszedl Samsung itd I uwazam i uwzalam ,ze tylko obecnosc z innym czworonogiem zrobi cuda ,no i kontakt z czlowiekiem nie tylko w kojcu.

Link to comment
Share on other sites

tu zgodzę się z xxx52 do przystosowania psa do w miarę bezkonfliktowego życia wśród ludzi i psów i innych zwierząt potrzeba kontaktu z człowiekiem , psem , kotem i innymi zwierzątkami z którymi pies ma żyć w zgodzie , nie da się inaczej , pies sam z siebie nie będzie wiedział jak ma się zachować , pierwszą reakcją jest ostrożność , strach , atak , zależy jaki charakter ma pies , i jakie sygnały wysyła przeciwnik
bez kontaktu , pozytywnego kontaktu z człowiekiem pies nie będzie wiedział że człowiek mu nie zagraża , nauczy się takich reakcji , żeby tylko zapewnić sobie bezpieczeństwo , raz to będzie ucieczka , raz atak a raz ostrożne podporządkowanie się stronie przeciwnej no dobra , ale każdy to przecież wie :)
Lena przyjęła zasadę małych kroczków , wg mnie dobrze sprawdzającą się w przypadku Samiego
a sprawa suni towarzyszki jakoś ucichła
i trzeba zdecydować czy sami zostaje u Leny ... ja jestem za tym żeby został , ale chyba nie mam tu głosu bo ja tylko bazarkowa jestem a nie deklarująca

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']gonia66-to dla mnie nowosc ,zeby pies sam w kojcu czul sie dobrze.Pies tym bardziej niesocjalny potrzebuje kontaktu z innym psem -psem socjalnym ,juz o kontaktu z czlowiekiem nie mowie .Popytaj sie z pierwszego z brzegu szkoleniowca to uzyskasz odpowiedz.Namawia sie nawet ludzi zeby adoptowali dla dobra psychiki zwierzat nawet 2 psy ,a ty uwazasz ,ze lepiej je izolowac, to jest okrucienstwo w stosunku dla psow,a dla mnie nowosc.
Poza tym co to za prowokacja ,czy klotnia ?Znam tego drugiego psa,(zamieszkal z moja znajoma ,ktora jest tego samego zdania co ja i moglam obserwowac jego postepy)znam schronisko z ktorego wyszedl Samsung itd I uwazam i uwzalam ,ze tylko obecnosc z innym czworonogiem zrobi cuda ,no i kontakt z czlowiekiem nie tylko w kojcu.[/QUOTE]
Ale ja wcale nie uważam, ze lepeij jest izolowac Samiego!!Nigdzie tak nie napisalam- zreszta juz tu o tym byla mowa kiedys i doszlismy do wniosku, ze dobrze byloby zeby mial dziewczyne w kojcu...ale to wszystko mozna inaczej napisac...
Nie pisz tez , ze nie ma kontaktu z czlowiekiem- bo na tyle, na ile to mozliwe na dzis ma ten kontakt..byc moze potrzeba go wiecej- tego nie wiem,bo nie znam Samiego- na oczy go nie widzialam...ale jak juz piszesz o okrucieństwe wobec psa- to mnie powala...to juz przesada...
Nie bede sie tu klocila...ale skoro tak wiesz wszystko dobrze i twierdzisz, ze Lenak robi źle- szukaj mu lepszego miejsca- albo weź do siebie...bo takie pisanie, takim tonem i w takim stylu-na pewno mu nie pomoze ani lenki do pracy nie zmobilizuje...

Link to comment
Share on other sites

z tym kontaktem z człowiekiem to ja bym była w tym wypadku ostrożna , to duży pies , duży i mocny i nieprzewidywalny , tak pisała Lena więc ostrożność jak najbardziej wskazana ,
może wyklaruje się sprawa z towarzyszką dla chłopaka , jakby mogł zostać u Leny we dwójkę w budzie w zimę byłoby im cieplej
Sami widać że ma też gęste futro , jak zmieni je na zimowe powinien bez problemu przeżyć zimę w kojcu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']
i trzeba zdecydować czy sami zostaje u Leny ... ja jestem za tym żeby został , ale chyba nie mam tu głosu bo ja tylko bazarkowa jestem a nie deklarująca[/QUOTE]

A ja myślę, że dziwne byłoby, gdyby osoba, która zrobiła co najmniej trzy bazarki dla tego wątku, w tym jeden deklaracyjny, nie miała tu prawa głosu...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lilk_a']z tym kontaktem z człowiekiem to ja bym była w tym wypadku ostrożna , to duży pies , duży i mocny i nieprzewidywalny , tak pisała Lena więc ostrożność jak najbardziej wskazana ,
może wyklaruje się sprawa z towarzyszką dla chłopaka , jakby mogł zostać u Leny we dwójkę w budzie w zimę byłoby im cieplej
Sami widać że ma też gęste futro , jak zmieni je na zimowe powinien bez problemu przeżyć zimę w kojcu[/QUOTE]Tym bardziej, ze o ile dobrze pamiętam- w tym kojcu sa jakby dwie budy...:)pewnie, ze gdyby dalo rade dokoptowac mu sunnie, byloby super:)

Link to comment
Share on other sites

gonia66-wlasnie mam od 2 tygodni niesocjalnego psa(tylko mniejszy od Samsunga)Jest to pies ze wsi ,od szczeniaka mieszkal tylko w budzie i kojcu.Zupelnie niesoscjalny pies.Nie zna niczego ,wszy<stko go przeraza,podchodzi do mniena odleglosc jednego metra tylko jak siedze i kiedy sa obok mnie moje psy.Na dworze nie mozna go przywolac,nie zna mieszkania w domu ,boi sie wejsc do niego.Podczas proby glaskania robi pod siebie siusiu i kupke.Tylko to robi ze strachu na widok reki wyciagnietej.Nie je z reki.Widzisz ,ale mam go w domu ,gdyz przebywajac z moimi socjalnymi psami moze za kilka miesiecy stanie sie innym psem.

Link to comment
Share on other sites

lena zadała pytanie co dalej-Sami idzie do innego hotelu lena jest za tym pomysłem lub zostaje i wtedy mozna myslec o suni. Ona sama nie moze podejmowac decyzji,trzeba zaproponowac konkrety-szkuamy innego hotelu lub przywozimy sunie ,jaka i na jakich warunkach.Sami ma kojec w centralnym miejscu własnie po to, zeby był w kontakcie wzrokowym z wszystkim dookoła jednak jak napisała lilka w kontakcie bezposrednim narazie nalezy zachowac ostrozność.
jacol to trener nie trenerka, pozatm mi sie wydaje,ze nie mozna od tak porównywać ja mam psa nie socjalnego kazdy przypadek jest inny miałam kilka psów na dt wychowanych przy budzie,bitych ,niczego nie nauczonych inaczej sie zachowyywały niz Sami byc moze Sami ma tez inne problemy niz tylko brak socjalizacji.

Link to comment
Share on other sites

Jezeli samsung ma problemy nie tylko brak socjalizacji to powinien zajac sie psi trener czy trenerka a nie szukanie porad u wet.To troche dlugo na zastanawianie sie ,czas ucieka pies zostaje sam z soba .Te 10 miesiecy to dla psa b.duzo.Bo tak na prawde zaden szkoleniowiec Samsunga nie obejrzal ,nie zaanalizowal psychiki nie doradzil co Lena ma czynic.?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...